Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Masožravky nekoušou! Naučte se je pěstovat díky pár krokům

Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.

24. 07. 2020

Masožravky toho ke spokojenému růstu a životu nepotřebují mnoho. Stačí, když se jim zařídí přesně takové podmínky, na jaké jsou zvyklé z volné přírody. V přírodě žijí masožravé rostliny především na vlhkých a slunných místech, proto se snažte vlhkost a slunce dopřát masožravce i ve vaší domácnosti.  

Rostliny sázíme do květináčů s rašelinou 

Ať už si přinesete masožravou rostlinu ze zahrádkářství nebo ze supermarketu, vůbec první krok, který musíte udělat je přesazení rostliny. Nikdy nevíte, v jakém substrátu a jak dlouho rostlina v zahrádkářství či supermarketu žije, většinou je substrát nedostatečně kvalitní a rostlina v něm zanedlouho umírá. Pořiďte si proto květináče velikostně odpovídající masožravé rostlině a naplňte ho čistou rašelinou nebo rašelinou, která je obohacená o křemičitý písek a o perlit.  

Květináče musí stát v misce. Nikdy se masožravá rostlina nezalévá shora, vždy do misky – rostlina si vezme jen tolik vody, kolik doopravdy potřebuje. Obecně platí, že rostlina musí mít vždycky v misce vodu k napití se. Pokud se nebudou mít masožravky, z čeho napít, hrozí jim vyschnutí, což pro ně bohužel bývá osudné.  

Masožravka je jednou z mála rostlin, která ocení hojnost vody 

Patříte ke zkušeným pěstitelům pokojových rostlin? Pak jistě víte, že přelití většině rostlinám neprospívá. Vysokou vlhkost a bohatou zálivku mají rády snad jen kapradiny, které byste i v přírodě našli v blízkosti potoků a řek. Masožravky jsou ale další na seznamu pokojovek, které vodu milují. Uděláte jim radost především ve chvíli, kdy je budete zalévat měkkou, dešťovou vodou, nikoli vodou z kohoutku, kterou nenecháte odstát.  

Mouchy, komáři a jiný hmyz masožravky milují. Potřebují ho ale tak, jak si myslíme? 

Když si pěstitel pořídí masožravku, automaticky jí chytá mouchy, komáry a jiný otravný hmyz. O masožravkách se totiž ví, že tento hmyz pojídají. Potřebují však unikátní pokojové rostliny hmyzu tolik, kolik si myslíme? Hmyzí kořist je pro masožravky spíše doplňkem stravy, se kterým by se to nemělo přehánět. Hmyz dokáže podpořit vitalitu rostliny, také její krásu a kvetení. Aby se rostlina nepřejedla a neublížila si, kontrolujte, aby neměla zaplněné všechny její pasti. Někdy si chce dopřát hmyzí doplněk stravy sama, bohužel si tím může ublížit.

K TÉMATU  Stylové koupelnové baterie. Je libo matná černá nebo s LED osvětlením?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak může jedlá soda pomoct na zahradě? Budete překvapení!

Česnek už nikdy nebudete muset kupovat. Pěstujte si doma vlastní

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Nastoupili jste na mateřskou dovolenou a přemýšlíte, jak si aspoň něco málo přivydělat k dobru? Nebo v hlavě nosíte už nějakou dobu podnikatelský plán, na který je najednou více času než kdy dřív? Podnikání na mateřské není tabu a není to ani nic nereálného. Dnes se jedná o zcela běžnou věc.  
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Možná i u sebe můžete s nástupem zimy pozorovat přeměnu svých rukou. Najednou někam zmizí hebká a na dotyk příjemná pokožka a ruce se stanou nevzhlednými a drsnými. Z kůže se mohou olupovat drobné šupinky, může praskat a některá místa mohou být bolestivá na dotyk. Co si s tím tedy počít?
Obyvatelé hlavního města mají nyní další možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů (EMS), který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Praze na Karlově náměstí své šesté pražské studio. V České republice je celkem dvanáct BodyBody studií.
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.

Nepřehlédněte

No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek