Čtvrtek , 08. 06. 2023

Medard

Ořechové skořápky najdou své využití. Zvládnou vyléčit kašel a další zdravotní problémy

Že ořechové skořápky poslouží leda tak v kamnech? Čaj z nich připravený podporuje štítnou žlázu a odstraňuje hleny, které dráždí dýchací cesty. A co víc, tahle medicína účinkuje v řádu několika hodin.
Ořechové skořápky najdou využití. Dokáží vyléčit kašel a další problémy
zdroj: 123RF.com

K podzimu neodmyslitelně patří nejen padající listí a barevná různorodost přírody, ale i vlašské ořechy, kterých letos rozhodně není málo. Děláte si po večerech jejich zásoby s tím, že se budou hodit do vánočního cukroví, slaného pečiva nebo zeleninových salátů? Ořechové skořápky nevyhazujte! Dřív, než vezmete loupáček do ruky, byste o nich měli vědět pár věcí.

Medikament, který se nezdá

Plody ořešáku královského, které byly podle historiků oblíbené už v době raného středověku, doslova překypují množstvím prospěšných látek, a to včetně vitaminu E, flavonoidů, kyseliny ellagové a melatoninu. Všechny tyto cenné složky vykazují antioxidační působení, přičemž hrají důležitou roli v prevenci závažných zdravotních komplikací.

Pravidelná konzumace “vlašáků” je totiž spojována s nižším rizikem artritidy, Alzheimerovy choroby, rakoviny nebo cukrovky. Alespoň tak to sdělují závěry jisté studie publikované v magazínu Food and Function. Jejich protizánětlivé schopnosti rovněž tlumí alergie, astma či psoriázu, což je neinfekční onemocnění postihující kůži a nehty. Zrovna si říkáte, že si jich na základě těchto informací naloupáte o něco víc? Tím samozřejmě nic nezkazíte, ovšem budete sami proti sobě, když pak ořechové skořápky shrábnete do starých novin a bez výčitek je vyhodíte. Proč je to zásadní chyba?

Pro někoho odpad, pro jiného poklad

Málokdo tuší, že tvrdý obal, který chrání jádra, je bohatým zprostředkovatelem jódu, který prospívá štítné žláze. Sluší se zmínit, že tento orgán zasahuje do látkové výměny, krevního oběhu i srdeční frekvence, zatímco ovlivňuje trávení, bazální metabolismus, reprodukci, výkonnost nervů, svalovou vzrušivost i dýchání. Jedinečné složení skořápek však pomůže i v případě kašle. Ano, čtete správně. Jak si z nich připravit léčivý nápoj?

Minimum úsilí, maximum výhod

Přibližně 10 kousků skořápek povařte asi tak 30 minut v půl litru vody. Obsah hrnce poté nechte odstát dalších 15 minut a sceděnou tekutinu ochuťte medem. Tím je vaše práce u konce. Ořechový čaj rozpouští hleny a je báječným prostředkem na odkašlávání. Ulevuje již po dvou dnech “užívání”, ovšem jeho popíjení se doporučuje až do plného uzdravení. Nutno ještě dodat, že ho bez obav lze podávat i dětem.

K TÉMATU  8 tipů, jak získat optimální hladinu dopaminu

A co vy, připravujete čaj z ořechového “odpadu”?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Která žena by nechtěla vypadat stále mladá a krásná? Jenže, která žena má na to, aby měsíčně utrácela tisíce korun za omlazující procedury nebo snad chirurgické zákroky? Nemusíte ale hned myslet na krajní řešení, nejprve vyzkoušejte zázračné potraviny, které skutečně proti stárnutí fungují. Jen s nimi musíte zacházet správně.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek