Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

5 knih o sociálních sítích: Naučte se základy i jak na propracované kampaně

Věříte v budoucnost sociálních sítí? Podnikáte a chcete se se svojí značkou prosadit v online prostředí? Skvělým zdrojem informací pro vás mohou být knihy na téma sociální sítě. Dozvíte se, jaké sítě jsou pro vás nejvhodnější, jaký mají potenciál a jak na nich vybudovat své jméno. Pojďme se podívat na ty nejlepší!
sociálních sítích
Vyznáte se v sociálních sítích?

01. 11. 2022

V dnešní době se najde jen málo lidí, kteří by neměli účet na sociálních sítích. Může se jednat o Facebook, Instagram, Twitter nebo třeba TikTok. Dříve platilo, že tyto platformy sloužily především ke sdílení příspěvků a fotografií s rodinou a přáteli. Nyní ale můžete sociální sítě využít jako marketingový nástroj ke zviditelnění vaší firmy či sebe samotných. Jak na to? Inspirujte se následujícími pěti knihami.

Umění sociálních médií (Guy Kawasaki & Peg Fitzpatrick)

Pokud chcete být v dnešní době vidět, tak vám k tomu nejvíce pomohou právě sociální média. Autoři Guy Kawasaki a Peg Fitzpatrick jsou špičkami ve svém oboru. Mají bohaté zkušenosti z firem jako je Google, Apple, Motorola či Audi.

V knize Umění sociálních médií se dozvíte, jak vkládat příspěvky, jak získat fanoušky pro vaši firmu či blog nebo jak propagovat společenské akce. Dále se naučíte, jak funguje Google+, Friends+Me, Hootsuite, Instatag a další. Kniha je velice čtivá a nemusíte se obávat odborných slov, kterým byste nerozuměli.

#Jak na sítě (Michelle Losekoot & Eliška Vyhnánková)

Autorky knihy #Jak na sítě radí: Zaujmi – naslouchej – vyprávěj – vyhodnocuj. To jsou čtyři principy, které musí ovládat každý, kdo chce na sociálních sítích prorazit. Ať už je vaším cílem vybudovat zákaznickou komunitu, dostat značku do povědomí nebo zvýšit prodeje.

Kniha je nadčasová a vtipná, pokud se změní trendy i uživatelé, jejich principy zůstávají stále aktuální a aplikované na vaše sítě.

kniha
Knihy o sociálních sítích vás naučí, jak oslovit veřejnost svým obsahem.

Milion sledujících (Brendan Kane)

Prostřednictvím knihy Milion sledujících se naučíte, jak během krátké doby získat z nuly velké množství sledujících na sociálních sítích. Jak vytvářet osobní, unikátní a hodnotný obsah a jak budovat svoji multimediální značku prostřednictvím sítí, jako je Facebook, Instagram, YouTube, Snapchat a další. Zkrátka získáte odpověď na otázku, jak mít velký dosah a oslovit široké publikum.

K TÉMATU  Máte pocuchané nervy? Tyhle potraviny jsou lepší než hrst antidepresiv

Strategie sociálních médií (Julie Atherton)

Jedná se o praktického průvodce tvorbou marketingové strategie pro sociální média. Autorka popisuje proces plánování, přípravy a realizace kampaní i měření jejich přínosů. Ukazuje propojení sociálních médií s marketingovými nástroji a komunikačními kanály.

Marketing na sociálních sítích (Vojtěch Bednář)

Pokud chcete se svojí firmou prorazit na Facebooku a Twitteru, pak je pro vás kniha Marketing na sociálních sítích ideální. Autor poskytuje cenné rady, jak efektivně komunikovat na českém trhu skrze sociální sítě. Dozvíte se, jak vést kampaň od plánování až po její zhodnocení, jaké nástroje volit a jaké strategie jsou pro vás dobré.

followers
Vaše sociální sítě stagnují? Už to tak být nemusí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

7 důvodů, proč bychom měli pravidelně číst?

Nadupané detektivky z pera těch nejlepších autorů!

Zdroje článku:
https://www.databazeknih.cz/knihy/umeni-socialnich-medii-356390, https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-na-site-422654, https://www.databazeknih.cz/knihy/milion-sledujicich-430429, https://www.databazeknih.cz/knihy/strategie-socialnich-medii-491924, https://www.albatrosmedia.cz/tituly/8487041/marketing-na-socialnich-sitich/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 
Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Dnes si připomínáme smutné dvacetileté výročí od odchodu legendární české herečky Heleny Růžičkové. Talentovaná umělkyně, která oslnila diváky svým hereckým projevem ve filmech i na divadelních prknech, zanechala nezapomenutelnou stopu v české kultuře. Připomínáme si její kariéru plnou úspěchů, ale také tajemné schopnosti předvídat nejen osud ostatních, ale i svůj vlastní. Článek nahlíží na její životní pouť, filmové triumfy a ukazuje i na dramatické okamžiky, které vedly k jejímu předčasnému rozloučení se světem.
Typy zahrad dělíme podle přístupu k jejich řešení. Jaké rostliny na nich vysadíte už je potom další krok, i když má podle dané charakteristiky také svá pravidla. Vyberte si z mnoha stylů ten, který je vám nejbližší.
Dneska jsme se zaměřili na téma, které je pro každou rodinu klíčové – zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce. V článku "Zdravé stravovací návyky pro děti v novém roce: Jak podporovat vyváženou stravu" přinášíme praktické tipy a nápady, jak dětem přiblížit svět zdravého stravování. Od zajímavých receptů až po osvědčené strategie, čeká na vás inspirace, jak vytvořit prostředí, ve kterém bude zdravá strava pro děti přirozenou a radostnou součástí každodenního života. Připravte se na nový rok plný chutných a vyvážených jídel pro celou rodinu.
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Mnoho lidí nad brokolicí ohrnuje nos, ale zkuste jí dát šanci a třeba vyzkoušejte různé možnosti její přípravy. Pokud vám v nějaké podobě zachutná, vaše zdraví to jistě ocení. Přináší nám totiž celou řadu blahodárných látek.
Skalka je ta část zahrady, se kterou si vyhrajete nejvíc. Tento prvek zahradní architektury napodobuje přirozenou skalní kompozici. Je na vás, kolik prostoru skalce dáte a jak velké kameny zvolíte. Stejně tak, jaké rostliny nebo přímo stromky zde zasadíte. Udělejte si ji podle svého!
Zápach z pračky dokáže pořádně znepříjemnit život. Kromě toho, že se šíří po celé koupelně, může zasáhnout i prádlo. Příčin může být víc, ale většinou je problém přímo v pračce. Máme proto pro vás pár tipů, které vám pomohou udržet pračku ve skvělé kondici.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Renée Zellweger proměnila nominaci a odnesla si prestižní ocenění za hlavní roli v dramatu Judy. Dlouhé roky se před kamerou neobjevila a jak sama přiznává, trpěla depresemi a příliš málo času byla opravdu sama sebou.
Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.

Výběr článků

Svatba se plánuje od začátku do konce. Právě tohle ale přímo volá o to, aby něco nevyšlo podle představ. Někdy je to neškodný trapas, jindy nepříjemný pád. Typickým příkladem je házení kytice nevěsty!
Strie představují typ jizev, které se objevují v případě rychlého natažení nebo zmenšení kůže. Pokožce dodávají pružnost dva proteiny – kolagen a elastin. Díky náhlým změnám se tyto proteiny roztrhnou a kůže ztrácí elasticitu. Její hlubší vrstva zůstane odhalená a objevují se malé jizvičky. Strie se nejvíce objevují v těch místech, kde se ukládá tuk – oblasti břicha, hrudníku, hýždí, boků. Ničím neobvyklým nejsou strie vyskytující se na stehnech, rukách nebo zádech.
Muži rádi zažívají něco nového a dostávají se na hranici lidských možností. Proto se pro ně skvěle hodí adrenalinové dárky. Jaké jsou v dnešní době možnosti? Inspirujeme vás.

Nepřehlédněte

Máte pocit, že solíte málo? Bez dochucení se jídlo nedá jíst, ale na druhou stranu, sůl nám ve větší míře škodí. Jak najít kompromis?
Rodičovství nese velkou zodpovědnost a často si klademe otázku, jestli budu dobrá/ý máma/táta? Nikdo není dokonalý, ale děláme vše tak, jak nejlépe umíme anebo tak, jak to dělali naši rodiče s námi.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek