Úterý , 23. 07. 2024

Libor

Ultrazvuková špachtle: Šikovný kosmetický pomocník nebo jen další krám?

Moderní doba si žádá neustálý vývoj v péči o pleť a každá moderní žena pravidelně sleduje nejnovější trendy v oblasti kosmetiky. Je ultrazvuková špachtle vážně takový zázrak, který představuje revoluci v péči o pleť, nebo se z ní stane jen lapač prachu na dně nočního stolku?
ultrazvuková špachtle
Co je to ultrazvuková špachtle? (foto: 123RF)

03. 06. 2021

03. 06. 2021

Dokonale vypnutá, svěží pleť, bez viditelných známek stárnutí a pokožka bez sebemenších vad. To je něco, po čem touží snad každá žena. Kromě pravidelného používání vhodných pečujících krémů a vyživujících pleťových masek je zapotřebí čas od času věnovat pleti trochu důkladnější péči. Řeč je samozřejmě o jejím hloubkovém čištění, které je pro krásu naprosto nezbytné.

V zásadě platí, že důkladně vyčištěná pleť dokáže mnohem lépe absorbovat všechny prospěšné látky z kosmetických produktů. Aby tedy mohla pleť prospívat a ukázat se v celém svém přirozeném půvabu, nesmíme proto zapomínat na její očistu. 

Pro krásu se trpět nemusí

Doba, kdy ženy odcházely s kosmetického salonu se zarudlou, podrážděnou a rozbolavěnou pletí po hloubkovém čištění, jsou už díky bohu minulostí. Pro krásu se zkrátka nemusí trpět. Pohodlný a především snadný způsob, jak poskytnout pleti hloubkovou očistu, nabízí ultrazvuková špachtle.

Ta umí z pleti bezbolestně odstranit všechny nečistoty, které na ni během dne ulpí, mastnotu i zbytky make-upu, aniž byste musela pravidelně navštěvovat kosmetické studio. Především díky bezbolestnému a jemnému působení na pleť je ultrazvuková špachtle často využívána jak k čistícím, tak i omlazujícím procedurám. A to neplatí pouze pro profesionální kosmetické salony.

Díky jednoduché manipulaci je stále oblíbenějším kosmetickým pomocníkem i při domácím použití. Ultrazvuková špachtle si jednoznačně zaslouží pozornost hlavně proto, že představuje revoluci v čištění a omlazování pleti, dokáže efektivně zatočit s vráskami i akné a plnohodnotně nahradí profesionální ošetření pleti. To je výhodné jak z časového hlediska, tak i toho ekonomického. 

Jak funguje ultrazvuková špachtle?

Ultrazvuková špachtle pracuje na principu vysokofrekvenčních vibrací, které šetrně odstraňují z pokožky nečistoty i odumřelou kožní tkáň. Ošetření pleti za pomoci ultrazvuku mimo jiné také zlepšuje mikrocirkulaci, snižuje napětí v pokožce, čímž podporuje její pružnost a pozitivně ovlivňuje projevy kuperózy. 

K TÉMATU  Zimní péče o pokožku: Hydratace je klíčem ke krásné pleti

Jak správně používat ultrazvukovou špachtli?

Pro maximální pohodlí při hloubkovém čištění pokožky je dobré nejprve pleť navlhčit vodou nebo na ni nanést slabou vrstvu čistícího gelu. To zajistí, že bude ultrazvuková špachtle po pokožce snadněji klouzat a její použití bude o to příjemnější. Čistící proceduru si naplánujte na den, kdy chcete nechat svou pleť odpočinout od líčení nebo ji provádějte až večer po odlíčení.

Proč? Protože působením jemných vibrací a ultrazvuku se čistí a otevírají i hluboké póry na pleti, které by se následným použitím make-upu ihned po proceduře mohly zanést nečistotami a zapříčinit nežádoucí reakci. Pozor si také dávejte na příliš časté použití ultrazvukové špachtle.

Ačkoliv budete z výsledků jistě uchvácené, je vhodné se vyvarovat každodennímu použití a dopřát pokožce pár dní odpočinku od ultrazvukového čištění. K dalším doporučením také patří doba trvání jednotlivých procedur. Ta by neměla překračovat 10 minutovou hranici. 

Pryč s vráskami

Ultrazvuková špachtle spojuje hloubkové čištění a zároveň funguje i jako velmi účinný lifting. Příjemná mikromasáž pleti podporuje buněčnou obnovu pokožky, posiluje antioxidační mechanismy, zlepšuje mikrocirkulaci, což zvyšuje přísun kyslíku, a navíc podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Odměnou vám bude pružná, pevná a zářivá pleť. 

Pleť bez akné

Nehezké pupínky na pleti netrápí jen dospívající dívky, ale sem tam se s nimi musí potýkat každá žena. Akné může být projevem špatné životosprávy, stresu, prašného prostředí i kolísavé hladiny hormonů. Ultrazvuková špachtle nabízí snadný a účinný způsob, jak zlepšit stav aknózní pleti. Působí nejen jako prevence proti tvorbě akné, ale dokáže aktivně, efektivně a především bezbolestně redukovat již vzniklé pupínky.

Ultrazvuková špachtle si snadno poradí s nadměrnou mastnotou z pleti i s odumřelými kožními buňkami, které mohou způsobovat zanícení pokožky. Její použití je naprosto bezpečné a vhodné pro všechny typy pleti. Díky ultrazvukové špachtli už nemusí ženy podstupovat zdlouhavé procedury v podobě napařování, nepříjemného mačkání či bolestivého mechanického odstraňování akné z pleti. 

K TÉMATU  Jídelníček, který vám pomůže vyhrát boj s celulitidou. Které potraviny jsou v tomto boji nejzásadnější?

Luxusní péče v pohodlí domova 

Ultrazvuková špachtle má kromě již řečených benefitů na pleť i mnoho dalších pozitivních účinků. Manipulaci s ultrazvukovou špachtlí navíc hravě zvládne každá žena v pohodlí domova, čímž si může luxusní čistící a omlazující proceduru s úžasnými výsledky dopřávat i několikrát týdně. 

Co dalšího ultrazvuková špachtle s pletí dokáže?

 • aktivuje obnovu buněk pleti
 • několikanásobně zvyšuje účinky kosmetických produktů
 • zlepšuje pružnost pokožky
 • snižuje tvorbu mazu 
 • vyhlazuje pokožku a aktivuje její metabolismus
 • podporuje tvorbu elastinu a kolagenu
 • reguluje pigmentaci na pokožce 
 • zpomaluje projevy stárnutí
 • zbavuje pleť černých teček 
 • hydratuje pleť a odstraňuje z ní napětí 
 • je vhodná na velmi citlivou pokožku i pleť trpící žilkami

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kosmetický zázrak jménem roller: Přírodní kámen, který je klíčem ke kráse

Jak správně používat deodorant? Mnoho lidí v tom chybuje

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Infinity Pool se nachází ve výšce 650 metrů nad zemí na vrcholu hotelu Marina Bay Sands v Singapuru. Bazén je 150 metrů dlouhý a dolů je to celých 57 pater. Výhled přímo z vody je famózní. Koupání tady je skutečně ojedinělým zážitkem a pro některé i pořádný adrenalin!
Konzumace kávy, čaje a červeného vína, kouření, přibývající věk a tak dále – faktorů, proč dochází ke žloutnutí zubů je mnoho. Někteří jedinci mají ke žloutnutí zubů větší sklony než jiní. Naštěstí se nacházíme ve 21. století. A způsobů a metod, jak zuby vybělit je tolik, že si vybere opravdu každý. Pojďme na to!2
Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Jedním z nejjednodušších způsobů, jak se postavit ke zvyšování energetických sazeb, je začít v domácnosti šetřit. Smyslem není netopit a sedět doma u televize v kulichu, ale podniknout malé, avšak efektivní kroky, které sníží vaše výdaje za energie. S čím začít ještě dnes?
Mít styl a brát stárnutí s humorem. Udržet si elán, sebevědomí, vtip a vidět život vždy z pozitivní perspektivy. Cool babča Baddie Winkle i po devadesátce ví, jak vyždímat svůj čas tady na maximum. Čím inspiruje mladé i staré?
Zdá se, že pánové mají v případě těchto krásek velkou smůlu. V jejich srdci je totiž místo pouze a jen pro ženy. Které ze slavných dam otevřeně přiznaly, že patří mezi lesbičky?
Kdysi se mi do dovolené nečekaně vetřel adrenalin, aniž bych ho objednala. Čerstvý partnerský vztah dokonale prověřilo ztroskotání s lodí!
Možná je to tempem doby, možná za tím může být chuť změnit něco ve svém životě. Techniky, které pracují s osobním rozvojem, jsou stále více v kurzu. A jednou takovou je ve své podstatě obyčejná, ale přitom natolik zázračná dovednost mindfulness, která vám prostřednictvím všímavosti vztažené k vám obrátí život vzhůru nohama. Ale jen v tom dobrém slova smyslu.
Koupili jste si nové pokojovky a zaléváte je jako diví, aby vám rostly jako z vody? Pak si dejte pozor na to, abyste je nepřelili. Zatímco rostlina se zanedbanou zálivkou se dá ještě zachránit, po přelití dochází k uhnívání kořenů a tím i k úhynu samotné rostliny. Je spousta důvodů, proč přehnaná péče pokojovkám škodí.
Patříte k těm ženám, co o své ruce pečují se železnou pravidelností, a přesto ne a ne docílit toho, aby byly dokonele pevné? Možná někde přeci jen děláte chybu.
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  

Výběr článků

Neustálé pochybnosti o sobě. Kritika své postavy, kritika svého chování. Nedůvěra v dosažení stanovených cílů... Poznává se v tomto některá z vás? Přály byste si, ženy, mít se více rády? V dnešním článku si povíme, jak na to! Jak se mít ráda, jak zlepšit své sebevědomí a jak zkrátka zazářit!
Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.
Když vám píská v uších, pravděpodobně první, co uděláte, je, že začnete takzvaně googlit. Jenže to není nejlepší nápad. Dozvíte se totiž to, co vědět rozhodně nechcete. Máte tinnitus. A to buď na nějaký čas, nebo na celý život. Jenže ne vždy je to pravda.

Nepřehlédněte

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Topná sezona je tady, což znamená, že většina lidí přemýšlí nad tím, jestli nezainvestuje do nějakého úspornějšího zařízení. Přece jenom výdaje na energie kvůli konci roku sahají do nemilých výšin a většina lidí hledá možnosti, jak trochu ušetřit. Investice do úspornějšího vytápění je rozhodně jedna z cest stejně jako změna dodavatele elektřiny či plynu. Druhým zmíněným se však nezabývejme a raději si prozraďme, jak vytápět rodinný dům. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek