Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
obličejová jóga
Svaly v obličeji jsou stejné jako všechny další svaly na těle. (foto: 123RF)

28. 03. 2022

Stárnutí je přirozený proces, takže vyhnout se mu prostě nikdo z nás nemůže. Díky moderní estetické medicíně a zdravému životnímu stylu můžete projevy stárnutí docela dobře zmírnit. Pak je tu i již zmiňovaná obličejová jóga, která má navíc jen samé výhody. Je tedy opravdu možné vypadat mladistvěji a lépe, když vám není vaše tělo lhostejné.

Na stárnutí má velký vliv samozřejmě také genetika. Někdo má základ genetického fondu lepší (prý se to pozná podle maminky). Říká se, že žena díky tomu hned zjistí, jak bude ona sama za dvacet či třicet let vypadat.

Proč stárneme stále rychleji

Ale není to jen o genetice. I když někdo vypadá mnohem mladší, než ve skutečnosti je, někdo naopak v obličeji působí více staře, strhaně. Velký vliv na to jistě má stres, špatný životní styl a návyky, nedostatek hydratace, sluníčko, ale třeba i kosmetika. Jakmile přirozeně začneme ztrácet kolagen, pokožka stárne a jde to rychleji poznat.

I proto se řada žen snaží tohle všechno zastavit, nebo rovnou oklamat čas s cílem vypadat zase o něco mladší. Dříve byl v tomto ohledu nejoblíbenější botox. Dnes se ale postupně od chemických procedur upouští a příroda dostává zelenou. Obličejová jóga se tak zdá být mnohem efektivnější a oblíbenější, jenže výsledky neuvidíte hned. Chce to čas. A to by mohlo některé ženy odradit.

Co obnáší botox?

Pokud se rozhodnete k aplikaci botoxu, můžete se spolehnout, že efekt bude viditelný hned, tím ale jeho výhody prakticky končí. Aplikace botoxu je navíc poměrně drahou záležitostí a látka, která je do kůže vpravena, nevydrží navždy. Takže se musí na injekce docházet opakovaně. Co se ale stane po aplikaci botoxu? Vrásky se sice ztratí, protože se pleť vypne, je to dáno tím, že chemická látka okamžitě paralyzuje sval, nervové signály se do něj nedostávají.

K TÉMATUUdržitelná móda: Trend, který miluje nejen příroda, ale i my!

No, a když se sval nehýbe, nejdou vidět ani vrásky a netvoří se, neprohlubují. Právě to ale vyvolává dojem velice nepřirozeného vzhledu. Navíc pokud to s botoxem přeženete, tvář ztratí svou přirozenou podobu a místo krásné dámy se z vás může stát spíše něco jako vosková figurína. A to není pěkné. To vám u obličejové jógy rozhodně nehrozí.

Výhody obličejové jógy

Obličejová jóga z vás umělou pannu neudělá. Vy sama cvičíte přirozeně svaly v obličeji, takže se to v podstatě ani zvrtnout nemůže. Není třeba se obávat negativních výsledků ani vedlejších účinků, navíc můžete cvičit zcela zdarma. Můžete si na sebe udělat čas kdykoliv, kdekoliv a sama tak máte svůj mladistvý vzhled pod kontrolou.

Navíc obličejová jóga funguje vlastně stejně jako kterékoliv jiné cvičení jógy. Je efektivní a svaly v obličeji si můžete vytvarovat tak, že dokážete vyrovnat i případné nedokonalosti a asymetrie obličeje. Stačí přitom cvičit jen několik minut denně. Ráno a nebo večer před spaním, když se odlíčíte.

Jak začít s obličejovou jógou?

Začít můžete třeba tak, že vyhledáte lektorku obličejové jógy. Nejrůznější tipy a ukázky cvičení naleznete i na internetu nebo na sociálních sítích. Pak stačí opakovat několik cviků, které si postupně zaběhnete, ale opravdu pravidelně! Jakmile totiž polevíte, může se stav pokožky začít zase zhoršovat. Ostatně jako s každým jiným cvičením.

Nejlepší je udělat si ze cvičení takový malý rituál. Může to být právě po cestě do práce (to na vás ale možná budou lidé koukat trochu jako na blázna) nebo ráno hned poté, co si umyjete obličej a vyčistíte zuby.

A za jak dlouho můžete očekávat první výsledky? To je velmi individuální, někdo je vidí ihned, někdo až po měsíci nebo po dvou. Hodně záleží i na tom, v jakém stavu pleť a obličej máte. Určitě to ale stojí alespoň za vyzkoušení.

K TÉMATUNakupování v sekáčích: Proč bychom nákup z druhé ruky měli preferovat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Volný čas. Jak v domácím prostředí naložit s prázdnem tak, abyste se nesežrali?

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Závislost na internetu, sociálních sítích nebo počítačových hrách se projevuje u dětí stále častěji. Podle odborníků je má příznaky opravdové závislosti každé desáté dítě. To je nemalé riziko, že se to může stát i ve vaší rodině. Tyto závislosti jsou – vzhledem k rozšíření internetu a jeho komunikačních sítí – podstatně větším rizikem, než návykové látky či alkohol.
Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.

Nepřehlédněte

Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek