Neděle , 04. 12. 2022

Barbora

Obličejová jóga, nebo botox? Co vám zajistí krásnější a mladistvější vzhled?

Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
obličejová jóga
Svaly v obličeji jsou stejné jako všechny další svaly na těle. (foto: 123RF)

28. 03. 2022

Stárnutí je přirozený proces, takže vyhnout se mu prostě nikdo z nás nemůže. Díky moderní estetické medicíně a zdravému životnímu stylu můžete projevy stárnutí docela dobře zmírnit. Pak je tu i již zmiňovaná obličejová jóga, která má navíc jen samé výhody. Je tedy opravdu možné vypadat mladistvěji a lépe, když vám není vaše tělo lhostejné.

Na stárnutí má velký vliv samozřejmě také genetika. Někdo má základ genetického fondu lepší (prý se to pozná podle maminky). Říká se, že žena díky tomu hned zjistí, jak bude ona sama za dvacet či třicet let vypadat.

Proč stárneme stále rychleji

Ale není to jen o genetice. I když někdo vypadá mnohem mladší, než ve skutečnosti je, někdo naopak v obličeji působí více staře, strhaně. Velký vliv na to jistě má stres, špatný životní styl a návyky, nedostatek hydratace, sluníčko, ale třeba i kosmetika. Jakmile přirozeně začneme ztrácet kolagen, pokožka stárne a jde to rychleji poznat.

I proto se řada žen snaží tohle všechno zastavit, nebo rovnou oklamat čas s cílem vypadat zase o něco mladší. Dříve byl v tomto ohledu nejoblíbenější botox. Dnes se ale postupně od chemických procedur upouští a příroda dostává zelenou. Obličejová jóga se tak zdá být mnohem efektivnější a oblíbenější, jenže výsledky neuvidíte hned. Chce to čas. A to by mohlo některé ženy odradit.

Co obnáší botox?

Pokud se rozhodnete k aplikaci botoxu, můžete se spolehnout, že efekt bude viditelný hned, tím ale jeho výhody prakticky končí. Aplikace botoxu je navíc poměrně drahou záležitostí a látka, která je do kůže vpravena, nevydrží navždy. Takže se musí na injekce docházet opakovaně. Co se ale stane po aplikaci botoxu? Vrásky se sice ztratí, protože se pleť vypne, je to dáno tím, že chemická látka okamžitě paralyzuje sval, nervové signály se do něj nedostávají.

K TÉMATU  Podrobný průvodce: jak si správně vybrat trekovou obuv

No, a když se sval nehýbe, nejdou vidět ani vrásky a netvoří se, neprohlubují. Právě to ale vyvolává dojem velice nepřirozeného vzhledu. Navíc pokud to s botoxem přeženete, tvář ztratí svou přirozenou podobu a místo krásné dámy se z vás může stát spíše něco jako vosková figurína. A to není pěkné. To vám u obličejové jógy rozhodně nehrozí.

Výhody obličejové jógy

Obličejová jóga z vás umělou pannu neudělá. Vy sama cvičíte přirozeně svaly v obličeji, takže se to v podstatě ani zvrtnout nemůže. Není třeba se obávat negativních výsledků ani vedlejších účinků, navíc můžete cvičit zcela zdarma. Můžete si na sebe udělat čas kdykoliv, kdekoliv a sama tak máte svůj mladistvý vzhled pod kontrolou.

Navíc obličejová jóga funguje vlastně stejně jako kterékoliv jiné cvičení jógy. Je efektivní a svaly v obličeji si můžete vytvarovat tak, že dokážete vyrovnat i případné nedokonalosti a asymetrie obličeje. Stačí přitom cvičit jen několik minut denně. Ráno a nebo večer před spaním, když se odlíčíte.

Jak začít s obličejovou jógou?

Začít můžete třeba tak, že vyhledáte lektorku obličejové jógy. Nejrůznější tipy a ukázky cvičení naleznete i na internetu nebo na sociálních sítích. Pak stačí opakovat několik cviků, které si postupně zaběhnete, ale opravdu pravidelně! Jakmile totiž polevíte, může se stav pokožky začít zase zhoršovat. Ostatně jako s každým jiným cvičením.

Nejlepší je udělat si ze cvičení takový malý rituál. Může to být právě po cestě do práce (to na vás ale možná budou lidé koukat trochu jako na blázna) nebo ráno hned poté, co si umyjete obličej a vyčistíte zuby.

A za jak dlouho můžete očekávat první výsledky? To je velmi individuální, někdo je vidí ihned, někdo až po měsíci nebo po dvou. Hodně záleží i na tom, v jakém stavu pleť a obličej máte. Určitě to ale stojí alespoň za vyzkoušení.

K TÉMATU  Obyčejné mléko nad zlato. Hýčkejte svou pleť jako královna

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Volný čas. Jak v domácím prostředí naložit s prázdnem tak, abyste se nesežrali?

Tvář bez nedokonalostí? Tou správnou volbou je obličejová jóga

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.

Nepřehlédněte

Čím to, že některým ženám se v zaměstnání tak daří a jiným nikoli? Svou roli hraje řada faktorů, mezi něž bezpochyby patří osobnostní rysy, rodinné zázemí, dosažené vzdělání a - ano, přiznejme si to - také trocha štěstí. I štěstí je ale třeba vyjít vstříc a jednou z cest, které vedou správným směrem, je kvalitní MBA vzdělání. Proč?
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek