Úterý , 09. 08. 2022

Roman

Masožravky nekoušou! Naučte se je pěstovat díky pár krokům

Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.

24. 07. 2020

Masožravky toho ke spokojenému růstu a životu nepotřebují mnoho. Stačí, když se jim zařídí přesně takové podmínky, na jaké jsou zvyklé z volné přírody. V přírodě žijí masožravé rostliny především na vlhkých a slunných místech, proto se snažte vlhkost a slunce dopřát masožravce i ve vaší domácnosti.  

Rostliny sázíme do květináčů s rašelinou 

Ať už si přinesete masožravou rostlinu ze zahrádkářství nebo ze supermarketu, vůbec první krok, který musíte udělat je přesazení rostliny. Nikdy nevíte, v jakém substrátu a jak dlouho rostlina v zahrádkářství či supermarketu žije, většinou je substrát nedostatečně kvalitní a rostlina v něm zanedlouho umírá. Pořiďte si proto květináče velikostně odpovídající masožravé rostlině a naplňte ho čistou rašelinou nebo rašelinou, která je obohacená o křemičitý písek a o perlit.  

Květináče musí stát v misce. Nikdy se masožravá rostlina nezalévá shora, vždy do misky – rostlina si vezme jen tolik vody, kolik doopravdy potřebuje. Obecně platí, že rostlina musí mít vždycky v misce vodu k napití se. Pokud se nebudou mít masožravky, z čeho napít, hrozí jim vyschnutí, což pro ně bohužel bývá osudné.  

Masožravka je jednou z mála rostlin, která ocení hojnost vody 

Patříte ke zkušeným pěstitelům pokojových rostlin? Pak jistě víte, že přelití většině rostlinám neprospívá. Vysokou vlhkost a bohatou zálivku mají rády snad jen kapradiny, které byste i v přírodě našli v blízkosti potoků a řek. Masožravky jsou ale další na seznamu pokojovek, které vodu milují. Uděláte jim radost především ve chvíli, kdy je budete zalévat měkkou, dešťovou vodou, nikoli vodou z kohoutku, kterou nenecháte odstát.  

Mouchy, komáři a jiný hmyz masožravky milují. Potřebují ho ale tak, jak si myslíme? 

Když si pěstitel pořídí masožravku, automaticky jí chytá mouchy, komáry a jiný otravný hmyz. O masožravkách se totiž ví, že tento hmyz pojídají. Potřebují však unikátní pokojové rostliny hmyzu tolik, kolik si myslíme? Hmyzí kořist je pro masožravky spíše doplňkem stravy, se kterým by se to nemělo přehánět. Hmyz dokáže podpořit vitalitu rostliny, také její krásu a kvetení. Aby se rostlina nepřejedla a neublížila si, kontrolujte, aby neměla zaplněné všechny její pasti. Někdy si chce dopřát hmyzí doplněk stravy sama, bohužel si tím může ublížit.

K TÉMATUPokojové rostliny, které váš byt nabijí pozitivní energií

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak může jedlá soda pomoct na zahradě? Budete překvapení!

Česnek už nikdy nebudete muset kupovat. Pěstujte si doma vlastní

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mikrovlnná trouba je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale i v kuchyňkách v zaměstnání. Novější modely dokonce odbourávají tradiční neduhy mikrovlnek, které při ohřívání polévky ohřály jen talíř nebo misku a část pokrmu, zatímco ve středu zůstala úplně studená část. A s trochou cviku v nich ohřejete i knedlíky nebo maso tak, aby jídlo chutnalo jako čerstvě uvaření. Přesto existují potraviny, které do mikrovlnky prostě nepatří. Po ohřátí mohou být dokonce zdraví škodlivé.
Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.
Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!

Nepřehlédněte

Dávkovač krmení pro pejsky si zvládnete vyrobit vlastnoručně doma. Je převážně z kartonu a vypadá i funguje báječně! Pokud má váš pejsek nenasytný apetit a je dost chytrý na to, aby si stále přisypával, dávkovač možná nebude to pravé. Postavit si ho ale můžete i pro kočky. Inspirujte se tímhle povedeným DIY nápadem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek