Domů » Krása a móda » Pravidla pro nošení dámských hodinek: Dejte vyniknout jejich stylu
Krása a móda Reklama

Pravidla pro nošení dámských hodinek: Dejte vyniknout jejich stylu

hodinek
Zdroj obr.: Connor Evans / Shutterstock.com
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.

Design dámských hodinek

Módní dámské hodinky se vyznačují hlavně tím, že oproti těm mužským jsou menší. Jejich design navíc nebývá zaměřen na mnoho funkcí a vymožeností, převládá spíše elegance a jedinečný vzhled. U dámských hodinek je navíc také výrazně širší nabídka barev. Mnohdy bývají také vyzdobeny diamanty a dalšími drahokamy, některé kousky tedy vypadají opravdu luxusně. Vzhledem k rozsáhlé nabídce může být složité vybrat si ten nejlepší model, který bude ladit s vaším oblečením a zároveň bude odrážet váš osobní styl.

Najděte svůj styl

Různých druhů hodinek je celá řada. Jestliže máte rády ženskost a eleganci, podívejte se po hodinkách s květinovým vzorem. Působí něžně a využít je můžete pro různé příležitosti. Značně elegantní jsou také rose gold hodinky, díky zlatorůžové barvě se hodí na různé společenské události. Velmi oblíbené jsou hodinky Michael Kors, tato značka má rozhodně co nabídnout.

Pokud chcete vyzkoušet něco méně tradičního, hledejte boyfriend hodinky. Ty se svým vzhledem přibližují pánským hodinkám. Jsou tedy větší, méně zdobené a na ženském zápěstí opravdu vyniknou. Samozřejmě můžete hodinky hledat i v pánských kategoriích, není totiž nutné omezovat se zrovna pohlavím. Počítejte však s tím, že některé z těchto modelů jsou opravdu velké a na drobném zápěstí tak nemusí vypadat dobře. Najít však můžete i poněkud univerzální modely, které se hodí pro všechny.

hodinek
Zdroj obr. : MS_studio / Shutterstock.com

Přizpůsobte hodinky příležitosti

Jestliže hledáte hodinky na běžné denní nošení, nejlepší volbou jsou klasické modely s koženým náramkem a nevýrazným zdobením. Díky tomu je sladíte s jakýmkoliv oděvem, ať už se chystáte do práce či někam za zábavou.

Při formálních příležitostech byste měli volit raději zdobenější hodinky. Jejich vzhled se často blíží luxusnímu náramku. Tyto hodinky by měly mít tenký zdobený pásek a drobný ciferník. Skvělou volbou jsou hodinky zdobené různými kamínky a doplňky, takže opravdu zazáříte. Pak už jen stačí vzít si oblíbené šaty a vyrazit.

Hodinky často nosíme také při sportu. Jestliže hledáte model, který dlouho vydrží i v těchto podmínkách, vybírejte hodinky se silikonovým náramkem. Nejedná se sice o zrovna pohodlné řešení, ovšem díky vlastnostem tohoto materiálu budete mít jistotu, že se hodinkám nic nestane. Chytré modely navíc mají řadu skvělých funkcí, které vám pomohou sledovat vaši sportovní aktivitu.

Méně je někdy více

Co se týká doplňků, vždy byste se měli snažit udržet celkový styl jednoduchý. Pokud tedy nosíte elegantní zdobené hodinky, doplňujte je dalšími náramky a doplňky. Mnohdy je lepší nechat vyniknout samotné hodinky a doplnit je přiléhajícím oblečením. Při volbě prstýnků vybírejte nevýrazné kousky. Vždy se snažte sladit barvy materiálu.

Na jakém zápěstí?

Neexistuje striktní pravidlo, na kterém zápěstí byste měli hodinky nosit. Ovšem z praktického hlediska by to vždy měla být vaše nedominantní ruka. Je totiž nepohodlné, když nosíte hodinky na ruce, kterou píšete, sledování času se tak stalo složitější. Navíc na dominantní ruce vystavujete hodinky většímu nebezpečí poškození. Proto pokud jste pravák, hodinky byste měli nosit na levé ruce.

Na nošení hodinek není nic složitého. Prioritou by pro vás mělo být vybrat si ten nejhezčí design, který se vám líbí a zároveň pasuje k vašemu stylu oblékání. Hodí se pořídit si více různých modelů, které můžete střídat podle události, kam se chystáte.

Redakce DámskáLiga.cz

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře