Domů » Vztahy » Nová studie šokuje: muži mají z nevěry výčitky svědomí, zatímco ženy jsou díky ní šťastnější! Co útočí na naši psychiku?
Vztahy

Nová studie šokuje: muži mají z nevěry výčitky svědomí, zatímco ženy jsou díky ní šťastnější! Co útočí na naši psychiku?

Ženy a nevěra
zdroj: 123RF.com
Není nevěra jako nevěra? Už to tak vypadá. Zatímco někdo se kvůli takovému pochybení bičuje celé měsíce, jiný si v pocitu, že své polovičce nasadil parohy výkladní skříně, doslova libuje. Holt každý to má jinak!

V minulosti byla náklonnost k nevěře připisována spíše mužům, o nichž se říkalo, že to „mají v genech“. V současné době si ale mimomanželské záležitosti pěstují obě pohlaví stejně, takže si vážně nemají co vyčítat. Pravdou však je, že ne všichni záletníci mají ze svého selhání takové výčitky svědomí, jaké by vzhledem k situaci byly adekvátní…

Vedlejší účinky zakázaného ovoce, co útočí na psychiku

Alicia Walker, což je profesorka sociologie na americké Missouri State University, provedla zajímavou studii, v níž se na dění v nemanželských postelích podrobně zaměřila. Překvapivě však nešlo o to, zda jsou v téhle „disciplíně“ větší mistři klamu pánové či dámy. Cílem totiž bylo zjistit, kdo z nich svých skutků později skutečně lituje. Hádáte, že tenhle souboj dopadl remízou? Tak to ani náhodou! Ostatně, závěrečný ortel vám prozradí sama autorka.

„Do svého průzkumu jsem zahrnula několik desítek jedinců, kteří jsou pravidelnými uživateli internetových seznamek pro zadané. Na základě jejich odpovědí jsem došla k názoru, že ženy vykazují následkem podvádění větší spokojenost oproti mužům,“ uvedla při rozhovoru pro magazín Journal of Sexuality and Culture odbornice. Ptáte se na důvod? Ten vás asi překvapí.

Důvod návštěvy hodinového hotelu? Stabilní vztah!

Podle výše jmenované expertky mají dámy jednu zvláštní „vlastnost“. Čím déle jsou prý ve vztahu, tím více klesá jejich touha po sexu se svým právoplatným partnerem. Pokud si však naleznou milostné rozptýlení mimo domácí základnu, libido se opět vrací na původní maximální úroveň. Jednoduše řečeno, tímhle způsobem hříšnice uspokojí všechny potřeby, ale zůstávají v manželství, které funguje dál. To jim způsobuje pocit štěstí, který perfektně vystihuje známé úsloví o vlkovi, co se „nažere“, zatímco koza zůstává celá. Vážně?!

Lež má krátké nohy? Bejvávalo

„Tyto poznatky jasně ukazují, že muži jsou sice nevěrní, ale svého pochybení mnohdy hořce litují. Naopak, pro jejich polovičky je nevěra cestou, jak se i v problémovém soužití cítit spokojeně. Já osobně s tím nesouhlasím, ale již několikrát jsem se setkala s názorem, že pokud někdo podvádí čistě ze sexuálních důvodů, vztah to vlastně ani nenaruší,“ připouští Alicia Walker. No, tak o tom by se asi dalo ještě polemizovat…

A co si o nevěře myslíte vy? Může vztah úplně pohřbít, nebo naopak prodloužit, jak to naznačuje tato kontroverzní studie? Napište nám svůj názor.