Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Vztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
vztah na dálku
Může vztah na dálku fungovat? (Foto: 123RF)

01. 11. 2021

Vyvarujte se přílišné komunikace

Vztah na dálku se dá zvládnout, pokud dáte tomu druhému prostor. Jasné, táhne vás to k telefonu už hodinu poté, co váš partner odjede, ale pozor na to! Nebuďte příliš majetnická a vtíravá, to může vašeho partnera odradit. Nemusíte komunikovat každou hodinu, abyste váš vztah udrželi. Naopak – brzy si tak nebudete mít co říct.

A nemyslete si, že si častými telefonáty či SMSkami kompenzujete svou zamilovanost. Raději si zavolejte vždy večer před spaním. Řeknete si, co jste celý den dělali a budete na sebe večer myslet. To je lepší než celodenní SMSky. Pamatujte, že méně je někdy více.

Vnímejte to jako příležitost

Jeden citát praví, že „Pokud chcete žít společně, musíte se nejprve naučit, jak žít odděleně.“ A je na tom vážně hodně pravdy. Vezměte tuto příležitost jako zkoušku své lásky. Vždyť kdy jindy by se vám mohla taková příležitost naskytnout? Až se vezmete? Až budete mít děti? To jistě ne. Můžete si tedy být více jisti, že pokud „přežijete“ vztah na dálku, můžete mít spokojený vztah potom klidně i na celý život. Pokud to totiž zvládnete, bude váš vztah o dost posílen.

Vyvarujte se „nebezpečných“ situací

Pokud víte, že vašemu partnerovi bude vadit, když bez něj půjdete do klubu nebo se někam bavit, máte dvě možnosti. Buď prostě zůstaňte doma, protože ho milujete a nechcete mu způsobit nějaké trápení, nebo pokud jde opravdu o příležitost, o kterou nechcete přijít, jako jsou narozeniny, sraz ze školy či podobně, domluvte se o tomto se svým partnerem.

Pokud dodržíte, na čem se domluvíte – třeba že se mu v určitou hodinu ozvete, nebo zavoláte, jak přijdete domů, bude určitě v klidu a oba budete mít dobrý pocit z toho, že to, co jste si domluvili, prostě funguje. Nikdy mu ale nelžete.

K TÉMATUSeznamování aneb trapasy, co mohou nastat při randění v zimě

Dělejte věci společně

Domluvte se, že alespoň to, co jde, zkusíte dělat společně. Hrajte například společně nějakou online hru. Sledujte dokument na YouTube současně, hoďte si při tom video hovor a sdílejte své komentáře.  Zpívejte si navzájem na Skype, zatímco jeden z vás třeba hraje na kytaru. Nakupujte společně online – a překvapte se navzájem třeba dárky.

Navštěvujte se navzájem

Návštěvy jsou vrcholem každého vztahu na dálku. Po tom všem čekání a touze a abstinenci se konečně můžete setkat, abyste splnili všechny malé věci, jako jsou polibky, držení za ruce a tak dále. Najednou budete mít zase ty motýly v břiše, bude to, jako by kolem vás všude bouchal ohňostroj. Tohle v „normálním“ vztahu hned tak nezažijete, pokud se svým partnerem tedy nejste na úplném začátku a tohle všechno je pro vás nové.

Buďte k sobě čestní

Mluvte o všech svých pocitech, nejenom o tom, jak bude všechno „sluníčkové“, až zase budete moci být spolu. Řekněte partnerovi o svém strachu, nejistotě, žárlivosti, apatii, prostě o čemkoli. Pokud se snažíte před svým partnerem něco skrýt – toto tajemství vás dříve či později pohltí zevnitř. Nehledě na tom, že váš partner to na vás určitě pozná a bude si dělat starosti, že se něco děje. A to přeci ani jeden z vás nechce. Nepokoušejte se věci řešit sama. Buďte k sobě otevření a upřímní.

A hlavně – nevažte se na určité datum, kdy se vám má partner vrátit. Vždy se může něco stát a on bude muset zůstat pryč déle, než bylo plánováno, a vás by to mohlo položit. Věříme ale, že pokud se budete držet našich rad, společně to dokážete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATUUmění správného rozhodování. Jak poznat, co říká srdce a která cesta v životě je ta nejlepší

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Jak zvládnout vztah mezi nevlastními sourozenci?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud vy nebo učitel vašeho dítěte máte podezření, že vaše dítě může mít ADHD, je důležité vyhledat pomoc. Včasná intervence může potenciálně zabránit vzniku dalších příznaků a sekundárních stavů, jako je úzkost nebo opoziční vzdorné chování.
S jarem je mimo stoupajících teplot neodmyslitelně spojena obměna šatníku za vzdušnější a pestřejší oblečení. Prostor dostávají kousky s vypasovanějšími střihy podtrhujícími ženskost a jemnost. Konec konců, kterou z žen by nepotěšila mužská pozornost, kterou vyvolá právě dobře padnoucí sukně různého střihu a délky? Víte, jaký střih se k vaší postavě hodí nejvíce?
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Zvlášť v dnešní pandemické době, kdy jsou kosmetické služby méně dostupné, je nutné poradit si v rámci manikúry a pedikúry. Péče o chodidla a jejich ztvrdlé části je někdy tvrdý oříšek. Pravidelnou starostí o nohy se ale všem nepříjemným stavům vyhnete. Vyzkoušejte tyto účinné tipy na krásná a hladká chodidla.
Mnoho žen, ale i mužů může trpět zvýšeným množstvím uloženého tuku v různých částech těla. Ženy si často stěžují na takzvaná „madla lásky“, která se vyskytují v oblasti boků, nebo jsou nevzhledné tukové zásoby v místech kolem podprsenky, či podpaždí.
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Lidé zranění při pádu na zamrzlém či zasněženém chodníku musí o odškodnění bojovat dlouho, v 67 procentech déle než rok. Až ve třech čtvrtinách případů totiž obce a technické služby odmítají za zranění přijmout odpovědnost. Konečné odškodnění se přitom může vyšplhat na statisíce, průměr je 287 tisíc korun. Podle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích zodpovídá za náhradu škody, která vznikla při neprůchodnosti chodníku, město či obec. Jak se zachovat, když se vám to stane?

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek