Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Spalovače tuků od matky přírody. Nakopněte hubnutí tím, co máte doma

Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.
spalovače
Zelený čaj zahřeje a zrychlí metabolismus. (foto: 123RF)

09. 03. 2022

Mezi lidmi bohužel koluje domněnka, a sice že spalovače tuků nás bleskurychle zbaví kilogramů, se kterými se delší dobu potýkáme. Zkrátka a dobře, že za nás udělají všechnu práci, na kterou bychom jinak museli vynaložit energii v posilovně. Jenže doplňky stravy takto nefungují. Mají nás pouze podpořit, na to myslete především, ve vydání maximálních výkonů, případně znásobit efekt po vynaloženém úsilí.  

I když influenceři a sportovci neustále propagují tradiční pilulky, které pro svou velikost nelze spolknout, existují i zmiňované přírodní spalovače tuků, které není tak těžké zařadit do svého jídelníčku.

Zelený čaj zahřeje i zeštíhlí

Jaký nápoj nebo surovina dokáže zrychlit metabolismus a podpořit tím hubnutí? Dokáže to třeba zelený čaj, který zejména v současném ročním období dřímá v kredenci každé kuchyně. Přece jenom dokáže, stejně jako jiné horké nápoje, zahřát.

Když se však nacházíme v hubnoucím módu, oceníme především jeho schopnost zpomalit ukládání tuků v těle (v játrech konkrétně), zrychlit spalování kalorií a snížit hladinu špatného cholesterolu. Kromě toho dokáže z těla dostat škodlivé oxidanty, tedy pokud ho pijete alespoň dvakrát denně.

Zázvor a citron nejen proti nachlazení

Když nás sužuje nachlazení, máme tendenci sáhnout po kombinaci citronu a zázvoru. Tato ostřílená dvojice je takovým superhrdinou, jenž snadno a rychle zažene rýmu, kašel i jinou podobnou virózu. Nicméně věděli jste, že se jedná také o přírodní spalovače tuků?

spalovač
Zázvor a citron jsou skvělá dvojka. (foto: 123RF)

Zatímco citron obsahuje velké množství vitaminu C (který mimo jiné posiluje imunitní systém člověka), zázvor díky svému složení podporuje celkovou látkovou výměnu a napomáhá lidskému trávení vylučovat tuk z těla.  

Skořice, ať provoní vaši domácnost  

Zejména při vánočním pečení se celá domácnost rázem ponoří do příjemné vůně skořice. Nemusíte ji ale přidávat jenom do perníčků, přidejte ji třeba do kaší, které si připravíte k snídani. Proč? Protože i skořice patří mezi přírodní spalovače tuků. Zabraňuje tomu, aby nedocházelo ke zvýšení hladiny inzulínu v těle víc, než je nutné.

K TÉMATUKouzelné účinky hudby. Její poslech dokáže zvednout náladu i povzbudit při práci. Každý typ melodie povzbudí jinou činnost

Chilli pro podporu krevního oběhu 

Nesmíme zapomenout ani na chilli, které je výrazné svou chutí (ta často nechce opustit naše ústa). Jedná se však zároveň o látku, která podpoří krevní oběh a urychlí termoregulaci. Navíc dojde ke zvýšení spotřeby energie, sice jen na krátko, ale při cvičení to stačí.

spalovač
Správně zvolené koření rovněž napomáhá spalování. (foto: 123RF)

Tajemství tkví ve vodě

Proč pijeme vodu? Abychom doplnili tekutiny, které během dne vyloučíme a předešli tím celkové dehydrataci organismu. Jenže voda nemá jenom hasit žízeň či zaplňovat žaludek, čímž zahání pocit hladu. Ale také se s její pomocí zrychluje zpomalený metabolismus. Paradoxně se jedná o “lék” bojující proti zavodnění.

Rostlinné klíčky nejen jako podpora hubnutí

V posledních letech se do popředí dostávají také rostlinné klíčky, které jsou, kupodivu, také podporovatelem hubnutí. Jsou skvělé svým složením (bohaté hlavně na enzymy), přispívají dobrému trávení a snižují zároveň hladinu špatného cholesterolu v krvi.

Dokonce mnohé studie ukazují, že snižují i riziko vzniku rakoviny. Tvrzení spjatá se vznikem život beroucího onemocnění je však třeba brát s rezervou. Ať už je v tomto případě pravda kdekoliv, minimálně konzumací rostlinných klíčků doplníte bílkoviny, vlákninu, ale také minerály a vitamíny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cvičení H.E.A.T. jako turbo spalovač kalorií

Chcete opravdu silný antioxidant s vitaminem C? Vyzkoušejte toto zázračné ovoce

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte něco málo našetřeno a své úspory schováváte pod polštářem doufajíc, že vám je inflace “nesežere”? Bohužel inflace dosáhne i na vaše úspory, které sídlí na běžném účtu. Aby došlo naopak k jejich zhodnocení, vyplatí se je investovat. Do čeho? To je už na vás. Ať už se rozhodnete pro akcie, nemovitosti, dluhopisy nebo pro spořící účet, pomůžou vám knihy o investování, které vás navedou na tu správnou cestu.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.
V okamžiku, kdy propukla koronavirová krize se zhmotnil nedostatek pracovníků ve zdravotnictví a také v psychoterapii. Zatímco první zmiňovaní se starali o to, aby se nemocní lidé postavili na nohy, psychoterapeuti se o to samé starali v trochu jiném slova smyslu. Bohužel se mezi námi stále našli i ti, kteří si k nim nechtěli zajít pro pomoc. Mysleli si, že navštěvovat je je spíše jedna velká ostuda, ale opak je pravdou. Dnes je to zcela normální. 
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Ať už jste romantickou duší či nikoliv, pár romantických knižních výtisků byste u sebe v knihovně mít měli. Zaprvé nikdy není na škodu žít alespoň v příběhu více naivně, než ve skutečném životě, a zadruhé nějak potřebujete zaplnit volné chvíle během propršených dní. Otázkou nyní zůstává, jakou knihu si pořídit a přečíst?

Nepřehlédněte

Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek