Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

Letní brigády 2020: O které byl zájem a jak dopadli naši brigádnici?

Léto přeje drobnému přivýdělku. Přemýšlíte, zda je to vhodné i pro vašeho potomka? Pojďte se podívat na to, jak letní brigády zvládly naše děti. Poradíme nejoblíbenější brigády i to, co si musíte ohlídat.
Brigáda
I letos bylo o letní brigády zájem. O které nejvíce? (zdroj foto: pixabay.com)

17. 09. 2020

Letní brigády

Letní období je jedinečná příležitost, aby se vaše dítě naučilo hospodařit s penězi. Zdá se vám, že váš teenager je stále náročnější, co se financí týče? Zkuste mu podat pomocnou ruku a vyslat ho na brigádu. Naučí se vážit si peněz, a rozhodně si bude více vážit pohodlí, které doma má. Navíc zájem u dětí o letní brigády každoročně stoupá.

Letní období je výborné i proto, aby si váš puberťák dokázal, že něco zvládne dočista sám. Letní brigády jsou vhodné již od 16 let věku, některé samozřejmě až od 18.

Nejoblíbenější brigády

Mezi ty skutečně vyhledávané letní brigády patří následující tipy, kam vaše dítě vyslat. Záleží vždy na věku a povaze potomka. Introvert bude vynikat v jiném prostředí než extrovert. Jaké jsou TOP brigády?

Prodej zmrzliny

Parádní brigáda, kde se nikdo nenadře, a zároveň pozná, jaké to je mít za něco zodpovědnost. Má na starosti kasu i správnou konzistenci zmrzliny. Potká se denně s velkou spoustou lidí. A když zrovna nikdo nejde? Může si přečíst svou oblíbenou knihu nebo se věnovat mobilu. Některé kiosky berou brigádníky už od 16 let.

Kempy a ubytovací zařízení

Uklízení pokojů, jejich příprava pro další hosty nebo práce na recepci. To je další možnost, jak si přivydělat nějakou tu korunu navíc. V kempech je většinou zajištěno i ubytování pro personál, takže se má brigádník na co těšit. Vznikají přátelství na celý život. Skvělý nápad na letní brigády!

Restaurace

V létě zažívají větší nápor klientů i restaurace, kiosky s občerstvením nebo hospody. Pomocné ruce se hodí nejen na place, ale i v kuchyni. Je vaše dítě schopno snést občas nějakou tu nepohodu, když bude celý den na nohou? Zvládne si poradit a nonšalantně obsloužit i naprostého protivu? Práce v restauraci je skvělý tip, jak cvičit asertivitu a zdravé sebevědomí.

K TÉMATU  První den v práci. Trému nechte doma a na vše se ptejte. Na co se připravit při nástupu do zaměstnání

Co si pohlídat

Ať již budou kroky vašeho dítěte směřovat do jakéhokoliv oboru, jedno je důležité mít naprosto VŽDY: a to je smlouva. Bez té se nemusíte dočkat žádné výplaty. Smlouva se podepisuje ještě před nástupem na letní brigády.

Jak dopadli naši brigádníci?

S koronakrizí a následným zavíráním mnoha pracovních míst i pro stávající zaměstnance jsme se obávali, že nabídka brigád nebude letos valná. Sice odpadla možnost práce zahraničí pro našeho maturanta Jindřicha, ale ten si našel práci na recepci v jednom z kempů na jihu Čech.

Odtud se nadšeně ozývá – a dle jeho slov mu nechybí skutečně nic. Setkává se samozřejmě s nepříjemným hosty i některými kolegy z práce, ale toto prostě k životu patří a Jindřich to zvládá skvěle.

Během letní brigády se naučil pracovat na recepci tak, že ze začátku pouze vypomáhal. Dnes již plně zastupuje své kolegy, kteří se tak mohou věnovat interním záležitostem v kempu. Dle Jindry skvělá zkušenost! Za vydělané peníze má v plánu si pořídit vysněné sjezdové horské kolo.

Další hrdou brigádnicí je Eliška. Ta má během studia na vysoké škole dlouhé prázdniny. Využila je tak, jak si dlouho přála. Vždy si chtěla zkusit práci na farmě. Jelikož studuje ekonomický obor a do přírody nemá šanci se během akademického roku dostat, vše si vynahradila.

Stará se o zvířata, pomáhá s pracemi na polích. Vybrala si statek, který je daleko za městem a měla zájem o brigádu s ubytováním. Eliška je spokojená, že si odpočine od ruchu velkoměsta. V místě, kde pracuje, si našla přátele.

Náš trojlístek brigádníků uzavírá Dominik. Ten práci nehledal. Jeden jeho kamarád mu nabídl místo brigádníka v místní fabrice. Dominik je rád, že si může přivydělat, a těší se, až si za vydělané peníze pořídí své první auto.

K TÉMATU  Jsou pomocníci na úklid oken skutečně užiteční? Vyzkoušeli jsme

A co vaše děti? Zkusí si letos v létě samostatnost?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak často dávat dětem kapesné. Pár rad, když nevíte, jak začít

Jak předejít krizi, když svou práci vykonáváte práci z domova

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.
Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Přítomnost a pohlazení chlupatého přítele je více než povzbudivé. Tyto němé tváře dokážou povědět více, než by se zdálo. Tak jak pes pomáhá člověku, děje se samozřejmě i naopak. Zodpovědní pánové psů se o svá zvířata pečlivě starají, a dokonce v některých případech i pomáhají rodit štěňátka.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek