Úterý , 07. 02. 2023

Veronika

Jak se zbavit nafouklého břicha

Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
jak se zbavit nafouklého břicha
Nafouklé břicho trápí nejednu ženu. Jak se problému zbavit? (Foto: 123RF)

09. 11. 2021

Vypouklé břicho má mnoho příčin 

Nemusíte toho sníst mnoho, přesto ne nafouklé bříško to, co doslova hyzdí vaši postavu. Zatímco většina žen si při zjištění nemilého faktu začne v hlavě přemítat všechny potraviny, které se za den snědly, jiné si počítají dny do menstruace. Nejen jídlo totiž může stát za tímto problémem, i typicky ženské dny bříško mírně nafukují.  

Příčin však v konečném důsledku může být daleko, daleko víc. Dobrou zprávou ale je, že s potíží nemusíte žít. Nafouklého bříška se můžete zbavit snadno a rychle.  

Jak se zbavit nafouklého břicha? 

Ať už je na vině jídlo, menstruace nebo jenom nedostatečný pohyb, vedle toho, že si budete hlídat, co jíte, si osvojte níže uvedené tipy. A odpověď na otázku jak se zbavit nafouklého břicha bude rázem zodpovězena.  

Cvičení ke štíhlé linii 

Jedním z důvodů, proč nám nafouklé bříško snižuje sebevědomí a proč se vlastně vůbec vyskytuje je povolený střed a velmi slabá záda. Proto klíčem k postavě bez nafouknutí je právě cvičení, které navíc zbaví bříško množství tuku, jež v něm sídlí (a uchyluje se především do spodní části).  

Při cvičení se zaměřujte právě na zádové svaly a střed těla. Na tyto oblasti se většina sportů bohužel nezaměřuje, ale při cvičení můžete svou pozornost zaměřit právě na ně.  

Fungují střeva správně? 

Nedostatečně zpevněná záda a střed těla může a nemusí být důvodem nafouknutého bříška. Na vině vedle nevhodného stravování můžou být i špatně fungující střeva, respektive problémy, k nimž v této části těla dochází. Je proto klíčové vyvarovat se potravinám, které mají tendenci nadýmat. Čočku, některé druhy zeleniny nebo pečivo v ideálním případě vyhoďte ze svého jídelníčku a nahraďte je jinými zdroji živin.  

K TÉMATU  Soutěž: Vyhrajte doplňky stravy, které nakopnou vaši imunitu

Abyste podpořili správné fungování střev vyplatí se vsadit také na bylinky. Ať už mluvíme o majoránce, kmínu nebo saturejce, která střeva naopak dokáže velmi rychle povzbudit, proto je skvělou přídavnou bylinou do pokrmů. Pokud vás už nafouklé bříško sužuje, vyplatí se vsadit na bylinkové čaje podporující trávení, jako je máta, kopr nebo anýz. 

Chce to vodu 

Příliš vypouklé bříško může také poukazovat na zavodnění. Paradoxem je, že zavodnění způsobuje nedostatek tekutin a že tím nejlepším pomocníkem při tomto zdravotním problému je opět voda. Při zavodnění tělo drží vodu (většinou z důvodu přemíry soli nebo cukru), proto si naordinujte alespoň tři litry denně a vyvarujte se kávě nebo alkoholu. Zmiňované nápoje efekt nafouknutého bříška pouze podpoří.  

Nezapomínejte, že vodu si můžete natočit nejen z kohoutku, ale také ji běžně přijímáte v potravinách. Například meloun nebo okurek jsou fenomenálními zdroji potřebných tekutin.  

Chce to sedět vzpřímeně 

Velkým problémem a také důvodem, proč je nafouknuté bříško vaším problémem je sedavé zaměstnání. Pakliže člověk tráví opravdu hodně času za stolem, jeho tělo celkově ochabuje, ztrácí se jeho kontury. Pokud máte takovou práci, dbejte na vzpřímený posed, k čemuž dopomůže kvalitní zádová opěrka. Nedovolte, aby vaše tělo z důvodu špatného držení celkově ochablo.  

Při sedavém zaměstnání také myslete na jedno, a sice na podložení nohou. Když budou kolena výš, oceníte to. 

Další způsoby, jak se zbavit nafouklého břicha 

  • Zjistěte si, zdali nemáte potravinovou intoleranci a pokud ano, dané potravině se vyhýbejte. 
  • Zjistěte si, jestli není zdravotní problém příznakem nějakého onemocnění a pokud ano, na základě konzultace s lékařem se pusťte do léčení choroby. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

7 tipů, jak se zbavit úzkosti do pár minut

K TÉMATU  Celulitida trápí mnoho žen. Jak vzniká a dá se ,,pomerančové" kůže vůbec zbavit?

Jak se zbavit únavy a co je její příčinou?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Seriál She-Hulk: Neuvěřitelná právnička vznikl ve světoznámém studiu Marvel. Odtud pochází věhlasné snímky, jakou jsou Avengers, Thor, Strážci Galaxie, Captain America, Iron Man, Captain Marvel, Black Widow a mnohé další. Stejně jako tyto všechny uvedené tituly, i seriál She-Hulk nabral u fanoušků na oblíbenosti. Máte-li rádi Marvelovky, sci-fi a komedie o superhrdinech, tento seriál ve vás pravděpodobně získá dalšího fanouška.
Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.

Nepřehlédněte

Jedna z největších tuzemských událostí, Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, pořádaná od roku 1946, byla tento rok opět tradičně počátkem července. A jako každý rok se stala ostře sledovanou, ať v pozitivním slova smyslu, tak i v tom negativním.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek