Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Nadupané detektivky z pera těch nejlepších autorů. Které musíte jako fanda napětí přečíst?

Přemýšlíte, co dělat během volného odpoledne, kdy je venku nevlídno a v televizi nejde nic, co by vás dvakrát bavilo? Je načase si sednout nad oblíbenou knížkou a s čajem v ruce se pořádně začíst do děje.
detektivky
Napětí, drama a příběh jako hrom! Tihle autoři nezklamou. (foto: 123RF)

07. 03. 2022

Abyste danému okamžiku dodala ty pravé grády, co místo tradiční romantické beletrie sáhnout po trošce adrenalinu a oprášit z knihovny detektivky? Tohle jsou ti nejlepší autoři, kteří za skvělými detektivními příběhy stojí.

Agáta Christie jako královna detektivek 

Jsou příběhy, které nám nedají spát. A přesně takové máme nejraději. Když totiž knížka nedovolí čtenáři, aby ji opustil, může si spisovatel poklepat po rameni. Přesně to mohla i několikrát za svůj život udělat Agáta Christie, která se dnes označuje za královnu detektivních příběhů. Pokud někdo dokázal dodat knize pořádnou porci adrenalinu, napětí a zamotaný, nepředvídatelný děj, byla to právě ona.  

Agáta Christie je dnes už nežijící legendou, která naprosto ovládla i po smrti kriminální žánr. Dodnes se řadí k nejúspěšnějším autorům všech dob. Na svém kontu má více jak osmdesát románů, pohádkových knih i divadelních her, jež byly přeložené do více jak stovky jazyků. Dohromady prodala přes tři miliardy výtisků, a to ještě ani zdaleka s prodejem nekončí. 

Její vůbec nejznámější detektivky jsou příběhy s detektivem Herculem Poirotem v hlavní roli. Jeho ztvárnění známe také z televizních obrazovek.

Jo Nesbo kraluje současnému století 

Pokud se Agáta Christie označuje za královnu detektivních příběhů, tak Jo Nesbo je králem, nebo alespoň princem v témže žánru. Jeho knihy jsou ihned po vydání vyprodané, protože se jeho příběhy dostávají čtenářům velice rychle pod kůži. Velmi často se označuje za muže všech tváří, protože jeho cesta k první knize byla poněkud rozpačitá – tedy alespoň co se jeho snů o ideálním povolání týče. Než se dostal k profesi spisovatele, chtěl být fotbalistou nebo rockovou hvězdou. Nakonec ho však nejvíce proslavil román, který vydal v roce 1997. A od té doby jeho tvorba neutuchá. 

K TÉMATUSkvělý nepečený dort ze sušenek. Tahle dobrota vyžaduje jen minimum ingrediencí i času na přípravu

Kniha Netopýr, Červenka nese smrt nebo Sněhulák. Jeho díla spojuje mnohdy jeden detektiv, ale není to vždy podmínkou. Na jeho kontě se nachází kromě detektivních příběhů i řada povídek pro děti, které jsou nikoliv kriminálního, ale humorného rázu. 

Stieg Larsson stojí za známou trilogií 

Stieg Larsson je poměrně kontroverzní osobnost mnoha tváří. Znát ho můžete jako investigativního novináře, také významného odpůrce pravicového extremismu, nebo právě jako spisovatele, který má na svědomí velice úspěšné detektivky – konkrétně trilogii Milénium, která však vyšla až po autorově smrti. Je ale velká škoda, že ho nakonec dostihl těžký infarkt myokardu, protože kdyby ještě žil pár let, nedočkali bychom se tří děl, ale rovnou deseti. Dnes pouze trilogie totiž byla původně zamýšlená jako desetidílná sága, která by byla bezesporu skvělý počtením.  

Čtenáři si tak nyní musí vystačit pouze s třídílným povídáním o novináři a svéhlavé hrdince. Pokud jste ještě nečetli, rozhodně se do toho pusťte co nejdříve. Stojí to za to.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Knihy pro pohodový večer: desítka těch nejlepších

Kniha nejen pro budoucí podnikatelky? Máme jich pro vás rovnou 5

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Mšice jsou jedním z nejnebezpečnějších a nejškodlivějších druhů hmyzu. Jednak zabíjejí naše milé rostliny, ale i vůbec myšlenka, že máme v domácnosti parazita, není vůbec líbivá. Pokud se něco takového tedy stane, jak s tím bojovat? Co proti mšicím obecně platí a jak se jejich nastěhování do našeho domu vyhnout?
O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.

Nepřehlédněte

Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek