Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Záhady, nad kterými si historici lámou hlavu. Znáte je?

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
záhady
Existují záhady, nad kterými si vědci stále lámou hlavu. (foto: 123RF)

26. 05. 2021

Pokud bychom měli zapátrat v historii, narazili bychom na celou spoustu záhad. Zatímco některé oříšky byly rozlousknuty (i když se na první pohled jevily jako nerozlousknutelné), jiné zůstaly (a stále zůstávají) tajemstvím. Na některé záhady je zkrátka i nejmodernější vědecká technika krátká.  

Dlouho ztracená Atlantida 

Milujete filmy ze světa fantasy či sci-fi? Pak jste jistě viděli řadu filmových snímků, které se zabývají tématem dlouho ztracené Atlantidy. Při sledování velkolepého filmu by vás možná ani nenapadlo, že něco z filmu je skutečné. A ono je – Atlantida skutečně patří ke ztraceným zemím. Kolem ní se však stále točí celá spousta otazníků.  

Atlantida by podle dostupných informací měla být zemí, kde se dříve nacházela velice vyspělá civilizace. Jenže tím jsme při jejím představování také u konce. Jediné informace o bájné Atlantidě totiž plynou z Platónových spisů. Podle nich měla být atlantská kultura zničena už kolem roku 9600 před naším letopočtem, kdy došlo k velké katastrofě. Od té doby se o existenci bájné země vedou dohady.  

Většina lidí je však přesvědčena o tom, že země opravdu existovala. V tomto případě dalším otazníkem zůstává, kde byla zhruba její poloha. 

ztracená atlantida
Najdete dávno ztracenou Atlantidu? (foto: 123RF)

Záhada jménem Bermudský trojúhelník 

Mezi záhady patří bezesporu i Bermudský trojúhelník, kolem kterého se dodnes točí celá spousta otazníků. Jistě jste i na toto téma viděli mnoho filmových snímků, které si pohrávají s různými výklady o tomto magickém jevu.  

Na rozdíl od bájné Atlantidy nyní přesně víme, kde by se takzvaný Bermudský trojúhelník měl nacházet. Jeho poloha má být mezi Miami na Floridě, Portorikem a Bermudami. Někdy se tomuto úkazu přezdívá také ďáblův trojúhelník, což je (bereme-li v potaz to, co se zde děje) velice trefné označení.  

K TÉMATU  Manuál pro budoucí maminky. Vývoj nenarozeného miminka měsíc po měsíci. Zajímá vás, jaké dělá v bříšku pokroky?

Bermudský trojúhelník se zapsal do světa jako místo, kde se prý ztrácí lodě. Někdo je samozřejmě toho názoru, že dosavadní ztracení lodí bylo čistě náhodné. Jiní však oponují tím, že nic není náhoda. Jak jinak si vysvětlit záhadné ztracení pěti amerických bombardérů Grumman TBF Avenger? 

Bermudský trojúhelník záhady
Jednou ze záhad je také slavný Bermudský trojúhelník. (foto: 123RF)

Kdo je vrahem Černé Dahlie? 

Abychom nezůstávali jenom u zeměpisných záhad, zmiňme si jednu, ke které došlo ve Spojených státech, konkrétně v Los Angeles. Hovoříme nyní o brutální vraždě, ke které došlo v roce 1947. Zavražděnou byla Elizabeth Short, které se jinak přezdívalo také Černá Dahlia. Její tělo se našlo v rozpůleném stavu uprostřed parku.  

Co je na tomto brutálním činu záhadou, je jedno – kdo je její vrah? Možná si říkáte, že vrah by se k tomuto hrůznému činu nikdy nepřihlásil. V době, kdy se vražda vyšetřovala, se k ní však přihlásilo rovných šedesát lidí. I přesto nikdy nebyl tento hrůzný čin objasněn.  

Záhadná pláž v Britské Kolumbii 

I když by si člověk řekl, že moderní technologie a vymoženosti, které máme nyní k dispozici, dokážou objasnit dosavadní záhady, které zůstávají stále nevysvětlitelnou záležitostí, není tomu tak. Na některé záhady je zkrátka i moderní doba krátká. Platí to i v případě záhadné pláže v Britské Kolumbii, která vyplavuje lidská chodidla.  

Možná si říkáte, že je to jako scéna z děsivého hororu, v němž řádí masový vrah a odřezává lidem jejich chodidla poté, co je brutálně zabije. Jenže toto je skutečnost, i když skutečnost, nad kterou visí celá spousta otazníků.  

Nikomu totiž dodnes není jasné, kde se chodidla na pláži vlastně berou, respektive komu patří. Nikdo doposud nezjistil, proč vyplavují pouze chodidla, a ne jiné části těl. A také je stále otázkou, jestli jsou chodidla jen následkem brutální vraždy. 

pláž Kolumbie
Navštívili jste tuto tajemnou plážt? (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Vše, co jste kdy chtěli vědět o mrkání. Dávejte si pozor, kde a na koho hodíte očkem

Kostarika: Země adrenalinu a zážitků. Co zde navštívit a podniknout?

4 zajímavosti o značce Gucci, hmatatelném luxusu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
Už druhý rok jsou hitem podzimu a zimy úpletové šaty. Tento velký trend přinášejí všechny značky a tak není nouze vybrat si z mnoha modelů, střihů, barev i materiálů.
Podkrovní byty zdaleka nemusí být jen stísněné prostory. Půdní vestavba může dát za vznik příjemnému prostoru k životu. Pokud přemýšlíte o domově v podkroví, dáme vám pár nápadů, jak si ho zařídit útulně a krásně.
Simona Postlerová, oblíbená česká herečka, zemřela ve věku 59 let, jak potvrdil deník Blesk. Známá byla především z filmů jako "Tancuj, Matyldo" a "Probudím se včera" a z televizních seriálů "Docent", "Krejzovi" a "Vyprávěj".
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.
Je před námi topná sezóna, a to je varování pro naše dýchací cesty. Jak to? Právě za jejich záněty, které nás v zimním období trápí mnohem častěji než jindy, může z devadesáti procent nízká vzdušná vlhkost.
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
S příchodem teplejšího počasí všichni začínáme spřádat plány na dovolenou. Bez ohledu na to, kterým směrem se vydáme, potřebujeme oblečení, které nám zajistí pohodlí a umožní nám si naplno užívat kouzla léta. Zajímá vás, co bude v létě 2022 v kurzu? Plážová móda v této sezóně, to je mnohem více než pouze plavky. In jsou stylové pokrývky hlavy, originální sluneční brýle a plážové oblečení, které můžeme nosit nejen na pláž. Trendům kralují čerstvé, zářivé barvy a decentnější pastelové tóny. Nechybí ani vzory: námořnické pruhy, květinové vzory či potisk s tropickým motivem.
Holčička si zamilovala štěně jménem Oakley, které rodina čerstvě adoptovala. Spokojený pejsek sladce spí, zatímco mu malá pečovatelka zpívá ukolébavku. Co na tom, že je to falešně a občas to trochu tahá za uši, Oakley si zkrátka láskyplné obětí užívá.
Moderní i retro radiátory - dnes mohou mít topná tělesa i ty nejdivočejší tvary. Retro se opět vrací do módy. Čemu dáte přednost?
V domácnosti se mohou vyskytovat různí nepřátelé. Máme tím na mysli malé tvorečky, kteří jsou v přírodě velmi pilní a silní, i přesto, že jsou tak malí. Mezi ně patří i mravenci, co se mohou objevit jak v bytě, tak i domě nebo chalupě. Jak se jich zbavit?
Děti - je s nimi radost i starost. Úsměv na rtech vám ulpívá vždy v okamžiku, kdy řeknou nějaké moudro, které se zapíše do vaší paměti. Vrásky naopak na čele přibývají ve chvíli, kdy se objeví další zlozvyk, který budete muset pracně odbourávat. Pojďme si prozradit nejčastější dětské zlozvyky, které někdy až trhají žíly nejednomu rodiči.  

Výběr článků

Tavná pistole s horkým lepidlem není jen na adventní věnce a podobné dekorace. Neuvěříte, co všechno s její pomocí dokážete vytvořit. Vyrobte si boty k vodě, podložku pod hrnek nebo pokojovou lampičku!
Může sýr přivolat noční můry? A jak je to s kořeněnými jídly? Dejte si pozor na to, co jíte. Váš spánek i sny totiž může ovlivnit nevhodná strava. Pokud se v noci převalujete nebo máte problém zabrat, vina může být i v jídle.
Našli jste byt, podepsali nájemní smlouvu, zaplatili nájem. Gratulujeme, nyní jste připraveni nastěhovat se do svého prvního bytu.

Nepřehlédněte

Britská královská rodina v poslední době čelí náporu fotografů a novinářů. Na vině jsou rozpory v rodině vyvolané princem Harrym a jeho americkou manželkou, které nenechávají jednoho člena rodiny v klidu. Tedy výjimkou je královna, která se svou kabelkou nedává znát prakticky žádné emoce, co se týče tohoto tématu.  
Máte špatný den v práci? Nedaří se vám nebo si vás někdo pěkně podal? Nejste jediní, protože tuhle zkušenost má každý. Když se daří, tak se daří. Podívejte se, jak to může vypadat, když něco skutečně nevyjde.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek