Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Odstranění tuku 3x jinak: Laserová liposukce, kryolipolýza, kavitace. Jak fungují?

Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?
liposukce
Každá chceme být ve svých očích dokonalá.

07. 04. 2022

07. 04. 2022

Neinvazivní metody se v oblasti hubnutí staly velkým trendem. Zatímco klasická liposukce, během níž se odsává tuk, teď každého děsí. Přece jen je nutné počítat s nějakou tou bolesti, modřinou a také rekonvalescencí za doprovodu stahujících obvazů, které jsou naprostou samozřejmostí. Nic lákavého, že ano?

Na druhé straně jemné a zcela bezbolestné metody, které slibují úbytky centimetrů během pár návštěv, aniž by bylo nutné zůstat několik dní na neschopence, se staly hitem. Soustavně s tím se postupně začaly objevovat další a další postupy, o které se snad každá žena s pár kily navíc někdy zajímala. A právě na tři často skloňované (laserovou liposukci, kryolipolýzu a kavitaci) se podíváme. Co takové metody obnáší, na jakém principu fungují a jsou opravdu tak účinné, jak slibují?

Kryolipolýza tuky zmrazí

Kryolipolýza je metodou, která používá k rozpadu tukových buněk teploty mrazu. Chlad nepoškozuje ostatní buňky tak, jak poškozuje ty tukové, a proto nedochází ani k poškození kůže či podkladové tkáně.

Během procedury specialista vsaje pokožku nad oblastí tukové tkáně do aplikátoru, který zmrazí tukové buňky. Nízké teploty oblast otupují a někteří lidé uvádějí pocit ochlazení. Protože nedochází k poškození tkáně ani kůže, není zapotřebí žádná rekonvalescence, ovšem někteří klienti hlásí bolestivost v místě aplikace, kterou přirovnávají k bolesti po intenzivním tréninku nebo drobném poranění svalu.

kryolipolýza
Kryolipolýza vám doslova zmrazí tukové buňky.

Po zákroku může trvat přibližně 4–6 měsíců, než se tukové buňky zcela vyloučí z těla. Za tu dobu se plocha tuku může snížit v průměru o 20 %.

Pro a proti?

Kryolipolýza má obecně vysokou úspěšnost. Je účinná při odstraňování tuku z různých částí těla a má méně nežádoucích účinků, než jiné postupy jako je liposukce. Ačkoli vás kryolipolýza může částečně zeštíhlit, nejedná se o zázračný lék a určitě byste neměla očekávat úplné odtučnění.

Postup nebude fungovat u každého stejně a u některých lidí se mohou objevit horší vedlejší účinky než u jiných. Svou roli může sehrát také životní styl a další faktory. Pokud se například nezdravě stravujete a máte spíše sedavou práci, můžete očekávat menší redukci tuku.

K TÉMATUJak bude vypadat vybraná rtěnka právě na vás? Můžete vyzkoušet před nákupem. Změní virtuální zrcadla způsob nakupování v e-shopech?

Kryolipolýza rovněž neumí stáhnout uvolněnou pokožku. Pokud se tedy vaše pokožka natáhla v důsledku zvýšení váhy, můžete se po aplikaci potýkat s menšími kožními převisy, kterých se zbavíte pouze pravidelným posilováním.

Kolik času zabere: Přibližně 1 hodinu.

Laserová liposukce odstraní tuk pomocí laseru

Laserová liposukce (neboli efektivní rozklad tukové tkáně) je dnes jednou z nejšetrnějších, nejbezpečnějších a nejúčinnějších liposukcí. Laserová liposukce sice nevyřeší problémy s nadměrnou hmotností, ovšem laserový paprsek využívá svou energii, přeměňuje ji na tepelnou energii a rozpouští tukovou tkáň hluboko v podkožní oblasti, která je poté odsátá kanylou, jako v případě klasické tumescentní liposukce (tuk v menších oblastech není nutné odsávat, může být ponechán na místě a tělo ho na základě přirozených procesů vyloučí samo). Specialista zpravidla na určenou oblast aplikuje lokální anestetikum pro snížení nekomfortu během zákroku. 

Pro a proti?

Laserová liposukce je účinná metoda, která funguje nejen z hlediska snížení objemu tuku v ošetřované oblasti, ale také pomáhá s obnovou pružnosti pokožky. Tato metoda totiž stimuluje produkci kolagenových a elastinových vláken, která pomáhají formovat a vylepšovat postavu. Zároveň přispívají k již zmíněnému posílení pokožky.

Samozřejmě, ale jako u každé metody, i laserová liposukce může na každého účinkovat jinak a to vždy s ohledem na různé faktory. 

Kolik času zabere: Přibližně 1 – 1,5 hodinu na ošetřovanou oblast.

Kavitace bojuje s tukem ultrazvukem

Ultrazvuková kavitace, nazývaná také jako ultrazvuková lipolýza, je ošetření pro konturování těla, které se používá k odstranění tukových zásob pod pokožkou. Tento postup je bezpečnější alternativou k chirurgickým zákrokům, jako je klasická liposukce.

kavitace
Kavitace je vhodná na drobnější úpravy a formování.

Ošetření využívá ultrazvukové rádiové vlny k rozpadu tukových buněk, které jsou poté absorbovány do vašeho těla lymfatickým systémem. Ultrazvuková kavitace se liší od jiných podobných ošetření tím, že nevyžaduje žádné řezy. To znamená, že zotavení je mnohem snazší. Ale výsledky mohou být méně nápadné.

K TÉMATUJak pečovat (nejen v létě) o vlasy, abyste je měly krásné jako modelky z reklamy?

Pro a proti?

Ultrazvuková kavitace je určená k cílení na malé oblasti tuku a pomáhá formovat vaše tělo. Není to ovšem léčba pro lidi, kteří se snaží hodně zhubnout. Co se týče samotné účinnosti kavitace, existují slibné důkazy o tom, že se jedná o efektivní pomoc ve smyslu konturování těla. Není proto reálné očekávat znatelné úbytky tukových polštářů.

Kolik času zabere: Přibližně 40 minut kavitace + 30 minutová lymfodrenáž

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spalovače tuků od matky přírody. Nakopněte hubnutí tím, co máte doma

Power Plate vás zbaví tuku jen za 20 minut denně!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.

Nepřehlédněte

Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek