Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

10 aplikací, které vás udrží v kondici a motivují ke cvičení

Odhodláváte se začít cvičit? V tom případě by vám mohly pomoci ty správné aplikace, s nimiž bude pohyb mnohem jednodušší a zábavnější. Proč? Protože v nich uvidíte své výkony, pokrok, kterého jste dosáhli a také se můžete porovnávat s ostatními.
kondici
Díky chytrým aplikacím budete mít neustále přehled o svojí kondici a sportovních výkonech.

26. 10. 2022

1. Adidas Running

Na běhání a další fitness aktivity je jednou z nejlepších aplikací. Můžete díky ní zaznamenávat běh, jogging, jízdu na kole, chůzi, turistiku a spoustu dalších činností. Adidas Running monitoruje délku sportování, vzdálenost, kterou jste překonali, stoupání nebo klesání, spálené kalorie a ještě ke všemu má velmi líbivý design. Všechny statistiky jsou vám neustále k dispozici, abyste o svojí kondici měli přehled. Samozřejmě jde o aplikaci, která funguje i na chytrých hodinkách.

2. Fitbit

Jste-li hrdými majiteli náramku Fitbit, pak si určitě stáhněte aplikaci Fitbit, která rovněž zaznamenává vaši fyzickou aktivitu. Zároveň si nastavíte svou váhu a další zdravotní data a podle toho aplikace vyhodnocuje tepovou frekvenci, hladinu glukózy v krvi, délku spánku nebo krevní tlak. Zapisovat si do ní můžete i své vlastní naměřené hodnoty. Tak budete mít přehled o svém pokroku.

cvičení
Chytré aplikace dokáží zaznamenat vaši veškerou fyzickou aktivitu.

3. Sports Tracker

Aplikaci můžete využívat pro všechny sportovní aktivity, které vás napadnou. Zaznamenává běh, cyklistiku, chůzi, lyžování, jógu i pěší turistiku. Aktivitu sleduje pomocí map a GPS a dále také váš sportovní výkon analyzuje. Dává vám tak vědět o množství spálených kalorií, o vaší průměrné rychlosti, nadmořské výšce, kterou jste zdolali a rovněž váš postup ve sportování. Svou aktivitu také můžete sdílet s přáteli včetně fotografií. Všechny záznamy si rovněž můžete zálohovat. Aplikace taktéž umožňuje vytvářet cvičební plány.

4. Steps

Že ze všeho nejraději chodíte nebo běháte? Stáhněte si aplikaci Steps. Stanovte si svůj denní cíl a můžete vyrazit ven. Aplikace má velmi příjemné a uživatelsky jednoduché rozhraní a ještě vám pomocí barevných kroužků zobrazuje, jak jste na tom každý den se splněním své mety pro lepší kondici. Samozřejmostí je uchovávání historie vašeho cvičení.

5. Runkeeper

Jednou z prvních velmi zajímavých aplikací na sledování běhu či rychlochůze se stala právě aplikace Runkeeper. Monitoruje tempo, vzdálenost, spálené kalorie i čas. A samozřejmě zaznamenává i váš pokrok. V aplikaci najdete také spoustu tréninkových plánů a najde vám i nové běžecké trasy ve vašem okolí.

K TÉMATU  Koitofobie: Strach ze sexu skutečně existuje. Jak se projevuje?

6. Map My Run

Značka Under Armour přišla s aplikací, která nabízí všechny funkce, které poskytují i předešlé appky. A ještě se dokáže propojit s monitorem srdeční frekvence. Také si do aplikace můžete zadat svůj jídelníček. Velkou výhodu má tato aplikace rovněž v tom, že si můžete vybrat formu běhu – buď venku nebo na běžeckém trenažéru. To ne všechny aplikace umožňují a běžci, kteří jsou zvyklí běhat jen doma na pásu nebo v posilovně, tak často přijdou zkrátka.

běh
Sledujte své pokroky v běhu, soutěžte s ostatními, motivujte se k pohybu a cvičení.

7. Krokoměr

Na běhání moc nejste, ale chůzi se psem nebo jen tak sami se sebou byste si zaznamenávali rádi? V tom případě určitě využijte aplikaci Krokoměr. V ní si nastavte svůj cíl, kdy vám aplikace má připomínat denní aktivitu nebo vaše zdravotní data, případně můžete aplikaci propojit s aplikací Zdraví. Krokoměr sleduje vaše úspěchy, pochválí vás, když překonáte svůj vlastní rekord a také uchovává historii. Díky ní mimochodem zjistíte, kolik kalorií jste spálili, kolik metrů nebo kilometrů jste ušli a kolik minut či hodin jste byli v pohybu.

8. Strava

Strava potěší všechny milovníky běhu a cyklistiky. Je nadmíru přehledná, uživatelsky přívětivá a monitoruje veškerý váš trénink. Uživatelé se však rádi nechávají aplikací také motivovat. Dostáváte nejrůznější odznaky, procházíte si nejrůznějšími výzvami a hlavně jste v kontaktu se svými přáteli, s nimiž si můžete i zazávodit.

9. Fitify

Fitify není jen tak ledajaká appka. Stane se vaším osobním trenérem. Je to ryze česká aplikace a má desítky tisíc uživatelů. V aplikaci se pomocí videí naučíte cvičit s kettlebellem, medicinbalem, velkou činkou, na hrazdě nebo například s gym ballem. Aplikace vám pomůže shodit přebytečná kila, udržet se v kondici nebo nabrat svalovou hmotu. Nabízí přes dvacet samostatných workoutů a více než 15 relaxačních cvičení. Funguje i offline a nabízí i hlasového trenéra. Vytvořit si můžete také vlastní týdenní tréninkový plán s cvičením v rozmezí od 15 do 25 minut.

K TÉMATU  Plnit si své sny lze v jakémkoliv věku. Osmdesátiletá DJka je toho důkazem. Jak to zvládá a jaký je její život

10. Yoga Studio – Mind and Body

Nechcete to s rychlým sportem příliš přehánět a raději byste se věnovali něčemu poklidnějšímu, avšak stejně účinnému? V tom případě ještě dnes začněte cvičit jógu. Aplikace Mind and Body patří k těm vůbec nejoblíbenějším.

jóga
Na své si přijdou i milovníci jógy.

Aplikace se neustále mění a tak se nemusíte vůbec bát toho, že by vás brzy omrzela. Na své si přijdou začátečníci i pokročilí. Cvičit můžete deset minut denně, ale klidně i hodinu. Vybíráte si jógové sestavy, které vám budou nejlépe vyhovovat, a ty, které nebudete chtít praktikovat, jednoduše vynecháte. Zároveň ale přibývají stále nové a nové pozice a cvičební sestavy. Výhodou také je, že máte neustále před očima, jak jednotlivé jógové pozice provádět. Tak si můžete vždy natrénovat tu, která vám třeba nejde. Anebo si vyberte cvičení podle toho, co vás zrovna trápí. Můžete si zacvičit jógu pro lepší spánek nebo na bolavé kyčle. Je však nutné podotknout, že je aplikace v angličtině.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Říká vám něco Hamsa jóga nebo védská? Ne vždy je to jen a pouze o cvičení

10 tipů, díky kterým budete běhat s radostí

Zdroje článku:
www.sportvokoli.cz, www.apps.apple.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zdravé lesklé vlasy plné síly a vitality jsou ozdobou každé ženy. Dosáhnout tohoto stavu ale nemusí být vždy snadné. Jednou z nejčastějších chyb je, že svým vlasům věnují ženy péče až příliš. Neustálé mytí, česání, kulmování, fénování či žehlení vlasy zatěžuje a poškozuje. Pravidelná péče je samozřejmě důležitá, je však třeba přistupovat k ní z té správné strany. Jak tedy o vlasy správně pečovat?
Podzim se hlásí o slovo a pro všechny milovníky zeleně to znamená jediné - je třeba začít rostlinky pomalu připravovat na období odpočinku, vegetační klid totiž začíná na podzim a končí až na jaře. Zatím se ale nemusíte úplně plašit, a pokud chcete mít ještě nějakou chvilku krásně zelený a rozkvetlý balkon, můžete ho mít. Které květiny nebo bylinky přežijí i chladnější počasí?
Letošní vánoční svátky přišly doslova nečekaně. Člověk ani nestihl zamhouřit oka. A možná právě proto, že svou pozornost věnoval něčemu jinému, teď nemá ani vyzdobený svůj příbytek. Pokud stejně jako mnozí ostatní doháníte veškeré vánoční resty, možná máte na seznamu i položku: vyzdobit interiér. A od toho jsme tu my.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  

Nepřehlédněte

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek