Domů » Krása a móda » Trend “ugly shoes”: o co se jedná a proč jsou tyto boty hitem?
Krása a móda

Trend “ugly shoes”: o co se jedná a proč jsou tyto boty hitem?

tenisky
Jak už název “ugly shoes” napovídá, tyto boty nejsou na první pohled žádnými krasavci. Přesto si je módní svět zamiloval a už několik sezón vévodí žebříčkům největších trendů. V čem tkví jejich kouzlo a proč si je vůbec lidé pořizují, když jsou vlastně ošklivé?
Jak už název “ugly shoes” napovídá, tyto boty nejsou na první pohled žádnými krasavci. Přesto si je módní svět zamiloval a už několik sezón vévodí žebříčkům největších trendů. V čem tkví jejich kouzlo a proč si je vůbec lidé pořizují, když jsou vlastně ošklivé?

Při nakupování oblečení a módy nám jde většinou o to, aby byly nové věci hezké a lichotily nám a ani u sportovního oblečení, kde by měla na prvním místě stát funkčnost, nejsme ochotni udělat výjimku. Zdá se však, že u “ugly shoes” je to přesně naopak a tyto boty razí heslo čím ošklivější, tím lepší.

Tyto boty mají zvláštní retro vzhled, příliš vysokou podrážku, výrazný jazyk, prazvláštní rýhy a leckdy i ne zrovna povedené barevné provedení. Jsou příliš robustní a na první pohled mohou někdy působit jako ortopedické boty. A právě to je jedna z jejich největších výhod – jsou opravdu pohodlné. 

Svět miluje “ošklivky”

Jakmile se styl škaredých tenisek poprvé objevil, leckdo mu předvídal rychlý konec. Jak mohly tyto boty uspět vedle dokonalých lodiček na vysokém podpatku a super stylových tenisek, které nosí sportovní hvězdy? Jenže stalo se a módní svět si tak začal klást otázku proč. Odpověď nabídla například profesorka módní psychologie Carolyn Mair pro magazín Vogue:

“Psychologové prokázali, že nevěnujeme pozornost tomu, co je normální, běžné nebo známé, protože to pro nás nepředstavuje žádné nebezpečí. Když naopak narazíme na něco nového, svou pozornost k tomu obracíme. Kromě komfortu může vlastnictví těchto bot znamenat i touhu po pozornosti, která nositele motivuje.” Nošení “ugly shoes” tedy může být jistým projevem hrdinství a na tom rozhodně není nic špatného. 

boty
Tyto extravagantní tenisky značky GUCCI stojí téměř 32 000 korun.
(zdroj foto: tessabit.com)

Jak nosit “ugly shoes”

A tak žijeme díky mileniálům prahnoucím po nostalgii a jedinečnosti v éře škaredých tenisek. Máte pocit, že je na čase je obout také? Není nic jednoduššího. Výběr je dnes takřka nekonečný a stejně tak i možnosti nošení. Hodí se totiž ke všemu, k čemu byste si běžně obuli své oblíbené tenisky.

A i v tomto ohledu jsou už dnes pravidla velmi volná, a téměř nic není tabu. Volné maxišaty, pracovní outfit, plisovaná sukně – k tomu všemu budou ugly shoes ladit. Stejně tak i k minišatům, širokým kalhotám nebo třeba klasickým džínám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jaká bude móda a co pofrčí letos v létě? Jsou tu trendy pro rok 2020

Oversize móda stále letí. Počítejte si ní i letošní zimu. Jak ji správně kombinovat a vyladit k dokonalosti