Sobota , 02. 07. 2022

Patricie

Jestli mě máš ráda, tak… Jak se nenechat manipulovat partnerem. Zarazte to hned v počátku

V obláčku zamilovanosti se vám to možná nezdálo. Nebo jste měla pocit, že je normální pro něj udělat první poslední. Splnit mu každé přání. Jenže po čase si připadáte jako zahnaná do kouta. Přestáváte být sama sebou. A najednou si uvědomíte, že váš partner je zdatný manipulátor. Jak z toho ven?
Jestli mě máš ráda, tak… Manipulace partnerem zarazte hned v počátku
zdroj: 123RF.com

04. 12. 2019

Začíná to přáním, které ráda splníte

„Mně se tak líbí dlouhé vlasy. Že se nenecháš nikdy ostříhat?“ nebo „Co kdybychom raději zůstali doma? Ten film je určitě nuda, uděláme si večer jen sami pro sebe…“ Takhle to začíná. Partner vás dostane tím, že si přeje něco jiného, než byste ve skutečnosti ráda dělala vy. Dlouhé vlasy vás unavují a chtěla jste změnit střih. Ale co byste pro něj neudělala? A že jste chtěla vidět ten nový film? Co na tom, vždyť má pravdu. Společných chvilek je tak málo! Manipulace je zatím nenápadná.

Pak se přání změní ve vydírání

Ano, i v normálním vyváženém vztahu děláme kompromisy. Ovšem pokud to je takový vztah, tak mu na první otázku odpovíte, že se rozhodnete sama. Pak přijdete ostříhaná a on vám pochválí nový účes. Ale pokud je to manipulátor, budou se jeho požadavky stupňovat. Jednou pak uslyšíte například: „Jestli půjdeš na ten večírek, už se nevracej.“ nebo: „Jestli mě máš ráda, tak tohle na sebe nevezmeš.“ A tak dále, a tak dále… Když vyhovíte, definitivně tím potvrdíte, že jste se podvolila manipulaci. Nebo se vzepřete.

Začarovaný kruh. Jak z toho ven?

Možnosti skutečné manipulace jsou široké. Pokud začnete takovému partnerovi podléhat, bude se pouštět dál a dál a snižovat vaši sebedůvěru. Bude vám dávat najevo, že jste vlastně úplný hlupáček. Vůbec byste si bez něj nevěděla rady. Časem bez jeho souhlasu neuděláte nic. Jak se dostanete do bludného kruhu zautomatizovaného jednání, bude těžké dostat se ven. Nejdůležitější je uvědomit si, že partner s vámi manipuluje. A že si nechcete manipulaci nechat líbit. To, že chcete být sama sebou, neznamená, že jste partnera přestala milovat. Ale ráda musíte mít především sama sebe. Vaše sebeúcta dostala zabrat a vy ji potřebujete dostat zpět.

K TÉMATUPřekvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Každý vztah musí mít své hranice. Nikdo by neměl po druhém chtít něco, co je proti jeho přirozenosti. Ovšem zbourat stereotyp, do kterého jste se manipulací partnera dostala, nebude jednoduché. Může to trvat i několik let.

Jestli mě máš ráda, tak… Manipulace partnerem zarazte hned v počátku
zdroj: 123RF.com

Teď nebo nikdy

Nejzdrženlivější reakcí na odhalenou manipulaci je „ignorovat a pokračovat“. Zkrátka a dobře na jeho hru nepřistoupíte a projevy manipulace přejdete.  Současně dáte partnerovi najevo, že o jeho manipulaci víte. Například slovy: „Nechme to být, řešme důležité věci…“ Další reakcí je tvářit se nechápavě. Jako že vůbec nevíte, co tím myslí. Že nerozumíte tomu, co je pro něj důležitého na vašich vlasech. Vy si přece rozhodujete o tom, co budete mít na hlavě. On si vás přece vzal kvůli osobnosti a ne kvůli vlasům. Co by se stalo, kdybyste o vlasy třeba přišla, měl by vás méně rád?

Další taktikou je „přeskakující gramodeska“. Na partnerovy námitky budete neustále odpovídat stejně. Nedáte se vyprovokovat, zastrašit. Budete trvat na svém. Bez dalších argumentů a vysvětlování. Prostě „vy to chcete“. A máte právo to chtít.

Dejte jasně najevo, kam až jste ochotna jít

Účinnou metodou je také změnit perspektivu jeho pohledu. Chtějte po něm totéž, co chce on po vás. Možná se začne ošívat a zjistí, že jemu by se vůbec ve vaší kůži nelíbilo. Připravte se ale, že nemusí pomoci nic. Pokud se z manipulátora stane psychický vyděrač a situace se bude stupňovat k hranici tyranie, je nutné ze vztahu odejít. A to i přesto, že bude tvrdit, jak vás miluje a že chtěl vždycky jen vaše dobro.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Vaše venkovní sauna na zahradě, to je příjemné pocení v přírodě. Svoji roli hraje i čerstvý vzduch, na který vycházíte ze sauny ven. Ochlazení si dopřejete ve venkovním bazénu nebo v zimě přímo ve sněhu! Sauny se dají postavit na klíč, od těch nejmenších pro dva, až po prostorné zahradní sauny s předsíňkou nebo odpočívárnou. Zajímavou variantou jsou i prosklené dveře nebo stěny sauny. Prohlédněte si galerii a třeba se necháte inspirovat!
To se ví, že nejjednodušší ze všeho je koupit si růže v obchodě a o víc se nestarat. Jenže co by to pak bylo za zábavu? Kde by byl ten pocit, že si něco sami vypěstujete a můžete se tím kochat a chlubit všem známým? U růží to platí dvojnásob. Dokáží udělat na zahradě takovou parádu, že od nich nebudete moci odtrhnout oči. A to už za drobet té námahy rozhodně stojí!
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Celý svět stále ještě žije koronavirovou pandemií. Ve večerních zprávách nevidíme nic jiného než pouze počet přibývajících nakažených či informaci o další mutaci zákeřeného onemocnění. Bohužel se pozornost odvrací od mnoha dalších nemocí, jež jsou tu mezi námi stále. Jednou z nich je také legionella. 
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.

Nepřehlédněte

Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?
Během akce Beach for Disney Sand Magic 2018 vyrostly na pláži nizozemského Oostende obrovské skulptury z písku. Oslavily tak 90 let od vzniku Mickey Mouse, ikonické postavičky studia Disney. Díla z písku představují jednotlivé pohádky, ale dominantou je kouzelný hrad, který má společnost v logu.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek