Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Nová studie šokuje: muži mají z nevěry výčitky svědomí, zatímco ženy jsou díky ní šťastnější! Co útočí na naši psychiku?

Není nevěra jako nevěra? Už to tak vypadá. Zatímco někdo se kvůli takovému pochybení bičuje celé měsíce, jiný si v pocitu, že své polovičce nasadil parohy výkladní skříně, doslova libuje. Holt každý to má jinak!
Ženy a nevěra
zdroj: 123RF.com

21. 08. 2018

21. 08. 2018

V minulosti byla náklonnost k nevěře připisována spíše mužům, o nichž se říkalo, že to „mají v genech“. V současné době si ale mimomanželské záležitosti pěstují obě pohlaví stejně, takže si vážně nemají co vyčítat. Pravdou však je, že ne všichni záletníci mají ze svého selhání takové výčitky svědomí, jaké by vzhledem k situaci byly adekvátní…

Vedlejší účinky zakázaného ovoce, co útočí na psychiku

Alicia Walker, což je profesorka sociologie na americké Missouri State University, provedla zajímavou studii, v níž se na dění v nemanželských postelích podrobně zaměřila. Překvapivě však nešlo o to, zda jsou v téhle „disciplíně“ větší mistři klamu pánové či dámy. Cílem totiž bylo zjistit, kdo z nich svých skutků později skutečně lituje. Hádáte, že tenhle souboj dopadl remízou? Tak to ani náhodou! Ostatně, závěrečný ortel vám prozradí sama autorka.

„Do svého průzkumu jsem zahrnula několik desítek jedinců, kteří jsou pravidelnými uživateli internetových seznamek pro zadané. Na základě jejich odpovědí jsem došla k názoru, že ženy vykazují následkem podvádění větší spokojenost oproti mužům,“ uvedla při rozhovoru pro magazín Journal of Sexuality and Culture odbornice. Ptáte se na důvod? Ten vás asi překvapí.

Důvod návštěvy hodinového hotelu? Stabilní vztah!

Podle výše jmenované expertky mají dámy jednu zvláštní „vlastnost“. Čím déle jsou prý ve vztahu, tím více klesá jejich touha po sexu se svým právoplatným partnerem. Pokud si však naleznou milostné rozptýlení mimo domácí základnu, libido se opět vrací na původní maximální úroveň. Jednoduše řečeno, tímhle způsobem hříšnice uspokojí všechny potřeby, ale zůstávají v manželství, které funguje dál. To jim způsobuje pocit štěstí, který perfektně vystihuje známé úsloví o vlkovi, co se „nažere“, zatímco koza zůstává celá. Vážně?!

K TÉMATUJak poznat, že vám partner lže? Sledujte několik signálů

Lež má krátké nohy? Bejvávalo

„Tyto poznatky jasně ukazují, že muži jsou sice nevěrní, ale svého pochybení mnohdy hořce litují. Naopak, pro jejich polovičky je nevěra cestou, jak se i v problémovém soužití cítit spokojeně. Já osobně s tím nesouhlasím, ale již několikrát jsem se setkala s názorem, že pokud někdo podvádí čistě ze sexuálních důvodů, vztah to vlastně ani nenaruší,“ připouští Alicia Walker. No, tak o tom by se asi dalo ještě polemizovat…

A co si o nevěře myslíte vy? Může vztah úplně pohřbít, nebo naopak prodloužit, jak to naznačuje tato kontroverzní studie? Napište nám svůj názor.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Syndrom vyhoření ohrožuje lidskou práci a psychiku již po dlouhou dobu, v posledních letech však postihuje čím dál tím více lidí. Člověk neočekává, že by to potkalo zrovna jeho, tento psychický problém však může postihnout každého z nás. Syndromem vyhoření jsem si prošla, po zdlouhavé snaze se mi podařilo z něj vzpamatovat, a dokonce mě to v životě posunulo dál.
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Trápí vás zdravotní problémy, které se vám neustále vracejí? Máte nějakou nemoc už od dětství a chtěli byste se jí zbavit i bez pomocí léků? V dnešním článku se dozvíte, jak mohou nemoci vznikat! Že jejich kořenem je především psychika. Jak je to možné? A jak to napravit? Čtěte dál a získáte odpovědi!

Nepřehlédněte

Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek