Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Nejste dokonalá a podceňujete se. Hoďte to za hlavu a mějte se ráda

„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Podceňujete se a máte pocit, že nejste dokonalá
zdroj: 123RF.com

20. 05. 2019

Úspěšné ženy zvládají vše?

Podle společenských magazínů úspěšné ženy zvládají kariéru, rodinu, děti a také péči o svůj bezchybný vzhled. Ale aby to byla pravda, musel by mít den alespoň 48 hodin a příslušná dáma alespoň čtyři ruce. Máte nedostatky? A kdo nemá. Kdybyste pronikla do domácnosti slavné modelky, třeba byste zjistila, že sice vypadá skvěle, ale neumí uvařit svíčkovou.

Myslete také na sebe

Pořídit si uklízečku? To dělají jen líné ženské. Koupit si něco na sebe? Raději kup něco dětem! Takové hlasy slýcháte možná ve své hlavě i vy. Děláte všechno pro druhé a nic pro sebe. To však vede k tomu, že okolí pokládá vaše jednání za samozřejmé. A čím více se snažíte vše stihnout, tím méně máte času sama na sebe. Pak stačí jedna sarkastická poznámka partnera třeba o tom, jak to dnes vypadáte, a zhroutí se vám svět.

Prostě si řekněte dost!

Nechtějte být někým jiným. Buďte sama sebou. Napište si seznam deseti věcí, které na sobě máte ráda. Každý den si seznam přečtěte. Nečekejte, až vás pochválí někdo jiný.  Chvalte se sama každý den. Třeba za deset minut cvičení, za práci, kterou jste zvládla, za dobré jídlo. Pochvalte někoho druhého. Třeba kolegyni za pěkný účes, děti za to, že místo trojky přinesly ze školy dvojku. V devíti případech z deseti se vám pochvala vrátí. Vyhněte se lidem, kteří všechno a všechny kritizují. Prostě je smažte z přátel. Stýkejte se s lidmi, kteří jsou naladěni na dobrou vlnu. Naslouchejte jejich názorům, ale jednejte podle svého. Zajímejte se o druhé, ale neraďte jim, pokud o to nepožádají. Říkejte NE. Chce po vás někdo, abyste dělala něco, co se vám právě vůbec nechce? Slušně odmítněte. Nemusíte se podřizovat životu a přáním jiných.

K TÉMATUVyhrajte přípravky pro psychickou i fyzickou pohodu!

Začněte si plnit své sny a radosti

Absolvujte školení pro vizážistky, nechte si prodloužit vlasy, nebo vylezte na ten kopec s kostelíčkem, který vídáte denně při cestě do práce. Napište si svůj seznam radostí, které chcete prožít a pusťte se do jeho plnění. Udržujte se v kondici. Dopřejte si každý den chvilku na sebe. Každá minuta odpočinku, kdy budete pečovat o své zdraví a vzhled, se odrazí ve vaší pohodě a sebevědomí.
Když přijde smůla, nemoc nebo jen prostě nemůžete zhubnout do kalhot, které jste si loni koupila, neobviňujte se. Východisko se vždycky najde. Psychologové někdy používají tzv. „test smrtelné postele“. Položte si otázku: „Bude mě tento problém trápit ještě na smrtelné posteli?“

A úplně nakonec a ze všeho nejdůležitější je úsměv! Usmívejte se. Jak se usmějete, budete se okamžitě cítit lépe a budete také lépe působit na svoje okolí. A protože okolí odráží jen to, co do něj vkládáte, úsměv se vám stonásobně vrátí zpátky. Kdy s tím vším začít? Hned teď. Nasaďte úsměv, narovnejte záda a jděte za lidmi, které máte ráda.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.
Je běžné, že má dnes téměř každá domácnost vlastní tiskárnu. Platí ale také, že na tisk dokumentů do školy, do práce nebo vstupenek do divadla opravdu nepotřebujete nějakou zvlášť kvalitní tiskárnu a bezchybný tisk. Vyplatí se proto kupovat levné neoriginální tonery nebo je to hazard s životností vaší tiskárny?
Život nám někdy nachystá skutečně těžko předvídatelné situace. Pojďte se s námi pobavit příběhy, o které se s námi podělily naše čtenářky. Humorné situace, ve kterých uvidíte pány tvorstva jako skutečně velká nemehla. Člověk se někdy těm lesbičkám opravdu nediví, když natrefí na toto…
Už jste někdy slyšeli o ASMR? O technice, která vám díky souboru zvuků dopřeje příjemný pocit uvolnění, relaxace a pomůže vám rychleji usnout? Pokud ještě ne, lepší pozdě než vůbec. Mrkněte, v čem spočívá její tajemství. A proč jí propadlo tolik lidí.
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Blíží se váš svatební den? Ten je třeba chystat už od chvíle, kdy řeknete při zásnubách své “ano”. Ta nejkrásnější místa na svatbu jsou totiž brzy rezervována. Teprve po rezervaci termínu a místa přichází čas na tvorbu svatebních oznámení. Kdy je poslat a na co si dát pozor?

Nepřehlédněte

Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek