Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Aromaterapie: trend, který harmonizuje duši

Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
aromaterapie
Aromaterapie je vonný trend, která se stane nedílnou součástí vaší domácnosti. (foto: 123RF)

09. 11. 2021

Aromaterapie vám vskutku poskytne to, po čem toužíte nejvíc – pohodlí, klid, příjemné vůně a relaxaci. Pokud o ní ještě nic nevíte, pojďte se s ní seznámit. Možná neodoláte a hned tuto novinku půjdete zkusit!

Proč je aromaterapie na vzestupu?

Životní podmínky naší moderní společnosti jsou neoddělitelně spjaty s častým výskytem stresových situací. Kumulují se v nás složitosti z práce, časový press, vnitřní napětí roste a vše nakonec vede k vážným funkčním poruchám těla, jež moderní terminologie označuje za chronický stres. Přiznání si že stresem trpíme a odstranění celého řetězce patologických poruch je hlavním úkolem aromaterapie.

Existují různé způsoby vystavení se různým vůním. Mohou to být:

 • inhalace,
 • masáž,
 • aplikace na povrch kůže.

Základem je aromaterapii porozumět

Slovo terapie není v názvu této metody obsaženo jen pouhou náhodou, naopak v ní má pevné místo. Pouze díky správnému porozumění aromaterapii a provedení léčebného postupu s individuálním výběrem olejů dokážete odstranit ze svého těla napětí, stres a s ním spojené nemoci. Při setkání s aromaterapeutem si musíte být jisti, že jeho hlavním úkolem je zjistit základní příčinu, která vede k vašemu napětí nebo onemocnění.

A nejen to – i pacient si musí uvědomit, jaký je důvod nerovnováhy v jeho těle. Jakmile je příčina zjištěna, je nezbytné změnit svůj postoj k situaci, což bude mít za následek odstranění obav a vdechnutí víry v uzdravení. 

Co je aromaterapie a s čím pracuje?

Aromaterapie se zabývá uzdravováním těla za pomoci jeho vystavení čistým a neředěným esenciálním olejům. Složky esenciálních olejů velmi rychle pronikají do těla a jsou přenášeny krevním oběhem do všech orgánů a tkání, přičemž uplatňují svůj mnohostranný účinek.

Tyto oleje zázračně kombinují snadné použití, účinnost a potěchu z vlivu omamných vůní. Na trhu existují čistě přírodní éterické oleje, ale i obrovské množství syntetických esenciálních olejů, které však postrádají léčivý a zdraví zlepšující účinek.

K TÉMATU  Víte, že je aloe vera léčivá rostlina? Co dokáže v kombinaci s Alpou?

S čím vám aromaterapie pomůže?

Aromaterapie nabízí ekologickou variantu obnovy ztraceného zdraví zaměřenou na obnovení energetické rovnováhy v těle. Aromatické oleje v první řadě normalizují duševní stav člověka prostřednictvím čichových receptorů.

Příjemné pachy vyvolávají pozitivní emoce a zároveň vyrovnávají procesy v těle, posilují imunitu, zlepšují krevní oběh a odstraňují toxiny. Aromaterapie vám umožňuje dosáhnout vnitřní rovnováhy, přičemž umožňuje oslabit a odstranit specifické příznaky konkrétní nemoci.

Aromaterapie u vás doma

Dokonce i doma můžete využít síly éterických olejů a provonět vaši domácnost podle svého gusta. Správně vybraná vůně vám může pomoci:

 • snížit stres,
 • zvednout náladu,
 • zlepšit koncentraci,
 • zvýšit práceschopnost

Způsobů, jak využít éterické vůně sami doma je hned několik. Můžete pár kapek aplikovat následujícím způsobem:

 • Éterické oleje lze přidat do zvlhčovače vzduchu.
 • Existují také aromatické ozdoby, do kterých se přidávají oleje.
 • Můžete přidat pár kapek do dlaně, po potření olejem položte ruce na obličej a zhluboka se nadechněte.
 • Pomocí aromalampy, sáčku (bylinkového sáčku) a aromatických kamenů.

Vůně jako praktický pomocník v domácnosti

Kromě blahodárných účinků na emoční a fyzický stav člověka se esenciální oleje používají i v jiných oblastech života. Především se používají v domácnosti, při mytí nebo při praní. Některé oleje se používají jako repelenty proti hmyzu. Například používání svíček s citronelovými oleji udržuje komáry co nejdál po celé léto. Praní s kapkou oleje prádlo hezky provoní namísto použití aviváže. Vhodně zvolený olej má také antibakteriální účinky.

5 kapek cypřišového esenciálního oleje a 5 kapek levandulového esenciálního oleje na látkovém pytlíčku ve skříni vám zas pomůže od molů!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aromalampa nebo difuzér? Co je lepší? A jak si jednoduše vyrobit osvěžovače s vůní vašeho domova? Dáme vám návod!

Nejlepší přírodní oleje, které jsou elixírem pro krásu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Začalo to jednou ve sprše. Asi po páté jsem si kontrolovala prsa. Měla bych to samozřejmě dělat častěji, když vím, že prababička měla ve svých 82 letech diagnostikovaný nádor, ale není čas. A taky jsem kojila, takže jsem ve skupině žen, které jsou proti rakovině prstu více chráněné. Tak to aspoň píšou na internetu. Bohužel jsem si ten den nahmatala bulku v prsu. Co teď? Mám to řešit? Nebo ne?
S příchodem chladnějšího ročního období se pulty supermarketů začínají plnit exotickými druhy ovoce. A vedle tradičního kaki, pomela a dalších podobných vynikajících kousků, nám svou střapatou hlavičku ukazuje také ananas. Věděli jste, že se jedná o spalovač tuků? Zejména po svátcích by proto neměl chybět ve vašem jídelníčku.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.

Nepřehlédněte

Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Inspirace nikdy není dost, což platí nejen v případě, kdy sestavujeme nové outfity, ale i tehdy, kdy chceme zazářit s neodolatelným lookem. A protože sociální sítě byly a vždy budou nekonečným zdrojem nápadů, vybrali jsme pro vás ty nejlepší zahraniční beauty blogerky, které prostě nesmíte přehlédnout. Mrkněte na ně!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek