Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Záhady, nad kterými si historici lámou hlavu. Znáte je?

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
záhady
Existují záhady, nad kterými si vědci stále lámou hlavu. (foto: 123RF)

26. 05. 2021

Pokud bychom měli zapátrat v historii, narazili bychom na celou spoustu záhad. Zatímco některé oříšky byly rozlousknuty (i když se na první pohled jevily jako nerozlousknutelné), jiné zůstaly (a stále zůstávají) tajemstvím. Na některé záhady je zkrátka i nejmodernější vědecká technika krátká.  

Dlouho ztracená Atlantida 

Milujete filmy ze světa fantasy či sci-fi? Pak jste jistě viděli řadu filmových snímků, které se zabývají tématem dlouho ztracené Atlantidy. Při sledování velkolepého filmu by vás možná ani nenapadlo, že něco z filmu je skutečné. A ono je – Atlantida skutečně patří ke ztraceným zemím. Kolem ní se však stále točí celá spousta otazníků.  

Atlantida by podle dostupných informací měla být zemí, kde se dříve nacházela velice vyspělá civilizace. Jenže tím jsme při jejím představování také u konce. Jediné informace o bájné Atlantidě totiž plynou z Platónových spisů. Podle nich měla být atlantská kultura zničena už kolem roku 9600 před naším letopočtem, kdy došlo k velké katastrofě. Od té doby se o existenci bájné země vedou dohady.  

Většina lidí je však přesvědčena o tom, že země opravdu existovala. V tomto případě dalším otazníkem zůstává, kde byla zhruba její poloha. 

ztracená atlantida
Najdete dávno ztracenou Atlantidu? (foto: 123RF)

Záhada jménem Bermudský trojúhelník 

Mezi záhady patří bezesporu i Bermudský trojúhelník, kolem kterého se dodnes točí celá spousta otazníků. Jistě jste i na toto téma viděli mnoho filmových snímků, které si pohrávají s různými výklady o tomto magickém jevu.  

Na rozdíl od bájné Atlantidy nyní přesně víme, kde by se takzvaný Bermudský trojúhelník měl nacházet. Jeho poloha má být mezi Miami na Floridě, Portorikem a Bermudami. Někdy se tomuto úkazu přezdívá také ďáblův trojúhelník, což je (bereme-li v potaz to, co se zde děje) velice trefné označení.  

K TÉMATUFilmové snímky, které zaplní volný večer v teple u krbu

Bermudský trojúhelník se zapsal do světa jako místo, kde se prý ztrácí lodě. Někdo je samozřejmě toho názoru, že dosavadní ztracení lodí bylo čistě náhodné. Jiní však oponují tím, že nic není náhoda. Jak jinak si vysvětlit záhadné ztracení pěti amerických bombardérů Grumman TBF Avenger? 

Bermudský trojúhelník záhady
Jednou ze záhad je také slavný Bermudský trojúhelník. (foto: 123RF)

Kdo je vrahem Černé Dahlie? 

Abychom nezůstávali jenom u zeměpisných záhad, zmiňme si jednu, ke které došlo ve Spojených státech, konkrétně v Los Angeles. Hovoříme nyní o brutální vraždě, ke které došlo v roce 1947. Zavražděnou byla Elizabeth Short, které se jinak přezdívalo také Černá Dahlia. Její tělo se našlo v rozpůleném stavu uprostřed parku.  

Co je na tomto brutálním činu záhadou, je jedno – kdo je její vrah? Možná si říkáte, že vrah by se k tomuto hrůznému činu nikdy nepřihlásil. V době, kdy se vražda vyšetřovala, se k ní však přihlásilo rovných šedesát lidí. I přesto nikdy nebyl tento hrůzný čin objasněn.  

Záhadná pláž v Britské Kolumbii 

I když by si člověk řekl, že moderní technologie a vymoženosti, které máme nyní k dispozici, dokážou objasnit dosavadní záhady, které zůstávají stále nevysvětlitelnou záležitostí, není tomu tak. Na některé záhady je zkrátka i moderní doba krátká. Platí to i v případě záhadné pláže v Britské Kolumbii, která vyplavuje lidská chodidla.  

Možná si říkáte, že je to jako scéna z děsivého hororu, v němž řádí masový vrah a odřezává lidem jejich chodidla poté, co je brutálně zabije. Jenže toto je skutečnost, i když skutečnost, nad kterou visí celá spousta otazníků.  

Nikomu totiž dodnes není jasné, kde se chodidla na pláži vlastně berou, respektive komu patří. Nikdo doposud nezjistil, proč vyplavují pouze chodidla, a ne jiné části těl. A také je stále otázkou, jestli jsou chodidla jen následkem brutální vraždy. 

pláž Kolumbie
Navštívili jste tuto tajemnou plážt? (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU10 novinek z dílny studia Netflix. Jaký film si nenechat ujít?

Kostarika: Země adrenalinu a zážitků. Co zde navštívit a podniknout?

4 zajímavosti o značce Gucci, hmatatelném luxusu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nežijeme v Kalifornii ani v jiné lokalitě, kde sluníčko intenzivně hřeje po celý rok a zelenina či ovoce má několikero sklizní. Čtyři roční období znamenají mimo jiné přizpůsobit své tělo a jeho režim na počasí, které přijde. Na podzim byste se tedy neměla stravovat stejně jako v létě, kdy je tělo dobré spíš ochladit. Co udělá vašemu organismu dobře na podzim?
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?

Nepřehlédněte

Mama Shelter Praha není jen hotel s velkou postelí, nadrozměrnou televizí a vysokorychlostním bezplatným Wi-Fi připojením, ale také skvělé místo k jídlu, pití, tanci, večírkům a oslavám. Máme radost, že nyní můžeme oznámit, že naše úžasná terasa je znovu otevřena pro letošní letní sezónu a my se těšíme, že si na ní budete užívat vše, co Mama nabízí. Jaro je tady, je škoda sedět uvnitř, přijďte k nám a užívejte si sluníčka!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek