Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Aromaterapie: trend, který harmonizuje duši

Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
aromaterapie
Aromaterapie je vonný trend, která se stane nedílnou součástí vaší domácnosti. (foto: 123RF)

09. 11. 2021

Aromaterapie vám vskutku poskytne to, po čem toužíte nejvíc – pohodlí, klid, příjemné vůně a relaxaci. Pokud o ní ještě nic nevíte, pojďte se s ní seznámit. Možná neodoláte a hned tuto novinku půjdete zkusit!

Proč je aromaterapie na vzestupu?

Životní podmínky naší moderní společnosti jsou neoddělitelně spjaty s častým výskytem stresových situací. Kumulují se v nás složitosti z práce, časový press, vnitřní napětí roste a vše nakonec vede k vážným funkčním poruchám těla, jež moderní terminologie označuje za chronický stres. Přiznání si že stresem trpíme a odstranění celého řetězce patologických poruch je hlavním úkolem aromaterapie.

Existují různé způsoby vystavení se různým vůním. Mohou to být:

 • inhalace,
 • masáž,
 • aplikace na povrch kůže.

Základem je aromaterapii porozumět

Slovo terapie není v názvu této metody obsaženo jen pouhou náhodou, naopak v ní má pevné místo. Pouze díky správnému porozumění aromaterapii a provedení léčebného postupu s individuálním výběrem olejů dokážete odstranit ze svého těla napětí, stres a s ním spojené nemoci. Při setkání s aromaterapeutem si musíte být jisti, že jeho hlavním úkolem je zjistit základní příčinu, která vede k vašemu napětí nebo onemocnění.

A nejen to – i pacient si musí uvědomit, jaký je důvod nerovnováhy v jeho těle. Jakmile je příčina zjištěna, je nezbytné změnit svůj postoj k situaci, což bude mít za následek odstranění obav a vdechnutí víry v uzdravení. 

Co je aromaterapie a s čím pracuje?

Aromaterapie se zabývá uzdravováním těla za pomoci jeho vystavení čistým a neředěným esenciálním olejům. Složky esenciálních olejů velmi rychle pronikají do těla a jsou přenášeny krevním oběhem do všech orgánů a tkání, přičemž uplatňují svůj mnohostranný účinek.

Tyto oleje zázračně kombinují snadné použití, účinnost a potěchu z vlivu omamných vůní. Na trhu existují čistě přírodní éterické oleje, ale i obrovské množství syntetických esenciálních olejů, které však postrádají léčivý a zdraví zlepšující účinek.

K TÉMATUMísto prášku nalijte do pračky ocet. Přinese vám to hned několik dobrých benefitů

S čím vám aromaterapie pomůže?

Aromaterapie nabízí ekologickou variantu obnovy ztraceného zdraví zaměřenou na obnovení energetické rovnováhy v těle. Aromatické oleje v první řadě normalizují duševní stav člověka prostřednictvím čichových receptorů.

Příjemné pachy vyvolávají pozitivní emoce a zároveň vyrovnávají procesy v těle, posilují imunitu, zlepšují krevní oběh a odstraňují toxiny. Aromaterapie vám umožňuje dosáhnout vnitřní rovnováhy, přičemž umožňuje oslabit a odstranit specifické příznaky konkrétní nemoci.

Aromaterapie u vás doma

Dokonce i doma můžete využít síly éterických olejů a provonět vaši domácnost podle svého gusta. Správně vybraná vůně vám může pomoci:

 • snížit stres,
 • zvednout náladu,
 • zlepšit koncentraci,
 • zvýšit práceschopnost

Způsobů, jak využít éterické vůně sami doma je hned několik. Můžete pár kapek aplikovat následujícím způsobem:

 • Éterické oleje lze přidat do zvlhčovače vzduchu.
 • Existují také aromatické ozdoby, do kterých se přidávají oleje.
 • Můžete přidat pár kapek do dlaně, po potření olejem položte ruce na obličej a zhluboka se nadechněte.
 • Pomocí aromalampy, sáčku (bylinkového sáčku) a aromatických kamenů.

Vůně jako praktický pomocník v domácnosti

Kromě blahodárných účinků na emoční a fyzický stav člověka se esenciální oleje používají i v jiných oblastech života. Především se používají v domácnosti, při mytí nebo při praní. Některé oleje se používají jako repelenty proti hmyzu. Například používání svíček s citronelovými oleji udržuje komáry co nejdál po celé léto. Praní s kapkou oleje prádlo hezky provoní namísto použití aviváže. Vhodně zvolený olej má také antibakteriální účinky.

5 kapek cypřišového esenciálního oleje a 5 kapek levandulového esenciálního oleje na látkovém pytlíčku ve skříni vám zas pomůže od molů!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Aromalampa nebo difuzér? Co je lepší? A jak si jednoduše vyrobit osvěžovače s vůní vašeho domova? Dáme vám návod!

Nejlepší přírodní oleje, které jsou elixírem pro krásu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá zdravá žena zažívá jednou za měsíc své dny a během periody potřebuje co nejvíce komfortu a pohodlí. V dnešní době existuje mnoho moderních menstruačních pomůcek, které mají ženám dodat právě tolik důležitý komfort. Mezi ně patří vedle tamponů a vložek také mnohem ekologičtější menstruační kalhotky. Pro koho jsou vhodné a jaké výhody tyto speciální kalhotky přináší?
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek