Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Nová studie šokuje: muži mají z nevěry výčitky svědomí, zatímco ženy jsou díky ní šťastnější! Co útočí na naši psychiku?

Není nevěra jako nevěra? Už to tak vypadá. Zatímco někdo se kvůli takovému pochybení bičuje celé měsíce, jiný si v pocitu, že své polovičce nasadil parohy výkladní skříně, doslova libuje. Holt každý to má jinak!
Ženy a nevěra
zdroj: 123RF.com

21. 08. 2018

21. 08. 2018

V minulosti byla náklonnost k nevěře připisována spíše mužům, o nichž se říkalo, že to „mají v genech“. V současné době si ale mimomanželské záležitosti pěstují obě pohlaví stejně, takže si vážně nemají co vyčítat. Pravdou však je, že ne všichni záletníci mají ze svého selhání takové výčitky svědomí, jaké by vzhledem k situaci byly adekvátní…

Vedlejší účinky zakázaného ovoce, co útočí na psychiku

Alicia Walker, což je profesorka sociologie na americké Missouri State University, provedla zajímavou studii, v níž se na dění v nemanželských postelích podrobně zaměřila. Překvapivě však nešlo o to, zda jsou v téhle „disciplíně“ větší mistři klamu pánové či dámy. Cílem totiž bylo zjistit, kdo z nich svých skutků později skutečně lituje. Hádáte, že tenhle souboj dopadl remízou? Tak to ani náhodou! Ostatně, závěrečný ortel vám prozradí sama autorka.

„Do svého průzkumu jsem zahrnula několik desítek jedinců, kteří jsou pravidelnými uživateli internetových seznamek pro zadané. Na základě jejich odpovědí jsem došla k názoru, že ženy vykazují následkem podvádění větší spokojenost oproti mužům,“ uvedla při rozhovoru pro magazín Journal of Sexuality and Culture odbornice. Ptáte se na důvod? Ten vás asi překvapí.

Důvod návštěvy hodinového hotelu? Stabilní vztah!

Podle výše jmenované expertky mají dámy jednu zvláštní „vlastnost“. Čím déle jsou prý ve vztahu, tím více klesá jejich touha po sexu se svým právoplatným partnerem. Pokud si však naleznou milostné rozptýlení mimo domácí základnu, libido se opět vrací na původní maximální úroveň. Jednoduše řečeno, tímhle způsobem hříšnice uspokojí všechny potřeby, ale zůstávají v manželství, které funguje dál. To jim způsobuje pocit štěstí, který perfektně vystihuje známé úsloví o vlkovi, co se „nažere“, zatímco koza zůstává celá. Vážně?!

K TÉMATU  Potraviny, které vás mohou nakopnout do milostného života. Do těchto byste to asi neřekly!

Lež má krátké nohy? Bejvávalo

„Tyto poznatky jasně ukazují, že muži jsou sice nevěrní, ale svého pochybení mnohdy hořce litují. Naopak, pro jejich polovičky je nevěra cestou, jak se i v problémovém soužití cítit spokojeně. Já osobně s tím nesouhlasím, ale již několikrát jsem se setkala s názorem, že pokud někdo podvádí čistě ze sexuálních důvodů, vztah to vlastně ani nenaruší,“ připouští Alicia Walker. No, tak o tom by se asi dalo ještě polemizovat…

A co si o nevěře myslíte vy? Může vztah úplně pohřbít, nebo naopak prodloužit, jak to naznačuje tato kontroverzní studie? Napište nám svůj názor.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Máte v plánu pořízení nové kuchyňské linky? Pak jistě stojíte před důležitým rozhodnutím. Je lepší koupit si kuchyňskou linku matnou, nebo lesklou? Jasná odpověď v podstatě neexistuje, můžete však obojí zkombinovat nebo si projít všechny výhody a nevýhody. Jak se nakonec rozhodnete?
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
Koření je nedílnou součástí každé kuchyně - dává výjimečnou chuť jednotlivým pokrmům a dotahuje jeho tóny k dokonalosti. A kromě toho, že dokáže patřičně potěšit naše chuťové buňky, je přínosem i z hlediska zdraví. Samozřejmě v závislosti na použitých bylinkách. Proč ale koření kupovat, když si mnohem kvalitnější můžete vyrobit snadno v pohodlí doma?
Každá z nás tu a tam zatoužíme po změně. Když už ale přijde na věc, zpravidla první, čím začneme, jsou naše vlasy. Důvod je prostý. Je to změna, které si většinou všimne opravdu každý (no dobře, možná manžel na to přijde později) a zároveň je to způsob, jak ze sebe vykouzlit zcela nové já, které rázem získá zbrusu novou image. Kde jinde hledat nové nápady a nasávat inspiraci, než právě v osvěžujících trendech, které nám rok co rok přinášejí světoví vlasoví stylisté. Co si pro nás připravili tentokrát?
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Bílá kuchyně se může už od prvního pohledu zdát jako jasná výhra. Je to barva, která se hodí ke všemu, je nadčasová a nesmrtelná. Možná máte představu, že bílá kuchyně vydrží roky, protože nikdy nevyjde z módy. Navíc už se nemůžete dočkat, jak se vyřádíte na doplňcích, protože k bílé se přece hodí všechno. Bílá kuchyně ale má i své stinné stránky. Znáte je?
Oblíbená kulinářská show MasterChef si získala své publikum hned v prvopočátku. Soutěžící jsou vystavení velkému tlaku, je třeba předvést excelentní výkony v krátkém čase, které musí jak vypadat, tak také skvěle chutnat. Pamatujete si ještě na její první řady, soutěžící a porotce?

Nepřehlédněte

Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.
Přivydělat si z pohodlí domova nikdy nebylo jednodušší než teď. Pokud prahnete po tom, přispívat do rodinného rozpočtu něco navíc, nemusíte nutně chodit z jednoho zaměstnání do druhého, ale můžete se u oblíbeného televizního pořadu pustit do ručních prací. Možností je víc než dost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek