Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Menstruační kalhotky: Menstruace plná pohody a ekologie

Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
kalhotky
Menstruační kalhotky zvolí čím dál větší množství žen. (foto: 123RF)

08. 02. 2022

Pokud patříte mezi milovníky ekologie a vyhazování velkého množství odpadu každý měsíc vám přijde nepřípustné, jistě už ve vaší koupelně nenajdete jedinou jednorázovou vložku či tampon (nebo jste o alternativě přinejmenším přemýšlela). Mezi ekologické varianty menstruačních pomůcek, které jsou nyní na vzestupu, patří například látkové vložky, které můžete prát po každém použití. Pokud vám tato možnost nepřijde dostatečně hygienická, můžete také vyzkoušet menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu. Nejoblíbenější ekologickou variantou mezi těmito pomůckami se ale staly menstruační kalhotky.

Ty totiž nabízí neskutečný komfort, dostatek hygieny i klid během menstruace. Na první pohled vypadají kalhotky běžně, nepoznáte na nich nic nestandardního. Na ten druhý pohled, a především na dotek však zjistíte, že materiál je naprosto fantastický a hlavně účinný.

Skvělá alternativa

Menstruační kalhotky vás zbaví veškerých pomůcek z chemicky běleného materiálu. Tato inovativní a novodobá odměna přinese přirozenost do vašich dnů, ať už je vaše menstruace jakkoliv silná.

Menstruační kalhotky jsou vrcholem ekologické varianty pomůcek, také jsou velmi pohodlné a pratelné. Nepropustí jedinou kapku krve a jejich savost je téměř kouzelná. Tuto úžasnou vlastnost mají především díky několika vrstvám, z nichž jsou kalhotky složené. Všechny tyto vrstvy jsou sešité zejména za účelem pohlcení veškeré vlhkosti a nepropustnosti. Nepředstavujte si však nepohodlné kalhotky z tvrdého igelitového materiálu. Nepropustné membrány jsou stále dost prodyšné pro dostatek komfortu. Vůbec nepoznáte, že na sobě máte speciální druh spodního prádla.

Jak kalhotky nosit a prát?

Menstruační kalhotky vám vydrží až 10 hodin, záleží však na síle vaší menstruace. Mnoho žen je v prvních dnech, kdy mají menstruaci silnou, kombinují například s menstruačním kalíškem. Jen pro jistotu, že nedojde k nežádoucí nehodě. Samotné menstruační kalhotky vám však vystačí jednoduše na klasickou menstruaci, nemusíte se tolik bát protékání.

K TÉMATUJak žít bez odpadu? Tipy, rady a triky, jak začít a pomoct planetě

Nejlepší varianta je pořídit rovnou více kusů. Jejich obměna je totiž nutná a během praní logicky potřebujete jiný kus. Některé ženy si pořídí dvoje kalhotky, které neustále mění. Jiné ženy preferují více kusů, s nimiž v klidu vydrží celý týden.

Menstruační kalhotky se perou velmi jednoduše. Před samotným vypráním v pračce je jednoduše přeperte v ruce ve studené nebo vlažné vodě. Perte je v pračce bez zbytečných vonných esencí nebo aviváže, stačí klasický gel či prášek na praní. V pračce je můžete prát s ostatním oblečením, pro jistotu kalhotky vložte do samostatného pracího sáčku z textilu.

Pro ženy v každém věku

Kalhotky jsou skvělou volbou pro mladé dívky, které teprve začínají s menstruací. Mají tak jistotu, že jim krev neprosákne oblečením nebo se nestane jiný karambol. Stejně tak se hodí například pro ženy po porodu, které mají období šestinedělí a jejich denní součástí jsou očistky a výtoky.

Menstruační kalhotky jsou vhodné také pro starší dámy, které již například nemají menstruaci a jsou po menopauze. Ty totiž může trápit únik moči nebo výtoky na konci menstruačního období. Vhodné jsou zkrátka pro všechny ženy, které se chtějí cítit v každé situaci pohodlně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Menstruační houba: Pomocník nebo hrozba?

Barva menstruace: Co prozradí o vašem zdraví?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.

Nepřehlédněte

Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek