Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Červená řepa jako přírodní zázrak na kdejaké neduhy!

Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
řepa
Červená řepa je zázrakem pro vaše zdraví. Obsahuje spoustu tělu prospěšných látek. (zdroj foto: prirodajelek.cz)

14. 07. 2020

14. 07. 2020

Zelenina, kterou jen tak něco nepředčí

Co do množství vitamínů, minerálů a stopových prvků, červenou řepu jen tak něco nepředčí. Můžete si jí dopřávat v podstatě v jakémkoliv množství. Proč je tedy červená řepa tak skvělá?

  • Pokud chcete své tělo jednoduše zbavit škodlivých látek, jezte červenou řepu, podporuje totiž detoxikaci organismu.
  • Má blahodárné účinky i na mnoho lidských orgánů, jako je například mozek (podporuje jeho činnost), srdce (udržuje zdravé cévy), nebo také působí jako prevence vzniku rakoviny.
  • Když chcete zpomalit proces stárnutí a snížit cholesterol v krvi, dejte si také červenou řepu.

Tahle rudě zbarvená zelenina je skutečně učiněný zázrak přírody.

Co si z ní připravit?

Připravte si z červené řepy třeba tento jednoduchý a chutný salátek. Budete potřebovat: dvě cibule, tři řepy, trochu octa, olivový olej, špetku soli. Řepu si nejprve oloupejte a dejte ji vařit. Při loupání se doporučuje dát si na ruce například obyčejný svačinový sáček, jelikož zelenina dost barví a ulpívat na kůži může její barva i několik dní.

Až se červená řepa uvaří, nakrájejte ji na malé kostičky. Posléze si pokrájejte i cibuli na drobnější kousky. Oba druhy zeleniny smíchejte v míse a doplňte dle chutí o olivový olej, ocet a trochu soli. Tento salát oceníte, pokud budete chtít provést například očistu svého tlustého střeva, jater, nebo budete chtít podpořit dobrý zrak. Jezte červenou řepu často, je extrémně zdravá!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Špenát místo ledového salátu, avokádo místo majonézy. Co ještě můžete zkusit nahradit něčím zdravějším.

 Chutné smoothie, které čistí organismus, si připravíte jednoduše doma. Přinášíme 10 skvělých kombinací

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Možná si i vy někdy povzdechnete, že vaše příjmení není nejkrásnější. Třeba jste vždy tiše záviděly spolužačce její příjemné a zvučné příjmení. Než budete klesat na mysli, pojďte se s námi podívat na opravdu velkou sklizeň toho, co se v naších zemích skutečně vyskytuje. Co byste řekly tomu, kdybyste se jmenovaly třeba…
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
Pojďte se v klidu usadit a kroutit hlavou nad příběhy nešťastníků, kterým se rozhodně první rande nepovedlo podle jejich vysněných představ. Kdo si neohlídal zuby, kdo to přehnal s romantikou, kdo ukázal ze svého těla více, než měl původně v plánu a kdo již svou životní lásku nebyl schopen nahradit někým novým?
Dnes, v době nových přístupů k výživě, se na pohanku začalo pohlížet jako na superpotravinu která dokáže se zdraví člověka dělat naprosté divy! Obsahuje totiž mikroživiny, vitamíny, je to výborný zdroj vlákniny a obsahuje sacharidy s nízkým glykemickým indexem. Proč se do jídel s pohankou pustit a jak ji můžete připravovat vám poradíme v článku.

Nepřehlédněte

Okořenit si společné partnerské chvíle nemusíte jen v rámci ložnice. Co takhle vymyslet nějaký malý vtípek, na který budete dlouho vzpomínat? Máme pro vás pár tipů, které hravě zvládnete, a kterými svého partnera trochu pozlobíte a vyprovokujete k akci. Pojďte se pobavit i vy!
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek