Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Vztah na dálku: Dá se překonat? Máme pár tipů, jak na to

Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
vztah na dálku
Může vztah na dálku fungovat? (Foto: 123RF)

01. 11. 2021

Vyvarujte se přílišné komunikace

Vztah na dálku se dá zvládnout, pokud dáte tomu druhému prostor. Jasné, táhne vás to k telefonu už hodinu poté, co váš partner odjede, ale pozor na to! Nebuďte příliš majetnická a vtíravá, to může vašeho partnera odradit. Nemusíte komunikovat každou hodinu, abyste váš vztah udrželi. Naopak – brzy si tak nebudete mít co říct.

A nemyslete si, že si častými telefonáty či SMSkami kompenzujete svou zamilovanost. Raději si zavolejte vždy večer před spaním. Řeknete si, co jste celý den dělali a budete na sebe večer myslet. To je lepší než celodenní SMSky. Pamatujte, že méně je někdy více.

Vnímejte to jako příležitost

Jeden citát praví, že „Pokud chcete žít společně, musíte se nejprve naučit, jak žít odděleně.“ A je na tom vážně hodně pravdy. Vezměte tuto příležitost jako zkoušku své lásky. Vždyť kdy jindy by se vám mohla taková příležitost naskytnout? Až se vezmete? Až budete mít děti? To jistě ne. Můžete si tedy být více jisti, že pokud „přežijete“ vztah na dálku, můžete mít spokojený vztah potom klidně i na celý život. Pokud to totiž zvládnete, bude váš vztah o dost posílen.

Vyvarujte se „nebezpečných“ situací

Pokud víte, že vašemu partnerovi bude vadit, když bez něj půjdete do klubu nebo se někam bavit, máte dvě možnosti. Buď prostě zůstaňte doma, protože ho milujete a nechcete mu způsobit nějaké trápení, nebo pokud jde opravdu o příležitost, o kterou nechcete přijít, jako jsou narozeniny, sraz ze školy či podobně, domluvte se o tomto se svým partnerem.

Pokud dodržíte, na čem se domluvíte – třeba že se mu v určitou hodinu ozvete, nebo zavoláte, jak přijdete domů, bude určitě v klidu a oba budete mít dobrý pocit z toho, že to, co jste si domluvili, prostě funguje. Nikdy mu ale nelžete.

K TÉMATU  Jak odnaučit svého přítele, aby byl stále na telefonu?

Dělejte věci společně

Domluvte se, že alespoň to, co jde, zkusíte dělat společně. Hrajte například společně nějakou online hru. Sledujte dokument na YouTube současně, hoďte si při tom video hovor a sdílejte své komentáře.  Zpívejte si navzájem na Skype, zatímco jeden z vás třeba hraje na kytaru. Nakupujte společně online – a překvapte se navzájem třeba dárky.

Navštěvujte se navzájem

Návštěvy jsou vrcholem každého vztahu na dálku. Po tom všem čekání a touze a abstinenci se konečně můžete setkat, abyste splnili všechny malé věci, jako jsou polibky, držení za ruce a tak dále. Najednou budete mít zase ty motýly v břiše, bude to, jako by kolem vás všude bouchal ohňostroj. Tohle v „normálním“ vztahu hned tak nezažijete, pokud se svým partnerem tedy nejste na úplném začátku a tohle všechno je pro vás nové.

Buďte k sobě čestní

Mluvte o všech svých pocitech, nejenom o tom, jak bude všechno „sluníčkové“, až zase budete moci být spolu. Řekněte partnerovi o svém strachu, nejistotě, žárlivosti, apatii, prostě o čemkoli. Pokud se snažíte před svým partnerem něco skrýt – toto tajemství vás dříve či později pohltí zevnitř. Nehledě na tom, že váš partner to na vás určitě pozná a bude si dělat starosti, že se něco děje. A to přeci ani jeden z vás nechce. Nepokoušejte se věci řešit sama. Buďte k sobě otevření a upřímní.

A hlavně – nevažte se na určité datum, kdy se vám má partner vrátit. Vždy se může něco stát a on bude muset zůstat pryč déle, než bylo plánováno, a vás by to mohlo položit. Věříme ale, že pokud se budete držet našich rad, společně to dokážete.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jak překonat manželskou krizi? Poradíme!

Jak překonat žárlivost ve vztahu? Máme pro vás pár tipů

Jak zvládnout vztah mezi nevlastními sourozenci?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zadar v Chorvatsku láká na originální zpívající schody. Mořské varhany navrhl architekt Nikola Bašić v roce 2005 a od té doby hrají nepřetržitě. Tento architektonický objekt je zároveň neobvyklý hudební nástroj. Zvuk vyluzuje tak jako u klasických varhan vzduch, který je vytlačovaný skrze ocelové trubky, schované ve schodech. Ten dovnitř ženou mořské vlny.
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
Nemusíte jezdit každý rok k moři. V dnešní době ve znamení inflace a šíleného zdražování můžete využít možnosti navštívit tuzemské vodní plochy. Pokud přece jen chcete do zahraničí, proč nenavštívit naše kolegy na Slovensku? To je známé svou přírodou a také vodními plochami, kde zažijete skvělou relaxaci. Kam byste se měli vydat?
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Když se s námi léto loučí v Česku, neznamená to, že jinde na světě sluneční paprsky i nadále nepřevládají. Například takové Maledivy jsou atraktivní i v zimních chladných měsících, o tom není pochyb ani sporu. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj čas strávíte za hranicemi, prozraďme si, co dovolená na Maledivách nabízí a další informace, které se každému turistovi mohou hodit.

Nepřehlédněte

Rychle dojet do mateřské školky, odložit dítě paní učitelce a už abychom byli v práci. Rodiče dnes často spoléhají na to, že paní učitelka ve školce (škole) se už nějak postará o to, co je třeba. Před výchovou ale neutečeme, a ani se nezbavíme odpovědnosti z ní vyplývající. Pro dítě je největší autorita rodič. Ve školce se navíc dítě má učit jiné věci, než to, co jako rodiče doma zanedbáváme.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek