Neděle , 02. 10. 2022

Olívie a Oliver

Osteodynamika: Jedinečná metoda, která vás srovná

Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
osteodynamika
Osteodynamika pracuje s tělem jako celkem. Vše je propojené.

02. 08. 2022

02. 08. 2022

V rámci fyzioterapie existuje řada možností, jak zlepšit, srovnat, v některých případech i zažehnat zdravotní problémy. Protože neustále roste počet těch, kteří trpí na různé problémy s páteří nebo klouby, rozvíjí se také jednotlivé metody, které dokážou přinést značnou úlevu. A jednou z nich je také osteodynamika – u nás ještě poměrně mladá novinka, která už teď sklízí řadu úspěchů.

Hlavní myšlenky osteodynamiky

Příroda je velmi chytrá a když buduje nové tělo, dokáže vypiplat vše do nejmenších detailů. Vše musí do sebe krásně zapadat. Kosti, klouby, vazy, šlachy, vše má své stanovené místo. Je tomu tak z důvodu, abychom se mohli běžně hýbat, dokázali fungovat, přitom byla zachovaná potřebná tělesná pevnost i pružnost. Naše tělo je jednoduše krásně stavěné tak, aby svobodně mohlo běhat, skákat, plavat, radovat se ze života. Vše šlape jak hodinky, ovšem do doby, dokud nedojde k nějaké překážce.

nádech
Jsme od přírody stavění na radost z pohybu!

I sebemenší výhřez ploténky, posun obratlů nebo poškozená šlacha dokáže vyřadit naše tělo z určité rovnováhy. Nastupuje bolest, křeče, tuhnutí, zkrátka se zapojují veškeré obranné mechanismy, které nám dávají vědět, že je něco někde špatně. A zatímco my coby majitelé těla, vnímáme problém skrze bolest či omezení hybnosti, specialista přes osteodynamiku dokáže i pouhým hmatem zjistit, kde přesně vykolejil váš vlak.

Osteodynamika je v kostce manuální terapeutický systém, který už podle názvu řeší hybnost kloubů, kostí, stejně tak zdraví vazů, fascií i šlach. Rozpoznává a řeší mechanické poruchy opěrného aparátů a chybná postavení těchto částí za pohybu těla uvádí do správné polohy.

Osteodynamika ale zároveň pracuje s přesvědčením, že je vše je vzájemně propojené. Není proto řešením srovnat třeba jen vaši kyčel, která bolí, ale vyladit také kolena nebo třeba kotníky, z nichž může vyzařovat ústřední problém, který se pak následně propisuje právě do kyčle. Tělo je zkrátka jeden celek a přesně to bere v potaz oblast osteodynamiky.

K TÉMATU  Tymián na kašel, heřmánek na zažívání. Jaké bylinky ulevují od bolesti?

S čím osteodynamika pracuje?

Kromě samotného pojetí je osteodynamika výjimečná také tím, z jakých základních směrů vychází. Díky propojení několika technik dokáže přinést rychlou úlevu a rychlejší regeneraci organismu. Její nedílnou součástí je:

pohyb
Bezbolestný pohyb je pro každého dar.

1) Dornova metoda – je v podstatě ošetření ve formě tlaku. Cíleně se zaměřuje na správnou funkci kloubních spojení a ošetření různých posunutí v oblasti kosterního aparátů – za pomoci pohybu pacienta a tlaku prstů ze strany specialisty. Využívá tak zjištění, že fyziologické problémy mohou mít souvislosti se stavem tkání.

2) Kraniosakrální osteoterapie – jedná se o terapii, která řeší nejen fyzické, ale i psychické problémy.

3) Osteopatie – se zabývá celým systémem opěrného aparátu, který umožňuje pohyb těla. Ten se skládá z kostí, kloubů, vazů a dalších pojivových tkání i povázky. A spravením všech těchto jednotlivých častí lze dosáhnout navození rovnováhy, správné funkce organismu i pohybového aparátu.

Osteodynamika je nenahraditelnou metodou

Osteodynamika je v každém smyslu unikátní metodou založenou na umění palpace, která vsází na synchronizaci mezi fyzioterapeutem a pacientem. Je totiž důležité, aby pacient spolupracoval, co nejvíce komunikoval, na druhou stranu by měl fyzioterapeut respektovat případný nekomfort, řešit, pokud se při napravování objeví bolest. Protože je osteodynamika zaměřená také na psychiku, je jednoduše vhodné, aby si pacient a terapeut lidsky seděli.

Pokud jsou tyhle předpoklady splněné, je osteodynamika bezpochyby naprosto úžasnou alternativou, která dokáže odstranit blokády v každé rovině a usnadnit tak pacientův rychlý návrat do běžného života bez bolesti. Velkou zajímavostí je, že osteodynamika dokáže pomáhat nejen dospělým, ale také dětem či dokonce zvířatům (pejskům, ale i koním). I to je jedna z jedinečností, kterou v sobě skrývá kouzlo osteodynamiky.

Jaké výsledky přinese terapie?

I když každý reagujeme odlišným způsobem, už po první terapii pocítíte viditelné zlepšení. A zatímco někdy je zapotřebí docházet na terapie jednou měsíčně, v případě horších obtíží je nutná o něco častější frekvence. V každém případě vás ale bude zajímat, co s vaším tělem dokáže a na co se zaměřuje.

  • Dokáže zlepšovat náladu a stav celé psychiky
  • Ulevuje od bolesti kloubů, svalů, vazů i kostí
  • Zmířňuje stav skoliózy, kyfózy a dalších onemocnění páteře
  • Zlepšuje stav vyhřezlých plotének a snižuje tlak při útlaku nervů
  • Podporuje lepší hybnost a pružnost těla
  • Zvyšuje odolnost kosterního aparátu
  • Snižuje bolest hlavy a zlepšuje stav při migrénách
  • A řada dalšího…
K TÉMATU  Atopický ekzém je problém, se kterým si dokážeme poradit

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 velkých neřestí, které kazí vaše záda

5 osvědčených cviků na bolest krční páteře

Zdroje článku:
https://www.osteodynamika.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Lepek je rostlinný protein, který se nachází ve všech odrůdách ječmene, žita a pšenice, a tak ho můžete najít v produktech denního stravování jako je typicky chléb, rohlíky, těstoviny apod. Jsou to ale i tak lahodné potraviny jako sušenky, müsli, nebo třeba preclíky a jiné dobroty z pekárny. Navíc se lepek do mnoha potravin dostává také během jejich zpracování nebo je do nich přidáván jako pojivo. Co když vás v životě potká alergie na lepek nebo se mu z nějakého důvodu chcete vyhnout?

Nepřehlédněte

Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek