Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Menstruační kalhotky: Menstruace plná pohody a ekologie

Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
kalhotky
Menstruační kalhotky zvolí čím dál větší množství žen. (foto: 123RF)

08. 02. 2022

Pokud patříte mezi milovníky ekologie a vyhazování velkého množství odpadu každý měsíc vám přijde nepřípustné, jistě už ve vaší koupelně nenajdete jedinou jednorázovou vložku či tampon (nebo jste o alternativě přinejmenším přemýšlela). Mezi ekologické varianty menstruačních pomůcek, které jsou nyní na vzestupu, patří například látkové vložky, které můžete prát po každém použití. Pokud vám tato možnost nepřijde dostatečně hygienická, můžete také vyzkoušet menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu. Nejoblíbenější ekologickou variantou mezi těmito pomůckami se ale staly menstruační kalhotky.

Ty totiž nabízí neskutečný komfort, dostatek hygieny i klid během menstruace. Na první pohled vypadají kalhotky běžně, nepoznáte na nich nic nestandardního. Na ten druhý pohled, a především na dotek však zjistíte, že materiál je naprosto fantastický a hlavně účinný.

Skvělá alternativa

Menstruační kalhotky vás zbaví veškerých pomůcek z chemicky běleného materiálu. Tato inovativní a novodobá odměna přinese přirozenost do vašich dnů, ať už je vaše menstruace jakkoliv silná.

Menstruační kalhotky jsou vrcholem ekologické varianty pomůcek, také jsou velmi pohodlné a pratelné. Nepropustí jedinou kapku krve a jejich savost je téměř kouzelná. Tuto úžasnou vlastnost mají především díky několika vrstvám, z nichž jsou kalhotky složené. Všechny tyto vrstvy jsou sešité zejména za účelem pohlcení veškeré vlhkosti a nepropustnosti. Nepředstavujte si však nepohodlné kalhotky z tvrdého igelitového materiálu. Nepropustné membrány jsou stále dost prodyšné pro dostatek komfortu. Vůbec nepoznáte, že na sobě máte speciální druh spodního prádla.

Jak kalhotky nosit a prát?

Menstruační kalhotky vám vydrží až 10 hodin, záleží však na síle vaší menstruace. Mnoho žen je v prvních dnech, kdy mají menstruaci silnou, kombinují například s menstruačním kalíškem. Jen pro jistotu, že nedojde k nežádoucí nehodě. Samotné menstruační kalhotky vám však vystačí jednoduše na klasickou menstruaci, nemusíte se tolik bát protékání.

K TÉMATU  Menstruační kalíšek: Vše, co o jeho používání potřebujete vědět

Nejlepší varianta je pořídit rovnou více kusů. Jejich obměna je totiž nutná a během praní logicky potřebujete jiný kus. Některé ženy si pořídí dvoje kalhotky, které neustále mění. Jiné ženy preferují více kusů, s nimiž v klidu vydrží celý týden.

Menstruační kalhotky se perou velmi jednoduše. Před samotným vypráním v pračce je jednoduše přeperte v ruce ve studené nebo vlažné vodě. Perte je v pračce bez zbytečných vonných esencí nebo aviváže, stačí klasický gel či prášek na praní. V pračce je můžete prát s ostatním oblečením, pro jistotu kalhotky vložte do samostatného pracího sáčku z textilu.

Pro ženy v každém věku

Kalhotky jsou skvělou volbou pro mladé dívky, které teprve začínají s menstruací. Mají tak jistotu, že jim krev neprosákne oblečením nebo se nestane jiný karambol. Stejně tak se hodí například pro ženy po porodu, které mají období šestinedělí a jejich denní součástí jsou očistky a výtoky.

Menstruační kalhotky jsou vhodné také pro starší dámy, které již například nemají menstruaci a jsou po menopauze. Ty totiž může trápit únik moči nebo výtoky na konci menstruačního období. Vhodné jsou zkrátka pro všechny ženy, které se chtějí cítit v každé situaci pohodlně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Menstruační houba: Pomocník nebo hrozba?

Barva menstruace: Co prozradí o vašem zdraví?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.

Nepřehlédněte

Víc peněz by se určitě hodilo. Ceny rostou, to je nezpochybnitelné. Ale vaše mzda je už pár let pořád stejná. Ne každý má to štěstí, že má takového zaměstnavatele, který svým zaměstnancům pravidelně nebo aspoň nepravidelně mzdu či odměny zvyšuje. Jak si tedy slušně říct o lepší peníze, abyste před šéfem nebo šéfkou neztratili tvář?
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek