Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Pijte ovoce a zeleninu. V tekuté formě získá tělo více vitamínů

Zdroj:123RF.com

18. 10. 2017

Ne, není to chyba v titulku. Jíst ovoce a zeleninu bychom měli pravidelně, je to důležité pro naše zdraví. Jestliže ale to samé množství ovoce a zeleniny zpracujete v odšťavňovači, získáte pro svůj organismus množství vitamínů navíc a k tomu je vaše tělo daleko rychleji vstřebá. To je třeba důležité při prvních příznacích začínajícího nachlazení.

Jak je to možné?

Při odšťavňování se od extraktu oddělí nerozpustná vláknina, která jinak zpomaluje u vitamínů jejich vstřebávání. A to nemluvíme o vitamínech v tabletách. Jejich využitelnost jako vitamínů chemicky připravených je rozhodně nižší než u těch z čerstvých potravin, navíc jsou tu podávány v upravené formě, aby vydržely tu dobu, než doputují z produkce přes obchod až ke konzumentovi. I s přídavnými látkami, protože tabletu je potřeba nějak zformovat a dodat ji stálost.

Psychická pohoda

Nejde jen o prevenci nachlazení. Vitamíny jsou také důležité pro udržení psychické pohody – stres například likviduje velice rychle nejen vitamín C, ale i A, E a skupinu B, k tomu snižuje hladinu důležitých minerálů jako je zinek, hořčík nebo selen.

Ovšem i vláknina je významnou složkou potravy. Jsou dva druhy, rozpustná a nerozpustná. Ta první bobtnáním zvyšuje objem stravy, tím vyvolává pocit nasycení a pomáhá regulovat správnou funkcí střev. Ta nerozpustná zase zkracuje dobu, po kterou zůstává v našich střevech potrava a svým objemem jaksi ředí odpadní látky, které při trávení vznikly.

Náš tip: odšťavňovač Catler JE 4011 s extraktorem pyré. Je určen především pro snadnou a rychlou přípravu čerstvých šťáv, ale je vybaven i přídavným nerezovým diskem pro výrobu pyré z měkkého ovoce a zeleniny. 

Autor: red

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spánek je komplexní proces (přesněji několik různých procesů), který se nám i po mnohaletém zkoumání nepodařilo zcela probádat. Co však bezpečně víme, je to, že jeho kvalita významně ovlivňuje celkový stav organismu. Zarážející je, že podle statistik zhruba třetina populace čelí problémům s usínáním. U deseti procent jde o potíže dlouhodobé, jež se mohou nepěkně podepsat na zdraví. Je to i váš případ a hledáte klíč k rychlejšímu usínání a potažmo klidnějšímu spánku? Máme pro vás hned několik doporučení a tip na „must have“ interiérový prvek.
Chcete dát svému milenci ultra speciální dárek, který mu ukáže, jak vám na něm záleží? Proč nezkusit smyslnou, erotickou masáž? Erotická masáž, která je dokonalým způsobem, jak vás dostat oba do nálady, je skvělou formou předehry a může pomoci budovat a prodlužovat potěšení, aby bylo vyvrcholení ještě příjemnější. A co si budeme, vzrušená budete i vy – a jak! Sama to dnes večer zkuste.
Dětská obezita celosvětově narůstá a v civilizovaných zemích je hodnocena už jako epidemie. Česko není výjimkou. Podle mezinárodní studie HBSC, sledující jednotnou metodikou školní děti, bylo v roce 2001/2 mezi dívkami ve věku 15 let 6 % obézních a mezi chlapci 13 %. Avšak ve školním roce 2013/2014 studie zjistila již 12 % obézních dívek tohoto věku, a dokonce 23 % obézních chlapců.
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.

Nepřehlédněte

Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek