Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Eva Burešová: Renesanční žena s úsměvem Mony Lisy

Osmadvacetiletá Eva Burešová na sebe poprvé upozornila v soutěži Česko Slovensko má talent a prozpívala se až do finále. Pro její kariéru to byl ale teprve úplný počátek.
Burešová
Eva Burešová je oblíbená česká herečka. (foto: instagram/evabureshsalvatore)

21. 03. 2022

Eva Burešová se narodila 22. 7. 1993 v Hlučíně na Opavsku, Vystudovala pražskou konzervatoř, obor muzikál, a dnes patří k našim nejobsazovanějším seriálovým herečkám. Také k těm celkově velmi oblíbeným u diváků. V posledních letech se ale stále více věnuje i zpěvu, vystupuje v divadlech a muzikálech a zdá se, že nám toho má ještě hodně co nabídnout.

Muzikály i seriály

Eva Burešová moc dlouho nemusela dokazovat, jaký talent v ní dřímá. Jakmile vystudovala, dostala hned několik rolí ve známých a oblíbených muzikálech. Objevila se v Hamletovi, Času růží, Draculovi a Cyranovi. Širší veřejnost ale oslovila až poté, co začala hrát v komediálním seriálu Gympl s ručením omezeným, který se vysílal na Nově.

Zahrála si zde studentku a později servírku, která nádherně zpívá a snaží se dostat právě na konzervatoř. Hraní ale u Evy dlouho převažovalo, objevila se v dalších populárních seriálech jako Modrý kód nebo Slunečná na televizi Prima. Právě Slunečná z ní udělala hvězdu – jednu z nejoblíbenějších současných seriálových hereček. Kdo ví, možná i díky ní se stal seriál natolik úspěšným.

To, že umí opravdu zpívat, však dokázala, když se zúčastnila soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Zde si nevedla vůbec špatně a skončila na krásném druhém místě. I přesto mnoho lidí neskrývalo údiv, když se jí podařilo zabodovat i ve znovuobnovené anketě Zlatý slavík, kde se umístila na třetím místě, a porazila tak řadu mnohem slavnějších zpěvaček u nás. Po svém triumfu ale všem slíbila, že její hlas uslyšíme už mnohem častěji.

V hledáčku bulváru jako daň za slávu

Čím víc se Eva Burešová dostávala do povědomí lidí, tím více se její osoba začala ale propírat také v bulváru. Krásná a talentovaná žena si tak musela občas přečíst i nepříjemné komentáře na svou osobu. Ale tak už to v šoubyznysu chodí. Lidem ležel v žaludku zejména její atypický úsměv, ale Eva si z toho jako profesionálka nic nedělala, a nakonec všem poslala jasný vzkaz pomocí nové písničky s názvem Úsměv Mony Lisy.

K TÉMATU  Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

To ale nebylo to jediné, co se v médiích v souvislosti s její osobou objevovalo. Hledáčku pisatelů neušel samozřejmě ani její vztah s kuchařem a porotcem kulinářské soutěže MasterChef Přemkem Forejtem. Dvojice nějakou dobu mlžila, ale nakonec svou lásku odhalila. Dnes už všichni vědí, že jsou pár a vypadají skutečně šťastně a zamilovaně.

Syn Nathaniel

Mladá umělkyně Eva Burešová je už také maminkou, v roce 2017 porodila syna Nathaniela, kterého má ze vztahu s muzikantem Michaelem Krásným. A málokdo také ví, že kvůli synovi si Eva změnila své jméno. V celém znění je totiž Eva Salvatore Burešová, jelikož syna nechali rodiče pokřtít v Itálii a chlapeček tak dostal další dvě jména. Jmenuje se tedy Nathaniel Adam Salvatore Krásný, herečka však chtěla mít aspoň jedno jméno se svým synem totožné, a tak přijala za své právě jméno Salvatore.

Burešová
Eva ve videoklipu k písni Úsměv Mony Lisy. (foto: instagram/evabureshsalvatore)

Po rozchodu s otcem jejího dítěte byla Eva hodně zlomená a na dně, což přiznala i v rozhovorech. Nakonec se však posbírala a v jednu chvíli se začala objevovat na veřejnosti s novým partnerem, kterým v té době byl tanečník Matyáš Adamec. Vztah se ale rozpadl a zdá se, že znovu šťastná bude dlouhodobě až v náruči již zmiňovaného, slavného kuchaře, Přemka Forejta.

Aktuálně natáčí Eva Burešová další nový seriál, zpívá z plna hrdla a zdá se, že má plno práce. Určitě o ní ještě hodně uslyšíme, ať už v souvislosti s jejími hereckými nebo pěveckými výkony, protože v jejím případě ten nahoře talentem nešetřil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Česko Slovenská SuperStar: skandál Knechtové i snaha Bartošové

Survivor po Česku aneb jak se kazí jedna z nejpopulárnějších reality show světa

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
Rok co rok se s příchodem vánočních svátků napříč rádii rozeznívá typicky vánoční playlist, mezi kterým nikdy nechybí hitovka od Mariah Carey All I Want for Christmas Is You. Každý tuhle pecku zná, mnozí z nás si ji s oblibou pouští jako kulisu při pečení cukroví nebo balení dárků. Je prostě natolik nadčasová, že ji můžeme slyšet zas a znovu. Víte ale, kdy a jak legendární písnička vlastně vznikla a hlavně, kolik každoročně vydělává? Nejen na to se podíváme!
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
S létem, tím horkým, slunečným obdobím plným koupání a drinků, vyvstává pro lidi nové nebezpečí. Stávají se kořistí a potravou hned trojice nebezpečných nepřátel. Řeč je o hmyzu, konkrétně o klíšťatech, komárech a ovádech. Jejich teritorium v létě je opravdu obrovské a ať se snažíte jakkoliv, dříve nebo později na ně určitě narazíte. Nejúčinnější ochranu představují repelenty, v noci pak například moskytiéra.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Odřeniny, drobné popáleniny, pořezání a další drobná poranění kůže přirozeně patří k letním sportům, dětským hrám, turistice, opékání špekáčků či grilování. Nejen děti, ale celé rodiny bývají více aktivní, podnikají řadu výletů, zkouší nová dobrodružství, sportují, chodí po horách nebo dovádějí na pláži. Některým úrazům lze předejít, ale často za ně bohužel může neovlivnitelná náhoda. Pak se vyplatí vědět, jak takové odřeniny, spáleniny od slunce nebo třeba říznutí co nejrychleji ošetřit.
Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?

Nepřehlédněte

Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek