Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Jak zabavit děti během karantény

Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
děti
Lámete si hlavu, co dělat, aby se vaše děti nenudili? Čtěte dále!

Domácí práce, vaření a pečení

I během karantény musí rodiče zajistit běžné nezbytné činnosti, jakými jsou jídlo a řád. Tak proč do těchto aktivit nezapojit i děti? Úkoly pro děti v tomto případě přizpůsobte jejich věku. Nejmenší děti vám mohou podávat hrnce či různé ingredience na vaření, jako jsou zelenina, mouka a podobně. Starší děti zapojte například do čištění, krájení či ukládání potravin. Malé děti přitom můžete učit názvy různých druhů zelenin a ovoce a ty větší se zas přidávají postupu, jak si i samy připraví jednodušší jídla.

I při úklidu se vždy hodí pomocné ruky navíc. Nejlepší je, když z úklidu uděláte zároveň hru nebo soutěž. Starší děti mohou soutěžit, kdo si rychleji uloží vyprané a vyžehlené věci do skříně. Mladší děti vám zas rady pomohou s tříděním barevného prádla na praní. Případně vyhlaste soutěž, kdo najde více špinavého prádla na praní, kdo se trefí z různé vzdálenosti do koše s prádlem a podobně. Fantazii se meze nekladoU.

Sport a pohyb

Pohyb je pro děti velmi přirozený a v čase karantény mohou děti pociťovat jeho deficit. Děti mají množství energie, kterou je nejlépe využít právě při sportu a pohybu.

Pro nejmenší děti můžete vymyslet zajímavou překážkovou dráhu. Použijte například židle, které budou podlézat jako v tunelu či přelézat. Postavte na zem níže překážky, které musí přeskočit nebo soutěžit v běžeckém slalomu. Děti mohou soutěžit v skákání v pytli na odpad nebo předjíždět se lžičkou, na které přenášejí pingpongové míčky po zvolené překážkové dráze.

Při starších dětem můžete využít velké množství cvičení na internetu, které se věnují výběru vhodných cviků pro rodiče a děti v domácím prostředí. Udělejte si plán na tabuli, kde si vepíšete, které dny cvičíte a jak se postupně zlepšujete. Zaznamenejte si počet dřepů, stopněte si, jak dlouho udržíte plank nebo jak rychle dokážete udělat deset dřepů.

K TÉMATU  Miminka a jejich dovádění. Sladcí drobečkové vám zpříjemní den

Hry a tvůrčí aktivity

K dětem neodmyslitelně patří hry. Po společně stráveném čase, ať už učením nebo jinými výše zmíněnými aktivitami, se budete těšit, pokud se děti chvilku zahrají i samy. Vybírejte jim takové hry, které děti zabaví delší dobu a rozvíjejí jejich fantazii. Mimořádně vhodné pro tyto účely jsou různé stavebnice.

Děti velmi rádi i kreslí, malují, modelují a hrají si s plastelínou či kinetickým pískem. Ozvláštněte tyto aktivity například tím, že budete malovat společně na velké plátno či obrovský papír. Použít můžete nejen štětce, ale i ruce či jiné domácí pomůcky – poslouží vám houbička na nádobí, váleček a podobně. Vyrobte si vlastní plastelínu či modelovací hmotu. Postupy a návody, jak na to, najdete na internetu.

Náš tip: Podívejte se na různé zajímavé pomůcky na tvůrčí aktivity či hračky na stránce Ševt.cz. Při jejich nákupu vás čeká příjemné překvapení v podobě slevy, pokud využijete Ševt slevový kupón.

Knihy, filmy, internet

Sledování televize či filmu nebo čtení zajímavé knihy je stejně vhodná aktivita pro všechny věkové kategorie. Vždyť po cvičení, uvařeném obědě a namalovaná společném obraze můžete zrelaxovat i takovýmto způsobem. Ať už se budete dívat na rodinné filmy a pohádky společně s dětmi nebo si zvolíte každý jiný žánr, hlavně si to užijte bez výčitek. I rodič má přece právo na odpočinek.

Náš tip: Vyberte si zajímavé knihy nebo filmy pro děti na webové stránce 4kids.cz. A jako bonus při nákupu je pro vás připravena speciální 4kids sleva.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho lidí si esenciální oleje spojuje s navozením příjemné atmosféry - stačí pár kapek do aromalampy, zapálit svíčku a domovem se rázem line omamná vůně. Napadlo by vás ale využít esenciální oleje i pro hubnutí? A funguje to vůbec?
Správné sezení na záchodě je stejně důležité, jako například sezení u pracovního stolu s počítačem. I když je vyprazdňování naprosto přirozený jev, většina z nás ho provádí špatně. Představíme vám ty největší chyby, kterých se na toaletě při vykonávání potřeby dopouští každý z nás. O jaké se jedná?
Máte někoho, s kým jste se nedávno pohádaly? Pak je čas se usmířit! Dnes vám to půjde skvěle! Dopřejte také trochu zdraví svým játrům a bacha na rande, pokud si představujete, že bude něco víc. Co ještě pro dnešek radí astroložka Naďa Šmídová?
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
Termín letní láska je s trochou nadsázky jen další pojmenování záletů. Jde zpravidla o krátkodobý vztah mezi dvěma lidmi. Zahrnuje tak mnohem méně složitostí a odpovědnosti než vážný vztah. V létě jsou románky častější, letní láska je navíc stejně krátká a proměnlivá jako roční období.
S příchodem sychravých a deštivých dnů nemusíte mít obavy, že se budete doma nudit. O zábavu se vám postará Netflix, který má ve své nabídce dokumenty, co vás chytnou za srdce.
Dopřáváte si klasického turka? Mnoho z nás nedá dopustit na silnou kávu. Jakmile ji ale dopijeme, kávovou sedlinu, která zůstane na dně, bez milosti vyhodíme. To je ovšem škoda, protože lidově nazývaný lógr může u vás doma najít další využití.
Influencerka Shopaholicadel zažila nečekaný Štědrý den, když došlo k rozchodu s jejím partnerem Janem Kulasem (30). Veřejnost se dozvěděla o těhotenství a potratu, na což okamžitě reagoval expřítel obviněním z nemocničního pobytu způsobeného alkoholem. Nyní Adéla odmítá spekulace o nových vztazích a vyjadřuje lásku k své nezávislosti. Jaké jsou její plány do budoucna a jak se vyrovnává s tlakem veřejnosti? To vše a více v našem podrobném článku.
Kočky se řídí jednoduchým heslem. Pokud se do toho vejdu, můžu si tam zdřímnout. Spící kočky někdy zaujímají polohy, které přímo vybízí natáhnout se s nimi a odpočívat podle jejich vzoru. Milují krabice, ale klidně se napasují i do umyvadla. Některé kočky si pak hoví na zádech tak, že vypadají jako mrtvé. To když jsou naprosto spokojené!

Výběr článků

Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Že jsem vychovávána tetou, jsem se dozvěděla v patnácti letech. Do té doby jsem netušila, že mí rodiče nejsou mými rodiči, že se o mě od malička stará moje teta. Byl to pro mě šok, ale se situací jsem se smířila docela rychle. Snažila jsem se však vždycky najít svou biologickou matku, která mi chyběla, a chtěla jsem ji poznat.
Mí rodiče jsou spolu už přes dvacet let. Vždycky jsem si myslela, že je nikdy nic nerozdělí, ale pak jsem přišla na to, že není všechno tak růžové. Nechtěla jsem se nikdy do jejich věcí plést, ale když jsme zjistila, co táta mámě provádí, rozhodla jsem se říci pravdu o tom, co vím. Táta mě ale zastavil a uplácí mě. Cítím se hrozně, ale na druhou stranu se mi to líbí.

Nepřehlédněte

Poznala jste skvělého chlapa a všechno mezi vámi vypadá na dobré cestě. Už se scházíte nějaký ten pátek, je vám spolu dobře. Vy ale začínáte mít pochybnosti, jestli s vámi počítá do budoucna, nebo vás vnímá jen jako krátkodobý románek. Jak poznat, že mu jde o vážný vztah a nikoli o krátké povyražení?
Možná je to tempem doby, možná za tím může být chuť změnit něco ve svém životě. Techniky, které pracují s osobním rozvojem, jsou stále více v kurzu. A jednou takovou je ve své podstatě obyčejná, ale přitom natolik zázračná dovednost mindfulness, která vám prostřednictvím všímavosti vztažené k vám obrátí život vzhůru nohama. Ale jen v tom dobrém slova smyslu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek