Pondělí , 08. 08. 2022

Soběslav

Paintball: Není to jen zábava pro chlapy

Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
paintball
Jestli existuje zábava, během které zapomenete na všechny starosti, pak je to rozhodně paintball.

02. 06. 2022

Co je paintball?

Paintball je sport (ano, skutečně se hraje i závodně), při kterém je vaším cílem vyřadit protihráče zasažením kuličkou s barvou, kterou vystřelíte z paintballové zbraně. A věřte, že se u toho pořádně zapotíte.

Pokud budete hrát paintball jednou týdně po dobu hodiny a půl či dvou hodin, vydá to jako za čtyři hodinové tréninky dohromady. Na sobě máte těžkou ochrannou kombinézu, helmu, rukavice a v ruce zbraň, která se také dost pronese, ke všemu, když je plná kuliček. A to si představte, že během devadesáti nebo sto dvaceti minut budete v této výstroji běhat, dělat dřepy a plazit se.

paintball
Klidně si u hry představujte, že právě zachraňujete osud celého světa. Není to báječné odreagování?

Nic z toho samozřejmě dělat nemusíte, ale pak riskujete, že vás protivník zasáhne a vyřadí z boje. A to jistě nechcete. Máte-li však strach z toho, že vás zasažení kuličkou bude bolet, pak vězte, že samotný zásah nijak zvlášť bolestivý není. Tedy hodně záleží na tom, kam vás kdo zasáhne. Nehrozí vám ale nic jiného než pár modřin a namožená stehna a lýtka.

Rychlé reakce

Při paintballu ovšem nejenom hubnete, ale také si cvičíte postřeh, koordinaci a rychlé reakce. A to se může vždycky hodit. Obvykle jste při hře nucená sledovat nejenom několik svých protivníků, ale i spoluhráčů. Musíte přesně vědět, kdo se kde nachází a nastalým situacím se přizpůsobit. Rychlé reakce využijete nejenom při paintballu, ale skutečně i v běžném životě, kdy se dostáváte do stresových situací.

Týmové jednání

Rovněž se naučíte i týmové práci. Při paintballu nehrajete jen za sebe, ale za celý tým. Musíte ochránit sebe i své spoluhráče. Před hrou si společně nastavíte určitá znamení a signály, které při hře využijete. Jestliže jste dosud byla zvyklá hrát jen sama za sebe, tady rychle poznáte, že takhle se uspět rozhodně nedá. Svým spoluhráčům musíte stoprocentně věřit a oni musí věřit vám. Kdyby tomu tak nebylo, rychle se dostanete do úzkých.

K TÉMATUJak zvýšit šance na početí? Zbavte se televize i některých návyků

Vyčistíte si hlavu

Paintball také slouží jako skvělé odreagování se. Zbavíte se myšlenek na všednodenní starosti v práci i v soukromém životě, protože myslíte jenom na hru. Že tomu nevěříte? Už po pár vteřinách ve hře poznáte, že jinak to ani nejde. V žilách vám koluje adrenalin a vy se, i když možná nechcete, budete stoprocentně soustředit na to, co se na bojišti děje. Hra vás doslova pohltí, i když ve vás možná zpočátku příliš důvěry nebudí.

Společné zážitky stmelují

Jste s přáteli nebo kolegy na čistém vzduchu. A to se počítá. Paintball sbližuje a boří ledy. Kdy jindy si můžete zastřílet na svou šéfku nebo šéfa? A kdy jste naposledy sportovala a bavila se s přáteli najednou? Pohyb na čerstvém vzduchu je navíc ten nejlepší lék na vaše fyzické i psychické zdraví. A navíc si vytvoříte společný zážitek, který skutečně stmeluje.

Puntičkářství? Při paintballu neexistuje

Trpíte uklízecí obsesí? Nedokážete si představit, že byste vyšla ven s obrovským flekem na tričku? Pak si paintball rozhodně vyzkoušejte. Nejenže se zašpiníte od hlavy až k patě od bláta, prachu a hlíny, ale když do vás někdo vystřílí půl zásobníku paintballových kuliček, budete barevná od hlavy až k patě.

paintball
Tady se nehraje na perfektní make-up nebo vlasy, jdete do boje!

Nepředstavitelné? V této hře se naučíte, že jsou důležitější věci než čistota, vyžehlené oblečení a dokonalý účes nebo make-up. Po hře nebude nic na svém místě. Ani vlasy, ani líčení a jakmile si sundáte maskáčový overal, pak zjistíte, že i čisté oblečení vzalo za své. Ale nebojte, paintballové kuličky jsou naplněné omyvatelnou barvou. Raději si však vezměte oblečení, na kterém vám až tak nezáleží.

Paintball je zkrátka zábava, odreagování, učení se a sebepoznávání v jednom. Tak posbírejte pár přátel a vyražte do boje!

K TÉMATUNeuvěřitelné vlasové proměny. Zásah kadeřníka vás změní k nepoznání! Kdo touží po novém účesu?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příprava na léto. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Pokud to ale někdo natočí, pro ostatní je to vždycky zábava

Načerpejte energii a začněte opět sportovat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 
Flirtování je bezesporu jedna z nejžhavějších a zároveň nejzábavnějších věcí, které si můžeme ve vztazích do sytosti užívat. Rozhodně neplatí, že flirt patří jen do seznamovací fáze vztahu, rozhodně lze flirtovat i v dlouhodobém vztahu. Pokud se chystáte na rande, bude se vám flirtování hodit. Poradíme vám, jak se v tom stát mistryní!
Také vám někdo v polovině vaší dovolené začne připomínat, jak se vám to krátí a že už brzy půjdete do práce? Kdyby to někdo udělal, asi byste se pěkně naštvala. Ale připomínat dětem, že brzy skončí prázdniny, připadá mnoha dospělým normální. Přitom i děti si potřebují odpočinout a ne myslet na povinnosti, které je čekají. Mají se vůbec děti o prázdninách učit?
I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek