Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

5 knih o sociálních sítích: Naučte se základy i jak na propracované kampaně

Věříte v budoucnost sociálních sítí? Podnikáte a chcete se se svojí značkou prosadit v online prostředí? Skvělým zdrojem informací pro vás mohou být knihy na téma sociální sítě. Dozvíte se, jaké sítě jsou pro vás nejvhodnější, jaký mají potenciál a jak na nich vybudovat své jméno. Pojďme se podívat na ty nejlepší!
sociálních sítích
Vyznáte se v sociálních sítích?

01. 11. 2022

V dnešní době se najde jen málo lidí, kteří by neměli účet na sociálních sítích. Může se jednat o Facebook, Instagram, Twitter nebo třeba TikTok. Dříve platilo, že tyto platformy sloužily především ke sdílení příspěvků a fotografií s rodinou a přáteli. Nyní ale můžete sociální sítě využít jako marketingový nástroj ke zviditelnění vaší firmy či sebe samotných. Jak na to? Inspirujte se následujícími pěti knihami.

Umění sociálních médií (Guy Kawasaki & Peg Fitzpatrick)

Pokud chcete být v dnešní době vidět, tak vám k tomu nejvíce pomohou právě sociální média. Autoři Guy Kawasaki a Peg Fitzpatrick jsou špičkami ve svém oboru. Mají bohaté zkušenosti z firem jako je Google, Apple, Motorola či Audi.

V knize Umění sociálních médií se dozvíte, jak vkládat příspěvky, jak získat fanoušky pro vaši firmu či blog nebo jak propagovat společenské akce. Dále se naučíte, jak funguje Google+, Friends+Me, Hootsuite, Instatag a další. Kniha je velice čtivá a nemusíte se obávat odborných slov, kterým byste nerozuměli.

#Jak na sítě (Michelle Losekoot & Eliška Vyhnánková)

Autorky knihy #Jak na sítě radí: Zaujmi – naslouchej – vyprávěj – vyhodnocuj. To jsou čtyři principy, které musí ovládat každý, kdo chce na sociálních sítích prorazit. Ať už je vaším cílem vybudovat zákaznickou komunitu, dostat značku do povědomí nebo zvýšit prodeje.

Kniha je nadčasová a vtipná, pokud se změní trendy i uživatelé, jejich principy zůstávají stále aktuální a aplikované na vaše sítě.

kniha
Knihy o sociálních sítích vás naučí, jak oslovit veřejnost svým obsahem.

Milion sledujících (Brendan Kane)

Prostřednictvím knihy Milion sledujících se naučíte, jak během krátké doby získat z nuly velké množství sledujících na sociálních sítích. Jak vytvářet osobní, unikátní a hodnotný obsah a jak budovat svoji multimediální značku prostřednictvím sítí, jako je Facebook, Instagram, YouTube, Snapchat a další. Zkrátka získáte odpověď na otázku, jak mít velký dosah a oslovit široké publikum.

K TÉMATU  Digitální svět a sociální sítě zcela narušují naše soustředění a způsobují stres

Strategie sociálních médií (Julie Atherton)

Jedná se o praktického průvodce tvorbou marketingové strategie pro sociální média. Autorka popisuje proces plánování, přípravy a realizace kampaní i měření jejich přínosů. Ukazuje propojení sociálních médií s marketingovými nástroji a komunikačními kanály.

Marketing na sociálních sítích (Vojtěch Bednář)

Pokud chcete se svojí firmou prorazit na Facebooku a Twitteru, pak je pro vás kniha Marketing na sociálních sítích ideální. Autor poskytuje cenné rady, jak efektivně komunikovat na českém trhu skrze sociální sítě. Dozvíte se, jak vést kampaň od plánování až po její zhodnocení, jaké nástroje volit a jaké strategie jsou pro vás dobré.

followers
Vaše sociální sítě stagnují? Už to tak být nemusí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

7 důvodů, proč bychom měli pravidelně číst?

Nadupané detektivky z pera těch nejlepších autorů!

Zdroje článku:
https://www.databazeknih.cz/knihy/umeni-socialnich-medii-356390, https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-na-site-422654, https://www.databazeknih.cz/knihy/milion-sledujicich-430429, https://www.databazeknih.cz/knihy/strategie-socialnich-medii-491924, https://www.albatrosmedia.cz/tituly/8487041/marketing-na-socialnich-sitich/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete si vyrobit roztomilé a barevné svíčky podle vašeho gusta? Není to nic těžkého! Tyhle nápady vám napoví jako inspirace pro vaše vlastní svíčky, které poslouží také jako dekorace. Zapojte i děti, které budou mít radost z vlastnoručního díla. To může posloužit jako dárek pro někoho z rodiny. Co takhle svíčka jako Coca-Cola nebo překrásný květ růže?
Když se s námi léto loučí v Česku, neznamená to, že jinde na světě sluneční paprsky i nadále nepřevládají. Například takové Maledivy jsou atraktivní i v zimních chladných měsících, o tom není pochyb ani sporu. Pokud přemýšlíte nad tím, že svůj čas strávíte za hranicemi, prozraďme si, co dovolená na Maledivách nabízí a další informace, které se každému turistovi mohou hodit.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Jak nejlépe překvapit a potěšit svého partnera? Muži to mají o dost jednodušší. Ženy během roku „nenápadně“ naznačují, co by se jim líbilo, a pak to s trochou štěstí najdou pod stromečkem. Ale co vybrat pro manžela, přítele, dědečka nebo strýčka? Většinou mluví o tom, jaké se jim líbí auto, motorka, a že ten obytný vůz za dva miliony by si moc přáli. Nechte je snít dál a překvapte je originálními a designově vychytanými dárky z Tipa.eu.

Nepřehlédněte

Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek