Sobota , 26. 11. 2022

Artur

Nejste dokonalá a podceňujete se. Hoďte to za hlavu a mějte se ráda

„Není ta omáčka moc kyselá? Nejsou ty knedlíčky moc mazlavé?“ Citát z oblíbeného filmu dokumentuje, jak málo si některé ženy věří. A to i v případě, že svou práci zvládají skvěle. Jste jedna z nich? Také máte pocit, že nic neuděláte perfektně? Možná se jen podceňujete. A že nejste dokonalá? Hoďte pochybnosti za hlavu a mějte se ráda!
Podceňujete se a máte pocit, že nejste dokonalá
zdroj: 123RF.com

20. 05. 2019

Úspěšné ženy zvládají vše?

Podle společenských magazínů úspěšné ženy zvládají kariéru, rodinu, děti a také péči o svůj bezchybný vzhled. Ale aby to byla pravda, musel by mít den alespoň 48 hodin a příslušná dáma alespoň čtyři ruce. Máte nedostatky? A kdo nemá. Kdybyste pronikla do domácnosti slavné modelky, třeba byste zjistila, že sice vypadá skvěle, ale neumí uvařit svíčkovou.

Myslete také na sebe

Pořídit si uklízečku? To dělají jen líné ženské. Koupit si něco na sebe? Raději kup něco dětem! Takové hlasy slýcháte možná ve své hlavě i vy. Děláte všechno pro druhé a nic pro sebe. To však vede k tomu, že okolí pokládá vaše jednání za samozřejmé. A čím více se snažíte vše stihnout, tím méně máte času sama na sebe. Pak stačí jedna sarkastická poznámka partnera třeba o tom, jak to dnes vypadáte, a zhroutí se vám svět.

Prostě si řekněte dost!

Nechtějte být někým jiným. Buďte sama sebou. Napište si seznam deseti věcí, které na sobě máte ráda. Každý den si seznam přečtěte. Nečekejte, až vás pochválí někdo jiný.  Chvalte se sama každý den. Třeba za deset minut cvičení, za práci, kterou jste zvládla, za dobré jídlo. Pochvalte někoho druhého. Třeba kolegyni za pěkný účes, děti za to, že místo trojky přinesly ze školy dvojku. V devíti případech z deseti se vám pochvala vrátí. Vyhněte se lidem, kteří všechno a všechny kritizují. Prostě je smažte z přátel. Stýkejte se s lidmi, kteří jsou naladěni na dobrou vlnu. Naslouchejte jejich názorům, ale jednejte podle svého. Zajímejte se o druhé, ale neraďte jim, pokud o to nepožádají. Říkejte NE. Chce po vás někdo, abyste dělala něco, co se vám právě vůbec nechce? Slušně odmítněte. Nemusíte se podřizovat životu a přáním jiných.

K TÉMATU  DIY: moderní dámské psaníčko vlastní výroby. Jednoduše a bez šití!

Začněte si plnit své sny a radosti

Absolvujte školení pro vizážistky, nechte si prodloužit vlasy, nebo vylezte na ten kopec s kostelíčkem, který vídáte denně při cestě do práce. Napište si svůj seznam radostí, které chcete prožít a pusťte se do jeho plnění. Udržujte se v kondici. Dopřejte si každý den chvilku na sebe. Každá minuta odpočinku, kdy budete pečovat o své zdraví a vzhled, se odrazí ve vaší pohodě a sebevědomí.
Když přijde smůla, nemoc nebo jen prostě nemůžete zhubnout do kalhot, které jste si loni koupila, neobviňujte se. Východisko se vždycky najde. Psychologové někdy používají tzv. „test smrtelné postele“. Položte si otázku: „Bude mě tento problém trápit ještě na smrtelné posteli?“

A úplně nakonec a ze všeho nejdůležitější je úsměv! Usmívejte se. Jak se usmějete, budete se okamžitě cítit lépe a budete také lépe působit na svoje okolí. A protože okolí odráží jen to, co do něj vkládáte, úsměv se vám stonásobně vrátí zpátky. Kdy s tím vším začít? Hned teď. Nasaďte úsměv, narovnejte záda a jděte za lidmi, které máte ráda.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Celý den v jednom kole. Práce, děti, rodiče, domácnost. Nedej bože, když do toho zazvoní telefon a tam se ozve plačící kamarádka, že jí opět ten její nadával. Najednou vám začne docházet, že je toho na vás prostě moc. Kde se stala chyba? Příliš jste začali obětovat své vlastní životní štěstí a darovali jste ho na stříbrném podnose jiným lidem. Pomalu tento program změníme. Konec sebeobětování!

Nepřehlédněte

Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek