Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Jak zabavit děti během karantény

Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
děti
Lámete si hlavu, co dělat, aby se vaše děti nenudili? Čtěte dále!

Domácí práce, vaření a pečení

I během karantény musí rodiče zajistit běžné nezbytné činnosti, jakými jsou jídlo a řád. Tak proč do těchto aktivit nezapojit i děti? Úkoly pro děti v tomto případě přizpůsobte jejich věku. Nejmenší děti vám mohou podávat hrnce či různé ingredience na vaření, jako jsou zelenina, mouka a podobně. Starší děti zapojte například do čištění, krájení či ukládání potravin. Malé děti přitom můžete učit názvy různých druhů zelenin a ovoce a ty větší se zas přidávají postupu, jak si i samy připraví jednodušší jídla.

I při úklidu se vždy hodí pomocné ruky navíc. Nejlepší je, když z úklidu uděláte zároveň hru nebo soutěž. Starší děti mohou soutěžit, kdo si rychleji uloží vyprané a vyžehlené věci do skříně. Mladší děti vám zas rady pomohou s tříděním barevného prádla na praní. Případně vyhlaste soutěž, kdo najde více špinavého prádla na praní, kdo se trefí z různé vzdálenosti do koše s prádlem a podobně. Fantazii se meze nekladoU.

Sport a pohyb

Pohyb je pro děti velmi přirozený a v čase karantény mohou děti pociťovat jeho deficit. Děti mají množství energie, kterou je nejlépe využít právě při sportu a pohybu.

Pro nejmenší děti můžete vymyslet zajímavou překážkovou dráhu. Použijte například židle, které budou podlézat jako v tunelu či přelézat. Postavte na zem níže překážky, které musí přeskočit nebo soutěžit v běžeckém slalomu. Děti mohou soutěžit v skákání v pytli na odpad nebo předjíždět se lžičkou, na které přenášejí pingpongové míčky po zvolené překážkové dráze.

Při starších dětem můžete využít velké množství cvičení na internetu, které se věnují výběru vhodných cviků pro rodiče a děti v domácím prostředí. Udělejte si plán na tabuli, kde si vepíšete, které dny cvičíte a jak se postupně zlepšujete. Zaznamenejte si počet dřepů, stopněte si, jak dlouho udržíte plank nebo jak rychle dokážete udělat deset dřepů.

K TÉMATU  Teepee nesmí chybět v žádném pokojíčku. Jak na něj?

Hry a tvůrčí aktivity

K dětem neodmyslitelně patří hry. Po společně stráveném čase, ať už učením nebo jinými výše zmíněnými aktivitami, se budete těšit, pokud se děti chvilku zahrají i samy. Vybírejte jim takové hry, které děti zabaví delší dobu a rozvíjejí jejich fantazii. Mimořádně vhodné pro tyto účely jsou různé stavebnice.

Děti velmi rádi i kreslí, malují, modelují a hrají si s plastelínou či kinetickým pískem. Ozvláštněte tyto aktivity například tím, že budete malovat společně na velké plátno či obrovský papír. Použít můžete nejen štětce, ale i ruce či jiné domácí pomůcky – poslouží vám houbička na nádobí, váleček a podobně. Vyrobte si vlastní plastelínu či modelovací hmotu. Postupy a návody, jak na to, najdete na internetu.

Náš tip: Podívejte se na různé zajímavé pomůcky na tvůrčí aktivity či hračky na stránce Ševt.cz. Při jejich nákupu vás čeká příjemné překvapení v podobě slevy, pokud využijete Ševt slevový kupón.

Knihy, filmy, internet

Sledování televize či filmu nebo čtení zajímavé knihy je stejně vhodná aktivita pro všechny věkové kategorie. Vždyť po cvičení, uvařeném obědě a namalovaná společném obraze můžete zrelaxovat i takovýmto způsobem. Ať už se budete dívat na rodinné filmy a pohádky společně s dětmi nebo si zvolíte každý jiný žánr, hlavně si to užijte bez výčitek. I rodič má přece právo na odpočinek.

Náš tip: Vyberte si zajímavé knihy nebo filmy pro děti na webové stránce 4kids.cz. A jako bonus při nákupu je pro vás připravena speciální 4kids sleva.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tento horoskop vynalezli indiáni ze Severní Ameriky, kteří uctívali různé totemy a věřili, že člověk narozený v určitý den v roce je příbuzný s konkrétními zvířaty. Své znamení znáte, teď poznejte svůj totem. Třeba vám odkryje spoustu nového o vaší povaze, věci, o kterých jste dosud nevěděli.
Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.
Každý člověk má nějaké zlozvyky, a zatímco některé vadí spíše okolí, jiné mohou vadit člověku samotnému. Jedním z nich jsou pocuchané nervy, které lze definovat jako neustálé vytáčení se kvůli každé drobnosti. Jelikož tato nemilá vlastnost ničí vzájemné vztahy, je dobré vědět, jak s problémem zatočit. Možností je víc než dost.
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
Postel ukrytá v knihovně nebo sedačka, která se sama přestaví na palandu. Chytré a praktické řešení prostoru doma nabízí originální nábytek budoucnosti. Tyto nápady ale nepůsobí jen jako snaha o získání prostoru za každou cenu. Mnohá řešení jsou vysoce praktická z důvodu účelnosti, jako zasouvací botník pod schody do patra.
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek