Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Aromaterapie: trend, který harmonizuje duši

Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
aromaterapie
Aromaterapie je vonný trend, která se stane nedílnou součástí vaší domácnosti. (foto: 123RF)

09. 11. 2021

Aromaterapie vám vskutku poskytne to, po čem toužíte nejvíc – pohodlí, klid, příjemné vůně a relaxaci. Pokud o ní ještě nic nevíte, pojďte se s ní seznámit. Možná neodoláte a hned tuto novinku půjdete zkusit!

Proč je aromaterapie na vzestupu?

Životní podmínky naší moderní společnosti jsou neoddělitelně spjaty s častým výskytem stresových situací. Kumulují se v nás složitosti z práce, časový press, vnitřní napětí roste a vše nakonec vede k vážným funkčním poruchám těla, jež moderní terminologie označuje za chronický stres. Přiznání si že stresem trpíme a odstranění celého řetězce patologických poruch je hlavním úkolem aromaterapie.

Existují různé způsoby vystavení se různým vůním. Mohou to být:

 • inhalace,
 • masáž,
 • aplikace na povrch kůže.

Základem je aromaterapii porozumět

Slovo terapie není v názvu této metody obsaženo jen pouhou náhodou, naopak v ní má pevné místo. Pouze díky správnému porozumění aromaterapii a provedení léčebného postupu s individuálním výběrem olejů dokážete odstranit ze svého těla napětí, stres a s ním spojené nemoci. Při setkání s aromaterapeutem si musíte být jisti, že jeho hlavním úkolem je zjistit základní příčinu, která vede k vašemu napětí nebo onemocnění.

A nejen to – i pacient si musí uvědomit, jaký je důvod nerovnováhy v jeho těle. Jakmile je příčina zjištěna, je nezbytné změnit svůj postoj k situaci, což bude mít za následek odstranění obav a vdechnutí víry v uzdravení. 

Co je aromaterapie a s čím pracuje?

Aromaterapie se zabývá uzdravováním těla za pomoci jeho vystavení čistým a neředěným esenciálním olejům. Složky esenciálních olejů velmi rychle pronikají do těla a jsou přenášeny krevním oběhem do všech orgánů a tkání, přičemž uplatňují svůj mnohostranný účinek.

Tyto oleje zázračně kombinují snadné použití, účinnost a potěchu z vlivu omamných vůní. Na trhu existují čistě přírodní éterické oleje, ale i obrovské množství syntetických esenciálních olejů, které však postrádají léčivý a zdraví zlepšující účinek.

K TÉMATU  Jak si vychutnat dobrý šálek kávy. Vyzkoušejte naše tipy

S čím vám aromaterapie pomůže?

Aromaterapie nabízí ekologickou variantu obnovy ztraceného zdraví zaměřenou na obnovení energetické rovnováhy v těle. Aromatické oleje v první řadě normalizují duševní stav člověka prostřednictvím čichových receptorů.

Příjemné pachy vyvolávají pozitivní emoce a zároveň vyrovnávají procesy v těle, posilují imunitu, zlepšují krevní oběh a odstraňují toxiny. Aromaterapie vám umožňuje dosáhnout vnitřní rovnováhy, přičemž umožňuje oslabit a odstranit specifické příznaky konkrétní nemoci.

Aromaterapie u vás doma

Dokonce i doma můžete využít síly éterických olejů a provonět vaši domácnost podle svého gusta. Správně vybraná vůně vám může pomoci:

 • snížit stres,
 • zvednout náladu,
 • zlepšit koncentraci,
 • zvýšit práceschopnost

Způsobů, jak využít éterické vůně sami doma je hned několik. Můžete pár kapek aplikovat následujícím způsobem:

 • Éterické oleje lze přidat do zvlhčovače vzduchu.
 • Existují také aromatické ozdoby, do kterých se přidávají oleje.
 • Můžete přidat pár kapek do dlaně, po potření olejem položte ruce na obličej a zhluboka se nadechněte.
 • Pomocí aromalampy, sáčku (bylinkového sáčku) a aromatických kamenů.

Vůně jako praktický pomocník v domácnosti

Kromě blahodárných účinků na emoční a fyzický stav člověka se esenciální oleje používají i v jiných oblastech života. Především se používají v domácnosti, při mytí nebo při praní. Některé oleje se používají jako repelenty proti hmyzu. Například používání svíček s citronelovými oleji udržuje komáry co nejdál po celé léto. Praní s kapkou oleje prádlo hezky provoní namísto použití aviváže. Vhodně zvolený olej má také antibakteriální účinky.

5 kapek cypřišového esenciálního oleje a 5 kapek levandulového esenciálního oleje na látkovém pytlíčku ve skříni vám zas pomůže od molů!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aromalampa nebo difuzér? Co je lepší? A jak si jednoduše vyrobit osvěžovače s vůní vašeho domova? Dáme vám návod!

Nejlepší přírodní oleje, které jsou elixírem pro krásu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Máte doma čtyřnohého psího mazlíčka? Pokud ano, neměli byste péči o něj podceňovat. Mít pejska – to není jako mít plyšáka, který bude vaší živou podporou, když se vám nebude dařit. Kromě toho, že mu budete dávat najíst a budete ho chodit venčit, nesmíte zapomínat ani na péči o srst a drápky. Bohužel právě tyto dvě věci jsou u chovatelů psů často opomíjené.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek