Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

Vztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
vztah na dálku
Může vztah na dálku fungovat? (Foto: 123RF)

01. 11. 2021

Vyvarujte se přílišné komunikace

Vztah na dálku se dá zvládnout, pokud dáte tomu druhému prostor. Jasné, táhne vás to k telefonu už hodinu poté, co váš partner odjede, ale pozor na to! Nebuďte příliš majetnická a vtíravá, to může vašeho partnera odradit. Nemusíte komunikovat každou hodinu, abyste váš vztah udrželi. Naopak – brzy si tak nebudete mít co říct.

A nemyslete si, že si častými telefonáty či SMSkami kompenzujete svou zamilovanost. Raději si zavolejte vždy večer před spaním. Řeknete si, co jste celý den dělali a budete na sebe večer myslet. To je lepší než celodenní SMSky. Pamatujte, že méně je někdy více.

Vnímejte to jako příležitost

Jeden citát praví, že „Pokud chcete žít společně, musíte se nejprve naučit, jak žít odděleně.“ A je na tom vážně hodně pravdy. Vezměte tuto příležitost jako zkoušku své lásky. Vždyť kdy jindy by se vám mohla taková příležitost naskytnout? Až se vezmete? Až budete mít děti? To jistě ne. Můžete si tedy být více jisti, že pokud „přežijete“ vztah na dálku, můžete mít spokojený vztah potom klidně i na celý život. Pokud to totiž zvládnete, bude váš vztah o dost posílen.

Vyvarujte se „nebezpečných“ situací

Pokud víte, že vašemu partnerovi bude vadit, když bez něj půjdete do klubu nebo se někam bavit, máte dvě možnosti. Buď prostě zůstaňte doma, protože ho milujete a nechcete mu způsobit nějaké trápení, nebo pokud jde opravdu o příležitost, o kterou nechcete přijít, jako jsou narozeniny, sraz ze školy či podobně, domluvte se o tomto se svým partnerem.

Pokud dodržíte, na čem se domluvíte – třeba že se mu v určitou hodinu ozvete, nebo zavoláte, jak přijdete domů, bude určitě v klidu a oba budete mít dobrý pocit z toho, že to, co jste si domluvili, prostě funguje. Nikdy mu ale nelžete.

K TÉMATU  Muži vs. ženy. Které pohlaví se zamiluje rychleji a kdo častěji lásku slovně vyjadřuje

Dělejte věci společně

Domluvte se, že alespoň to, co jde, zkusíte dělat společně. Hrajte například společně nějakou online hru. Sledujte dokument na YouTube současně, hoďte si při tom video hovor a sdílejte své komentáře.  Zpívejte si navzájem na Skype, zatímco jeden z vás třeba hraje na kytaru. Nakupujte společně online – a překvapte se navzájem třeba dárky.

Navštěvujte se navzájem

Návštěvy jsou vrcholem každého vztahu na dálku. Po tom všem čekání a touze a abstinenci se konečně můžete setkat, abyste splnili všechny malé věci, jako jsou polibky, držení za ruce a tak dále. Najednou budete mít zase ty motýly v břiše, bude to, jako by kolem vás všude bouchal ohňostroj. Tohle v „normálním“ vztahu hned tak nezažijete, pokud se svým partnerem tedy nejste na úplném začátku a tohle všechno je pro vás nové.

Buďte k sobě čestní

Mluvte o všech svých pocitech, nejenom o tom, jak bude všechno „sluníčkové“, až zase budete moci být spolu. Řekněte partnerovi o svém strachu, nejistotě, žárlivosti, apatii, prostě o čemkoli. Pokud se snažíte před svým partnerem něco skrýt – toto tajemství vás dříve či později pohltí zevnitř. Nehledě na tom, že váš partner to na vás určitě pozná a bude si dělat starosti, že se něco děje. A to přeci ani jeden z vás nechce. Nepokoušejte se věci řešit sama. Buďte k sobě otevření a upřímní.

A hlavně – nevažte se na určité datum, kdy se vám má partner vrátit. Vždy se může něco stát a on bude muset zůstat pryč déle, než bylo plánováno, a vás by to mohlo položit. Věříme ale, že pokud se budete držet našich rad, společně to dokážete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Špatný vztah je lepší než žádný. Proč tomu lidé věří a co to udělá s vaší psychikou

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Jak zvládnout vztah mezi nevlastními sourozenci?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Když se naším pozemkem prohnala povodeň, zůstali jsme jako opaření. Nejen, že jsme se museli vyrovnat se ztrátou milovaného psa a tím, že jsme přišli o auto, ale rodiče se s tou situací dodnes nevyrovnali.
Výrazná změna zasáhla do české hudební scény, když zpěvák, hudebník a skladatel David Koller oznámil svůj odchod ze skupiny Lucie. Informaci potvrdil i jeho manažer Tomáš Staněk, ačkoliv zatím zůstává tajemstvím, co přesně stojí za touto změnou.
Léto je v plném proudu a s ním i studentské prázdniny. Přemýšlíte, jak naložit s volným časem a zároveň si přivydělat nějaký ten peníz? Projděte si náš přehled, který vám usnadní výběr té pravé brigády.
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Přivítání nového domácího mazlíčka do rodiny je vzrušující krok plný radosti a nových zážitků. V tomto článku prozkoumáme, jak se připravit na příchod nového člena rodiny, od výběru správného druhu mazlíčka až po základní potřeby, které zajistí jeho pohodlí a zdraví. Zdůrazníme důležitost zodpovědného přístupu k péči o mazlíčka, včetně výživy, výchovy a socializace. Objevte, jak může nový domácí mazlíček obohatit váš život a přinést do něj nejen zábavu, ale i lásku a společnost.
Turecké koberce dříve sloužily nomádům jako ochrana před nepřízní počasí. V posledních letech se ale staly velmi moderní a také luxusní záležitostí. Vydejte se s námi do jedné z výrobny tureckých koberců a podívejte se, jak se tento investiční skvost vyrábí.
Fascinují vás příběhy lidí s všemožnými podivnými chorobami či tělesnými deformacemi? Připadáte si kvůli tomu jako lidské hyeny? Nezoufejte si, podle amerických psychologů to je naprosto normální.
Asi máte taky zažité, že utěrky by se neměly prát v pračce. Namísto toho je pravděpodobně vyvařujete. Tahle metoda má ale jeden zásadní háček. Vyvařování není k utěrkám zrovna dvakrát šetrné. Jsou po něm sice opravdu čisté, ale postupně vám řídnou, a vy tak musíte kupovat stále nové a nové kousky. Naštěstí existuje mnohem šetrnější alternativa.
Všichni se souhlasně shodnou, že energetické nápoje nejsou pro děti. Osvěta v tomhle směru ale přesto trochu pokulhává: někde jsou k dostání i ve školním automatu. Proč je to špatně a jaké skrývají nebezpečí?
Opravdu díky konzumaci placenty snáze „přežijete“ náročné šestinedělí a urychlíte hojení poraněných porodních cest? Ano, říká se to, ale všechno je úplně jinak. Místo těchto pozitiv můžete čekat spíše možnost infekce. Pro vás i vaše dítě!
Na letošní zimu se opět vyrojila spousta krásného oblečení pro ženy. Hlavním heslem je různorodost. Frčí lesklé, kovové barvy, černá – bílá, žlutá, růžová a samozřejmě i různé barevné kombinace. Kožešinové límce jsou stále módní, ale měly by být vždy odnímatelné.
Dejte si pozor na krmení pejsků "od stolu". Poradíme vám, které potraviny určitě nesmíte dát svému čtyřnohému mazlíčkovi.

Výběr článků

Dejte si pozor na krmení pejsků "od stolu". Poradíme vám, které potraviny určitě nesmíte dát svému čtyřnohému mazlíčkovi.
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.

Nepřehlédněte

Většina z nás už minimálně jednou držela nějakou tu dietu. Dobře víte, jak je to složité. Možná by vám více vyhovovalo řídit se barvami. Jak to? Barvy totiž mohou přímo souviset s hubnutím a dost možná vás shazování přebytečných kilogramů bude konečně bavit.
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek