Pátek , 07. 10. 2022

Justýna

Vztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
vztah na dálku
Může vztah na dálku fungovat? (Foto: 123RF)

01. 11. 2021

Vyvarujte se přílišné komunikace

Vztah na dálku se dá zvládnout, pokud dáte tomu druhému prostor. Jasné, táhne vás to k telefonu už hodinu poté, co váš partner odjede, ale pozor na to! Nebuďte příliš majetnická a vtíravá, to může vašeho partnera odradit. Nemusíte komunikovat každou hodinu, abyste váš vztah udrželi. Naopak – brzy si tak nebudete mít co říct.

A nemyslete si, že si častými telefonáty či SMSkami kompenzujete svou zamilovanost. Raději si zavolejte vždy večer před spaním. Řeknete si, co jste celý den dělali a budete na sebe večer myslet. To je lepší než celodenní SMSky. Pamatujte, že méně je někdy více.

Vnímejte to jako příležitost

Jeden citát praví, že „Pokud chcete žít společně, musíte se nejprve naučit, jak žít odděleně.“ A je na tom vážně hodně pravdy. Vezměte tuto příležitost jako zkoušku své lásky. Vždyť kdy jindy by se vám mohla taková příležitost naskytnout? Až se vezmete? Až budete mít děti? To jistě ne. Můžete si tedy být více jisti, že pokud „přežijete“ vztah na dálku, můžete mít spokojený vztah potom klidně i na celý život. Pokud to totiž zvládnete, bude váš vztah o dost posílen.

Vyvarujte se „nebezpečných“ situací

Pokud víte, že vašemu partnerovi bude vadit, když bez něj půjdete do klubu nebo se někam bavit, máte dvě možnosti. Buď prostě zůstaňte doma, protože ho milujete a nechcete mu způsobit nějaké trápení, nebo pokud jde opravdu o příležitost, o kterou nechcete přijít, jako jsou narozeniny, sraz ze školy či podobně, domluvte se o tomto se svým partnerem.

Pokud dodržíte, na čem se domluvíte – třeba že se mu v určitou hodinu ozvete, nebo zavoláte, jak přijdete domů, bude určitě v klidu a oba budete mít dobrý pocit z toho, že to, co jste si domluvili, prostě funguje. Nikdy mu ale nelžete.

K TÉMATU  Pro kamarády borec, doma tyran aneb jak poznat, kdo je nebezpečný psychopat?

Dělejte věci společně

Domluvte se, že alespoň to, co jde, zkusíte dělat společně. Hrajte například společně nějakou online hru. Sledujte dokument na YouTube současně, hoďte si při tom video hovor a sdílejte své komentáře.  Zpívejte si navzájem na Skype, zatímco jeden z vás třeba hraje na kytaru. Nakupujte společně online – a překvapte se navzájem třeba dárky.

Navštěvujte se navzájem

Návštěvy jsou vrcholem každého vztahu na dálku. Po tom všem čekání a touze a abstinenci se konečně můžete setkat, abyste splnili všechny malé věci, jako jsou polibky, držení za ruce a tak dále. Najednou budete mít zase ty motýly v břiše, bude to, jako by kolem vás všude bouchal ohňostroj. Tohle v „normálním“ vztahu hned tak nezažijete, pokud se svým partnerem tedy nejste na úplném začátku a tohle všechno je pro vás nové.

Buďte k sobě čestní

Mluvte o všech svých pocitech, nejenom o tom, jak bude všechno „sluníčkové“, až zase budete moci být spolu. Řekněte partnerovi o svém strachu, nejistotě, žárlivosti, apatii, prostě o čemkoli. Pokud se snažíte před svým partnerem něco skrýt – toto tajemství vás dříve či později pohltí zevnitř. Nehledě na tom, že váš partner to na vás určitě pozná a bude si dělat starosti, že se něco děje. A to přeci ani jeden z vás nechce. Nepokoušejte se věci řešit sama. Buďte k sobě otevření a upřímní.

A hlavně – nevažte se na určité datum, kdy se vám má partner vrátit. Vždy se může něco stát a on bude muset zůstat pryč déle, než bylo plánováno, a vás by to mohlo položit. Věříme ale, že pokud se budete držet našich rad, společně to dokážete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jste single. Je to normální nebo jste divná a jakou roli v tom hraje věk

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Jak zvládnout vztah mezi nevlastními sourozenci?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Nevolnost, průjmy, zácpy, nadýmání, nafouklé břicho. Připadá vám to povědomé? Taky vás sužují tyto zdravotní problémy? Mám pro vás dobrou zprávu! Z těchto potíží vede cesta ven! Stačí do vašeho života zařadit těchto 5 tipů a vaše trávení vám poděkuje. Věřím, že nejen vaše trávení, ale i vaše psychika, jelikož špatné trávení nás díky nepříjemných problémům může dostávat do stresu.
Zdá se to neuvěřitelné, ale podle Světové zdravotnické organizace patří mezi jednu z deseti nejčastějších příčin smrti dýchání znečištěného vzduchu, tedy smogu. Život ve velkoměstech, spojený s moderním způsobem života, v sobě nese spoustu nenápadných nebezpečí. Stres, deprese, nespavost, dýchací potíže, to všechno lze označit za civilizační choroby, a spojení se smogem  má na náš organismus neblahý vliv.
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Naše životy se mění každý den. Existují ale milníky, kterých se obáváme všichni. Oslavit 30. narozeniny je pro většinu žen velmi těžkým dnem, kterého se bojí už pár let předtím. Co se ale s tímto životním mezníkem změní? Ženy a muži to mají určitě jinak, dnes se podíváme na něžné pohlaví a změny v jejich životech a životních stylech. Najdete se v některé z nich?
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.

Nepřehlédněte

Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek