Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Osteodynamika: Jedinečná metoda, která vás srovná

Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
osteodynamika
Osteodynamika pracuje s tělem jako celkem. Vše je propojené.

02. 08. 2022

02. 08. 2022

V rámci fyzioterapie existuje řada možností, jak zlepšit, srovnat, v některých případech i zažehnat zdravotní problémy. Protože neustále roste počet těch, kteří trpí na různé problémy s páteří nebo klouby, rozvíjí se také jednotlivé metody, které dokážou přinést značnou úlevu. A jednou z nich je také osteodynamika – u nás ještě poměrně mladá novinka, která už teď sklízí řadu úspěchů.

Hlavní myšlenky osteodynamiky

Příroda je velmi chytrá a když buduje nové tělo, dokáže vypiplat vše do nejmenších detailů. Vše musí do sebe krásně zapadat. Kosti, klouby, vazy, šlachy, vše má své stanovené místo. Je tomu tak z důvodu, abychom se mohli běžně hýbat, dokázali fungovat, přitom byla zachovaná potřebná tělesná pevnost i pružnost. Naše tělo je jednoduše krásně stavěné tak, aby svobodně mohlo běhat, skákat, plavat, radovat se ze života. Vše šlape jak hodinky, ovšem do doby, dokud nedojde k nějaké překážce.

nádech
Jsme od přírody stavění na radost z pohybu!

I sebemenší výhřez ploténky, posun obratlů nebo poškozená šlacha dokáže vyřadit naše tělo z určité rovnováhy. Nastupuje bolest, křeče, tuhnutí, zkrátka se zapojují veškeré obranné mechanismy, které nám dávají vědět, že je něco někde špatně. A zatímco my coby majitelé těla, vnímáme problém skrze bolest či omezení hybnosti, specialista přes osteodynamiku dokáže i pouhým hmatem zjistit, kde přesně vykolejil váš vlak.

Osteodynamika je v kostce manuální terapeutický systém, který už podle názvu řeší hybnost kloubů, kostí, stejně tak zdraví vazů, fascií i šlach. Rozpoznává a řeší mechanické poruchy opěrného aparátů a chybná postavení těchto částí za pohybu těla uvádí do správné polohy.

Osteodynamika ale zároveň pracuje s přesvědčením, že je vše je vzájemně propojené. Není proto řešením srovnat třeba jen vaši kyčel, která bolí, ale vyladit také kolena nebo třeba kotníky, z nichž může vyzařovat ústřední problém, který se pak následně propisuje právě do kyčle. Tělo je zkrátka jeden celek a přesně to bere v potaz oblast osteodynamiky.

K TÉMATU  Za bolesti zad může často špatné sezení. Upravte své návyky a problému předejděte

S čím osteodynamika pracuje?

Kromě samotného pojetí je osteodynamika výjimečná také tím, z jakých základních směrů vychází. Díky propojení několika technik dokáže přinést rychlou úlevu a rychlejší regeneraci organismu. Její nedílnou součástí je:

pohyb
Bezbolestný pohyb je pro každého dar.

1) Dornova metoda – je v podstatě ošetření ve formě tlaku. Cíleně se zaměřuje na správnou funkci kloubních spojení a ošetření různých posunutí v oblasti kosterního aparátů – za pomoci pohybu pacienta a tlaku prstů ze strany specialisty. Využívá tak zjištění, že fyziologické problémy mohou mít souvislosti se stavem tkání.

2) Kraniosakrální osteoterapie – jedná se o terapii, která řeší nejen fyzické, ale i psychické problémy.

3) Osteopatie – se zabývá celým systémem opěrného aparátu, který umožňuje pohyb těla. Ten se skládá z kostí, kloubů, vazů a dalších pojivových tkání i povázky. A spravením všech těchto jednotlivých častí lze dosáhnout navození rovnováhy, správné funkce organismu i pohybového aparátu.

Osteodynamika je nenahraditelnou metodou

Osteodynamika je v každém smyslu unikátní metodou založenou na umění palpace, která vsází na synchronizaci mezi fyzioterapeutem a pacientem. Je totiž důležité, aby pacient spolupracoval, co nejvíce komunikoval, na druhou stranu by měl fyzioterapeut respektovat případný nekomfort, řešit, pokud se při napravování objeví bolest. Protože je osteodynamika zaměřená také na psychiku, je jednoduše vhodné, aby si pacient a terapeut lidsky seděli.

Pokud jsou tyhle předpoklady splněné, je osteodynamika bezpochyby naprosto úžasnou alternativou, která dokáže odstranit blokády v každé rovině a usnadnit tak pacientův rychlý návrat do běžného života bez bolesti. Velkou zajímavostí je, že osteodynamika dokáže pomáhat nejen dospělým, ale také dětem či dokonce zvířatům (pejskům, ale i koním). I to je jedna z jedinečností, kterou v sobě skrývá kouzlo osteodynamiky.

Jaké výsledky přinese terapie?

I když každý reagujeme odlišným způsobem, už po první terapii pocítíte viditelné zlepšení. A zatímco někdy je zapotřebí docházet na terapie jednou měsíčně, v případě horších obtíží je nutná o něco častější frekvence. V každém případě vás ale bude zajímat, co s vaším tělem dokáže a na co se zaměřuje.

  • Dokáže zlepšovat náladu a stav celé psychiky
  • Ulevuje od bolesti kloubů, svalů, vazů i kostí
  • Zmířňuje stav skoliózy, kyfózy a dalších onemocnění páteře
  • Zlepšuje stav vyhřezlých plotének a snižuje tlak při útlaku nervů
  • Podporuje lepší hybnost a pružnost těla
  • Zvyšuje odolnost kosterního aparátu
  • Snižuje bolest hlavy a zlepšuje stav při migrénách
  • A řada dalšího…
K TÉMATU  Křup, křup… Co se nám tím naše klouby snaží říct?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 velkých neřestí, které kazí vaše záda

5 osvědčených cviků na bolest krční páteře

Zdroje článku:
https://www.osteodynamika.cz
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kdo by neznal kultovní seriál Přátelé, který je oblíbený napříč mnoha generacemi? Rosse, Rachel, Monicu, Joeyho, Chandlera a Phoebe milujeme všichni, ovšem pamatujete si děti, které v seriálu hrály? Kdo ztvárnil Bena a Emmu, jedny z důležitých postav seriálu? A co dělají nyní?
Často nás trápí už od kolébky. Není ale žádnou výjimkou, že se objeví až v dospělosti. Jeho projevy jsou různorodé, ale pokaždé nepříjemné. Naštěstí se dá s atopickým ekzémem úspěšně bojovat.
Svícny a svíčky nemusíte zapálit, jen když něco slavíte nebo když se blíží advent. Vytváří útulnou atmosféru, která zahřeje a pohladí. Obzvlášť, když je za okny nevlídné počasí nebo večerní tma, je plamen svíčky doslova relaxačním prvkem. Inspirujte se krásnými kousky!
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Lenčiny problémy začaly již na střední škole. Patřila mezi holky se střední postavou, vynikala ve sportu, a měla dobře našlápnuto na svou vysněnou vysokou. Vše se ale změnilo, když se jí nevydařil vztah, do kterého vkládala tolik nadějí.
Bez mobilu si už nedovedeme život představit. Místo toho, abyste ale surfovali na netu nebo si psali s přáteli a leželi doma na posteli, můžete ho využit k zeštíhlení a posílení celého těla. Mobilní aplikace vám mohou posloužit třeba k vytvoření zdravého jídelníčku nebo zařazení cvičení do každodenního programu. Na trhu je dnes nepřeberné množství apek, co za vás odvedou velký kus práce nebo vám hubnutí aspoň zpříjemní. Vyzkoušejte některý z navrhovaných tipů!
Po delší odmlce zapříčiněné zdravotní stopkou Nely se opět začínáme potkávat a obracet zažité vzorce v její hlavě. Co se doteď díky koučinku u Nely dělo?
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Středa přeje odpočinku. Co všechno ještě dnes slibují hvězdy? Napsala pro vás astroložka Naďa Šmídová.
Máte chuť oživit nebo nějak upravit starší džíny z vašeho šatníku? Žádný problém! Podívejte se, co všechno lze s džínovinou udělat a jak skvělý je výsledek.
Stále ještě máte zafixované tenisky jako sportovní obuv, která se nehodí do města nebo do práce?
Banán je ovoce, které všichni milujeme a často ho jíme téměř denně. Asi každého z nás někdy napadlo, zda by se jeho slupka nedala využít nějakým způsobem v domácnosti. Světe div se, dala! Máme pro vás několik rad a tipů, jak slupku využít před tím, než ji s konečnou platností vyhodíte do odpadkového koše. Můžete si být jisti, že po přečtení tohoto článku už banánové slupky nikdy jen tak nevyhodíte.

Výběr článků

Tolik krásných věcí může člověk vyrobit úplně sám. Kreativní DIY nápady vám napoví, jak je to snadné. Zaručeně najdete něco, co budete chtít i u vás doma! Perfektní nástěnné hodiny, jaké nemá nikdo jiný, dřevěný dekor přímo na zdi, pohodlné zahradní posezení z palet a další vychytávky. Co se vám líbí nejvíc?
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Říká se, že ženská stvoření jsou až příliš sebekritická. Žena s rovnými vlasy sní o dokonalých kudrlinách. Plné dámy se snaží zoufale hubnout, a ty štíhlé zkouší různými způsoby nabrat trošku té zdravé oblosti a tvarů. Čím to, že se sebou nedokážeme být nikdy spokojené? Může za to výchova, zažité stereotypy nebo to má jinou příčinu?

Nepřehlédněte

Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.
Blíží se pracovní pohovor a chcete na něm opravdu uspět? Zakládat byste si měli především na dobrém prvním dojmu, který je v případě pohovoru nadmíru důležitý. A ten je tvořen také tím, co máte na sobě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek