Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Tipy a návod, jak nosit legíny bez ostudy a stylově

Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.
legíny
Jak nosit tento kontroverzní kus oděvu?

11. 11. 2022

Legíny nejsou kalhoty, ale ani typický sportovní oděv

Ještě donedávna se legíny braly za kousek, který je ryze sportovního charakteru. Na jiné než sportovní akce nebo sportovní činnosti jsme si je už ze zásady brávat neměly. Jenže doba se mění (a možná i díky koronavirové pandemii) se staly tak nedílnou součástí šatníků, že je nyní nosíme, i když jdeme do obchodu pro rohlíky nebo na procházku se psem (podobnou vlnu popularity zažily například i tradiční teplákové soupravy).

legíny
Hranice mezi oděvem na doma a do města se prolomily.

Stále však platí, že legíny nejsou kalhoty v pravém slova smyslu. I když už o nich nemluvíme jako o výhradně sportovním nebo domácím kusu oděvu, zároveň to není elegantní kousek, který bychom si mohly vzít i na společenské akce slavnostnějšího ducha.

Pohodlné, univerzální a zahřejí 

Na první pohled mluvíme o kousku oblečení, který je velmi pohodlný a komfortní. Díky svému upnutému střihu se snadno přizpůsobuje našemu pohybu čili nám nijak nezavazí při chůzi nebo jiné aktivitě. Pokud si je pořídíte v univerzálním, jednobarevném provedení, mluvíme o oděvu, který se vám bude snadno kombinovat. A navíc vás dostatečně zahřeje, jestliže sáhnete po zateplené verzi.

legíny
Nejčastěji nosíme legíny na sportovní aktivity.

Mnoho žen má však nošení legín spojených s jedním – s průsvitností, kvůli které jde na první pohled vidět i to, co nechceme. I vlivem toho, že se zpočátku prodávaly především průhledné legíny, velká spousta zástupkyň něžného pohlaví přešla na první zmíněnou stranu barikády čili ke skupině těch, které je odmítají nosit. Doba je však dnes už někde zcela jinde, stejně tak materiály se používají při výrobě odlišné, proto pohlížet na legíny jako dříve je nešťastné.

Dávejte si pozor při výběru

Samozřejmě i dnes můžete narazit na ony průsvitné modely, které nejsou příliš lichotivé. Trapným situacím však může předcházet jejich výběr. Stačí si najít legíny z odpovídajícího, kvalitního materiálu s větší gramáží, které vám budou především sednout svým střihem a celkovým zpracováním.

K TÉMATU  Podzimní výzdoba: Jak naladit domov na podzimní notu?

Při výběru legín k sobě navíc musí být každá žena maximálně upřímná. Zatímco velká velikost postavu deformuje, malá zase podtrhuje veškeré nedokonalosti.

Jak legíny nosit? 

Pokud jste na některé z prodejen vašeho oblíbeného butiku našla takové legíny, které jste se rozhodla zařadit do vašeho běžného dne, skvělé! Pojďme si prozradit konkrétní způsoby, jak legíny nosit, respektive s čím je nosit a s čím je kombinovat.

Legíny a šaty

Možná si říkáte, že legíny a šaty nejdou dohromady. Ale kupodivu mluvíme o trendu posledních měsíců, o kterém se nedá říct, že by chtěl znovu upadnout v zapomnění. Pokud chcete vyzkoušet tuto kombinaci, měla byste sáhnout po šatech, které jsou v délce zhruba pod hýždě, maximálně do poloviny stehen. Delší v tomto případě nedávají v kombinaci s legínami sebemenší smysl.

legíny
Kombinací se sukní nebo šaty nic nezkazíte.

Když si navíc do pasu přidáte pásek, který zvýrazní vaši figuru a vyvolá efekt takzvaných přesýpacích hodin, nebudete chtít nosit nic jiného.

Legíny a volnější blůzka

Říkají vám něco „oversized střihy”? Jejich kombinování je pro řadu žen noční můrou. Je však důležité si uvědomit, že se stačí držet jednoho jednoduchého pravidla. Pokud je jedna část volnější, druhá musí být upnutější. Tím dosáhnete pomyslné rovnováhy.

Skvělým příkladem i ukázkou toho, jak legíny kombinovat, je spojení tohoto kousku s volnější blůzkou, delší košilí nebo tunikou.

legíny
Ideální kus oděvu na kombinaci s oversized blůzkou, mikinou nebo košilí.

Legíny a vysoké podpatky

Abyste docílila optického zvýšení vaší postavy, kombinujte legíny s botami na podpatku. Nezáleží na tom, jestli se bude jednat o kozačky nebo o lodičky tradičního vzhledu, pokaždé mohou ženě přidat o několik centimetrů více a ubrat na kilogramech (alespoň opticky).

legíny
V kombinaci s vysokými podpatky si opticky přidáte pár centimetrů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Tepláková souprava nebo šaty – jak by měl vypadat módní outfit pro letošní podzim a zimu?

K TÉMATU  Plavky 2019: trendy, které letos budou ovládat pláže i bazény

Roztrhané silonky na dračku! Gucci šokoval a uspěl

Zdroje článku:
https://m.instory.cz/styl/3715-leginy-nejsou-kalhoty-a-nenahradi-je-musite-vedet-jak-je-spravne-nosit-a-co-k-nim-obleci.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu, https://www.nejleginy.cz/blog/jak-nosit-leginy-k-satum/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Určitě to znáte. Vytahujete plný pytel z koše a v duchu si říkáte, proč tam každý hází další a další věci, když už je úplně plný. Takový pytel nejde ven z koše snadno, ale tady je návod, jak všechno usnadnit. Stačí nechat koš trochu nadechnout.
Rozchod může být komplikovaný a emotivní proces, avšak někdy přesto zůstává láska mezi lidmi i po konci vztahu. Dnešní článek na Dámské Lize se věnuje této citlivé situaci, kdy i přes rozhodnutí o rozchodu zůstává mezi bývalými partnery láska. Prozkoumáváme možnosti, jak s tímto paradoxem pracovat, jak najít rovnováhu mezi uzavřením minulosti a udržením vzájemného respektu a lásky.
Hledáte inspiraci na zajímavé knihy, které byste si mohla vychutnat ve chvilkách klidu o velikonočních prázdninách? Níže najdete hned pět tipů na čtení, u kterého se rozhodně nudit nebudete.
Aby tělo fungovalo správně, je zapotřebí mít vyvážené množství ženských i mužských hormonů. Zkrátka od všeho tak akorát. Každý takový výkyv - nedostatek, nebo naopak nadbytek jednotlivých hormonů, dokáže ženám způsobit značné problémy. A o jednom z nich se právě nyní pobavíme.
Každému z nás příroda nadělila něco jiného, a to nejen z hlediska charakteru, chování, ale i po stránce postavy. A zatímco někdo je hubený a stěží přibere pár gramů navíc, jiný má sklony k obezitě a kila mu naskakují snad i tehdy, když polyká vzduch. Odlišní jsme ale také stavbou těla – ano, klasické třídění na jablka, hrušky. Jaký jste ale ve skutečnosti somatotyp a co na něj nejlépe zabírá?
Husté, bohaté a dlouhé vlasy chceme snad každá, proto se centrem našeho zájmu stávají nejrůznější pomocníci, kteří podpoří rychlejší růst. Když ale pomineme všelijaké vlasové produkty, existují i další účinné cesty, které společně prozkoumáme.
Kde začít? Anální sex rozhodně nepatří mezi okrajové praktiky, ale přesto se mu spousta párů z rozličných důvodů vyhýbá. Obvykle kvůli strachu z neznámého. Přeci jen jde o milování, které je opředeno různými mýty, polopravdami a absolutními nepravdami. V tomto článku se dozvíte důležitá fakta i rady, jak si první milování „do zadku“ užít bez rizika bolesti či „voňavé“ nehody.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Štědrovečerní večeře u nás už není jen kapr a bramborový salát, přestože tato kombinace dominuje. Češi stále více experimentují. Pokud letos chcete také změnu, nechte se inspirovat tradicemi z jiných zemí světa.
Sprchování nebo koupání jsou každodenní činnosti. Většinou se k nim schyluje po ránu, ale jindy také večer po náročném dni v zápřahu. Mnoho lidí však k této fázi hygieny přistupuje ekonomicky a spíše se nekoupou, než koupou. Čím víc se budu sprchovat či koupat, tím větší poplatky se na dům budou vztahovat, říkají si. Jelikož ale mluvíme o nezbytnosti, prozraďme si, co je z tohoto pohledu lepší čili ekonomičtější.  
Jakmile vysvitlo sluníčko a konečně se po měsících zimy oteplilo, vsadíme se, že už jste na internetu začala lovit plavky na novou sezonu. V pořádku. S tím úzce souvisí i hubnutí, protože zatímco koukáte na ty holky s perfektní postavou, na sobě najdete obvykle aspoň pár nedostatků, které si umanete do léta spravit. Proto potřebujete jídlo, které vám k vysněné postavě pomůže.

Výběr článků

Pocení je zcela běžný jev. A zatímco během zimy mu nevěnujeme prakticky žádnou pozornost, v létě o ni doslova žádá. Zejména v parných horkých dnech nám jeho pach umí znepříjemnit nejeden výlet nebo cestování vlakem či městskou hromadnou dopravou. Věděli jste ale, že pocením vylučujeme veledůležité minerály z těla? 
Období menstruace nemá ráda asi žádá z nás. Jak si ho tedy zpříjemnit, aby to nebyly dny v pekle? Zkuste pár tipů, aby vám bylo lépe!
Realitní makléři u nás nemají nejlepší pověst. V posledních letech se vnímání jejich práce v očích prodávajících i kupujících poněkud zlepšilo, ale přesto přibývá Čechů, kteří se rozhodnout pro dobrodružství v neprobádaném světě realit bez ostříleného průvodce. Určitý podíl viny na tom mají autoři článků ve stylu „jak prodat nemovitost ve třech krocích“. Možná jste podobný návod četli a došli k závěru, že realitku vůbec nepotřebujete. Třeba to tak skutečně bude – můžete to zjistit v rámci jedinečného online kurzu, který připravila MAXIMA REALITY.

Nepřehlédněte

Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Rozvod, rozchod, nevěra, výpověď z práce, smrt blízké osoby, nemoc, to vše bychom mohli označit jako životní krize. A nejen to, důvodů životních krizí je mnoho. Životní krize potkají během života každého člověka a některým z nich se nelze vyhnout.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek