Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Jak se zbavit nafouklého břicha

Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
jak se zbavit nafouklého břicha
Nafouklé břicho trápí nejednu ženu. Jak se problému zbavit? (Foto: 123RF)

09. 11. 2021

Vypouklé břicho má mnoho příčin 

Nemusíte toho sníst mnoho, přesto ne nafouklé bříško to, co doslova hyzdí vaši postavu. Zatímco většina žen si při zjištění nemilého faktu začne v hlavě přemítat všechny potraviny, které se za den snědly, jiné si počítají dny do menstruace. Nejen jídlo totiž může stát za tímto problémem, i typicky ženské dny bříško mírně nafukují.  

Příčin však v konečném důsledku může být daleko, daleko víc. Dobrou zprávou ale je, že s potíží nemusíte žít. Nafouklého bříška se můžete zbavit snadno a rychle.  

Jak se zbavit nafouklého břicha? 

Ať už je na vině jídlo, menstruace nebo jenom nedostatečný pohyb, vedle toho, že si budete hlídat, co jíte, si osvojte níže uvedené tipy. A odpověď na otázku jak se zbavit nafouklého břicha bude rázem zodpovězena.  

Cvičení ke štíhlé linii 

Jedním z důvodů, proč nám nafouklé bříško snižuje sebevědomí a proč se vlastně vůbec vyskytuje je povolený střed a velmi slabá záda. Proto klíčem k postavě bez nafouknutí je právě cvičení, které navíc zbaví bříško množství tuku, jež v něm sídlí (a uchyluje se především do spodní části).  

Při cvičení se zaměřujte právě na zádové svaly a střed těla. Na tyto oblasti se většina sportů bohužel nezaměřuje, ale při cvičení můžete svou pozornost zaměřit právě na ně.  

Fungují střeva správně? 

Nedostatečně zpevněná záda a střed těla může a nemusí být důvodem nafouknutého bříška. Na vině vedle nevhodného stravování můžou být i špatně fungující střeva, respektive problémy, k nimž v této části těla dochází. Je proto klíčové vyvarovat se potravinám, které mají tendenci nadýmat. Čočku, některé druhy zeleniny nebo pečivo v ideálním případě vyhoďte ze svého jídelníčku a nahraďte je jinými zdroji živin.  

K TÉMATUNaučte se anglicky za jeden rok. Stačí vám 15 minut denně

Abyste podpořili správné fungování střev vyplatí se vsadit také na bylinky. Ať už mluvíme o majoránce, kmínu nebo saturejce, která střeva naopak dokáže velmi rychle povzbudit, proto je skvělou přídavnou bylinou do pokrmů. Pokud vás už nafouklé bříško sužuje, vyplatí se vsadit na bylinkové čaje podporující trávení, jako je máta, kopr nebo anýz. 

Chce to vodu 

Příliš vypouklé bříško může také poukazovat na zavodnění. Paradoxem je, že zavodnění způsobuje nedostatek tekutin a že tím nejlepším pomocníkem při tomto zdravotním problému je opět voda. Při zavodnění tělo drží vodu (většinou z důvodu přemíry soli nebo cukru), proto si naordinujte alespoň tři litry denně a vyvarujte se kávě nebo alkoholu. Zmiňované nápoje efekt nafouknutého bříška pouze podpoří.  

Nezapomínejte, že vodu si můžete natočit nejen z kohoutku, ale také ji běžně přijímáte v potravinách. Například meloun nebo okurek jsou fenomenálními zdroji potřebných tekutin.  

Chce to sedět vzpřímeně 

Velkým problémem a také důvodem, proč je nafouknuté bříško vaším problémem je sedavé zaměstnání. Pakliže člověk tráví opravdu hodně času za stolem, jeho tělo celkově ochabuje, ztrácí se jeho kontury. Pokud máte takovou práci, dbejte na vzpřímený posed, k čemuž dopomůže kvalitní zádová opěrka. Nedovolte, aby vaše tělo z důvodu špatného držení celkově ochablo.  

Při sedavém zaměstnání také myslete na jedno, a sice na podložení nohou. Když budou kolena výš, oceníte to. 

Další způsoby, jak se zbavit nafouklého břicha 

  • Zjistěte si, zdali nemáte potravinovou intoleranci a pokud ano, dané potravině se vyhýbejte. 
  • Zjistěte si, jestli není zdravotní problém příznakem nějakého onemocnění a pokud ano, na základě konzultace s lékařem se pusťte do léčení choroby. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

7 tipů, jak se zbavit úzkosti do pár minut

K TÉMATUTyto 3 chytré fitness náramky se v 2021 vyplatí koupit

Jak se zbavit únavy a co je její příčinou?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Léto se nezadržitelně blíží a zcela jistě se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou. Naše tělo však může na změny prostředí a počasí reagovat negativně. Také změna stravy je pro lidský organismus zátěží a mohou ji doprovázet nepříjemné obtíže, které by vám vysněnou dovolenou mohly překazit. A od toho je tu cestovní lékárnička, kterou si můžete přibalit s sebou. Co by měla obsahovat a jak si léto ve zdraví užít?
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?
Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek