Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Kontejnerové domy: Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto bydlení?

Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?
kontejnerové
Kontejnerové domy jsou levná a ekologická varianta bydlení.

12. 10. 2022

Uvažujete-li o neobvyklém bydlení, kontejnerové domy by pro vás mohly být to pravé. Předně kvůli výhodám, co nabízejí. Mimo jejich neotřelého a originálního vzhledu v nich lze nalézt mnohé další.

Výhody kontejnerových domů

  1. Stavby vzniknou přetvořením lodního kontejneru na obyvatelný dům, tím pádem jde o budovy ekologické, šetřící životní prostředí.
  2. K přetvoření nelze využít každý kontejner, jsou vybírané pouze ty nikterak neporušené. Váš dům bude zcela zaručeně vyroben z kvalitního materiálu.
  3. Na rozdíl od nákladů na pořízení rodinného domu, náklady na vystavení kontejnerového domu bývají o poznání nižší.
  4. V čem mají tyto domy značnou preferenci, tak je jejich mobilita. Lze je rozložit a opětovně bez poškození zase složit. S tím souvisí, v případě potřeby, i možnost zvětšení či naopak zmenšení. Jejich podoba po dostavbě tak nemusí být finální.
  5. Nechcete-li na své prostory dlouho čekat, kontejnerové domy vás zcela jistě o to více osloví. Jejich realizace se dá zvládnout během pár týdnů.
kontejnerové
Kontejnerový dům je levný, variabilní, neotřelý a může sloužit desítky let.

Nevýhody kontejnerových domů

Ke stavbě kontejnerového domu by bylo praktičtější pozvat odborníka, který se na tyto stavby specializuje. Taková nesprávná izolace by později vedla ke korozi celé stavby.

  1. Ke stavbě je nutné stavební povolení. Kontejnerový dům je označován jako stavba, tudíž povolení mít ze zákona musí.
  2. Potřebujete-li si na tuto stavbu vzít hypotéku, je potřeba si předem zjistit, které banky vám ji dají. Ne všechny ji totiž pro kontejnerový dům vyřídí. Banky mohou trvat na podmínce, že stavbu je nutné mít pevně spojenou se zemí, což tento dům nesplňuje. Přesto jsou banky, které na ni financování poskytnou.
  3. U kontejnerových domů bývá garantováno, že budou lidem dobře sloužit po dobu 25 let, ale pokud je dobře sestavený, doba se může prodloužit. Koroze může tuto životnost značně ovlivnit. Jakmile jakoukoli korozi obyvatelé zpozorují, měli by okamžitě zahájit nutná opatření a opravu.
K TÉMATU  Trendy bydlení na podzim 2019. Moderní, klasický, přírodní a kreativní design interiéru

Celoroční bydlení

Bude-li pro vás dům z lodního kontejneru představovat vaše celoroční žití, myslete na náležité a kvalitní zateplení, abyste v něm mohli bez problémů fungovat po celý rok.

Jak dům zaizolovat? Nabízí se několik možností, a to od polystyrenu, termofolie, vaty či pěny. Rozhodně uděláte dobře, když se poradíte s odborníky, kteří mají s těmito domy již zkušenosti nebo si vyloženě nalézt recenze od zákazníků.

kontejnerové
Kontejnerové bydlení si můžete vytvořit k obrazu svému.

Podoba stavby

Kontejnery lze upravovat, části vrstvit na sebe, různě je prodlužovat či zkracovat. Stavbu si můžete pořídit pouze z jednoho kontejneru, nebo i z více. Jeden kontejner je spíše na chatové účely nebo pro ty, kdo chtějí opravdu minimalistické prostory a žijí sami.

Dům ze dvou kontejnerů při dobrém umístění dokáže poskytnou plochu až 90 m2. Ocení ho proto hlavně mladé páry žijící samy, manželé v důchodu nebo skromná rodina s dětmi, která se zvládne vtěsnat do menších prostor.

kontejnery
Přepravní kontejnery mohou posloužit i pro kancelářské prostory.

Prostory ze tří kontejnerů se dají vhodně vrstvit na sebe a udělat si tak vrchní patro například i s terasou. Čtyři lodní kontejnery a víc budou vhodné pro několikačlennou rodinu. Dá se z nich vytvořit plocha kolem 120 m2.

Před sestavením se na projektu můžete podílet a sami si vaši představu určit a zrealizovat. V každém případě, nechcete-li, aby kontejnery byly zvenčí viditelné, můžete na ně dát fasádu nebo dřevěné obklady.

Kde jsou kontejnerové domy k vidění

Tyto domy jsou k obdivování a získání inspirace viditelné i v naší zemi. Některé stánky s občerstvením ho využívají místo food trucku nebo jiného prostoru. U řeky Labe vznikl námořní hotel, ContainHotel, který je zkonstruovaný právě z lodních kontejnerů. Váháte-li, můžete si v něm zarezervovat noc, abyste si takové bydlení na vlastní pěst ozkoušeli.

Zaujala vás tato možnost levného bydlení?

K TÉMATU  Řasokoule je hitem posledních let. Co umí a jak se o ni starat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Art deco: Styl bydlení pro milovnice Velkého Gatsbyho

Bydlení ve stylu Provence pro všechny romantické duše

Zdroje článku:
containerhomehub.com, ems-llc.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.

Nepřehlédněte

Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.
Letní péče o vlasy je nevyhnutelná, pokud toužíte po zdravé kštici. Letní počasí může vlasy poškodit víc, než zima a mráz. Ostré slunce, slaná nebo chlorovaná voda jsou nebezpečím pro vlasy i pokožku hlavy. Vlasy se vyšisují a hodně vysuší. Roztřepí se konečky, ztratí lesk a mohly by působit matně a neupraveně. Péče o vlasy je ve vedrech náročnější a abyste měly svou hřívu pěknou i v létě, dodržte několik zásad.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek