Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Červená řepa jako přírodní zázrak na kdejaké neduhy!

Červená řepa je doslova vitaminová bomba. Obsahuje mnoho látek, příznivých pro náš organismus. Může se pyšnit například vysokým obsahem vitamínu C, vitamínu B. Mimo jiné také obsahuje další blahodárné minerály, jako je hořčík, draslík, sodík. Je plná železa a kyseliny listové, a tak se doporučuje i při chudokrevnosti. Také příznivě působí na štítnou žlázu, protože v ní najdeme i jód. A jaké má další skvělé vlastnosti?
řepa
Červená řepa je zázrakem pro vaše zdraví. Obsahuje spoustu tělu prospěšných látek. (zdroj foto: prirodajelek.cz)

14. 07. 2020

14. 07. 2020

Zelenina, kterou jen tak něco nepředčí

Co do množství vitamínů, minerálů a stopových prvků, červenou řepu jen tak něco nepředčí. Můžete si jí dopřávat v podstatě v jakémkoliv množství. Proč je tedy červená řepa tak skvělá?

  • Pokud chcete své tělo jednoduše zbavit škodlivých látek, jezte červenou řepu, podporuje totiž detoxikaci organismu.
  • Má blahodárné účinky i na mnoho lidských orgánů, jako je například mozek (podporuje jeho činnost), srdce (udržuje zdravé cévy), nebo také působí jako prevence vzniku rakoviny.
  • Když chcete zpomalit proces stárnutí a snížit cholesterol v krvi, dejte si také červenou řepu.

Tahle rudě zbarvená zelenina je skutečně učiněný zázrak přírody.

Co si z ní připravit?

Připravte si z červené řepy třeba tento jednoduchý a chutný salátek. Budete potřebovat: dvě cibule, tři řepy, trochu octa, olivový olej, špetku soli. Řepu si nejprve oloupejte a dejte ji vařit. Při loupání se doporučuje dát si na ruce například obyčejný svačinový sáček, jelikož zelenina dost barví a ulpívat na kůži může její barva i několik dní.

Až se červená řepa uvaří, nakrájejte ji na malé kostičky. Posléze si pokrájejte i cibuli na drobnější kousky. Oba druhy zeleniny smíchejte v míse a doplňte dle chutí o olivový olej, ocet a trochu soli. Tento salát oceníte, pokud budete chtít provést například očistu svého tlustého střeva, jater, nebo budete chtít podpořit dobrý zrak. Jezte červenou řepu často, je extrémně zdravá!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Špenát místo ledového salátu, avokádo místo majonézy. Co ještě můžete zkusit nahradit něčím zdravějším.

 Chutné smoothie, které čistí organismus, si připravíte jednoduše doma. Přinášíme 10 skvělých kombinací

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Rozhodli jste se zhubnout přebytečná kila? Chcete konečně dosáhnout vysněné štíhlé linie? Doporučujeme vsadit na plavání. Jen málokdo si uvědomuje, jak efektivním sportem plavání vlastně je. Pojďme si prozradit, jak dlouho musíme plavat, abychom konečně zhubli.
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Dokážete si představit, jak moc dokážou být opalovací krémy nebezpečné? V některých případech mohou pozměnit i naši DNA! Neodnesete to vy, ale vaše děti a vnoučata už možná ano.
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek