Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
obličejová jóga
Svaly v obličeji jsou stejné jako všechny další svaly na těle. (foto: 123RF)

28. 03. 2022

Stárnutí je přirozený proces, takže vyhnout se mu prostě nikdo z nás nemůže. Díky moderní estetické medicíně a zdravému životnímu stylu můžete projevy stárnutí docela dobře zmírnit. Pak je tu i již zmiňovaná obličejová jóga, která má navíc jen samé výhody. Je tedy opravdu možné vypadat mladistvěji a lépe, když vám není vaše tělo lhostejné.

Na stárnutí má velký vliv samozřejmě také genetika. Někdo má základ genetického fondu lepší (prý se to pozná podle maminky). Říká se, že žena díky tomu hned zjistí, jak bude ona sama za dvacet či třicet let vypadat.

Proč stárneme stále rychleji

Ale není to jen o genetice. I když někdo vypadá mnohem mladší, než ve skutečnosti je, někdo naopak v obličeji působí více staře, strhaně. Velký vliv na to jistě má stres, špatný životní styl a návyky, nedostatek hydratace, sluníčko, ale třeba i kosmetika. Jakmile přirozeně začneme ztrácet kolagen, pokožka stárne a jde to rychleji poznat.

I proto se řada žen snaží tohle všechno zastavit, nebo rovnou oklamat čas s cílem vypadat zase o něco mladší. Dříve byl v tomto ohledu nejoblíbenější botox. Dnes se ale postupně od chemických procedur upouští a příroda dostává zelenou. Obličejová jóga se tak zdá být mnohem efektivnější a oblíbenější, jenže výsledky neuvidíte hned. Chce to čas. A to by mohlo některé ženy odradit.

Co obnáší botox?

Pokud se rozhodnete k aplikaci botoxu, můžete se spolehnout, že efekt bude viditelný hned, tím ale jeho výhody prakticky končí. Aplikace botoxu je navíc poměrně drahou záležitostí a látka, která je do kůže vpravena, nevydrží navždy. Takže se musí na injekce docházet opakovaně. Co se ale stane po aplikaci botoxu? Vrásky se sice ztratí, protože se pleť vypne, je to dáno tím, že chemická látka okamžitě paralyzuje sval, nervové signály se do něj nedostávají.

K TÉMATU  Co pleti škodí na podzim a jak se o ni správně starat?

No, a když se sval nehýbe, nejdou vidět ani vrásky a netvoří se, neprohlubují. Právě to ale vyvolává dojem velice nepřirozeného vzhledu. Navíc pokud to s botoxem přeženete, tvář ztratí svou přirozenou podobu a místo krásné dámy se z vás může stát spíše něco jako vosková figurína. A to není pěkné. To vám u obličejové jógy rozhodně nehrozí.

Výhody obličejové jógy

Obličejová jóga z vás umělou pannu neudělá. Vy sama cvičíte přirozeně svaly v obličeji, takže se to v podstatě ani zvrtnout nemůže. Není třeba se obávat negativních výsledků ani vedlejších účinků, navíc můžete cvičit zcela zdarma. Můžete si na sebe udělat čas kdykoliv, kdekoliv a sama tak máte svůj mladistvý vzhled pod kontrolou.

Navíc obličejová jóga funguje vlastně stejně jako kterékoliv jiné cvičení jógy. Je efektivní a svaly v obličeji si můžete vytvarovat tak, že dokážete vyrovnat i případné nedokonalosti a asymetrie obličeje. Stačí přitom cvičit jen několik minut denně. Ráno a nebo večer před spaním, když se odlíčíte.

Jak začít s obličejovou jógou?

Začít můžete třeba tak, že vyhledáte lektorku obličejové jógy. Nejrůznější tipy a ukázky cvičení naleznete i na internetu nebo na sociálních sítích. Pak stačí opakovat několik cviků, které si postupně zaběhnete, ale opravdu pravidelně! Jakmile totiž polevíte, může se stav pokožky začít zase zhoršovat. Ostatně jako s každým jiným cvičením.

Nejlepší je udělat si ze cvičení takový malý rituál. Může to být právě po cestě do práce (to na vás ale možná budou lidé koukat trochu jako na blázna) nebo ráno hned poté, co si umyjete obličej a vyčistíte zuby.

A za jak dlouho můžete očekávat první výsledky? To je velmi individuální, někdo je vidí ihned, někdo až po měsíci nebo po dvou. Hodně záleží i na tom, v jakém stavu pleť a obličej máte. Určitě to ale stojí alespoň za vyzkoušení.

K TÉMATU  Christian Dior: Nesmírně pověrčivý a geniální tvůrce ikonického "New looku"

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Volný čas. Jak v domácím prostředí naložit s prázdnem tak, abyste se nesežrali?

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
Praní prádla je každotýdenní činnost, ke které se musí přistoupit. Koše totiž začínají přetékávat a člověk najednou nemá, co na sebe. Je proto klíčové, abychom našemu použitému oblečení zase vdechli nový život. Jenže jak k praní prádla přistupovat? 
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Uznávaný a oblíbený šéfkuchař, porotce soutěže MasterChef, odborník přes gastronomii, tím vším se po profesní stránce může Přemek Forejt pyšnit. O to větší šok je jeho spolupráce s nejoblíbenějším fast foodovým řetězcem McDonald's.
Všichni majitelé koček vědí, že kočky mají vrozenou potřebu škrábat. Ovšem není to pouze jejich záliba. Jedná se o životně důležitou součást jejich fyzické a emocionální pohody. Pokud tedy chcete zabránit tomu, aby se z vašeho nábytku stalo škrabadlo vašeho mazlíčka, je nezbytné investovat do vysoce kvalitního škrabacího válce pro kočky. Ptáte se, jak vybrat ten nejlepší druh válce? Máme pro vás hned několik tipů.
Dneska jsme se zaměřili na téma, které je pro každou rodinu klíčové – zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce. V článku "Zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce: Jak podporovat vyváženou stravu" přinášíme praktické tipy a nápady, jak dětem přiblížit svět zdravého stravování. Od zajímavých receptů až po osvědčené strategie, čeká na vás inspirace, jak vytvořit prostředí, ve kterém bude zdravá strava pro děti přirozenou a radostnou součástí každodenního života. Připravte se na nový rok plný chutných a vyvážených jídel pro celou rodinu.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.
Sociální sítě jsou dnes mocné marketingové nástroje, které nutně nemusí být určeny jen k propagaci byznysu nebo nějakého produktu. Mohou to být zrcadla nás samotných a lze si z nich vytvořit i pasivní příjem. Stačí, aby byl instagramový profil dostatečně atraktivní, získal určitý počet sledujících a byl hojně navštěvovaný. K tomu všemu mohou přispět instagramové šablony a dalších několik tipů.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.

Výběr článků

Nepříjemná nemoc, která hýbe současným světovým děním, se nevyhýbá ani známým osobnostem. Kdo ze slavných bojuje s nemocí COVID-19 a jaké má příznaky?
Tenhle batoh odolá dešti i polití, a proti krádežím v davu nebo hromadné dopravě je také imunní. Praktické zavazadlo usnadňuje život ve městě i na výletě. Vnitřní prostor, kapsy i kapsičky vymýšlel evidentně někdo, kdo má s chozením s ruksakem na zádech bohaté zkušenosti.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?

Nepřehlédněte

Mama Shelter přináší do Prahy oblíbenou koncepci food sharingu, nebo-li dělení se o různá jídla,  podle svého hesla, že sdílení je péče a podělit se znamená milovat!
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek