Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Naše redaktorka otestovala pilates na strojích i na podložce. Obě dělají tělo mladším! Ale jaký je mezi nimi rozdíl?

Pilates dělá tělo mladším. Jak to? Prodlužuje a zeštíhluje svaly, zpevňuje střed a hlavně zlepšuje držení těla. Pomocí jednoduchých cviků zkrátka umí velké výsledky! Vyzkoušela naše redaktorka Blanka. Co všechno pro vás zjistila?
Zkusili jsme pilates na strojích i na podložce. Jaký je mezi nimi rozdíl?
zdroj: 123RF.com

03. 08. 2018

Mám ho ráda. To vám prozradím hned na začátku. Typy cvičení Body and Mind mi totiž přijdou geniální. Jde o jednoduché základní cviky, žádné složité kombinace, které přitom mají na tělo (i hlavu) skvělé účinky. Za málo peněz umí hodně muziky. Pilates se dá cvičit na podložce a strojích. Vydala jsem se proto do tělocvičny, abych zjistila, jaký je mezi nimi rozdíl.

Tohle umí oba typy

„Pilates je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání,“ vysvětluje lektorka Gabriela Němečková z MyPilates studia. „Cvičení je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř méně namáhána. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu do všech periferních částí těla.“

Sama nebo s pomocí

Cvičení je mimořádně efektivní, ale zároveň náročné na detaily a procítění pohybu. Někomu proto vyhovuje, když pracuje pouze a jen se svým těla na podložce. Jinému bude vyhovovat, když mu ve správnosti pohybu pomůže pilates přístroj, zvaný reformer. Ten vás zkrátka do správné pozice dostanete. A jak funguje přístroj? Žádné obavy. Při cvičení na reformeru se pracuje se silou odporu pružin a jejich rozdílnou tuhostí. Tím si můžete nastavit různou intenzitu a náročnost cvičení pro rychlejší tvarování svalů. Získáte lepší kontrolu nad každým pohybem, zlepšíte jeho přesnost a máte jistotu, že už od prvního cvičení zapojujete správně všechny svalové skupiny. Určitě vám však doporučuji lektora, který techniku cvičení ohlídá a poradí vám.

Tohle získáte

Přiznávám, že pilates na podložce jsme zkoušela několikrát a mnohem víc mi vyhovuje reformer. Při něm mnohem víc cítím, co a kde zapojuji. Jestli pohyb dělám správně nebo ne. Každopádně už po čtyřech lekcích registruji, že se tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami, a moje břicho se zmenšuje. Říká se, že změna je na první pohled patrná z držení těla i chůze. To v mém případě musí posoudit jiní. Já rozhodně mohu potvrdit, že mizí bolest zad, trapézů, stres i napětí.

K TÉMATUZkusili jsme pobyt ve tmě. Ztratíte tam pojem o čase

Doplnění za závěr

Vzhledem k tomu, že cvičení na podložkách probíhá ve větší skupině a na strojích v malé, je i cena rozdílná. Na podložce zaplatíte za lekci od 100 Kč, na strojích od 300 Kč. Ve většině studií ale nabízejí první lekci zdarma, takže si sami můžete vyzkoušet, co vám bude vyhovovat víc. Určitě ale jděte. Za efekt cvičení vám ručím.

A jaké máte zkušenosti vy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Celý den v jednom kole. Práce, děti, rodiče, domácnost. Nedej bože, když do toho zazvoní telefon a tam se ozve plačící kamarádka, že jí opět ten její nadával. Najednou vám začne docházet, že je toho na vás prostě moc. Kde se stala chyba? Příliš jste začali obětovat své vlastní životní štěstí a darovali jste ho na stříbrném podnose jiným lidem. Pomalu tento program změníme. Konec sebeobětování!
Různé alternativní směry výuky jsou v dnešní době stále populárnější. Možná si řeknete, že při pohledu na stav klasického státního školství není divu. Jedním z těchto směrů je Montessori pedagogika, někdy můžeme slyšet mluvit také o Montessoriovské škole. Víte, jak vypadá vzdělávání v takovýchto školách a školkách? Pojďme se podívat na základní principy.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.

Nepřehlédněte

V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek