Úterý , 04. 10. 2022

František

Horoskop krásy a duševního zdraví na týden od 22. 10. do 26. 10. 2018. Kdy se raději vyhnout hádce? A který den probrat s partnerem váš intimní život?

Horoskop astroložky Nadi Šmídové vám napoví, čemu se následující pracovní týden raději vyhnout, co můžete očekávat, a který den je nejvhodnější odpočívat. Kdy budete plodné v práci, a kdy naopak vypustit a dopřát si masáž? A který den probrat s partnerem váš intimní život?
Horoskop
zdroj: 123RF.com

Pondělí 22.10. 2018

Dvakrát měř…

Pondělí bude mírně řečeno divoké. Taktovky se totiž ujme Luna v Beranu, takže jednat budete impulzivně, jakoby bezhlavě! Zejména když vaše práce vyžaduje přesnost, nespěchejte a kontrolujte si po sobě i maličkosti!

Na stranu druhou bude probíhat měsíční fáze, jejímž mottem je „sebepoznání“. Vyčte-li vám někdo povahové nešvary, vezměte si z toho ponaučení. Další příležitost zapracovat na sobě totiž dostanete opět až za čtyři týdny!

Pozor na bolesti hlavy

Protože se dají předjímat bolesti hlavy, postihne-li vás tato nepříjemnost, masírujte si konečky prstů prohlubeň za ušima. Najdete ji intuitivně, protože tělo ve vteřině zareaguje velmi příjemným pocitem uvolnění.

Protože vás mohou začít pálit oči, raději nepoužívejte řasenku, netrhejte si obočí, nevhodné by také bylo podstoupit trvalou řas nebo jejich barvení. Vyhnout byste se měly i zakouřeným místnostem.

Večerní zklidnění vám prospěje

Večer budete mít problém zklidnit se a svým způsobem vypnout myšlení, proto bude ideální, když si dopřejte relaxaci pomocí meditace. Zapalte si svíčku a tyčinku s vůní santalu nebo opia, zavřete oči a potichu si broukejte dlouhé „Óm“. Bude probíhat lunární fáze, kterou využívají v tibetských posvátných chrámech k zasvěcování do duchovních praktik, takže nakouknout do světa za oponou se vám podaří i v případě, když budete meditovat poprvé!

Úterý 23.10. 2018

Zbrklost může bolet

Buďte opatrné od rána, tedy i při přípravě snídaně. Jinak se říznete nebo možná opaříte! Sice vám občas vypadne nějaký předmět z rukou, ale skvěle vám bude fungovat šedá kůra mozková. Toho využijte a udělejte si malou rekapitulaci předchozích týdnů. Pro dny příští si z nich vezmete ponaučení, co nestojí za námahu, které jedince si nepouštět k tělu, ale i naopak – do čeho investovat energii a kterým lidem věnovat volný čas.

Vyhněte se raději sladkému

Protože může fáze Měsíce odstartovat přibývání na váze, nepijte sladké šťávy a džusy. Snižují totiž hladinu krevní glukózy, což zvyšuje chuť k jídlu.

Je libo masáž?

Dopřát byste si měly odbornou masáž hlavy, naopak byste neměly podnikat kosmetické natož chirurgické úpravy obličeje.

K TÉMATU  Posilte svůj imunitní systém. Střídání počasí a teplot je pro něj největší zkouška

Po příchodu z práce si na oči a doprostřed čela přiložte kolečka okurek a chvilku odpočívejte s nohama výš než máte srdce.

Pečujte o pokožku

Byt si provoňte aroma borovice či šalvěje, a protože vám může enormně vysychat pokožka, před spaním si celé tělo natřete jojobovým olejem. Kůži dodá hydrataci a výživu, a protože zvyšuje její elasticitu, zamezí i jejímu stárnutí.

Čaj před spaním přijde vhod

Dorůstající Luna před zítřejším úplňkem vám může navodit problémy s usínáním. Proto byste si měly vypít šálek čaje mučenky pletní. Jste-li ale těhotné nebo kojíte, zvolte osvědčenou meduňku lékařskou nebo odvar z chmele.

Středa 24.10. 2018

Co můžeš udělat dnes…

Máte před sebou úžasný den, protože za přispění lunární fáze najdete odpověď na každý problém! Tak se vraťte k nevyřízeným záležitostem, ve kterých jste tak trochu uvízly, protože jste nevěděly, jak postupovat dál. Řešení se vám v průběhy středy nabídne samo. Bez obav také můžete uzavírat smlouvy.

Na zubaře zapomeňte

Obloukem byste se ale měly vyhnout chirurgickým zákrokům v ústní dutině, nevyjímaje trhání mandlí. Zvýšená totiž bude krvácivost, což by vaše tělo oslabilo, a navíc by patrně následovaly vlekoucí se záněty.

Večerní procházka nebo posezení

Během soumraku Měsíc na své pravidelné cestě oblohou doputuje do přesné poloviny, nastane úplněk v Býku, což je ideální čas na magické rituály a obřady. Protože je Luna v Býku propojena se zemí, měly byste trávit podvečer venku a sledovat úplňkovou Lunu.

Tajné přání má šanci na vyslyšení

Doma si večer zapalte tři svíčky, a to růžovou, žlutou a červenou. Mezi ně postavte misku s vodou, sledujte plamínky a něco si přejte. Tento úplněk je vhodný k přilákání hmotného/majetkového bohatství, zvýšení sexuální přitažlivosti a plodnosti.

Čtvrtek 25.10. 2018

Myslete na budoucnost

Chybět vám nebude vytrvalost a důslednost. Čtvrtek je proto vhodný k finančním transakcím, ale také pro investování do cenných papírů a nemovitostí, které vám v budoucnu budou přinášet pravidelný zisk.

Protože by mohlo dojít k podráždění sliznic v krku, popíjet byste měly čaj z amerického jilmu. Účinný je i nálev z vodilkové tinktury. Nápoje by měly mít pokojovou teplotu.

K TÉMATU  Podpořte zdraví svých kloubů a uvařte si skvělou domácí huspeninu!

Kadeřnice právě dnes?

Zajít si můžete na trvalou. Dobře chytne, a když se necháte ostříhat, vlasy budou dorůstat pomalu.

Správný čas probrat váš intimní život

Nejste-li spokojené se svým intimním životem, večer si o tom se svou drahou polovičkou promluvte. Fáze Měsíce totiž bude vhodná k odstranění stereotypu v sexuální oblasti, a skvělé bude i to, že vaše slova partner nebude vnímat jako kritiku, ale návod, jak si v posteli užívat něžností na plné obrátky! Ke zvýšení touhy bude vhodné přidat do aromalampy olejíčky s vůní šalvěje nebo ylang-ylang, a oba si vypijte hrníček lahodné čokolády. O ní se totiž traduje, že jeden aztécký vládce měl šest žen, a aby je všechny uspokojil, čokoládu popíjel intezivně každý den.

Pátek 26.10. 2018

Držte emoce na uzdě!

Viset bude ve vzduchu hádka od rána do stmívání, tak držte na uzdě emoce! Na stranu druhou v sobě objevíte talenty a vlohy, o kterých jste doposud neměly sebemenší tušení! To nějak zúročte, například promyslete novinky, které vám vynesou větší zisky v podnikání, nebo se pohlédněte po jiné práci, pokud vás stávající nebaví a nejste ani spokojené s odměnou, kterou za ni dostáváte.

Čaj je po ránu nejvhodnější

Protože proběhne jakýsi restart krvetvorby, ráno si vypijte velký šálek kopřivového čaje, který krev čistí. Pít by ho měly i kojící maminky, protože obsahuje látky, které podporují tvorbu mléka.

Udělat můžete i dobrý skutek a darovat krev, tělo se velmi rychle zregeneruje.

Masáž krku?

Zabojovat byste měly proti podbradku jednoduchými cviky. Nenápadně celý večer vyplazujte jazyk nebo během sezení zakloňte hlavu a našpulte rty jako při polibku. Před spaním si směrem nahoru masírujte krk a dekolt pupalkovým nebo sezamovým olejem, mají zpevňující účinek.

Zbavte se pesimistů i těch, kteří vás unavují

Pokud vás neustále někdo obtěžuje, například chmurnými vizemi, a nenašly jste způsob, jak se tohoto člověka zbavit, fáze Luny po setmění je ideální k provedení rituálu pro odstřihnutí se od lidí, kteří nám škodí. V duchu si představte, že stojíte proti sobě a každý držíte jeden konec lana. Vy toto lano přestřihněte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Rožnov pod Radhoštěm je krásné malebné město v srdci Beskyd. Je zde mnoho památek, které rozhodně stojí za návštěvu. Nachází se tu také mnoho sportovišť a míst, na něž byste se s dětmi měli určitě vydat. Pokud se tedy chystáte na dovolenou směr Valašské Beskydy, určitě nepřehlédněte naše tipy.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Mnohokrát skloňované téma, které patří dlouhodobě na seznam globalizačních problémů v celém Západním světě. Věděly jste, že podle statistik z roku 2018 průměrný Čech ročně spotřebuje zhruba 785 kilogramů potravin a zhruba 200 kilogramů vyhodí? Statistiky Evropské unie mluví jasně. Každoročně se vyhodí zhruba 88 milionů tun jídla. Každá česká domácnost má tak ve své režii svoji vlastní spotřebu a záleží jen na nás, jak se k ní postavíme.
Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Lidé by si vzájemně v nouzi měli pomáhat, i přesto však je na světě mnoho případů, kdy člověku či zvířeti v ohrožení života nikdo pomoc neposkytnul. Doba je čím dál hektičtější a lidé si již méně všímají toho, co se okolo nich děje. Často bývají i lhostejní vůči negativním situacím, do kterých raději nechtějí zasahovat, aby sami nebyli ohroženi.
Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek