Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Letní brigády 2020: O které byl zájem a jak dopadli naši brigádnici?

Léto přeje drobnému přivýdělku. Přemýšlíte, zda je to vhodné i pro vašeho potomka? Pojďte se podívat na to, jak letní brigády zvládly naše děti. Poradíme nejoblíbenější brigády i to, co si musíte ohlídat.
Brigáda
I letos bylo o letní brigády zájem. O které nejvíce? (zdroj foto: pixabay.com)

17. 09. 2020

Letní brigády

Letní období je jedinečná příležitost, aby se vaše dítě naučilo hospodařit s penězi. Zdá se vám, že váš teenager je stále náročnější, co se financí týče? Zkuste mu podat pomocnou ruku a vyslat ho na brigádu. Naučí se vážit si peněz, a rozhodně si bude více vážit pohodlí, které doma má. Navíc zájem u dětí o letní brigády každoročně stoupá.

Letní období je výborné i proto, aby si váš puberťák dokázal, že něco zvládne dočista sám. Letní brigády jsou vhodné již od 16 let věku, některé samozřejmě až od 18.

Nejoblíbenější brigády

Mezi ty skutečně vyhledávané letní brigády patří následující tipy, kam vaše dítě vyslat. Záleží vždy na věku a povaze potomka. Introvert bude vynikat v jiném prostředí než extrovert. Jaké jsou TOP brigády?

Prodej zmrzliny

Parádní brigáda, kde se nikdo nenadře, a zároveň pozná, jaké to je mít za něco zodpovědnost. Má na starosti kasu i správnou konzistenci zmrzliny. Potká se denně s velkou spoustou lidí. A když zrovna nikdo nejde? Může si přečíst svou oblíbenou knihu nebo se věnovat mobilu. Některé kiosky berou brigádníky už od 16 let.

Kempy a ubytovací zařízení

Uklízení pokojů, jejich příprava pro další hosty nebo práce na recepci. To je další možnost, jak si přivydělat nějakou tu korunu navíc. V kempech je většinou zajištěno i ubytování pro personál, takže se má brigádník na co těšit. Vznikají přátelství na celý život. Skvělý nápad na letní brigády!

Restaurace

V létě zažívají větší nápor klientů i restaurace, kiosky s občerstvením nebo hospody. Pomocné ruce se hodí nejen na place, ale i v kuchyni. Je vaše dítě schopno snést občas nějakou tu nepohodu, když bude celý den na nohou? Zvládne si poradit a nonšalantně obsloužit i naprostého protivu? Práce v restauraci je skvělý tip, jak cvičit asertivitu a zdravé sebevědomí.

K TÉMATU  Zpět do práce s miminkem. Je to normální nebo jste špatná matka? Nenechte se stresovat svým okolím a jděte do toho. Jak začít?

Co si pohlídat

Ať již budou kroky vašeho dítěte směřovat do jakéhokoliv oboru, jedno je důležité mít naprosto VŽDY: a to je smlouva. Bez té se nemusíte dočkat žádné výplaty. Smlouva se podepisuje ještě před nástupem na letní brigády.

Jak dopadli naši brigádníci?

S koronakrizí a následným zavíráním mnoha pracovních míst i pro stávající zaměstnance jsme se obávali, že nabídka brigád nebude letos valná. Sice odpadla možnost práce zahraničí pro našeho maturanta Jindřicha, ale ten si našel práci na recepci v jednom z kempů na jihu Čech.

Odtud se nadšeně ozývá – a dle jeho slov mu nechybí skutečně nic. Setkává se samozřejmě s nepříjemným hosty i některými kolegy z práce, ale toto prostě k životu patří a Jindřich to zvládá skvěle.

Během letní brigády se naučil pracovat na recepci tak, že ze začátku pouze vypomáhal. Dnes již plně zastupuje své kolegy, kteří se tak mohou věnovat interním záležitostem v kempu. Dle Jindry skvělá zkušenost! Za vydělané peníze má v plánu si pořídit vysněné sjezdové horské kolo.

Další hrdou brigádnicí je Eliška. Ta má během studia na vysoké škole dlouhé prázdniny. Využila je tak, jak si dlouho přála. Vždy si chtěla zkusit práci na farmě. Jelikož studuje ekonomický obor a do přírody nemá šanci se během akademického roku dostat, vše si vynahradila.

Stará se o zvířata, pomáhá s pracemi na polích. Vybrala si statek, který je daleko za městem a měla zájem o brigádu s ubytováním. Eliška je spokojená, že si odpočine od ruchu velkoměsta. V místě, kde pracuje, si našla přátele.

Náš trojlístek brigádníků uzavírá Dominik. Ten práci nehledal. Jeden jeho kamarád mu nabídl místo brigádníka v místní fabrice. Dominik je rád, že si může přivydělat, a těší se, až si za vydělané peníze pořídí své první auto.

K TÉMATU  Zkusili jsme pobyt ve tmě. Ztratíte tam pojem o čase

A co vaše děti? Zkusí si letos v létě samostatnost?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak často dávat dětem kapesné. Pár rad, když nevíte, jak začít

Jak předejít krizi, když svou práci vykonáváte práci z domova

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Teploty se konečně začínají zvedat a léto se nezadržitelně blíží. Pokud si letos budete chtít užít koupání, pak nejspíš budete muset do řeky, rybníku či vodní nádrže. Jenže jejich čistota a mnohdy také studená voda vám mohou následně přivodit nepříjemné patálie. Zvláště jste-li náchylní k tzv. letním problémům, měli byste udělat vše pro to, abyste se jim vyhnuli. Soutěžte tak s námi o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám v tom pomůže.
Velikonoční vajíčka patří k tradici, a vyřádit se na nich může celá rodina. Inspirujte se jednoduchými nápady na zdobení. Zkuste něco nového a netradičního. Výsledek bude vypadat skvěle!
Přejí si vaše děti pod stromeček chlupatého mazlíčka? Než to definitivně zavrhnete, vezměte v potaz, že "psí terapie" může příznivě ovlivnit jejich zdraví, konkrétně případné alergie i obezitu dětí. Jak je to možné?
Plesy a společenské akce jsou tady, a vy určitě chcete zazářit! Dnes se zaměříme módní novinky a připravíme vás na večery plné tajemství, módního lesku a nezapomenutelných okamžiků. Právě teď se stáváme vaším průvodcem pro plesovou a divadelní sezonu letošní zimy. Milé dámy buďte s námi šik a přečtěte si co vám radí odbornice na módu, fashion poradkyně paní Jana.
Nikdy jsem neuznávala ten klasický model, kdy musí před dívkou pokleknout muž a s pugétem růží ji požádat o ruku. Na romantiku obecně moc nejsem, asi ani neumím tolik vyjadřovat pocity. I když svého přítele moc miluji, neumím to ani někdy otevřeně říct.
Vy ani váš partner nepijete alkohol? Žili jste spolu ještě před svatbou? Váš vztah asi nevydrží. A to i přes to, že jste si před oltářem slibovali lásku a věrnost. V pozoru by měli být i tací, kteří mají odloučené rodiče. Prý je potká stejný osud!
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Jakmile se vám a vašemu partnerovi narodí děti, získáváte zcela novou roli. Najednou jste rodiči a velmi často vás tato role na dlouhá léta úplně pohltí. Není pak divu, že může být velmi obtížný návrat k životu, ve kterém děti nezaujímají první místo.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.
V okamžiku, kdy vyšla světoznámá hra Last of Us a podle ní byl natočený i seriál, který teď každé pondělí vysílá stanice HBO, mnoho lidí propadlo panice, zda je možné, aby houba známá pod jménem cordyceps (ta, co bytosti proměňuje v nemrtvé stvůry), mohla skutečně napadnout i lidi. Co je nad různými spekulacemi pravdy?
Jsou potraviny, které si vychutnáte pouze ve slané nebo sladké verzi. A pak jsou mezi námi takové, ze kterých si připravíte snadno obojí. Stačí jen obměnit suroviny, zapojit fantazii, najít ten správný recept a lahodné jídlo je na světě. Které potraviny připravíte v obou variantách? Mrkněte na ně!
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.

Výběr článků

Když si prohlížíte své fotky z dovolené, rozhodně nevypadáte jako módní ikony z časopisů a sociálních sítí? Poradíme vám zaručené fígle módních blogerek. Rozhodně zapomeňte na to, že nejste fotogenická. Jen musíte zaujmout tu správnou pózu a úhel - a výsledek bude úchvatný! Už se těšíte na nové fotky?
Ketogenní dieta nebo-li keto-dieta jak je s oblibou označovaná je v posledních letech velmi oblíbenou formou diety pro hubnutí. Televizní reklamy slibující nadstandardní úbytek na váze za krátkou dobu jsou velmi lákavé a zejména zarputilí dietáři tak tuto variantu velmi rádi vyzkouší. Málokdo z nich se pak ale zajímá o to, jak vlastně keto-dieta funguje a zda se jedná o udržitelný způsob stravování.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.

Nepřehlédněte

Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
Děti i domácí mazlíčci umí být roztomilí. Tihle prckové sice ještě nosí pleny, ale už mají doslova záchvat smíchu. A může za to pes! Slyšet dětský smích je rozhodně lepší, než křik. Možná se budete smát s nimi!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek