Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Paintball: Není to jen zábava pro chlapy

Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
paintball
Jestli existuje zábava, během které zapomenete na všechny starosti, pak je to rozhodně paintball.

02. 06. 2022

Co je paintball?

Paintball je sport (ano, skutečně se hraje i závodně), při kterém je vaším cílem vyřadit protihráče zasažením kuličkou s barvou, kterou vystřelíte z paintballové zbraně. A věřte, že se u toho pořádně zapotíte.

Pokud budete hrát paintball jednou týdně po dobu hodiny a půl či dvou hodin, vydá to jako za čtyři hodinové tréninky dohromady. Na sobě máte těžkou ochrannou kombinézu, helmu, rukavice a v ruce zbraň, která se také dost pronese, ke všemu, když je plná kuliček. A to si představte, že během devadesáti nebo sto dvaceti minut budete v této výstroji běhat, dělat dřepy a plazit se.

paintball
Klidně si u hry představujte, že právě zachraňujete osud celého světa. Není to báječné odreagování?

Nic z toho samozřejmě dělat nemusíte, ale pak riskujete, že vás protivník zasáhne a vyřadí z boje. A to jistě nechcete. Máte-li však strach z toho, že vás zasažení kuličkou bude bolet, pak vězte, že samotný zásah nijak zvlášť bolestivý není. Tedy hodně záleží na tom, kam vás kdo zasáhne. Nehrozí vám ale nic jiného než pár modřin a namožená stehna a lýtka.

Rychlé reakce

Při paintballu ovšem nejenom hubnete, ale také si cvičíte postřeh, koordinaci a rychlé reakce. A to se může vždycky hodit. Obvykle jste při hře nucená sledovat nejenom několik svých protivníků, ale i spoluhráčů. Musíte přesně vědět, kdo se kde nachází a nastalým situacím se přizpůsobit. Rychlé reakce využijete nejenom při paintballu, ale skutečně i v běžném životě, kdy se dostáváte do stresových situací.

Týmové jednání

Rovněž se naučíte i týmové práci. Při paintballu nehrajete jen za sebe, ale za celý tým. Musíte ochránit sebe i své spoluhráče. Před hrou si společně nastavíte určitá znamení a signály, které při hře využijete. Jestliže jste dosud byla zvyklá hrát jen sama za sebe, tady rychle poznáte, že takhle se uspět rozhodně nedá. Svým spoluhráčům musíte stoprocentně věřit a oni musí věřit vám. Kdyby tomu tak nebylo, rychle se dostanete do úzkých.

K TÉMATU  Klára Kolouchová je první Češka, která zdolala vrchol hory K2. Její příběh teď natočí Jana Počtová

Vyčistíte si hlavu

Paintball také slouží jako skvělé odreagování se. Zbavíte se myšlenek na všednodenní starosti v práci i v soukromém životě, protože myslíte jenom na hru. Že tomu nevěříte? Už po pár vteřinách ve hře poznáte, že jinak to ani nejde. V žilách vám koluje adrenalin a vy se, i když možná nechcete, budete stoprocentně soustředit na to, co se na bojišti děje. Hra vás doslova pohltí, i když ve vás možná zpočátku příliš důvěry nebudí.

Společné zážitky stmelují

Jste s přáteli nebo kolegy na čistém vzduchu. A to se počítá. Paintball sbližuje a boří ledy. Kdy jindy si můžete zastřílet na svou šéfku nebo šéfa? A kdy jste naposledy sportovala a bavila se s přáteli najednou? Pohyb na čerstvém vzduchu je navíc ten nejlepší lék na vaše fyzické i psychické zdraví. A navíc si vytvoříte společný zážitek, který skutečně stmeluje.

Puntičkářství? Při paintballu neexistuje

Trpíte uklízecí obsesí? Nedokážete si představit, že byste vyšla ven s obrovským flekem na tričku? Pak si paintball rozhodně vyzkoušejte. Nejenže se zašpiníte od hlavy až k patě od bláta, prachu a hlíny, ale když do vás někdo vystřílí půl zásobníku paintballových kuliček, budete barevná od hlavy až k patě.

paintball
Tady se nehraje na perfektní make-up nebo vlasy, jdete do boje!

Nepředstavitelné? V této hře se naučíte, že jsou důležitější věci než čistota, vyžehlené oblečení a dokonalý účes nebo make-up. Po hře nebude nic na svém místě. Ani vlasy, ani líčení a jakmile si sundáte maskáčový overal, pak zjistíte, že i čisté oblečení vzalo za své. Ale nebojte, paintballové kuličky jsou naplněné omyvatelnou barvou. Raději si však vezměte oblečení, na kterém vám až tak nezáleží.

Paintball je zkrátka zábava, odreagování, učení se a sebepoznávání v jednom. Tak posbírejte pár přátel a vyražte do boje!

K TÉMATU  Eva Urbaníková v rozhovoru o svém novém filmu: "Nic v životě není černobílé"

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příprava na léto. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Pokud to ale někdo natočí, pro ostatní je to vždycky zábava

Načerpejte energii a začněte opět sportovat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
Chceme-li být i v letošní letní sezóně trendy, bude to chtít i stylové boty. Ty by však neměly být pouze vysoce módní, ale také pohodlné. Na následujících řádcích se dozvíte, podle čeho letní boty vybírat, aby byl váš outfit dokonalost sama. Čtěte a inspirujte se s námi!
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek