Neděle , 25. 09. 2022

Zlata

Menstruační kalhotky: Menstruace plná pohody a ekologie

Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
kalhotky
Menstruační kalhotky zvolí čím dál větší množství žen. (foto: 123RF)

08. 02. 2022

Pokud patříte mezi milovníky ekologie a vyhazování velkého množství odpadu každý měsíc vám přijde nepřípustné, jistě už ve vaší koupelně nenajdete jedinou jednorázovou vložku či tampon (nebo jste o alternativě přinejmenším přemýšlela). Mezi ekologické varianty menstruačních pomůcek, které jsou nyní na vzestupu, patří například látkové vložky, které můžete prát po každém použití. Pokud vám tato možnost nepřijde dostatečně hygienická, můžete také vyzkoušet menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu. Nejoblíbenější ekologickou variantou mezi těmito pomůckami se ale staly menstruační kalhotky.

Ty totiž nabízí neskutečný komfort, dostatek hygieny i klid během menstruace. Na první pohled vypadají kalhotky běžně, nepoznáte na nich nic nestandardního. Na ten druhý pohled, a především na dotek však zjistíte, že materiál je naprosto fantastický a hlavně účinný.

Skvělá alternativa

Menstruační kalhotky vás zbaví veškerých pomůcek z chemicky běleného materiálu. Tato inovativní a novodobá odměna přinese přirozenost do vašich dnů, ať už je vaše menstruace jakkoliv silná.

Menstruační kalhotky jsou vrcholem ekologické varianty pomůcek, také jsou velmi pohodlné a pratelné. Nepropustí jedinou kapku krve a jejich savost je téměř kouzelná. Tuto úžasnou vlastnost mají především díky několika vrstvám, z nichž jsou kalhotky složené. Všechny tyto vrstvy jsou sešité zejména za účelem pohlcení veškeré vlhkosti a nepropustnosti. Nepředstavujte si však nepohodlné kalhotky z tvrdého igelitového materiálu. Nepropustné membrány jsou stále dost prodyšné pro dostatek komfortu. Vůbec nepoznáte, že na sobě máte speciální druh spodního prádla.

Jak kalhotky nosit a prát?

Menstruační kalhotky vám vydrží až 10 hodin, záleží však na síle vaší menstruace. Mnoho žen je v prvních dnech, kdy mají menstruaci silnou, kombinují například s menstruačním kalíškem. Jen pro jistotu, že nedojde k nežádoucí nehodě. Samotné menstruační kalhotky vám však vystačí jednoduše na klasickou menstruaci, nemusíte se tolik bát protékání.

K TÉMATU  Blížící se menopauza. Jak ji poznat, kdy ji čekat a jak zmírnit její projevy

Nejlepší varianta je pořídit rovnou více kusů. Jejich obměna je totiž nutná a během praní logicky potřebujete jiný kus. Některé ženy si pořídí dvoje kalhotky, které neustále mění. Jiné ženy preferují více kusů, s nimiž v klidu vydrží celý týden.

Menstruační kalhotky se perou velmi jednoduše. Před samotným vypráním v pračce je jednoduše přeperte v ruce ve studené nebo vlažné vodě. Perte je v pračce bez zbytečných vonných esencí nebo aviváže, stačí klasický gel či prášek na praní. V pračce je můžete prát s ostatním oblečením, pro jistotu kalhotky vložte do samostatného pracího sáčku z textilu.

Pro ženy v každém věku

Kalhotky jsou skvělou volbou pro mladé dívky, které teprve začínají s menstruací. Mají tak jistotu, že jim krev neprosákne oblečením nebo se nestane jiný karambol. Stejně tak se hodí například pro ženy po porodu, které mají období šestinedělí a jejich denní součástí jsou očistky a výtoky.

Menstruační kalhotky jsou vhodné také pro starší dámy, které již například nemají menstruaci a jsou po menopauze. Ty totiž může trápit únik moči nebo výtoky na konci menstruačního období. Vhodné jsou zkrátka pro všechny ženy, které se chtějí cítit v každé situaci pohodlně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Menstruační houba: Pomocník nebo hrozba?

Barva menstruace: Co prozradí o vašem zdraví?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?
Není nad pořádnou šťavnatou krkovičku. Nejlepší je samozřejmě naložená v černém pivu a ugrilovaná, ale pokud zrovna grilování počasí nepřeje, můžete vyzkoušet třeba náš recept. Na česneku pečená krkovička v pikantní omáčce je rychlé a chutné jídlo, které zpestří i váš víkendový rodinný oběd. Pokud k ní připravíte hranolky a naservírujete dobré české pivo či moravské víno, budete se cítit jako v restauraci.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek