Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Proč je důležité vybírat kontaktní čočky s vysokými parametry?

Výběr kontaktních čoček je pro každého jejich nositele klíčovým. V dnešní době existuje celá řada variant kontaktních čoček, které mohou vyhovovat jednomu a druhému naopak méně, či vůbec. Jak tedy správně vybrat a nesáhnout vedle? Existuje několik možností, ale nejlépe vám pomůže váš oční specialista
čočky
Kontaktní čočky jsou pohodlnou alternativou k dioptrickým brýlím

18. 09. 2023

Po přeměření očí speciálními přístroji je pro optometristu jasné, jakou oční vadou trpíte a jaká kompenzační pomůcka bude pro vás nejlepší. Jestliže nechcete nosit dioptrické brýle, pak je tu alternativa v podobě kontaktních čoček.

Varianty kontaktních čoček

Kontaktní čočky dělíme do 2 základních skupin– měkké kontaktní čočky a tvrdé kontaktní čočky neboli vzduch propouštějící čočky.

Měkké kontaktní čočky

Měkké kontaktní čočky jsou nejčastěji kupovanou variantou kontaktních čoček. Hlavním důvodem je jejich pohodlné nošení a skvělá přilnavost k očím, stejně jako okysličení a hydratace očí. Moderní materiály a inovativní technologie zaručují všechny vlastnosti v nejlepší možné kvalitě. Vybírat je možné z mnoha možností délky nošení – od jednodenních až po celoroční kontaktní čočky. Jednodenní čočky jsou skvělou volbou pro osoby s alergií. Čočky dvoutýdenní vyhovují začínajícím uživatelům nebo pacientům se syndromem suchého oka, kteří nesnesou čočky měsíční. Měsíční kontaktní čočky jsou ideální volbou pro pacienty, kteří chtějí hodně muziky za rozumnou cenu. Čočky jsou využívány přes den a večer je nutné se o ně správně postarat. Poslední variantou jsou čočky s roční frekvencí výměny. Tuto variantu, ale optometrista moc často nepředepisují, protože s sebou přináší velmi důkladnou péči.

Tvrdé kontaktní čočky

Předchůdce modernějších měkkých čoček, to jsou právě tvrdé GPL kontaktní čočky. Pro některé z pacientů jsou jediným možným řešení, protože jsou vyráběny na zakázku dle předpisu, který není možné pokrýt nabídkou měkkých čoček. Velmi často je vyhledávají pacienti s astigmatismem nebo osoby s nestandardním, nepravidelným tvarem očí.

Měkké kontaktní čočky s vysokými parametry

Dnes vám chceme představit kontaktní čočky, které jsou velmi oblíbené pro jejich skvělé vlastnosti. Vybrali jsme pro vás jednodenní a dvoutýdenní kontaktní čočky, které jsou vhodné pro celou řadu nositelů.

K TÉMATU  4 tipy pro váš klidnější spánek, pokud partner chrápe

Nebo možná #bioview Daily čočky?

#bioview Daily tyto jednodenní silikon-hydrogelové čočky 3.generace jsou ideální volbou pro opravdu náročné nositele, kteří vyžadují od svých čoček maximální komfort nošení a dokonale viděný obraz. Navíc jsou čočky #bioview Daily obohaceny o UVA a UVB filtry, které chrání vaše oko před nežádoucími účinky slunečního záření.

Silikon-hydrogelový materiál Olifilcon B přináší kombinaci smáčedla a povrchových vrstev, a proto jsou čočky velmi měkké s hedvábně jemným povrchem. V celé čočce je po celý den zadržována voda, takže nedochází k její dehydrataci a podráždění očí či případnému vzniku syndromu suchého oka.

Extrémně vysoká propustnost kyslíku poskytuje očím celodenní svěžest. Společně s hydratací, která je na úrovni 47%, poskytují očím maximální komfort nošení a to i při dlouhé práci u počítače. Pro snadnější nasazování mají čočky světle modré zabarvení, což ocení především začínající nositelé čoček.

Nebo možnáACUVUE® OASYS with Transitions čočky?

ACUVUE® OASYS with Transitions jsou dvoutýdenní čočky, které se staly průlomem optického průmyslu. Pomocí miliardám fotocitlivých částic, které jsou v konstrukci čočky, jsou vaše oči ochráněny před nadměrným světlem. Zapomeňte na mžourání, bolest očí při silném slunci či zakrývání očí rukama. Technologie Light Intelligent Technology™ zaručuje silnější kontrast a sytost barev, bez rušivých šumů, stínů a odrazů. Díky komplexu UV filtrů nejvyšší třídy dochází k ochraně vašich očí před škodlivým UVA a UVB zářením.

Kontatní čočky ACUVUE® OASYS with Transitions zjednodušují živost lidem, kteří často trpí nepohodlím, které je spojeno s intenzivním a velmi často se měnícím světlem. Ocení je tedy profesionální řidiči, osoby pracující u monitoru počítače.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Miloš Zeman brzy sesedne z pozice hlavy státu. 8. března 2023 tomu bude 10 let od složení prvního prezidentského slibu Milošem Zemanem. Byl zvolen, jako první, přímou volbou a svůj mandát po pěti letech obhájil. Třetí kandidaturu Ústava nepovoluje, a tak teď Česko hledá nového prezidenta. Nebo historicky první prezidentku? Po čem volá naše společnost?
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
Kdo by se nechtěl probouzet za vůně čerstvě uvařené kávy. Káva je ten nejlepší životabudič a dnes si řada lidí bez šálku dobře uvařeného kofeinového nápoje nedokáže představit den. Patříte také mezi kávové nadšence? Pak byste jede takový kávovar měli mít i doma. Jenže nabídka na trhu je tak rozmanitá a široká! Po jakém kávovaru sáhnout, ptáte se? Poradíme vám!
Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
Existuje několik možností, jak se vyspat i tehdy, pokud váš partner hlasitě chrápe. Jednou z možností je jít spát do jiné místnosti. Pak existují samozřejmě i vtipná doporučení, jako je přilepit partnerovi pomocí lepicí pásky na záda míček. Ví se, že chrápání je nejintenzívnější, když dotyčná osoba spí na zádech. Míček přilepený na pyžamo (na záda) zabrání, aby se člověk na záda překulil.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?

Nepřehlédněte

Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek