Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Paintball: Není to jen zábava pro chlapy

Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.
paintball
Jestli existuje zábava, během které zapomenete na všechny starosti, pak je to rozhodně paintball.

02. 06. 2022

Co je paintball?

Paintball je sport (ano, skutečně se hraje i závodně), při kterém je vaším cílem vyřadit protihráče zasažením kuličkou s barvou, kterou vystřelíte z paintballové zbraně. A věřte, že se u toho pořádně zapotíte.

Pokud budete hrát paintball jednou týdně po dobu hodiny a půl či dvou hodin, vydá to jako za čtyři hodinové tréninky dohromady. Na sobě máte těžkou ochrannou kombinézu, helmu, rukavice a v ruce zbraň, která se také dost pronese, ke všemu, když je plná kuliček. A to si představte, že během devadesáti nebo sto dvaceti minut budete v této výstroji běhat, dělat dřepy a plazit se.

paintball
Klidně si u hry představujte, že právě zachraňujete osud celého světa. Není to báječné odreagování?

Nic z toho samozřejmě dělat nemusíte, ale pak riskujete, že vás protivník zasáhne a vyřadí z boje. A to jistě nechcete. Máte-li však strach z toho, že vás zasažení kuličkou bude bolet, pak vězte, že samotný zásah nijak zvlášť bolestivý není. Tedy hodně záleží na tom, kam vás kdo zasáhne. Nehrozí vám ale nic jiného než pár modřin a namožená stehna a lýtka.

Rychlé reakce

Při paintballu ovšem nejenom hubnete, ale také si cvičíte postřeh, koordinaci a rychlé reakce. A to se může vždycky hodit. Obvykle jste při hře nucená sledovat nejenom několik svých protivníků, ale i spoluhráčů. Musíte přesně vědět, kdo se kde nachází a nastalým situacím se přizpůsobit. Rychlé reakce využijete nejenom při paintballu, ale skutečně i v běžném životě, kdy se dostáváte do stresových situací.

Týmové jednání

Rovněž se naučíte i týmové práci. Při paintballu nehrajete jen za sebe, ale za celý tým. Musíte ochránit sebe i své spoluhráče. Před hrou si společně nastavíte určitá znamení a signály, které při hře využijete. Jestliže jste dosud byla zvyklá hrát jen sama za sebe, tady rychle poznáte, že takhle se uspět rozhodně nedá. Svým spoluhráčům musíte stoprocentně věřit a oni musí věřit vám. Kdyby tomu tak nebylo, rychle se dostanete do úzkých.

K TÉMATU  Marta Jandová si splnila sen! Přichází se svým historicky prvním sólovým albem s názvem Barvy! Pokřtí ho s kapelou Die Happy

Vyčistíte si hlavu

Paintball také slouží jako skvělé odreagování se. Zbavíte se myšlenek na všednodenní starosti v práci i v soukromém životě, protože myslíte jenom na hru. Že tomu nevěříte? Už po pár vteřinách ve hře poznáte, že jinak to ani nejde. V žilách vám koluje adrenalin a vy se, i když možná nechcete, budete stoprocentně soustředit na to, co se na bojišti děje. Hra vás doslova pohltí, i když ve vás možná zpočátku příliš důvěry nebudí.

Společné zážitky stmelují

Jste s přáteli nebo kolegy na čistém vzduchu. A to se počítá. Paintball sbližuje a boří ledy. Kdy jindy si můžete zastřílet na svou šéfku nebo šéfa? A kdy jste naposledy sportovala a bavila se s přáteli najednou? Pohyb na čerstvém vzduchu je navíc ten nejlepší lék na vaše fyzické i psychické zdraví. A navíc si vytvoříte společný zážitek, který skutečně stmeluje.

Puntičkářství? Při paintballu neexistuje

Trpíte uklízecí obsesí? Nedokážete si představit, že byste vyšla ven s obrovským flekem na tričku? Pak si paintball rozhodně vyzkoušejte. Nejenže se zašpiníte od hlavy až k patě od bláta, prachu a hlíny, ale když do vás někdo vystřílí půl zásobníku paintballových kuliček, budete barevná od hlavy až k patě.

paintball
Tady se nehraje na perfektní make-up nebo vlasy, jdete do boje!

Nepředstavitelné? V této hře se naučíte, že jsou důležitější věci než čistota, vyžehlené oblečení a dokonalý účes nebo make-up. Po hře nebude nic na svém místě. Ani vlasy, ani líčení a jakmile si sundáte maskáčový overal, pak zjistíte, že i čisté oblečení vzalo za své. Ale nebojte, paintballové kuličky jsou naplněné omyvatelnou barvou. Raději si však vezměte oblečení, na kterém vám až tak nezáleží.

Paintball je zkrátka zábava, odreagování, učení se a sebepoznávání v jednom. Tak posbírejte pár přátel a vyražte do boje!

K TÉMATU  Baddie Winkle: Cool babča, co vám krade muže už od roku 1928

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příprava na léto. Do vody padáme často, ať už u bazénu nebo u moře. Pokud to ale někdo natočí, pro ostatní je to vždycky zábava

Načerpejte energii a začněte opět sportovat

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
Tváří se jako svatoušci, ale přitom se ve volných chvílích dívají na porno videa. O kom je řeč? No přeci o většině naší mužské populace.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Správná velikost podprsenky dokáže s vaším tělem divy. Pozvedne vaše prsa, zeštíhlí pas a bude se vám lépe dýchat. Jak si změříte velikost prsou a poznáte, že vám prádlo dobře sedí?
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.
Sladký a voňavý meloun je neklamným symbolem toho, že léto začíná! Pojďte udělat radost svému tělu. Jak je možné, že s pouhým melounem dokážete omládnout?
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.
Každé roční období má svůj specifický nádech a ani podzim není výjimkou. Sice budete trávit více večerů doma kvůli deštivému a studenému počasí, ale o to větší máte motivaci si svůj příbytek zútulnit podzimními dekoracemi. Jdeme na to!
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
LED neon je moderní alternativou k tradičním neonovým trubicím. Jedná se o flexibilní světelné pásky, které jsou navrženy tak, aby napodobovaly vzhled a efekt neonu. Ovšem oproti těm tradičním, jak je známe, nabízejí mnoho výhod. A to jak z ekonomického, tak i ekologického hlediska.

Výběr článků

Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Nikdo není dokonalý… S tím se buď můžete smířit, nebo se rozhodnout s nedokonalostí bojovat. K dokonalé postavě vám pomůže dieta a osobní trenér a k dokonalému úsměvu zase rovnátka. Pojďte se podívat, jaké problémy vám pomohou vyřešit.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?

Nepřehlédněte

V době koronavirové daleko více lidí pracuje formou home office, a tak si může přece jen více řídit svůj pracovní čas. Jestliže máte takovou možnost, zdřímněte si po obědě.
Každý, kdo se chystá koupit nové auto, má v podstatě čtyři možnosti. Kromě možnosti okamžitého vyplacení celé částky, se nabízí varianta jako klasický leasing, půjčka od banky nebo nebankovního subjektu, či stále oblíbenější operativní leasing. Každá z variant má svá pro a proti. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek