Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Pijte ovoce a zeleninu. V tekuté formě získá tělo více vitamínů

Zdroj:123RF.com

18. 10. 2017

Ne, není to chyba v titulku. Jíst ovoce a zeleninu bychom měli pravidelně, je to důležité pro naše zdraví. Jestliže ale to samé množství ovoce a zeleniny zpracujete v odšťavňovači, získáte pro svůj organismus množství vitamínů navíc a k tomu je vaše tělo daleko rychleji vstřebá. To je třeba důležité při prvních příznacích začínajícího nachlazení.

Jak je to možné?

Při odšťavňování se od extraktu oddělí nerozpustná vláknina, která jinak zpomaluje u vitamínů jejich vstřebávání. A to nemluvíme o vitamínech v tabletách. Jejich využitelnost jako vitamínů chemicky připravených je rozhodně nižší než u těch z čerstvých potravin, navíc jsou tu podávány v upravené formě, aby vydržely tu dobu, než doputují z produkce přes obchod až ke konzumentovi. I s přídavnými látkami, protože tabletu je potřeba nějak zformovat a dodat ji stálost.

Psychická pohoda

Nejde jen o prevenci nachlazení. Vitamíny jsou také důležité pro udržení psychické pohody – stres například likviduje velice rychle nejen vitamín C, ale i A, E a skupinu B, k tomu snižuje hladinu důležitých minerálů jako je zinek, hořčík nebo selen.

Ovšem i vláknina je významnou složkou potravy. Jsou dva druhy, rozpustná a nerozpustná. Ta první bobtnáním zvyšuje objem stravy, tím vyvolává pocit nasycení a pomáhá regulovat správnou funkcí střev. Ta nerozpustná zase zkracuje dobu, po kterou zůstává v našich střevech potrava a svým objemem jaksi ředí odpadní látky, které při trávení vznikly.

Náš tip: odšťavňovač Catler JE 4011 s extraktorem pyré. Je určen především pro snadnou a rychlou přípravu čerstvých šťáv, ale je vybaven i přídavným nerezovým diskem pro výrobu pyré z měkkého ovoce a zeleniny. 

Autor: red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přemýšlíte nad tím, kam byste si s partnerem, anebo sama mohla vyrazit na prodloužený víkend? V tom případě pro vás máme pár tipů, které dozajista oceníte. Poznejte ta nejkrásnější evropská města, do kterých se budete velmi ráda vracet, a na která vám (pro začátek) bude stačit jen pár dní volna.
Vzhled dnes hraje hlavní roli. Na základě celkové vizáže si vytváříme první dojmy a názory na druhého člověka. Hodnotíme v čem přišel, jestli má mastné vlasy nebo jak na tom jsou jeho nehty. Ano, i nehty o člověku mnoho prozradí. Zejména to, jestli dbá na detaily či nikoliv.
Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.
Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!
Mnoho lidí se potýká s bolestmi zad při sedavém zaměstnání. Často si poposedneme, vypneme se, ale za chvilku zase povolíme záda i břicho. Ty, kteří pracují u počítače celý den, trápí tuhá krční páteř a také trapézy máme stále v napětí. Co s tím? Přestávky a malý workout při práci na počítači jsou nutné, protože sedíme v jedné pozici a jediné čím hýbeme, jsou prsty na rukách… Zapojit své tělo, prohřát se a protáhnout se je s naším tipem jednoduché a zábavné.

Nepřehlédněte

Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek