Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Kontejnerové domy: Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto bydlení?

Stavby, které vznikají vyřazením lodních kontejnerů, si získávají stále více příznivců. Pokud jste se ještě s takovými domy nesetkali, pravděpodobně si myslíte, že výsledek nebude vypadat nijak vábně a obyvatelně. Nicméně opak je pravdou. Proč kontejnerové domy získávají na popularitě, když dnešní trh nabízí další, již ověřené alternativy bydlení v podobě rodinných či panelových domů?
kontejnerové
Kontejnerové domy jsou levná a ekologická varianta bydlení.

12. 10. 2022

Uvažujete-li o neobvyklém bydlení, kontejnerové domy by pro vás mohly být to pravé. Předně kvůli výhodám, co nabízejí. Mimo jejich neotřelého a originálního vzhledu v nich lze nalézt mnohé další.

Výhody kontejnerových domů

  1. Stavby vzniknou přetvořením lodního kontejneru na obyvatelný dům, tím pádem jde o budovy ekologické, šetřící životní prostředí.
  2. K přetvoření nelze využít každý kontejner, jsou vybírané pouze ty nikterak neporušené. Váš dům bude zcela zaručeně vyroben z kvalitního materiálu.
  3. Na rozdíl od nákladů na pořízení rodinného domu, náklady na vystavení kontejnerového domu bývají o poznání nižší.
  4. V čem mají tyto domy značnou preferenci, tak je jejich mobilita. Lze je rozložit a opětovně bez poškození zase složit. S tím souvisí, v případě potřeby, i možnost zvětšení či naopak zmenšení. Jejich podoba po dostavbě tak nemusí být finální.
  5. Nechcete-li na své prostory dlouho čekat, kontejnerové domy vás zcela jistě o to více osloví. Jejich realizace se dá zvládnout během pár týdnů.
kontejnerové
Kontejnerový dům je levný, variabilní, neotřelý a může sloužit desítky let.

Nevýhody kontejnerových domů

Ke stavbě kontejnerového domu by bylo praktičtější pozvat odborníka, který se na tyto stavby specializuje. Taková nesprávná izolace by později vedla ke korozi celé stavby.

  1. Ke stavbě je nutné stavební povolení. Kontejnerový dům je označován jako stavba, tudíž povolení mít ze zákona musí.
  2. Potřebujete-li si na tuto stavbu vzít hypotéku, je potřeba si předem zjistit, které banky vám ji dají. Ne všechny ji totiž pro kontejnerový dům vyřídí. Banky mohou trvat na podmínce, že stavbu je nutné mít pevně spojenou se zemí, což tento dům nesplňuje. Přesto jsou banky, které na ni financování poskytnou.
  3. U kontejnerových domů bývá garantováno, že budou lidem dobře sloužit po dobu 25 let, ale pokud je dobře sestavený, doba se může prodloužit. Koroze může tuto životnost značně ovlivnit. Jakmile jakoukoli korozi obyvatelé zpozorují, měli by okamžitě zahájit nutná opatření a opravu.
K TÉMATU  Muškáty se záplavou květů? Víme, jak na to

Celoroční bydlení

Bude-li pro vás dům z lodního kontejneru představovat vaše celoroční žití, myslete na náležité a kvalitní zateplení, abyste v něm mohli bez problémů fungovat po celý rok.

Jak dům zaizolovat? Nabízí se několik možností, a to od polystyrenu, termofolie, vaty či pěny. Rozhodně uděláte dobře, když se poradíte s odborníky, kteří mají s těmito domy již zkušenosti nebo si vyloženě nalézt recenze od zákazníků.

kontejnerové
Kontejnerové bydlení si můžete vytvořit k obrazu svému.

Podoba stavby

Kontejnery lze upravovat, části vrstvit na sebe, různě je prodlužovat či zkracovat. Stavbu si můžete pořídit pouze z jednoho kontejneru, nebo i z více. Jeden kontejner je spíše na chatové účely nebo pro ty, kdo chtějí opravdu minimalistické prostory a žijí sami.

Dům ze dvou kontejnerů při dobrém umístění dokáže poskytnou plochu až 90 m2. Ocení ho proto hlavně mladé páry žijící samy, manželé v důchodu nebo skromná rodina s dětmi, která se zvládne vtěsnat do menších prostor.

kontejnery
Přepravní kontejnery mohou posloužit i pro kancelářské prostory.

Prostory ze tří kontejnerů se dají vhodně vrstvit na sebe a udělat si tak vrchní patro například i s terasou. Čtyři lodní kontejnery a víc budou vhodné pro několikačlennou rodinu. Dá se z nich vytvořit plocha kolem 120 m2.

Před sestavením se na projektu můžete podílet a sami si vaši představu určit a zrealizovat. V každém případě, nechcete-li, aby kontejnery byly zvenčí viditelné, můžete na ně dát fasádu nebo dřevěné obklady.

Kde jsou kontejnerové domy k vidění

Tyto domy jsou k obdivování a získání inspirace viditelné i v naší zemi. Některé stánky s občerstvením ho využívají místo food trucku nebo jiného prostoru. U řeky Labe vznikl námořní hotel, ContainHotel, který je zkonstruovaný právě z lodních kontejnerů. Váháte-li, můžete si v něm zarezervovat noc, abyste si takové bydlení na vlastní pěst ozkoušeli.

Zaujala vás tato možnost levného bydlení?

K TÉMATU  Bříza v interiéru. Surový přírodní materiál poslouží jako praktická dekorace

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Art deco: Styl bydlení pro milovnice Velkého Gatsbyho

Bydlení ve stylu Provence pro všechny romantické duše

Zdroje článku:
containerhomehub.com, ems-llc.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
Tato stavba klame tělem. Na první pohled vypadá jako obyčejná stodola, ale uvnitř se skrývá moderní rezidence. Obrovský prostor v prvním patře, překrásný dřevěný interiér a obrovské prosklené čelo budovy, skýtající výhled na nedaleké hory. Kdo by nebral takové bydlení?
Sotva začalo jaro, už tady máme kolekci oblékání pro podzim a zimu. Tahle módní přehlídka vás hodně pobaví, a přitom je k nerozeznání od těch oficiálních! Stejně jako modely předních návrhářů, ani tohle oblečení byste si na sebe prostě nikdy nevzaly.
Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Umíte si představit, že by někdo nenápadně sledoval všechny vaše denní aktivity?
Novinka Činoherního klubu, "Milá Evičko, milý Luďku", představuje inscenaci, která překlenuje generace. Režisérka a autorka Beata Parkanová čerpá z bohatého zdroje korespondence a deníků svých prarodičů a otevírá tak divákům pohled do intimního světa dvou lidí, jejichž vztah přečkal desetiletí. Tento první divadelní počin je poctou běžným životům plným neobyčejných příběhů.
Chtěla jsem vždycky dělat všechno správně, ale nedařilo se mi. Někdy jsem měla pocit, že jsem jeden velký omyl, že můj život je jeden velký omyl, a dnes si to myslí i moje rodina. Nevím, jestli jsem skutečně tak špatná, špatná máma, špatná manželka i dcera, ale rodina se mnou už nějaký čas vůbec nekomunikuje, a to mě trápí. Nejhorší ve svém životě snad už mám za sebou, ale i tak propadám beznaději.
Médii v poslední době hýbou protichůdné zprávy o elektronických cigaretách. Amerika je dokonce oficiálně s ohledem na aktuální vysokou úmrtnost mládeže, v souvislosti s elektronickými cigaretami, zakazuje. Je vapování pro kuřáky spíše nebezpečím, nebo lepší alternativou? Ptali jsme se MUDr. Marka Dvořáka.
Kolotoč v práci, cestou domů nákup a možná i vyzvednout děti ze školky. Musíte tohle zvládnout sama? Kdo pomůže vám? Jak rozdělit práci v rodině, abyste si ulevila a zároveň se ostatní aktivně přičinili? S drobnými pracemi mohou pomáhat už i děti od tří let. A dokonce je to dobře, když pomohou.
V éře globalizace a digitálních technologií se hranice pro lásku stírají a příležitosti pro mezinárodní vztahy rostou. Tento článek vám nabídne pohled na to, jak moderní technologie a změněná společenská dynamika otevírají dveře k nalezení partnera v jakékoli části světa. Zabýváme se tipy pro bezpečné online seznamování, překonávání kulturních a jazykových bariér, a jak udržovat vztah na dálku, zatímco plánujete společnou budoucnost. Navíc představíme inspirativní příběhy párů, kterým se podařilo překonat vzdálenost a rozdíly, a sdílíme rady, jak si vybudovat pevný a šťastný vztah, bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte.

Výběr článků

Josef Zíma, legenda českého divadla a hudební scény, si během svého života vybudoval významnou kariéru, která zahrnuje působení v divadlech, na filmovém plátně i v hudebním průmyslu. Narozený v roce 1932 v Praze, Zíma se rozhodl nesledovat profesní dráhu svých rodičů, učitelů, a místo toho se od mládí věnoval zábavnímu průmyslu. Tento článek nabízí podrobný pohled na jeho životní a kariérní cestu, od úspěchů na scéně po jeho významné osobní příběhy a výzvy.
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.

Nepřehlédněte

Ne nadarmo se říká, že každý člověk je jedinečný. Tento argument se bezpochyby týká i v případě volby dioptrických brýlí, které, mají jí maximálně splňovat nejnáročnější kritéria, musí být vybírány na základě určitých vlastností jejich nového majitele. Která to jsou? Pojďme se na to podívat!
Obyčejný dřevěný žebřík se může doma proměnit v krásný doplněk interiéru a praktickou polici nebo odkládací prostor. I moderní styl si může dovolit nějaký ten rustikální prvek. A pokud se vám starý žebřík se svojí patinou nehodí, můžete využít policové žebříky, které jsou aktuálně trendem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek