Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Odstranění tuku 3x jinak: Laserová liposukce, kryolipolýza, kavitace. Jak fungují?

Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?
liposukce
Každá chceme být ve svých očích dokonalá.

07. 04. 2022

07. 04. 2022

Neinvazivní metody se v oblasti hubnutí staly velkým trendem. Zatímco klasická liposukce, během níž se odsává tuk, teď každého děsí. Přece jen je nutné počítat s nějakou tou bolesti, modřinou a také rekonvalescencí za doprovodu stahujících obvazů, které jsou naprostou samozřejmostí. Nic lákavého, že ano?

Na druhé straně jemné a zcela bezbolestné metody, které slibují úbytky centimetrů během pár návštěv, aniž by bylo nutné zůstat několik dní na neschopence, se staly hitem. Soustavně s tím se postupně začaly objevovat další a další postupy, o které se snad každá žena s pár kily navíc někdy zajímala. A právě na tři často skloňované (laserovou liposukci, kryolipolýzu a kavitaci) se podíváme. Co takové metody obnáší, na jakém principu fungují a jsou opravdu tak účinné, jak slibují?

Kryolipolýza tuky zmrazí

Kryolipolýza je metodou, která používá k rozpadu tukových buněk teploty mrazu. Chlad nepoškozuje ostatní buňky tak, jak poškozuje ty tukové, a proto nedochází ani k poškození kůže či podkladové tkáně.

Během procedury specialista vsaje pokožku nad oblastí tukové tkáně do aplikátoru, který zmrazí tukové buňky. Nízké teploty oblast otupují a někteří lidé uvádějí pocit ochlazení. Protože nedochází k poškození tkáně ani kůže, není zapotřebí žádná rekonvalescence, ovšem někteří klienti hlásí bolestivost v místě aplikace, kterou přirovnávají k bolesti po intenzivním tréninku nebo drobném poranění svalu.

kryolipolýza
Kryolipolýza vám doslova zmrazí tukové buňky.

Po zákroku může trvat přibližně 4–6 měsíců, než se tukové buňky zcela vyloučí z těla. Za tu dobu se plocha tuku může snížit v průměru o 20 %.

Pro a proti?

Kryolipolýza má obecně vysokou úspěšnost. Je účinná při odstraňování tuku z různých částí těla a má méně nežádoucích účinků, než jiné postupy jako je liposukce. Ačkoli vás kryolipolýza může částečně zeštíhlit, nejedná se o zázračný lék a určitě byste neměla očekávat úplné odtučnění.

Postup nebude fungovat u každého stejně a u některých lidí se mohou objevit horší vedlejší účinky než u jiných. Svou roli může sehrát také životní styl a další faktory. Pokud se například nezdravě stravujete a máte spíše sedavou práci, můžete očekávat menší redukci tuku.

K TÉMATU  Neuvěřitelná proměna! Vizážista se postará o kompletní změnu vzhledu a omlazení!

Kryolipolýza rovněž neumí stáhnout uvolněnou pokožku. Pokud se tedy vaše pokožka natáhla v důsledku zvýšení váhy, můžete se po aplikaci potýkat s menšími kožními převisy, kterých se zbavíte pouze pravidelným posilováním.

Kolik času zabere: Přibližně 1 hodinu.

Laserová liposukce odstraní tuk pomocí laseru

Laserová liposukce (neboli efektivní rozklad tukové tkáně) je dnes jednou z nejšetrnějších, nejbezpečnějších a nejúčinnějších liposukcí. Laserová liposukce sice nevyřeší problémy s nadměrnou hmotností, ovšem laserový paprsek využívá svou energii, přeměňuje ji na tepelnou energii a rozpouští tukovou tkáň hluboko v podkožní oblasti, která je poté odsátá kanylou, jako v případě klasické tumescentní liposukce (tuk v menších oblastech není nutné odsávat, může být ponechán na místě a tělo ho na základě přirozených procesů vyloučí samo). Specialista zpravidla na určenou oblast aplikuje lokální anestetikum pro snížení nekomfortu během zákroku. 

Pro a proti?

Laserová liposukce je účinná metoda, která funguje nejen z hlediska snížení objemu tuku v ošetřované oblasti, ale také pomáhá s obnovou pružnosti pokožky. Tato metoda totiž stimuluje produkci kolagenových a elastinových vláken, která pomáhají formovat a vylepšovat postavu. Zároveň přispívají k již zmíněnému posílení pokožky.

Samozřejmě, ale jako u každé metody, i laserová liposukce může na každého účinkovat jinak a to vždy s ohledem na různé faktory. 

Kolik času zabere: Přibližně 1 – 1,5 hodinu na ošetřovanou oblast.

Kavitace bojuje s tukem ultrazvukem

Ultrazvuková kavitace, nazývaná také jako ultrazvuková lipolýza, je ošetření pro konturování těla, které se používá k odstranění tukových zásob pod pokožkou. Tento postup je bezpečnější alternativou k chirurgickým zákrokům, jako je klasická liposukce.

kavitace
Kavitace je vhodná na drobnější úpravy a formování.

Ošetření využívá ultrazvukové rádiové vlny k rozpadu tukových buněk, které jsou poté absorbovány do vašeho těla lymfatickým systémem. Ultrazvuková kavitace se liší od jiných podobných ošetření tím, že nevyžaduje žádné řezy. To znamená, že zotavení je mnohem snazší. Ale výsledky mohou být méně nápadné.

K TÉMATU  Zpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

Pro a proti?

Ultrazvuková kavitace je určená k cílení na malé oblasti tuku a pomáhá formovat vaše tělo. Není to ovšem léčba pro lidi, kteří se snaží hodně zhubnout. Co se týče samotné účinnosti kavitace, existují slibné důkazy o tom, že se jedná o efektivní pomoc ve smyslu konturování těla. Není proto reálné očekávat znatelné úbytky tukových polštářů.

Kolik času zabere: Přibližně 40 minut kavitace + 30 minutová lymfodrenáž

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spalovače tuků od matky přírody. Nakopněte hubnutí tím, co máte doma

Power Plate vás zbaví tuku jen za 20 minut denně!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Napadlo vás někdy, že když partnerovi řeknete, jak roztomile vypadá třeba při opravě sekačky, že mu vlastně nelichotíte? Ba naopak, že mu to může velmi vadit? Prozradíme vám 10 komplimentů, po kterých váš partner opravdu netouží.
Ve velkých městech je denně potkáváte. Mají kasičky, často prodávají drobné předměty, klíčenky, plyšáky, odznaky. A žádají vás o příspěvek na invalidní vozík pro malou holčičku, nemocné pejsky, nevyléčitelné děti a mnoho dalšího. Jak si ověřit, že opravdu přispíváme tam, kde je to potřeba?
Mileniálové jsou prý rozmazlená generace, která nemá ráda závazky, zato má vysoké ambice. Veškerý volný čas tráví na mobilu a vyhýbají se sexu. Jak je na tom, ale předchozí generace X? Mají si co vyčítat?
Redakce Damskaliga.cz si pro vás ve spolupráci s hotelem Mariott připravila soutěž o pobyt pro dvě osoby v krásném Superior pokoji. Odpovězte správně na soutěžní otázku a vyhrajte třeba právě Vy! Soutěž trvá do 30.11.2021
Dnešní společnost často klade na ženy tlak ve smyslu partnerských vztahů, ačkoliv mnohé z nás volí cestu svobody a samostatnosti. Proč je ale tak často stigmatizováno být single, zejména když se jedná o vlastní rozhodnutí? V dnešním článku na Dámské Lize prozkoumáváme realitu života jako single ženy a zkoumáme, jak to, že jsme samy, může být prospěšné a osvobozující rozhodnutí, nikoli něco, co bychom měly vnímat jako nedostatek
Saláty k obědu, svačiny po cvičení nebo šťávy z ovoce jsou obecně považovány za zdravé, ale pokud s nimi nezacházíte správně, vašemu hubnutí spíše uškodí. Dresing na salátu je často stejně kalorický, jako kdybyste snědly hamburger, a ovocné šťávy mají energetickou hodnotu jako tabulka čokolády. Jak si správně poradit s přípravou jídla při hubnutí?
Nezáleží na tom, jestli je vám třicet nebo padesát. Bolesti zad a s tím přidružené obtíže se mohou týkat kohokoli, vždy v jiné podobě či intenzitě. Ať už za to může genetika, špatné zlozvyky, nedostatek pohybu a nezdravý životní styl či dokonce úraz, v každém případně je to něco, co dokáže ukrást kvalitu života. A rada nad zlato – když bolí záda, začněte cvičit. Jenže jaké cvičení vybrat, aniž bychom si ublížili a opravdu si pomohli? Jednoznačně SM systém od doktora Richarda Smíška, který s vadami páteře dokáže doslova zázraky.
Každá hospodyňka potřebuje troubu, na kterou se může spolehnout. A každá hospodyňka ví, že každá trouba peče jinak, takže je třeba se s ní seznámit. Podle toho je nutné upravit dobu pečení a kolikrát i stupně.
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Jak vypadá vaše každodenní rutina v péči o pleť? Možná začínáte a končíte odličováním, ale vaše pokožka vyžaduje mnohem víc. Zařaďte proto do své pravidelné rutiny také face baňky, s jejichž pomocí můžete rozproudit krev ve vaší pokožce.
Jste milovníkem sluníčka a už se těšíte, až budete ležet na pláži a necháte sluneční paprsky prohřívat vaši pokožku? A opravdu víte jak se správně opalovat?
Už dávno neplatí, že poctivou čokoládu poznáme jenom podle toho, kolik obsahuje kakaa. Potrpíte-li si na skutečně kvalitní suroviny a čokoláda patří k jedné z nich, pak vězte, že číst její obal se rozhodně vyplatí.

Výběr článků

Jak poznáte, že nemáte v břiše úplnou harmonii? Stačí se podívat do zrcadla. Akné nebo ekzém může způsobit i špatné prostředí ve střevech. Přemnožení nepřátelských bakterií je zdrojem dermatitidy, psoriázy nebo trudovitosti. Co s tím?
Sofie se řadí do dlouhého zástupu žen, které si prošly znásilněním. Proč se bála vše přiznat, a proč je násilník dnes stále nepotrestán? Podívejte se na příběh ženy, která se s minulostí dokázala vypořádat díky světové kampani.
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.

Nepřehlédněte

Středa přeje odpočinku. Co všechno ještě dnes slibují hvězdy? Napsala pro vás astroložka Naďa Šmídová.
Co předvádí vousatý chlapík v talentové soutěži je překvapením pro všechny diváky. Jeho tanec budí nadšené ovace. Na první pohled by do něj nikdo neřekl, že se umí takhle rozpohybovat!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek