Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Nejste dokonalá a podceňujete se. Hoďte to za hlavu a mějte se ráda

„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Podceňujete se a máte pocit, že nejste dokonalá
zdroj: 123RF.com

20. 05. 2019

Úspěšné ženy zvládají vše?

Podle společenských magazínů úspěšné ženy zvládají kariéru, rodinu, děti a také péči o svůj bezchybný vzhled. Ale aby to byla pravda, musel by mít den alespoň 48 hodin a příslušná dáma alespoň čtyři ruce. Máte nedostatky? A kdo nemá. Kdybyste pronikla do domácnosti slavné modelky, třeba byste zjistila, že sice vypadá skvěle, ale neumí uvařit svíčkovou.

Myslete také na sebe

Pořídit si uklízečku? To dělají jen líné ženské. Koupit si něco na sebe? Raději kup něco dětem! Takové hlasy slýcháte možná ve své hlavě i vy. Děláte všechno pro druhé a nic pro sebe. To však vede k tomu, že okolí pokládá vaše jednání za samozřejmé. A čím více se snažíte vše stihnout, tím méně máte času sama na sebe. Pak stačí jedna sarkastická poznámka partnera třeba o tom, jak to dnes vypadáte, a zhroutí se vám svět.

Prostě si řekněte dost!

Nechtějte být někým jiným. Buďte sama sebou. Napište si seznam deseti věcí, které na sobě máte ráda. Každý den si seznam přečtěte. Nečekejte, až vás pochválí někdo jiný.  Chvalte se sama každý den. Třeba za deset minut cvičení, za práci, kterou jste zvládla, za dobré jídlo. Pochvalte někoho druhého. Třeba kolegyni za pěkný účes, děti za to, že místo trojky přinesly ze školy dvojku. V devíti případech z deseti se vám pochvala vrátí. Vyhněte se lidem, kteří všechno a všechny kritizují. Prostě je smažte z přátel. Stýkejte se s lidmi, kteří jsou naladěni na dobrou vlnu. Naslouchejte jejich názorům, ale jednejte podle svého. Zajímejte se o druhé, ale neraďte jim, pokud o to nepožádají. Říkejte NE. Chce po vás někdo, abyste dělala něco, co se vám právě vůbec nechce? Slušně odmítněte. Nemusíte se podřizovat životu a přáním jiných.

K TÉMATU  Meal prep: Trend, který vás zachrání od hodin strávených v kuchyni

Začněte si plnit své sny a radosti

Absolvujte školení pro vizážistky, nechte si prodloužit vlasy, nebo vylezte na ten kopec s kostelíčkem, který vídáte denně při cestě do práce. Napište si svůj seznam radostí, které chcete prožít a pusťte se do jeho plnění. Udržujte se v kondici. Dopřejte si každý den chvilku na sebe. Každá minuta odpočinku, kdy budete pečovat o své zdraví a vzhled, se odrazí ve vaší pohodě a sebevědomí.
Když přijde smůla, nemoc nebo jen prostě nemůžete zhubnout do kalhot, které jste si loni koupila, neobviňujte se. Východisko se vždycky najde. Psychologové někdy používají tzv. „test smrtelné postele“. Položte si otázku: „Bude mě tento problém trápit ještě na smrtelné posteli?“

A úplně nakonec a ze všeho nejdůležitější je úsměv! Usmívejte se. Jak se usmějete, budete se okamžitě cítit lépe a budete také lépe působit na svoje okolí. A protože okolí odráží jen to, co do něj vkládáte, úsměv se vám stonásobně vrátí zpátky. Kdy s tím vším začít? Hned teď. Nasaďte úsměv, narovnejte záda a jděte za lidmi, které máte ráda.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Pokud patříte mezi ty, kteří se pokoušejí hubnout, ale pokusy jsou zatím marné, tak pokračujte ve čtení. Dnes se dozvíte, v čem je kámen úrazu, že se vaše hubnutí nedaří. Dozvíte se něco, o čem jste nikdy předtím možná ani neslyšeli. Zároveň pochopíte, jak to můžete napravit. A jestliže tyto informace převedete do praxe, tak věřím, že se úspěch dostaví!
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.
Máte rádi, když je každá vaše dovolená tak trochu jiná? Co kdyby vaše příští dny volna byly ve znamení luxusu a dobrodružství? Vydejte se na plavbu jachtou s kapitánem po překrásném Jaderském moři. Objevíte krásy chorvatského pobřeží a ostrovů ze zcela jiného úhlu. Takováto dovolená nemusí být ani extrémně předražená, jak si mnozí myslí. Domluvte se s přáteli a náklady za pronájem jachty si rozdělte.
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek