Čtvrtek , 06. 10. 2022

Eliška

Červená řepa jako přírodní zázrak na kdejaké neduhy!

Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
řepa
Červená řepa je zázrakem pro vaše zdraví. Obsahuje spoustu tělu prospěšných látek. (zdroj foto: prirodajelek.cz)

14. 07. 2020

14. 07. 2020

Zelenina, kterou jen tak něco nepředčí

Co do množství vitamínů, minerálů a stopových prvků, červenou řepu jen tak něco nepředčí. Můžete si jí dopřávat v podstatě v jakémkoliv množství. Proč je tedy červená řepa tak skvělá?

  • Pokud chcete své tělo jednoduše zbavit škodlivých látek, jezte červenou řepu, podporuje totiž detoxikaci organismu.
  • Má blahodárné účinky i na mnoho lidských orgánů, jako je například mozek (podporuje jeho činnost), srdce (udržuje zdravé cévy), nebo také působí jako prevence vzniku rakoviny.
  • Když chcete zpomalit proces stárnutí a snížit cholesterol v krvi, dejte si také červenou řepu.

Tahle rudě zbarvená zelenina je skutečně učiněný zázrak přírody.

Co si z ní připravit?

Připravte si z červené řepy třeba tento jednoduchý a chutný salátek. Budete potřebovat: dvě cibule, tři řepy, trochu octa, olivový olej, špetku soli. Řepu si nejprve oloupejte a dejte ji vařit. Při loupání se doporučuje dát si na ruce například obyčejný svačinový sáček, jelikož zelenina dost barví a ulpívat na kůži může její barva i několik dní.

Až se červená řepa uvaří, nakrájejte ji na malé kostičky. Posléze si pokrájejte i cibuli na drobnější kousky. Oba druhy zeleniny smíchejte v míse a doplňte dle chutí o olivový olej, ocet a trochu soli. Tento salát oceníte, pokud budete chtít provést například očistu svého tlustého střeva, jater, nebo budete chtít podpořit dobrý zrak. Jezte červenou řepu často, je extrémně zdravá!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Špenát místo ledového salátu, avokádo místo majonézy. Co ještě můžete zkusit nahradit něčím zdravějším.

 Chutné smoothie, které čistí organismus, si připravíte jednoduše doma. Přinášíme 10 skvělých kombinací

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Tato unikátní chata má skleněnou střechu i stěny, takže usínáte v teple, a přitom přímo pod hvězdnou oblohou a polární září. Panorama Glass Lodge se nachází 30 minut jízdy od Reykjavíku k pobřeží Grónského moře. Hned u chaty stojí vířivka, ze které se můžete kochat islandskou krajinou. V malé komfortní chatě najdete pohodlnou koupelnu i kuchyňku s jídelním stolem. Za noc pro dva v tomto islandském obydlí zaplatíte téměř 9000 korun, a mají tu i internet. Tenhle útulný úkryt vám ale může posloužit jak inspirace pro vaši vlastní chatu v přírodě. I s takto malým prostorem se dá pracovat a vytvořit něco kouzelného.
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.

Nepřehlédněte

Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek