Čtvrtek , 18. 08. 2022

Helena

Jak zabavit děti během karantény

Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
děti
Lámete si hlavu, co dělat, aby se vaše děti nenudili? Čtěte dále!

Domácí práce, vaření a pečení

I během karantény musí rodiče zajistit běžné nezbytné činnosti, jakými jsou jídlo a řád. Tak proč do těchto aktivit nezapojit i děti? Úkoly pro děti v tomto případě přizpůsobte jejich věku. Nejmenší děti vám mohou podávat hrnce či různé ingredience na vaření, jako jsou zelenina, mouka a podobně. Starší děti zapojte například do čištění, krájení či ukládání potravin. Malé děti přitom můžete učit názvy různých druhů zelenin a ovoce a ty větší se zas přidávají postupu, jak si i samy připraví jednodušší jídla.

I při úklidu se vždy hodí pomocné ruky navíc. Nejlepší je, když z úklidu uděláte zároveň hru nebo soutěž. Starší děti mohou soutěžit, kdo si rychleji uloží vyprané a vyžehlené věci do skříně. Mladší děti vám zas rady pomohou s tříděním barevného prádla na praní. Případně vyhlaste soutěž, kdo najde více špinavého prádla na praní, kdo se trefí z různé vzdálenosti do koše s prádlem a podobně. Fantazii se meze nekladoU.

Sport a pohyb

Pohyb je pro děti velmi přirozený a v čase karantény mohou děti pociťovat jeho deficit. Děti mají množství energie, kterou je nejlépe využít právě při sportu a pohybu.

Pro nejmenší děti můžete vymyslet zajímavou překážkovou dráhu. Použijte například židle, které budou podlézat jako v tunelu či přelézat. Postavte na zem níže překážky, které musí přeskočit nebo soutěžit v běžeckém slalomu. Děti mohou soutěžit v skákání v pytli na odpad nebo předjíždět se lžičkou, na které přenášejí pingpongové míčky po zvolené překážkové dráze.

Při starších dětem můžete využít velké množství cvičení na internetu, které se věnují výběru vhodných cviků pro rodiče a děti v domácím prostředí. Udělejte si plán na tabuli, kde si vepíšete, které dny cvičíte a jak se postupně zlepšujete. Zaznamenejte si počet dřepů, stopněte si, jak dlouho udržíte plank nebo jak rychle dokážete udělat deset dřepů.

K TÉMATUJak smysluplně rozdělit domácí práce mezi všechny členy rodiny? Co může dělat partner a co už i malé děti? Všem v rodině to prospěje!

Hry a tvůrčí aktivity

K dětem neodmyslitelně patří hry. Po společně stráveném čase, ať už učením nebo jinými výše zmíněnými aktivitami, se budete těšit, pokud se děti chvilku zahrají i samy. Vybírejte jim takové hry, které děti zabaví delší dobu a rozvíjejí jejich fantazii. Mimořádně vhodné pro tyto účely jsou různé stavebnice.

Děti velmi rádi i kreslí, malují, modelují a hrají si s plastelínou či kinetickým pískem. Ozvláštněte tyto aktivity například tím, že budete malovat společně na velké plátno či obrovský papír. Použít můžete nejen štětce, ale i ruce či jiné domácí pomůcky – poslouží vám houbička na nádobí, váleček a podobně. Vyrobte si vlastní plastelínu či modelovací hmotu. Postupy a návody, jak na to, najdete na internetu.

Náš tip: Podívejte se na různé zajímavé pomůcky na tvůrčí aktivity či hračky na stránce Ševt.cz. Při jejich nákupu vás čeká příjemné překvapení v podobě slevy, pokud využijete Ševt slevový kupón.

Knihy, filmy, internet

Sledování televize či filmu nebo čtení zajímavé knihy je stejně vhodná aktivita pro všechny věkové kategorie. Vždyť po cvičení, uvařeném obědě a namalovaná společném obraze můžete zrelaxovat i takovýmto způsobem. Ať už se budete dívat na rodinné filmy a pohádky společně s dětmi nebo si zvolíte každý jiný žánr, hlavně si to užijte bez výčitek. I rodič má přece právo na odpočinek.

Náš tip: Vyberte si zajímavé knihy nebo filmy pro děti na webové stránce 4kids.cz. A jako bonus při nákupu je pro vás připravena speciální 4kids sleva.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Grill párty, ale i tradiční české opékání se těší stále větší popularitě! Není tak divu, že se mění i zvyklosti ohledně vybavení letních teras či pergol. V současné době zde už nenajdete jen pohodlné posezení pro rodinu a přátele, ale i další kusy praktického nábytku, které poskytují cenný úložný prostor na věci, které je vhodné mít při trávení volného času venku po ruce.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Věci mají své místo. I když to na první pohled nevypadá, už dvouleté děti vědí, kam která věc patří. Právě v tomto věku se začne projevovat smysl pro pořádek. Je tak nutné jim dát pravidla her i úklidu. Dítě začne vnímat vnější a vnitřní řád.
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Muži po ní šíleli, ona ale vždycky působila, jako by ji to vůbec nezajímalo. Její okolí ji považovalo za přerostlé dítě, které touží jen po samé zábavě a žádných povinnostech. Ve skutečnosti byla Marilyn Monroe anděl s ďáblem v těle. V tom nejlepším smyslu slova.

Nepřehlédněte

Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek