Čtvrtek , 18. 08. 2022

Petra

Trend „ugly shoes“: o co se jedná a proč jsou tyto boty hitem?

Jak už název “ugly shoes” napovídá, tyto boty nejsou na první pohled žádnými krasavci. Přesto si je módní svět zamiloval a už několik sezón vévodí žebříčkům největších trendů. V čem tkví jejich kouzlo a proč si je vůbec lidé pořizují, když jsou vlastně ošklivé?

Při nakupování oblečení a módy nám jde většinou o to, aby byly nové věci hezké a lichotily nám a ani u sportovního oblečení, kde by měla na prvním místě stát funkčnost, nejsme ochotni udělat výjimku. Zdá se však, že u “ugly shoes” je to přesně naopak a tyto boty razí heslo čím ošklivější, tím lepší.

Tyto boty mají zvláštní retro vzhled, příliš vysokou podrážku, výrazný jazyk, prazvláštní rýhy a leckdy i ne zrovna povedené barevné provedení. Jsou příliš robustní a na první pohled mohou někdy působit jako ortopedické boty. A právě to je jedna z jejich největších výhod – jsou opravdu pohodlné. 

Svět miluje “ošklivky”

Jakmile se styl škaredých tenisek poprvé objevil, leckdo mu předvídal rychlý konec. Jak mohly tyto boty uspět vedle dokonalých lodiček na vysokém podpatku a super stylových tenisek, které nosí sportovní hvězdy? Jenže stalo se a módní svět si tak začal klást otázku proč. Odpověď nabídla například profesorka módní psychologie Carolyn Mair pro magazín Vogue:

“Psychologové prokázali, že nevěnujeme pozornost tomu, co je normální, běžné nebo známé, protože to pro nás nepředstavuje žádné nebezpečí. Když naopak narazíme na něco nového, svou pozornost k tomu obracíme. Kromě komfortu může vlastnictví těchto bot znamenat i touhu po pozornosti, která nositele motivuje.” Nošení “ugly shoes” tedy může být jistým projevem hrdinství a na tom rozhodně není nic špatného. 

boty
Tyto extravagantní tenisky značky GUCCI stojí téměř 32 000 korun.
(zdroj foto: tessabit.com)

Jak nosit “ugly shoes”

A tak žijeme díky mileniálům prahnoucím po nostalgii a jedinečnosti v éře škaredých tenisek. Máte pocit, že je na čase je obout také? Není nic jednoduššího. Výběr je dnes takřka nekonečný a stejně tak i možnosti nošení. Hodí se totiž ke všemu, k čemu byste si běžně obuli své oblíbené tenisky.

K TÉMATUZnáte název značky riflí, které sednou na každou dámskou postavu?

A i v tomto ohledu jsou už dnes pravidla velmi volná, a téměř nic není tabu. Volné maxišaty, pracovní outfit, plisovaná sukně – k tomu všemu budou ugly shoes ladit. Stejně tak i k minišatům, širokým kalhotám nebo třeba klasickým džínám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jaká bude móda a co pofrčí letos v létě? Jsou tu trendy pro rok 2020

Oversize móda stále letí. Počítejte si ní i letošní zimu. Jak ji správně kombinovat a vyladit k dokonalosti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Kam uschovat všechno zahradní nářadí, sekačku nebo prázdné květináče? Zahradní domek vše vkusně ukryje. Můžete do něj schovávat i jízdní kola, pokud nemáte garáž nebo sklep. Zahradní domek se dá ale postavit i za účelem relaxace na zahrádce, takže to může být takový letní altán. Vyrobit se dá ze dřeva, ale i z plastu nebo plechu. Samozřejmě se nabízejí zahradní domky hotové, nebo si ho můžete nechat postavit na míru pro vás. Inspirujte se!
Stává se vám, že se čas od času v ložnici už nudíte? Hledáte způsob, jak v sobě probudit vášnivou dračici a ve svém partnerovi toho divokého milence, kterého jste poznala na začátku vztahu? Vezměte iniciativu do svých rukou a rozpoutejte v ložnici takovou sexuální bouři, že na ni ani jeden z vás jen tak nezapomene – a budete na ni rádi nejen vzpomínat, ale především si ji pravidelně opakovat!
Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Pracoviště je podle statistik třetím nejčastějším místem, kde se můžete potkat se svou drahou polovičkou, a až třetina Čechů v práci prožila alespoň chvilkový románek. Láska v kanceláři může být krásná a vzrušující, ale zároveň s sebou může přinést i řadu nepříjemností. Jaké jsou tedy klady a zápory takového vztahu?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek