Domů » Reklama » Jak zabavit děti během karantény
Reklama Životní styl

Jak zabavit děti během karantény

děti
Lámete si hlavu, co dělat, aby se vaše děti nenudili? Čtěte dále!
Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.

Domácí práce, vaření a pečení

I během karantény musí rodiče zajistit běžné nezbytné činnosti, jakými jsou jídlo a řád. Tak proč do těchto aktivit nezapojit i děti? Úkoly pro děti v tomto případě přizpůsobte jejich věku. Nejmenší děti vám mohou podávat hrnce či různé ingredience na vaření, jako jsou zelenina, mouka a podobně. Starší děti zapojte například do čištění, krájení či ukládání potravin. Malé děti přitom můžete učit názvy různých druhů zelenin a ovoce a ty větší se zas přidávají postupu, jak si i samy připraví jednodušší jídla.

I při úklidu se vždy hodí pomocné ruky navíc. Nejlepší je, když z úklidu uděláte zároveň hru nebo soutěž. Starší děti mohou soutěžit, kdo si rychleji uloží vyprané a vyžehlené věci do skříně. Mladší děti vám zas rady pomohou s tříděním barevného prádla na praní. Případně vyhlaste soutěž, kdo najde více špinavého prádla na praní, kdo se trefí z různé vzdálenosti do koše s prádlem a podobně. Fantazii se meze nekladoU.

Sport a pohyb

Pohyb je pro děti velmi přirozený a v čase karantény mohou děti pociťovat jeho deficit. Děti mají množství energie, kterou je nejlépe využít právě při sportu a pohybu.

Pro nejmenší děti můžete vymyslet zajímavou překážkovou dráhu. Použijte například židle, které budou podlézat jako v tunelu či přelézat. Postavte na zem níže překážky, které musí přeskočit nebo soutěžit v běžeckém slalomu. Děti mohou soutěžit v skákání v pytli na odpad nebo předjíždět se lžičkou, na které přenášejí pingpongové míčky po zvolené překážkové dráze.

Při starších dětem můžete využít velké množství cvičení na internetu, které se věnují výběru vhodných cviků pro rodiče a děti v domácím prostředí. Udělejte si plán na tabuli, kde si vepíšete, které dny cvičíte a jak se postupně zlepšujete. Zaznamenejte si počet dřepů, stopněte si, jak dlouho udržíte plank nebo jak rychle dokážete udělat deset dřepů.

Hry a tvůrčí aktivity

K dětem neodmyslitelně patří hry. Po společně stráveném čase, ať už učením nebo jinými výše zmíněnými aktivitami, se budete těšit, pokud se děti chvilku zahrají i samy. Vybírejte jim takové hry, které děti zabaví delší dobu a rozvíjejí jejich fantazii. Mimořádně vhodné pro tyto účely jsou různé stavebnice.

Děti velmi rádi i kreslí, malují, modelují a hrají si s plastelínou či kinetickým pískem. Ozvláštněte tyto aktivity například tím, že budete malovat společně na velké plátno či obrovský papír. Použít můžete nejen štětce, ale i ruce či jiné domácí pomůcky – poslouží vám houbička na nádobí, váleček a podobně. Vyrobte si vlastní plastelínu či modelovací hmotu. Postupy a návody, jak na to, najdete na internetu.

Náš tip: Podívejte se na různé zajímavé pomůcky na tvůrčí aktivity či hračky na stránce Ševt.cz. Při jejich nákupu vás čeká příjemné překvapení v podobě slevy, pokud využijete Ševt slevový kupón.

Knihy, filmy, internet

Sledování televize či filmu nebo čtení zajímavé knihy je stejně vhodná aktivita pro všechny věkové kategorie. Vždyť po cvičení, uvařeném obědě a namalovaná společném obraze můžete zrelaxovat i takovýmto způsobem. Ať už se budete dívat na rodinné filmy a pohádky společně s dětmi nebo si zvolíte každý jiný žánr, hlavně si to užijte bez výčitek. I rodič má přece právo na odpočinek.

Náš tip: Vyberte si zajímavé knihy nebo filmy pro děti na webové stránce 4kids.cz. A jako bonus při nákupu je pro vás připravena speciální 4kids sleva.