Pondělí , 27. 05. 2024

Valdemar

Proč je důležité vybírat kontaktní čočky s vysokými parametry?

Výběr kontaktních čoček je pro každého jejich nositele klíčovým. V dnešní době existuje celá řada variant kontaktních čoček, které mohou vyhovovat jednomu a druhému naopak méně, či vůbec. Jak tedy správně vybrat a nesáhnout vedle? Existuje několik možností, ale nejlépe vám pomůže váš oční specialista
čočky
Kontaktní čočky jsou pohodlnou alternativou k dioptrickým brýlím

18. 09. 2023

Po přeměření očí speciálními přístroji je pro optometristu jasné, jakou oční vadou trpíte a jaká kompenzační pomůcka bude pro vás nejlepší. Jestliže nechcete nosit dioptrické brýle, pak je tu alternativa v podobě kontaktních čoček.

Varianty kontaktních čoček

Kontaktní čočky dělíme do 2 základních skupin– měkké kontaktní čočky a tvrdé kontaktní čočky neboli vzduch propouštějící čočky.

Měkké kontaktní čočky

Měkké kontaktní čočky jsou nejčastěji kupovanou variantou kontaktních čoček. Hlavním důvodem je jejich pohodlné nošení a skvělá přilnavost k očím, stejně jako okysličení a hydratace očí. Moderní materiály a inovativní technologie zaručují všechny vlastnosti v nejlepší možné kvalitě. Vybírat je možné z mnoha možností délky nošení – od jednodenních až po celoroční kontaktní čočky. Jednodenní čočky jsou skvělou volbou pro osoby s alergií. Čočky dvoutýdenní vyhovují začínajícím uživatelům nebo pacientům se syndromem suchého oka, kteří nesnesou čočky měsíční. Měsíční kontaktní čočky jsou ideální volbou pro pacienty, kteří chtějí hodně muziky za rozumnou cenu. Čočky jsou využívány přes den a večer je nutné se o ně správně postarat. Poslední variantou jsou čočky s roční frekvencí výměny. Tuto variantu, ale optometrista moc často nepředepisují, protože s sebou přináší velmi důkladnou péči.

Tvrdé kontaktní čočky

Předchůdce modernějších měkkých čoček, to jsou právě tvrdé GPL kontaktní čočky. Pro některé z pacientů jsou jediným možným řešení, protože jsou vyráběny na zakázku dle předpisu, který není možné pokrýt nabídkou měkkých čoček. Velmi často je vyhledávají pacienti s astigmatismem nebo osoby s nestandardním, nepravidelným tvarem očí.

Měkké kontaktní čočky s vysokými parametry

Dnes vám chceme představit kontaktní čočky, které jsou velmi oblíbené pro jejich skvělé vlastnosti. Vybrali jsme pro vás jednodenní a dvoutýdenní kontaktní čočky, které jsou vhodné pro celou řadu nositelů.

K TÉMATU  Piercing v létě: Ano, nebo ne? Novou parádu si schovejte na podzim

Nebo možná #bioview Daily čočky?

#bioview Daily tyto jednodenní silikon-hydrogelové čočky 3.generace jsou ideální volbou pro opravdu náročné nositele, kteří vyžadují od svých čoček maximální komfort nošení a dokonale viděný obraz. Navíc jsou čočky #bioview Daily obohaceny o UVA a UVB filtry, které chrání vaše oko před nežádoucími účinky slunečního záření.

Silikon-hydrogelový materiál Olifilcon B přináší kombinaci smáčedla a povrchových vrstev, a proto jsou čočky velmi měkké s hedvábně jemným povrchem. V celé čočce je po celý den zadržována voda, takže nedochází k její dehydrataci a podráždění očí či případnému vzniku syndromu suchého oka.

Extrémně vysoká propustnost kyslíku poskytuje očím celodenní svěžest. Společně s hydratací, která je na úrovni 47%, poskytují očím maximální komfort nošení a to i při dlouhé práci u počítače. Pro snadnější nasazování mají čočky světle modré zabarvení, což ocení především začínající nositelé čoček.

Nebo možnáACUVUE® OASYS with Transitions čočky?

ACUVUE® OASYS with Transitions jsou dvoutýdenní čočky, které se staly průlomem optického průmyslu. Pomocí miliardám fotocitlivých částic, které jsou v konstrukci čočky, jsou vaše oči ochráněny před nadměrným světlem. Zapomeňte na mžourání, bolest očí při silném slunci či zakrývání očí rukama. Technologie Light Intelligent Technology™ zaručuje silnější kontrast a sytost barev, bez rušivých šumů, stínů a odrazů. Díky komplexu UV filtrů nejvyšší třídy dochází k ochraně vašich očí před škodlivým UVA a UVB zářením.

Kontatní čočky ACUVUE® OASYS with Transitions zjednodušují živost lidem, kteří často trpí nepohodlím, které je spojeno s intenzivním a velmi často se měnícím světlem. Ocení je tedy profesionální řidiči, osoby pracující u monitoru počítače.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Džíny jsou základním kouskem každého šatníku. A dalo by se říct, že se jedná také o jeden z kousků, který se vybírá opravdu stěží. Žádná žena nechce, aby džíny tlačily, škrtily nebo se v nich nedalo ani pohnout, proto je ideální vybírat si je podle typu postavy.
Vitamín D je důležitý pro lidské zdraví – pomáhá udržovat silné kosti, zuby, posiluje imunitní systém a podporuje optimální hladinu krevního tlaku. Co však mnoho lidí neví je fakt, že nejdůležitějším zdrojem pro vstřebávání vitamínu D do těla je slunce. Právě v létě ho lze ze slunce vytěžit nejvíce. Jak toho dosáhnout, abyste měli dostatek?
V současné době často slýcháme, jak některé ženy zasílají peníze lidem, které ani neviděli. Jednoduše proto, že chtějí najít nějakou spřízněnou duši. Seznamování není jednoduché a má svá pravidla. Štěstí většinou nečeká na každém kroku.
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.
Mentální anorexie je choroba psychického i fyzického rázu, která nás dokáže pořádně vystrašit. Zvláště, pokud se něco takového děje našemu dítěti. Bezesporu je ji třeba řešit s odborníky, jelikož může vážně poškodit zdravotní stav člověka. Nejdříve ale musíte sami zjistit, že jí daná osoba trpí. Nejčastěji se vyskytuje u dívek, avšak setkat se s ní můžeme u jakéhokoliv pohlaví i v každém věku. Jak ji poznat, abyste včas dokázali zamezit jejímu prohlubování?
Mnohokrát jste se těšili na chvíli, kdy spolu konečně budete trávit více času. A když ta situace nečekaně nastala, místo společného tvoření, her a zkrášlování bytu se jen hádáte?
I malé dítko dokáže zařídit pořádné trapasy. Přesvědčte se sama!
Kdo by neměl rád léto! Nejkrásnější roční období má jen několik málo vad na kráse. Tou asi největší je dotěrný hmyz. Ať už jde o všudypřítomné komáry, které nám doslova a do písmene sají krev, nenápadná, leč nebezpečná klíšťata, nebo o nenechavé mravence. Právě s mravenci se řada Čechů od pozdního jara potýká. Slovy klasika, ty potvory se vám dostanou všude. Naštěstí s nimi můžete bojovat přírodními prostředky.
Nutně potřebujete změnu? Chcete vyzkoušet úplně něco nového a láká vás přestěhovat se do zahraničí? Mnozí z nás se toho bojí, pochopitelně. Je to velký životní krok. Ale ne tak nereálný, jak si myslíte.
V každém věku se ženám nebo mužům může na obličeji objevit akné. Mnozí to pak snášejí s velkou nelibostí a o to hůř jim je, pokud po akné na pokožce zůstanou jizvy, které jsou důsledkem jeho nesprávné nebo předčasné léčby.
Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Výběr článků

Už jste o něm slyšeli? Pro někoho možná lákadlo, pro jiného naprostý strašák a nikdy by do toho nešel. Víte, co metoda holotropního dýchání obnáší, a k čemu může být dobrá? Pojďme se na to podívat, třeba vás to osloví a jednou ji vyzkoušíte.
Každou sezónu objevíme trend, který zužitkujeme také v dalším roce. Pojďme se proto podívat, co z trendů letošního léta oblečeme také příští rok.
Venku klesly teploty. To je nejvyšší čas udělat si úklid v šatníku. I vánoční svátky mohou být dobrým časem pro zbavení se nepotřebného oblečení. To ostatní počká pěkně na jaro.

Nepřehlédněte

Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek