Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Trend „ugly shoes“: o co se jedná a proč jsou tyto boty hitem?

Jak už název “ugly shoes” napovídá, tyto boty nejsou na první pohled žádnými krasavci. Přesto si je módní svět zamiloval a už několik sezón vévodí žebříčkům největších trendů. V čem tkví jejich kouzlo a proč si je vůbec lidé pořizují, když jsou vlastně ošklivé?

Při nakupování oblečení a módy nám jde většinou o to, aby byly nové věci hezké a lichotily nám a ani u sportovního oblečení, kde by měla na prvním místě stát funkčnost, nejsme ochotni udělat výjimku. Zdá se však, že u “ugly shoes” je to přesně naopak a tyto boty razí heslo čím ošklivější, tím lepší.

Tyto boty mají zvláštní retro vzhled, příliš vysokou podrážku, výrazný jazyk, prazvláštní rýhy a leckdy i ne zrovna povedené barevné provedení. Jsou příliš robustní a na první pohled mohou někdy působit jako ortopedické boty. A právě to je jedna z jejich největších výhod – jsou opravdu pohodlné. 

Svět miluje “ošklivky”

Jakmile se styl škaredých tenisek poprvé objevil, leckdo mu předvídal rychlý konec. Jak mohly tyto boty uspět vedle dokonalých lodiček na vysokém podpatku a super stylových tenisek, které nosí sportovní hvězdy? Jenže stalo se a módní svět si tak začal klást otázku proč. Odpověď nabídla například profesorka módní psychologie Carolyn Mair pro magazín Vogue:

“Psychologové prokázali, že nevěnujeme pozornost tomu, co je normální, běžné nebo známé, protože to pro nás nepředstavuje žádné nebezpečí. Když naopak narazíme na něco nového, svou pozornost k tomu obracíme. Kromě komfortu může vlastnictví těchto bot znamenat i touhu po pozornosti, která nositele motivuje.” Nošení “ugly shoes” tedy může být jistým projevem hrdinství a na tom rozhodně není nic špatného. 

boty
Tyto extravagantní tenisky značky GUCCI stojí téměř 32 000 korun.
(zdroj foto: tessabit.com)

Jak nosit “ugly shoes”

A tak žijeme díky mileniálům prahnoucím po nostalgii a jedinečnosti v éře škaredých tenisek. Máte pocit, že je na čase je obout také? Není nic jednoduššího. Výběr je dnes takřka nekonečný a stejně tak i možnosti nošení. Hodí se totiž ke všemu, k čemu byste si běžně obuli své oblíbené tenisky.

K TÉMATU  Trendy bydlení na podzim 2019. Moderní, klasický, přírodní a kreativní design interiéru

A i v tomto ohledu jsou už dnes pravidla velmi volná, a téměř nic není tabu. Volné maxišaty, pracovní outfit, plisovaná sukně – k tomu všemu budou ugly shoes ladit. Stejně tak i k minišatům, širokým kalhotám nebo třeba klasickým džínám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jaká bude móda a co pofrčí letos v létě? Jsou tu trendy pro rok 2020

Oversize móda stále letí. Počítejte si ní i letošní zimu. Jak ji správně kombinovat a vyladit k dokonalosti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Už vás nebaví chodit do práce? Jste naštvaní pokaždé, když musíte ráno brzy vstávat a když v zimě jezdíte za tmy domů? Pak je na čase poohlédnout se po práci nové, možná takové, při které už nikam nebudete muset chodit. Pracovat se dá přece i z domova.
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.
Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Ratanový květináč ještě nikdy nevypadal lépe. Stačí k tomu venkovní lucerna, větve borovice, vánoční světýlka a pár ozdobiček. Všechno sestavte a naaranžujte podle svého vkusu, a pak už stačí jen rozsvítit. Do lucerny je ideální elektrická svíčka. Výsledek je fenomenální, obzvlášť večer! Přestože je tato dekorace primárně určená na ven, nikdo vám nebrání postavit ji do rohu obývacího pokoje. Pohled na ni vás bude hřát i tam.
Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Blížila se sedmá hodina večerní a my už jsme netrpělivě čekali před televizními obrazovkami, až se ozve známá melodie a objeví se mužík s papírovou čepičkou. Večerníček je fenoménem, který si pamatujeme do dneška, zvláště některé oblíbené pohádky, které nám každý večer před spaním přinášel. Zavzpomínejte si na pohádkovou nadílku s námi.

Nepřehlédněte

Dopadlo to skvěle – podařilo se vám úspěšně obhájit titul bakaláře. Tři roky snažení, učení, skládání zkoušek a trávení spousty času nad psaním bakalářky přinesly zasloužené ovoce a vy si můžete před jméno hrdě začít psát titul Bc. Co ale dál? Stačí vám to, nebo byste rádi pokračovali dál? Magisterské studium rozhodně není k zahození a díky němu se vám otevřou zase úplně nové možnosti. A kdy jindy se pustit do dalšího studia, než právě teď – protože čím budete starší, tím to půjde o něco tíž.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek