Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Trend “ugly shoes”: o co se jedná a proč jsou tyto boty hitem?

Jak už název “ugly shoes” napovídá, tyto boty nejsou na první pohled žádnými krasavci. Přesto si je módní svět zamiloval a už několik sezón vévodí žebříčkům největších trendů. V čem tkví jejich kouzlo a proč si je vůbec lidé pořizují, když jsou vlastně ošklivé?

Při nakupování oblečení a módy nám jde většinou o to, aby byly nové věci hezké a lichotily nám a ani u sportovního oblečení, kde by měla na prvním místě stát funkčnost, nejsme ochotni udělat výjimku. Zdá se však, že u “ugly shoes” je to přesně naopak a tyto boty razí heslo čím ošklivější, tím lepší.

Tyto boty mají zvláštní retro vzhled, příliš vysokou podrážku, výrazný jazyk, prazvláštní rýhy a leckdy i ne zrovna povedené barevné provedení. Jsou příliš robustní a na první pohled mohou někdy působit jako ortopedické boty. A právě to je jedna z jejich největších výhod – jsou opravdu pohodlné. 

Svět miluje “ošklivky”

Jakmile se styl škaredých tenisek poprvé objevil, leckdo mu předvídal rychlý konec. Jak mohly tyto boty uspět vedle dokonalých lodiček na vysokém podpatku a super stylových tenisek, které nosí sportovní hvězdy? Jenže stalo se a módní svět si tak začal klást otázku proč. Odpověď nabídla například profesorka módní psychologie Carolyn Mair pro magazín Vogue:

“Psychologové prokázali, že nevěnujeme pozornost tomu, co je normální, běžné nebo známé, protože to pro nás nepředstavuje žádné nebezpečí. Když naopak narazíme na něco nového, svou pozornost k tomu obracíme. Kromě komfortu může vlastnictví těchto bot znamenat i touhu po pozornosti, která nositele motivuje.” Nošení “ugly shoes” tedy může být jistým projevem hrdinství a na tom rozhodně není nic špatného. 

boty
Tyto extravagantní tenisky značky GUCCI stojí téměř 32 000 korun.
(zdroj foto: tessabit.com)

Jak nosit “ugly shoes”

A tak žijeme díky mileniálům prahnoucím po nostalgii a jedinečnosti v éře škaredých tenisek. Máte pocit, že je na čase je obout také? Není nic jednoduššího. Výběr je dnes takřka nekonečný a stejně tak i možnosti nošení. Hodí se totiž ke všemu, k čemu byste si běžně obuli své oblíbené tenisky.

K TÉMATU  Móda ovlivňuje naši náladu. Jaké oblečení vám okamžitě zlepší den?

A i v tomto ohledu jsou už dnes pravidla velmi volná, a téměř nic není tabu. Volné maxišaty, pracovní outfit, plisovaná sukně – k tomu všemu budou ugly shoes ladit. Stejně tak i k minišatům, širokým kalhotám nebo třeba klasickým džínám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jaká bude móda a co pofrčí letos v létě? Jsou tu trendy pro rok 2020

Oversize móda stále letí. Počítejte si ní i letošní zimu. Jak ji správně kombinovat a vyladit k dokonalosti

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
Patří ke skutečným legendám československé populární hudby a je nekorunovanou královnou slovenského popu. Marika se narodila na Východním Slovensku, v Turanech nad Ondavou. „Prožila jsem tam nádherné dětství. Rodiče sestru Helenku, bratry Michala, Janka a Dušana a mne vedli k lásce k hudbě a ke zvířatům“, říká Marika. „Nadále bydlím v Bratislavě, ale na Východ Slovenska se často a ráda vracím. Je mi tu krásně! Tady oslavím i letošní narozeniny. Přírody, hor, lesů si tady nesmírně užívám. Společnost mi dělají mí tři psíci - bišonek Láska, maltézáček Majky a a na ulici nalezená Bella“.
Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
Zima není váš kamarád? Nejraději byste se proto na Vánoce sebrali a odjeli do teplých krajů a Štědrý den si užívali s koktejlem v ruce, v bikinách a na pláži s výhledem u moře? Není nic jednoduššího než si koupit letenku a odpočítávat dny. Které destinace jsou na zimní dovolenou v tropech jako stvořené?
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Dříve pro nás bylo psaní rukou stejnou samozřejmostí jako dýchání. V posledních letech se ovšem k psaní rukou dostaneme poprvé a naposledy na základní a střední škole. Pak plynule přecházíme k počítačům a tabletům. Že v tom nevidíte žádný problém? Bohužel jich ale pár nezanedbatelných vyvstává.

Nepřehlédněte

Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek