Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Ultrazvuková špachtle: Šikovný kosmetický pomocník nebo jen další krám?

Moderní doba si žádá neustálý vývoj v péči o pleť a každá moderní žena pravidelně sleduje nejnovější trendy v oblasti kosmetiky. Je ultrazvuková špachtle vážně takový zázrak, který představuje revoluci v péči o pleť, nebo se z ní stane jen lapač prachu na dně nočního stolku?
ultrazvuková špachtle
Co je to ultrazvuková špachtle? (foto: 123RF)

03. 06. 2021

03. 06. 2021

Dokonale vypnutá, svěží pleť, bez viditelných známek stárnutí a pokožka bez sebemenších vad. To je něco, po čem touží snad každá žena. Kromě pravidelného používání vhodných pečujících krémů a vyživujících pleťových masek je zapotřebí čas od času věnovat pleti trochu důkladnější péči. Řeč je samozřejmě o jejím hloubkovém čištění, které je pro krásu naprosto nezbytné.

V zásadě platí, že důkladně vyčištěná pleť dokáže mnohem lépe absorbovat všechny prospěšné látky z kosmetických produktů. Aby tedy mohla pleť prospívat a ukázat se v celém svém přirozeném půvabu, nesmíme proto zapomínat na její očistu. 

Pro krásu se trpět nemusí

Doba, kdy ženy odcházely s kosmetického salonu se zarudlou, podrážděnou a rozbolavěnou pletí po hloubkovém čištění, jsou už díky bohu minulostí. Pro krásu se zkrátka nemusí trpět. Pohodlný a především snadný způsob, jak poskytnout pleti hloubkovou očistu, nabízí ultrazvuková špachtle.

Ta umí z pleti bezbolestně odstranit všechny nečistoty, které na ni během dne ulpí, mastnotu i zbytky make-upu, aniž byste musela pravidelně navštěvovat kosmetické studio. Především díky bezbolestnému a jemnému působení na pleť je ultrazvuková špachtle často využívána jak k čistícím, tak i omlazujícím procedurám. A to neplatí pouze pro profesionální kosmetické salony.

Díky jednoduché manipulaci je stále oblíbenějším kosmetickým pomocníkem i při domácím použití. Ultrazvuková špachtle si jednoznačně zaslouží pozornost hlavně proto, že představuje revoluci v čištění a omlazování pleti, dokáže efektivně zatočit s vráskami i akné a plnohodnotně nahradí profesionální ošetření pleti. To je výhodné jak z časového hlediska, tak i toho ekonomického. 

Jak funguje ultrazvuková špachtle?

Ultrazvuková špachtle pracuje na principu vysokofrekvenčních vibrací, které šetrně odstraňují z pokožky nečistoty i odumřelou kožní tkáň. Ošetření pleti za pomoci ultrazvuku mimo jiné také zlepšuje mikrocirkulaci, snižuje napětí v pokožce, čímž podporuje její pružnost a pozitivně ovlivňuje projevy kuperózy. 

K TÉMATU  Redakční test. Kyselina hyaluronová: v jaké podobě opravdu funguje? Máme to vyzkoušené!

Jak správně používat ultrazvukovou špachtli?

Pro maximální pohodlí při hloubkovém čištění pokožky je dobré nejprve pleť navlhčit vodou nebo na ni nanést slabou vrstvu čistícího gelu. To zajistí, že bude ultrazvuková špachtle po pokožce snadněji klouzat a její použití bude o to příjemnější. Čistící proceduru si naplánujte na den, kdy chcete nechat svou pleť odpočinout od líčení nebo ji provádějte až večer po odlíčení.

Proč? Protože působením jemných vibrací a ultrazvuku se čistí a otevírají i hluboké póry na pleti, které by se následným použitím make-upu ihned po proceduře mohly zanést nečistotami a zapříčinit nežádoucí reakci. Pozor si také dávejte na příliš časté použití ultrazvukové špachtle.

Ačkoliv budete z výsledků jistě uchvácené, je vhodné se vyvarovat každodennímu použití a dopřát pokožce pár dní odpočinku od ultrazvukového čištění. K dalším doporučením také patří doba trvání jednotlivých procedur. Ta by neměla překračovat 10 minutovou hranici. 

Pryč s vráskami

Ultrazvuková špachtle spojuje hloubkové čištění a zároveň funguje i jako velmi účinný lifting. Příjemná mikromasáž pleti podporuje buněčnou obnovu pokožky, posiluje antioxidační mechanismy, zlepšuje mikrocirkulaci, což zvyšuje přísun kyslíku, a navíc podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Odměnou vám bude pružná, pevná a zářivá pleť. 

Pleť bez akné

Nehezké pupínky na pleti netrápí jen dospívající dívky, ale sem tam se s nimi musí potýkat každá žena. Akné může být projevem špatné životosprávy, stresu, prašného prostředí i kolísavé hladiny hormonů. Ultrazvuková špachtle nabízí snadný a účinný způsob, jak zlepšit stav aknózní pleti. Působí nejen jako prevence proti tvorbě akné, ale dokáže aktivně, efektivně a především bezbolestně redukovat již vzniklé pupínky.

Ultrazvuková špachtle si snadno poradí s nadměrnou mastnotou z pleti i s odumřelými kožními buňkami, které mohou způsobovat zanícení pokožky. Její použití je naprosto bezpečné a vhodné pro všechny typy pleti. Díky ultrazvukové špachtli už nemusí ženy podstupovat zdlouhavé procedury v podobě napařování, nepříjemného mačkání či bolestivého mechanického odstraňování akné z pleti. 

K TÉMATU  Domácí mýdlo: Jak jej jednoduše vyrobit?

Luxusní péče v pohodlí domova 

Ultrazvuková špachtle má kromě již řečených benefitů na pleť i mnoho dalších pozitivních účinků. Manipulaci s ultrazvukovou špachtlí navíc hravě zvládne každá žena v pohodlí domova, čímž si může luxusní čistící a omlazující proceduru s úžasnými výsledky dopřávat i několikrát týdně. 

Co dalšího ultrazvuková špachtle s pletí dokáže?

 • aktivuje obnovu buněk pleti
 • několikanásobně zvyšuje účinky kosmetických produktů
 • zlepšuje pružnost pokožky
 • snižuje tvorbu mazu 
 • vyhlazuje pokožku a aktivuje její metabolismus
 • podporuje tvorbu elastinu a kolagenu
 • reguluje pigmentaci na pokožce 
 • zpomaluje projevy stárnutí
 • zbavuje pleť černých teček 
 • hydratuje pleť a odstraňuje z ní napětí 
 • je vhodná na velmi citlivou pokožku i pleť trpící žilkami

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kosmetický zázrak jménem roller: Přírodní kámen, který je klíčem ke kráse

Jak správně používat deodorant? Mnoho lidí v tom chybuje

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.

Nepřehlédněte

Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek