Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Odstranění tuku 3x jinak: Laserová liposukce, kryolipolýza, kavitace. Jak fungují?

Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?
liposukce
Každá chceme být ve svých očích dokonalá.

07. 04. 2022

07. 04. 2022

Neinvazivní metody se v oblasti hubnutí staly velkým trendem. Zatímco klasická liposukce, během níž se odsává tuk, teď každého děsí. Přece jen je nutné počítat s nějakou tou bolesti, modřinou a také rekonvalescencí za doprovodu stahujících obvazů, které jsou naprostou samozřejmostí. Nic lákavého, že ano?

Na druhé straně jemné a zcela bezbolestné metody, které slibují úbytky centimetrů během pár návštěv, aniž by bylo nutné zůstat několik dní na neschopence, se staly hitem. Soustavně s tím se postupně začaly objevovat další a další postupy, o které se snad každá žena s pár kily navíc někdy zajímala. A právě na tři často skloňované (laserovou liposukci, kryolipolýzu a kavitaci) se podíváme. Co takové metody obnáší, na jakém principu fungují a jsou opravdu tak účinné, jak slibují?

Kryolipolýza tuky zmrazí

Kryolipolýza je metodou, která používá k rozpadu tukových buněk teploty mrazu. Chlad nepoškozuje ostatní buňky tak, jak poškozuje ty tukové, a proto nedochází ani k poškození kůže či podkladové tkáně.

Během procedury specialista vsaje pokožku nad oblastí tukové tkáně do aplikátoru, který zmrazí tukové buňky. Nízké teploty oblast otupují a někteří lidé uvádějí pocit ochlazení. Protože nedochází k poškození tkáně ani kůže, není zapotřebí žádná rekonvalescence, ovšem někteří klienti hlásí bolestivost v místě aplikace, kterou přirovnávají k bolesti po intenzivním tréninku nebo drobném poranění svalu.

kryolipolýza
Kryolipolýza vám doslova zmrazí tukové buňky.

Po zákroku může trvat přibližně 4–6 měsíců, než se tukové buňky zcela vyloučí z těla. Za tu dobu se plocha tuku může snížit v průměru o 20 %.

Pro a proti?

Kryolipolýza má obecně vysokou úspěšnost. Je účinná při odstraňování tuku z různých částí těla a má méně nežádoucích účinků, než jiné postupy jako je liposukce. Ačkoli vás kryolipolýza může částečně zeštíhlit, nejedná se o zázračný lék a určitě byste neměla očekávat úplné odtučnění.

Postup nebude fungovat u každého stejně a u některých lidí se mohou objevit horší vedlejší účinky než u jiných. Svou roli může sehrát také životní styl a další faktory. Pokud se například nezdravě stravujete a máte spíše sedavou práci, můžete očekávat menší redukci tuku.

K TÉMATU  Tenisky můžete nosit i k šatům. Jaké zvolit kombinace?

Kryolipolýza rovněž neumí stáhnout uvolněnou pokožku. Pokud se tedy vaše pokožka natáhla v důsledku zvýšení váhy, můžete se po aplikaci potýkat s menšími kožními převisy, kterých se zbavíte pouze pravidelným posilováním.

Kolik času zabere: Přibližně 1 hodinu.

Laserová liposukce odstraní tuk pomocí laseru

Laserová liposukce (neboli efektivní rozklad tukové tkáně) je dnes jednou z nejšetrnějších, nejbezpečnějších a nejúčinnějších liposukcí. Laserová liposukce sice nevyřeší problémy s nadměrnou hmotností, ovšem laserový paprsek využívá svou energii, přeměňuje ji na tepelnou energii a rozpouští tukovou tkáň hluboko v podkožní oblasti, která je poté odsátá kanylou, jako v případě klasické tumescentní liposukce (tuk v menších oblastech není nutné odsávat, může být ponechán na místě a tělo ho na základě přirozených procesů vyloučí samo). Specialista zpravidla na určenou oblast aplikuje lokální anestetikum pro snížení nekomfortu během zákroku. 

Pro a proti?

Laserová liposukce je účinná metoda, která funguje nejen z hlediska snížení objemu tuku v ošetřované oblasti, ale také pomáhá s obnovou pružnosti pokožky. Tato metoda totiž stimuluje produkci kolagenových a elastinových vláken, která pomáhají formovat a vylepšovat postavu. Zároveň přispívají k již zmíněnému posílení pokožky.

Samozřejmě, ale jako u každé metody, i laserová liposukce může na každého účinkovat jinak a to vždy s ohledem na různé faktory. 

Kolik času zabere: Přibližně 1 – 1,5 hodinu na ošetřovanou oblast.

Kavitace bojuje s tukem ultrazvukem

Ultrazvuková kavitace, nazývaná také jako ultrazvuková lipolýza, je ošetření pro konturování těla, které se používá k odstranění tukových zásob pod pokožkou. Tento postup je bezpečnější alternativou k chirurgickým zákrokům, jako je klasická liposukce.

kavitace
Kavitace je vhodná na drobnější úpravy a formování.

Ošetření využívá ultrazvukové rádiové vlny k rozpadu tukových buněk, které jsou poté absorbovány do vašeho těla lymfatickým systémem. Ultrazvuková kavitace se liší od jiných podobných ošetření tím, že nevyžaduje žádné řezy. To znamená, že zotavení je mnohem snazší. Ale výsledky mohou být méně nápadné.

K TÉMATU  Štíhlé nohy jako ze žurnálu. Jak na ně?

Pro a proti?

Ultrazvuková kavitace je určená k cílení na malé oblasti tuku a pomáhá formovat vaše tělo. Není to ovšem léčba pro lidi, kteří se snaží hodně zhubnout. Co se týče samotné účinnosti kavitace, existují slibné důkazy o tom, že se jedná o efektivní pomoc ve smyslu konturování těla. Není proto reálné očekávat znatelné úbytky tukových polštářů.

Kolik času zabere: Přibližně 40 minut kavitace + 30 minutová lymfodrenáž

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spalovače tuků od matky přírody. Nakopněte hubnutí tím, co máte doma

Power Plate vás zbaví tuku jen za 20 minut denně!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Přítomnost a pohlazení chlupatého přítele je více než povzbudivé. Tyto němé tváře dokážou povědět více, než by se zdálo. Tak jak pes pomáhá člověku, děje se samozřejmě i naopak. Zodpovědní pánové psů se o svá zvířata pečlivě starají, a dokonce v některých případech i pomáhají rodit štěňátka.
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.

Nepřehlédněte

Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek