Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Spalovače tuků od matky přírody. Nakopněte hubnutí tím, co máte doma

Spálit přebytečné kilogramy, které nám stojí před pocitem maximální spokojenosti. I to je cíl nejednoho člověka. Jenže pokud ani sebevětší snaha vynaložená v posilovně neukazuje výsledky, po kterých tak prahneme, musíme se poohlédnout po něčem jiném. Co třeba po spalovačích tuků, které z nás dokáží dostat naprosté maximum? Nemusíte sahat hned po obrovských pilulkách. Existují přírodní spalovače, jež stačí jen zařadit do svého jídelníčku.
spalovače
Zelený čaj zahřeje a zrychlí metabolismus. (foto: 123RF)

09. 03. 2022

Mezi lidmi bohužel koluje domněnka, a sice že spalovače tuků nás bleskurychle zbaví kilogramů, se kterými se delší dobu potýkáme. Zkrátka a dobře, že za nás udělají všechnu práci, na kterou bychom jinak museli vynaložit energii v posilovně. Jenže doplňky stravy takto nefungují. Mají nás pouze podpořit, na to myslete především, ve vydání maximálních výkonů, případně znásobit efekt po vynaloženém úsilí.  

I když influenceři a sportovci neustále propagují tradiční pilulky, které pro svou velikost nelze spolknout, existují i zmiňované přírodní spalovače tuků, které není tak těžké zařadit do svého jídelníčku.

Zelený čaj zahřeje i zeštíhlí

Jaký nápoj nebo surovina dokáže zrychlit metabolismus a podpořit tím hubnutí? Dokáže to třeba zelený čaj, který zejména v současném ročním období dřímá v kredenci každé kuchyně. Přece jenom dokáže, stejně jako jiné horké nápoje, zahřát.

Když se však nacházíme v hubnoucím módu, oceníme především jeho schopnost zpomalit ukládání tuků v těle (v játrech konkrétně), zrychlit spalování kalorií a snížit hladinu špatného cholesterolu. Kromě toho dokáže z těla dostat škodlivé oxidanty, tedy pokud ho pijete alespoň dvakrát denně.

Zázvor a citron nejen proti nachlazení

Když nás sužuje nachlazení, máme tendenci sáhnout po kombinaci citronu a zázvoru. Tato ostřílená dvojice je takovým superhrdinou, jenž snadno a rychle zažene rýmu, kašel i jinou podobnou virózu. Nicméně věděli jste, že se jedná také o přírodní spalovače tuků?

spalovač
Zázvor a citron jsou skvělá dvojka. (foto: 123RF)

Zatímco citron obsahuje velké množství vitaminu C (který mimo jiné posiluje imunitní systém člověka), zázvor díky svému složení podporuje celkovou látkovou výměnu a napomáhá lidskému trávení vylučovat tuk z těla.  

Skořice, ať provoní vaši domácnost  

Zejména při vánočním pečení se celá domácnost rázem ponoří do příjemné vůně skořice. Nemusíte ji ale přidávat jenom do perníčků, přidejte ji třeba do kaší, které si připravíte k snídani. Proč? Protože i skořice patří mezi přírodní spalovače tuků. Zabraňuje tomu, aby nedocházelo ke zvýšení hladiny inzulínu v těle víc, než je nutné.

K TÉMATU  Obsedantně-kompulzivní porucha: problém doprovázený úzkostí

Chilli pro podporu krevního oběhu 

Nesmíme zapomenout ani na chilli, které je výrazné svou chutí (ta často nechce opustit naše ústa). Jedná se však zároveň o látku, která podpoří krevní oběh a urychlí termoregulaci. Navíc dojde ke zvýšení spotřeby energie, sice jen na krátko, ale při cvičení to stačí.

spalovač
Správně zvolené koření rovněž napomáhá spalování. (foto: 123RF)

Tajemství tkví ve vodě

Proč pijeme vodu? Abychom doplnili tekutiny, které během dne vyloučíme a předešli tím celkové dehydrataci organismu. Jenže voda nemá jenom hasit žízeň či zaplňovat žaludek, čímž zahání pocit hladu. Ale také se s její pomocí zrychluje zpomalený metabolismus. Paradoxně se jedná o “lék” bojující proti zavodnění.

Rostlinné klíčky nejen jako podpora hubnutí

V posledních letech se do popředí dostávají také rostlinné klíčky, které jsou, kupodivu, také podporovatelem hubnutí. Jsou skvělé svým složením (bohaté hlavně na enzymy), přispívají dobrému trávení a snižují zároveň hladinu špatného cholesterolu v krvi.

Dokonce mnohé studie ukazují, že snižují i riziko vzniku rakoviny. Tvrzení spjatá se vznikem život beroucího onemocnění je však třeba brát s rezervou. Ať už je v tomto případě pravda kdekoliv, minimálně konzumací rostlinných klíčků doplníte bílkoviny, vlákninu, ale také minerály a vitamíny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cvičení H.E.A.T. jako turbo spalovač kalorií

Chcete opravdu silný antioxidant s vitaminem C? Vyzkoušejte toto zázračné ovoce

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?
Kdo by je neznal. Kdo by je nemiloval. Pouze 4 chlapci a tolik slávy. 4 hezouni a každá fanynka v devadesátých letech šla při jejich vystoupení do kolen. Dívčí dětské pokoje, polepené plakáty této hudební skupiny, davové šílenství, obsazené první příčky hitparád devadesátých let, to vše je skupina čtyř českých chlapců – Lunetic.
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?
Přemýšlíte nad skladbou svého jídelníčku? Víte, kolik sníte denně bílkovin nebo vlákniny? Hlídáte si, co jíte? Možná, že ne. Hodně lidí nepřemýšlí nad tím, co jí a zda se stravuje správně. Většinou jako výmluva poslouží nedostatek času. Bílkoviny jsou ale pro tělo skutečně nezbytné a drtivá většina populace jich konzumuje málo. Zkuste to změnit.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.

Nepřehlédněte

Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek