Domů » Krása a móda » Ultrazvuková špachtle: Šikovný kosmetický pomocník nebo jen další krám?
Krása a móda

Ultrazvuková špachtle: Šikovný kosmetický pomocník nebo jen další krám?

ultrazvuková špachtle
Co je to ultrazvuková špachtle? (foto: 123RF)
Moderní doba si žádá neustálý vývoj v péči o pleť a každá moderní žena pravidelně sleduje nejnovější trendy v oblasti kosmetiky. Je ultrazvuková špachtle vážně takový zázrak, který představuje revoluci v péči o pleť, nebo se z ní stane jen lapač prachu na dně nočního stolku?

Dokonale vypnutá, svěží pleť, bez viditelných známek stárnutí a pokožka bez sebemenších vad. To je něco, po čem touží snad každá žena. Kromě pravidelného používání vhodných pečujících krémů a vyživujících pleťových masek je zapotřebí čas od času věnovat pleti trochu důkladnější péči. Řeč je samozřejmě o jejím hloubkovém čištění, které je pro krásu naprosto nezbytné.

V zásadě platí, že důkladně vyčištěná pleť dokáže mnohem lépe absorbovat všechny prospěšné látky z kosmetických produktů. Aby tedy mohla pleť prospívat a ukázat se v celém svém přirozeném půvabu, nesmíme proto zapomínat na její očistu. 

Pro krásu se trpět nemusí

Doba, kdy ženy odcházely s kosmetického salonu se zarudlou, podrážděnou a rozbolavěnou pletí po hloubkovém čištění, jsou už díky bohu minulostí. Pro krásu se zkrátka nemusí trpět. Pohodlný a především snadný způsob, jak poskytnout pleti hloubkovou očistu, nabízí ultrazvuková špachtle.

Ta umí z pleti bezbolestně odstranit všechny nečistoty, které na ni během dne ulpí, mastnotu i zbytky make-upu, aniž byste musela pravidelně navštěvovat kosmetické studio. Především díky bezbolestnému a jemnému působení na pleť je ultrazvuková špachtle často využívána jak k čistícím, tak i omlazujícím procedurám. A to neplatí pouze pro profesionální kosmetické salony.

Díky jednoduché manipulaci je stále oblíbenějším kosmetickým pomocníkem i při domácím použití. Ultrazvuková špachtle si jednoznačně zaslouží pozornost hlavně proto, že představuje revoluci v čištění a omlazování pleti, dokáže efektivně zatočit s vráskami i akné a plnohodnotně nahradí profesionální ošetření pleti. To je výhodné jak z časového hlediska, tak i toho ekonomického. 

Jak funguje ultrazvuková špachtle?

Ultrazvuková špachtle pracuje na principu vysokofrekvenčních vibrací, které šetrně odstraňují z pokožky nečistoty i odumřelou kožní tkáň. Ošetření pleti za pomoci ultrazvuku mimo jiné také zlepšuje mikrocirkulaci, snižuje napětí v pokožce, čímž podporuje její pružnost a pozitivně ovlivňuje projevy kuperózy. 

Jak správně používat ultrazvukovou špachtli?

Pro maximální pohodlí při hloubkovém čištění pokožky je dobré nejprve pleť navlhčit vodou nebo na ni nanést slabou vrstvu čistícího gelu. To zajistí, že bude ultrazvuková špachtle po pokožce snadněji klouzat a její použití bude o to příjemnější. Čistící proceduru si naplánujte na den, kdy chcete nechat svou pleť odpočinout od líčení nebo ji provádějte až večer po odlíčení.

Proč? Protože působením jemných vibrací a ultrazvuku se čistí a otevírají i hluboké póry na pleti, které by se následným použitím make-upu ihned po proceduře mohly zanést nečistotami a zapříčinit nežádoucí reakci. Pozor si také dávejte na příliš časté použití ultrazvukové špachtle.

Ačkoliv budete z výsledků jistě uchvácené, je vhodné se vyvarovat každodennímu použití a dopřát pokožce pár dní odpočinku od ultrazvukového čištění. K dalším doporučením také patří doba trvání jednotlivých procedur. Ta by neměla překračovat 10 minutovou hranici. 

Pryč s vráskami

Ultrazvuková špachtle spojuje hloubkové čištění a zároveň funguje i jako velmi účinný lifting. Příjemná mikromasáž pleti podporuje buněčnou obnovu pokožky, posiluje antioxidační mechanismy, zlepšuje mikrocirkulaci, což zvyšuje přísun kyslíku, a navíc podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Odměnou vám bude pružná, pevná a zářivá pleť. 

Pleť bez akné

Nehezké pupínky na pleti netrápí jen dospívající dívky, ale sem tam se s nimi musí potýkat každá žena. Akné může být projevem špatné životosprávy, stresu, prašného prostředí i kolísavé hladiny hormonů. Ultrazvuková špachtle nabízí snadný a účinný způsob, jak zlepšit stav aknózní pleti. Působí nejen jako prevence proti tvorbě akné, ale dokáže aktivně, efektivně a především bezbolestně redukovat již vzniklé pupínky.

Ultrazvuková špachtle si snadno poradí s nadměrnou mastnotou z pleti i s odumřelými kožními buňkami, které mohou způsobovat zanícení pokožky. Její použití je naprosto bezpečné a vhodné pro všechny typy pleti. Díky ultrazvukové špachtli už nemusí ženy podstupovat zdlouhavé procedury v podobě napařování, nepříjemného mačkání či bolestivého mechanického odstraňování akné z pleti. 

Luxusní péče v pohodlí domova 

Ultrazvuková špachtle má kromě již řečených benefitů na pleť i mnoho dalších pozitivních účinků. Manipulaci s ultrazvukovou špachtlí navíc hravě zvládne každá žena v pohodlí domova, čímž si může luxusní čistící a omlazující proceduru s úžasnými výsledky dopřávat i několikrát týdně. 

Co dalšího ultrazvuková špachtle s pletí dokáže?

 • aktivuje obnovu buněk pleti
 • několikanásobně zvyšuje účinky kosmetických produktů
 • zlepšuje pružnost pokožky
 • snižuje tvorbu mazu 
 • vyhlazuje pokožku a aktivuje její metabolismus
 • podporuje tvorbu elastinu a kolagenu
 • reguluje pigmentaci na pokožce 
 • zpomaluje projevy stárnutí
 • zbavuje pleť černých teček 
 • hydratuje pleť a odstraňuje z ní napětí 
 • je vhodná na velmi citlivou pokožku i pleť trpící žilkami

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kosmetický zázrak jménem roller: Přírodní kámen, který je klíčem ke kráse

Jak správně používat deodorant? Mnoho lidí v tom chybuje