Pondělí , 28. 11. 2022

René

Tipy a návod, jak nosit legíny bez ostudy a stylově

Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.
legíny
Jak nosit tento kontroverzní kus oděvu?

11. 11. 2022

Legíny nejsou kalhoty, ale ani typický sportovní oděv

Ještě donedávna se legíny braly za kousek, který je ryze sportovního charakteru. Na jiné než sportovní akce nebo sportovní činnosti jsme si je už ze zásady brávat neměly. Jenže doba se mění (a možná i díky koronavirové pandemii) se staly tak nedílnou součástí šatníků, že je nyní nosíme, i když jdeme do obchodu pro rohlíky nebo na procházku se psem (podobnou vlnu popularity zažily například i tradiční teplákové soupravy).

legíny
Hranice mezi oděvem na doma a do města se prolomily.

Stále však platí, že legíny nejsou kalhoty v pravém slova smyslu. I když už o nich nemluvíme jako o výhradně sportovním nebo domácím kusu oděvu, zároveň to není elegantní kousek, který bychom si mohly vzít i na společenské akce slavnostnějšího ducha.

Pohodlné, univerzální a zahřejí 

Na první pohled mluvíme o kousku oblečení, který je velmi pohodlný a komfortní. Díky svému upnutému střihu se snadno přizpůsobuje našemu pohybu čili nám nijak nezavazí při chůzi nebo jiné aktivitě. Pokud si je pořídíte v univerzálním, jednobarevném provedení, mluvíme o oděvu, který se vám bude snadno kombinovat. A navíc vás dostatečně zahřeje, jestliže sáhnete po zateplené verzi.

legíny
Nejčastěji nosíme legíny na sportovní aktivity.

Mnoho žen má však nošení legín spojených s jedním – s průsvitností, kvůli které jde na první pohled vidět i to, co nechceme. I vlivem toho, že se zpočátku prodávaly především průhledné legíny, velká spousta zástupkyň něžného pohlaví přešla na první zmíněnou stranu barikády čili ke skupině těch, které je odmítají nosit. Doba je však dnes už někde zcela jinde, stejně tak materiály se používají při výrobě odlišné, proto pohlížet na legíny jako dříve je nešťastné.

Dávejte si pozor při výběru

Samozřejmě i dnes můžete narazit na ony průsvitné modely, které nejsou příliš lichotivé. Trapným situacím však může předcházet jejich výběr. Stačí si najít legíny z odpovídajícího, kvalitního materiálu s větší gramáží, které vám budou především sednout svým střihem a celkovým zpracováním.

K TÉMATU  Vitaminy pro krásné a zdravé vlasy. Které to jsou a v jakých potravinách je hledat?

Při výběru legín k sobě navíc musí být každá žena maximálně upřímná. Zatímco velká velikost postavu deformuje, malá zase podtrhuje veškeré nedokonalosti.

Jak legíny nosit? 

Pokud jste na některé z prodejen vašeho oblíbeného butiku našla takové legíny, které jste se rozhodla zařadit do vašeho běžného dne, skvělé! Pojďme si prozradit konkrétní způsoby, jak legíny nosit, respektive s čím je nosit a s čím je kombinovat.

Legíny a šaty

Možná si říkáte, že legíny a šaty nejdou dohromady. Ale kupodivu mluvíme o trendu posledních měsíců, o kterém se nedá říct, že by chtěl znovu upadnout v zapomnění. Pokud chcete vyzkoušet tuto kombinaci, měla byste sáhnout po šatech, které jsou v délce zhruba pod hýždě, maximálně do poloviny stehen. Delší v tomto případě nedávají v kombinaci s legínami sebemenší smysl.

legíny
Kombinací se sukní nebo šaty nic nezkazíte.

Když si navíc do pasu přidáte pásek, který zvýrazní vaši figuru a vyvolá efekt takzvaných přesýpacích hodin, nebudete chtít nosit nic jiného.

Legíny a volnější blůzka

Říkají vám něco „oversized střihy”? Jejich kombinování je pro řadu žen noční můrou. Je však důležité si uvědomit, že se stačí držet jednoho jednoduchého pravidla. Pokud je jedna část volnější, druhá musí být upnutější. Tím dosáhnete pomyslné rovnováhy.

Skvělým příkladem i ukázkou toho, jak legíny kombinovat, je spojení tohoto kousku s volnější blůzkou, delší košilí nebo tunikou.

legíny
Ideální kus oděvu na kombinaci s oversized blůzkou, mikinou nebo košilí.

Legíny a vysoké podpatky

Abyste docílila optického zvýšení vaší postavy, kombinujte legíny s botami na podpatku. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o kozačky nebo o lodičky tradičního vzhledu, pokaždé mohou ženě přidat o několik centimetrů více a ubrat na kilogramech (alespoň opticky).

legíny
V kombinaci s vysokými podpatky si opticky přidáte pár centimetrů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepláková souprava nebo šaty – jak by měl vypadat módní outfit pro letošní podzim a zimu?

K TÉMATU  Velikonoční dekorace pro tu pravou sváteční atmosféru u vás doma. Přivítejte jaro stylovou výzdobou!

Roztrhané silonky na dračku! Gucci šokoval a uspěl

Zdroje článku:
https://m.instory.cz/styl/3715-leginy-nejsou-kalhoty-a-nenahradi-je-musite-vedet-jak-je-spravne-nosit-a-co-k-nim-obleci.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu, https://www.nejleginy.cz/blog/jak-nosit-leginy-k-satum/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?

Nepřehlédněte

O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek