Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Jak se zbavit nafouklého břicha

Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
jak se zbavit nafouklého břicha
Nafouklé břicho trápí nejednu ženu. Jak se problému zbavit? (Foto: 123RF)

09. 11. 2021

Vypouklé břicho má mnoho příčin 

Nemusíte toho sníst mnoho, přesto ne nafouklé bříško to, co doslova hyzdí vaši postavu. Zatímco většina žen si při zjištění nemilého faktu začne v hlavě přemítat všechny potraviny, které se za den snědly, jiné si počítají dny do menstruace. Nejen jídlo totiž může stát za tímto problémem, i typicky ženské dny bříško mírně nafukují.  

Příčin však v konečném důsledku může být daleko, daleko víc. Dobrou zprávou ale je, že s potíží nemusíte žít. Nafouklého bříška se můžete zbavit snadno a rychle.  

Jak se zbavit nafouklého břicha? 

Ať už je na vině jídlo, menstruace nebo jenom nedostatečný pohyb, vedle toho, že si budete hlídat, co jíte, si osvojte níže uvedené tipy. A odpověď na otázku jak se zbavit nafouklého břicha bude rázem zodpovězena.  

Cvičení ke štíhlé linii 

Jedním z důvodů, proč nám nafouklé bříško snižuje sebevědomí a proč se vlastně vůbec vyskytuje je povolený střed a velmi slabá záda. Proto klíčem k postavě bez nafouknutí je právě cvičení, které navíc zbaví bříško množství tuku, jež v něm sídlí (a uchyluje se především do spodní části).  

Při cvičení se zaměřujte právě na zádové svaly a střed těla. Na tyto oblasti se většina sportů bohužel nezaměřuje, ale při cvičení můžete svou pozornost zaměřit právě na ně.  

Fungují střeva správně? 

Nedostatečně zpevněná záda a střed těla může a nemusí být důvodem nafouknutého bříška. Na vině vedle nevhodného stravování můžou být i špatně fungující střeva, respektive problémy, k nimž v této části těla dochází. Je proto klíčové vyvarovat se potravinám, které mají tendenci nadýmat. Čočku, některé druhy zeleniny nebo pečivo v ideálním případě vyhoďte ze svého jídelníčku a nahraďte je jinými zdroji živin.  

K TÉMATU  Zpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

Abyste podpořili správné fungování střev vyplatí se vsadit také na bylinky. Ať už mluvíme o majoránce, kmínu nebo saturejce, která střeva naopak dokáže velmi rychle povzbudit, proto je skvělou přídavnou bylinou do pokrmů. Pokud vás už nafouklé bříško sužuje, vyplatí se vsadit na bylinkové čaje podporující trávení, jako je máta, kopr nebo anýz. 

Chce to vodu 

Příliš vypouklé bříško může také poukazovat na zavodnění. Paradoxem je, že zavodnění způsobuje nedostatek tekutin a že tím nejlepším pomocníkem při tomto zdravotním problému je opět voda. Při zavodnění tělo drží vodu (většinou z důvodu přemíry soli nebo cukru), proto si naordinujte alespoň tři litry denně a vyvarujte se kávě nebo alkoholu. Zmiňované nápoje efekt nafouknutého bříška pouze podpoří.  

Nezapomínejte, že vodu si můžete natočit nejen z kohoutku, ale také ji běžně přijímáte v potravinách. Například meloun nebo okurek jsou fenomenálními zdroji potřebných tekutin.  

Chce to sedět vzpřímeně 

Velkým problémem a také důvodem, proč je nafouknuté bříško vaším problémem je sedavé zaměstnání. Pakliže člověk tráví opravdu hodně času za stolem, jeho tělo celkově ochabuje, ztrácí se jeho kontury. Pokud máte takovou práci, dbejte na vzpřímený posed, k čemuž dopomůže kvalitní zádová opěrka. Nedovolte, aby vaše tělo z důvodu špatného držení celkově ochablo.  

Při sedavém zaměstnání také myslete na jedno, a sice na podložení nohou. Když budou kolena výš, oceníte to. 

Další způsoby, jak se zbavit nafouklého břicha 

  • Zjistěte si, zdali nemáte potravinovou intoleranci a pokud ano, dané potravině se vyhýbejte. 
  • Zjistěte si, jestli není zdravotní problém příznakem nějakého onemocnění a pokud ano, na základě konzultace s lékařem se pusťte do léčení choroby. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

7 tipů, jak se zbavit úzkosti do pár minut

K TÉMATU  Jak na křečové žíly? Pomoct mohou nejen odvary

Jak se zbavit únavy a co je její příčinou?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.

Nepřehlédněte

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek