Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Letní brigády 2020: O které byl zájem a jak dopadli naši brigádnici?

Léto přeje drobnému přivýdělku. Přemýšlíte, zda je to vhodné i pro vašeho potomka? Pojďte se podívat na to, jak letní brigády zvládly naše děti. Poradíme nejoblíbenější brigády i to, co si musíte ohlídat.
Brigáda
I letos bylo o letní brigády zájem. O které nejvíce? (zdroj foto: pixabay.com)

17. 09. 2020

Letní brigády

Letní období je jedinečná příležitost, aby se vaše dítě naučilo hospodařit s penězi. Zdá se vám, že váš teenager je stále náročnější, co se financí týče? Zkuste mu podat pomocnou ruku a vyslat ho na brigádu. Naučí se vážit si peněz, a rozhodně si bude více vážit pohodlí, které doma má. Navíc zájem u dětí o letní brigády každoročně stoupá.

Letní období je výborné i proto, aby si váš puberťák dokázal, že něco zvládne dočista sám. Letní brigády jsou vhodné již od 16 let věku, některé samozřejmě až od 18.

Nejoblíbenější brigády

Mezi ty skutečně vyhledávané letní brigády patří následující tipy, kam vaše dítě vyslat. Záleží vždy na věku a povaze potomka. Introvert bude vynikat v jiném prostředí než extrovert. Jaké jsou TOP brigády?

Prodej zmrzliny

Parádní brigáda, kde se nikdo nenadře, a zároveň pozná, jaké to je mít za něco zodpovědnost. Má na starosti kasu i správnou konzistenci zmrzliny. Potká se denně s velkou spoustou lidí. A když zrovna nikdo nejde? Může si přečíst svou oblíbenou knihu nebo se věnovat mobilu. Některé kiosky berou brigádníky už od 16 let.

Kempy a ubytovací zařízení

Uklízení pokojů, jejich příprava pro další hosty nebo práce na recepci. To je další možnost, jak si přivydělat nějakou tu korunu navíc. V kempech je většinou zajištěno i ubytování pro personál, takže se má brigádník na co těšit. Vznikají přátelství na celý život. Skvělý nápad na letní brigády!

Restaurace

V létě zažívají větší nápor klientů i restaurace, kiosky s občerstvením nebo hospody. Pomocné ruce se hodí nejen na place, ale i v kuchyni. Je vaše dítě schopno snést občas nějakou tu nepohodu, když bude celý den na nohou? Zvládne si poradit a nonšalantně obsloužit i naprostého protivu? Práce v restauraci je skvělý tip, jak cvičit asertivitu a zdravé sebevědomí.

K TÉMATU  V čem je kruhový trénink lepší než klasická posilovna? Vyzkoušeli jsme a zjišťovali v terénu!

Co si pohlídat

Ať již budou kroky vašeho dítěte směřovat do jakéhokoliv oboru, jedno je důležité mít naprosto VŽDY: a to je smlouva. Bez té se nemusíte dočkat žádné výplaty. Smlouva se podepisuje ještě před nástupem na letní brigády.

Jak dopadli naši brigádníci?

S koronakrizí a následným zavíráním mnoha pracovních míst i pro stávající zaměstnance jsme se obávali, že nabídka brigád nebude letos valná. Sice odpadla možnost práce zahraničí pro našeho maturanta Jindřicha, ale ten si našel práci na recepci v jednom z kempů na jihu Čech.

Odtud se nadšeně ozývá – a dle jeho slov mu nechybí skutečně nic. Setkává se samozřejmě s nepříjemným hosty i některými kolegy z práce, ale toto prostě k životu patří a Jindřich to zvládá skvěle.

Během letní brigády se naučil pracovat na recepci tak, že ze začátku pouze vypomáhal. Dnes již plně zastupuje své kolegy, kteří se tak mohou věnovat interním záležitostem v kempu. Dle Jindry skvělá zkušenost! Za vydělané peníze má v plánu si pořídit vysněné sjezdové horské kolo.

Další hrdou brigádnicí je Eliška. Ta má během studia na vysoké škole dlouhé prázdniny. Využila je tak, jak si dlouho přála. Vždy si chtěla zkusit práci na farmě. Jelikož studuje ekonomický obor a do přírody nemá šanci se během akademického roku dostat, vše si vynahradila.

Stará se o zvířata, pomáhá s pracemi na polích. Vybrala si statek, který je daleko za městem a měla zájem o brigádu s ubytováním. Eliška je spokojená, že si odpočine od ruchu velkoměsta. V místě, kde pracuje, si našla přátele.

Náš trojlístek brigádníků uzavírá Dominik. Ten práci nehledal. Jeden jeho kamarád mu nabídl místo brigádníka v místní fabrice. Dominik je rád, že si může přivydělat, a těší se, až si za vydělané peníze pořídí své první auto.

K TÉMATU  Když vás po padesátce propustí z práce: nikdy není pozdě na své sny. Jen začněte

A co vaše děti? Zkusí si letos v létě samostatnost?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak často dávat dětem kapesné. Pár rad, když nevíte, jak začít

Jak předejít krizi, když svou práci vykonáváte práci z domova

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Krásný a rovný úsměv dokáže otevírat srdce i dveře, proto je v současné době téměř nezbytností. Cesta k němu vede přes rovnátka, která vám budou dělat společnost po dobu několika měsíců nebo dokonce let. Je potřeba se během té doby o zuby a ústní hygienu obecně správně starat. Pojďte se podívat, co všechno budete potřebovat.
Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.

Nepřehlédněte

Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek