Sobota , 02. 12. 2023

Blanka

Osteodynamika: Jedinečná metoda, která vás srovná

Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
osteodynamika
Osteodynamika pracuje s tělem jako celkem. Vše je propojené.

02. 08. 2022

02. 08. 2022

V rámci fyzioterapie existuje řada možností, jak zlepšit, srovnat, v některých případech i zažehnat zdravotní problémy. Protože neustále roste počet těch, kteří trpí na různé problémy s páteří nebo klouby, rozvíjí se také jednotlivé metody, které dokážou přinést značnou úlevu. A jednou z nich je také osteodynamika – u nás ještě poměrně mladá novinka, která už teď sklízí řadu úspěchů.

Hlavní myšlenky osteodynamiky

Příroda je velmi chytrá a když buduje nové tělo, dokáže vypiplat vše do nejmenších detailů. Vše musí do sebe krásně zapadat. Kosti, klouby, vazy, šlachy, vše má své stanovené místo. Je tomu tak z důvodu, abychom se mohli běžně hýbat, dokázali fungovat, přitom byla zachovaná potřebná tělesná pevnost i pružnost. Naše tělo je jednoduše krásně stavěné tak, aby svobodně mohlo běhat, skákat, plavat, radovat se ze života. Vše šlape jak hodinky, ovšem do doby, dokud nedojde k nějaké překážce.

nádech
Jsme od přírody stavění na radost z pohybu!

I sebemenší výhřez ploténky, posun obratlů nebo poškozená šlacha dokáže vyřadit naše tělo z určité rovnováhy. Nastupuje bolest, křeče, tuhnutí, zkrátka se zapojují veškeré obranné mechanismy, které nám dávají vědět, že je něco někde špatně. A zatímco my coby majitelé těla, vnímáme problém skrze bolest či omezení hybnosti, specialista přes osteodynamiku dokáže i pouhým hmatem zjistit, kde přesně vykolejil váš vlak.

Osteodynamika je v kostce manuální terapeutický systém, který už podle názvu řeší hybnost kloubů, kostí, stejně tak zdraví vazů, fascií i šlach. Rozpoznává a řeší mechanické poruchy opěrného aparátů a chybná postavení těchto částí za pohybu těla uvádí do správné polohy.

Osteodynamika ale zároveň pracuje s přesvědčením, že je vše je vzájemně propojené. Není proto řešením srovnat třeba jen vaši kyčel, která bolí, ale vyladit také kolena nebo třeba kotníky, z nichž může vyzařovat ústřední problém, který se pak následně propisuje právě do kyčle. Tělo je zkrátka jeden celek a přesně to bere v potaz oblast osteodynamiky.

K TÉMATU  Myslíte si, že vám posilováním narostou svaly? Ne tak docela... Přesto je to důležité!

S čím osteodynamika pracuje?

Kromě samotného pojetí je osteodynamika výjimečná také tím, z jakých základních směrů vychází. Díky propojení několika technik dokáže přinést rychlou úlevu a rychlejší regeneraci organismu. Její nedílnou součástí je:

pohyb
Bezbolestný pohyb je pro každého dar.

1) Dornova metoda – je v podstatě ošetření ve formě tlaku. Cíleně se zaměřuje na správnou funkci kloubních spojení a ošetření různých posunutí v oblasti kosterního aparátů – za pomoci pohybu pacienta a tlaku prstů ze strany specialisty. Využívá tak zjištění, že fyziologické problémy mohou mít souvislosti se stavem tkání.

2) Kraniosakrální osteoterapie – jedná se o terapii, která řeší nejen fyzické, ale i psychické problémy.

3) Osteopatie – se zabývá celým systémem opěrného aparátu, který umožňuje pohyb těla. Ten se skládá z kostí, kloubů, vazů a dalších pojivových tkání i povázky. A spravením všech těchto jednotlivých častí lze dosáhnout navození rovnováhy, správné funkce organismu i pohybového aparátu.

Osteodynamika je nenahraditelnou metodou

Osteodynamika je v každém smyslu unikátní metodou založenou na umění palpace, která vsází na synchronizaci mezi fyzioterapeutem a pacientem. Je totiž důležité, aby pacient spolupracoval, co nejvíce komunikoval, na druhou stranu by měl fyzioterapeut respektovat případný nekomfort, řešit, pokud se při napravování objeví bolest. Protože je osteodynamika zaměřená také na psychiku, je jednoduše vhodné, aby si pacient a terapeut lidsky seděli.

Pokud jsou tyhle předpoklady splněné, je osteodynamika bezpochyby naprosto úžasnou alternativou, která dokáže odstranit blokády v každé rovině a usnadnit tak pacientův rychlý návrat do běžného života bez bolesti. Velkou zajímavostí je, že osteodynamika dokáže pomáhat nejen dospělým, ale také dětem či dokonce zvířatům (pejskům, ale i koním). I to je jedna z jedinečností, kterou v sobě skrývá kouzlo osteodynamiky.

Jaké výsledky přinese terapie?

I když každý reagujeme odlišným způsobem, už po první terapii pocítíte viditelné zlepšení. A zatímco někdy je zapotřebí docházet na terapie jednou měsíčně, v případě horších obtíží je nutná o něco častější frekvence. V každém případě vás ale bude zajímat, co s vaším tělem dokáže a na co se zaměřuje.

  • Dokáže zlepšovat náladu a stav celé psychiky
  • Ulevuje od bolesti kloubů, svalů, vazů i kostí
  • Zmířňuje stav skoliózy, kyfózy a dalších onemocnění páteře
  • Zlepšuje stav vyhřezlých plotének a snižuje tlak při útlaku nervů
  • Podporuje lepší hybnost a pružnost těla
  • Zvyšuje odolnost kosterního aparátu
  • Snižuje bolest hlavy a zlepšuje stav při migrénách
  • A řada dalšího…
K TÉMATU  Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 velkých neřestí, které kazí vaše záda

5 osvědčených cviků na bolest krční páteře

Zdroje článku:
https://www.osteodynamika.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název. Hrdinům, kteří se rozhodnou zahnat krizi čtyřicátníků plněním nesplnitelných úkolů, připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čekají i překvapení. Jaká?
Máte rádi, když je každá vaše dovolená tak trochu jiná? Co kdyby vaše příští dny volna byly ve znamení luxusu a dobrodružství? Vydejte se na plavbu jachtou s kapitánem po překrásném Jaderském moři. Objevíte krásy chorvatského pobřeží a ostrovů ze zcela jiného úhlu. Takováto dovolená nemusí být ani extrémně předražená, jak si mnozí myslí. Domluvte se s přáteli a náklady za pronájem jachty si rozdělte.
U každého tu a tam přijde chvíle, kdy potřebuje nějaký ten životabudič. A mezi stoprocentní nakopávače energie patří samozřejmě i káva. Jenže, co když ji potřebujete něčím nahradit a hledáte stejně účinnou alternativu? Ano, tak právě vám se tenhle článek rozhodně zalíbí.

Nepřehlédněte

Jaro už klepe na dveře a po dlouhém chladném období se všichni těšíme na první květiny, které nám přinesou radost a vůni do bytu. Stejně tak se každoročně těšíme i na módní trendy, díky kterým je oblékání příjemná zábava a estetická hra. Pojďte si s námi projít TOP trendy pro jaro 2020. Jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek