Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Podzimní kolekce 2022: Pulty ovládnou výrazné obleky a baggy jeans

Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.
podzimní kolekce
Nevyhneme se objemným džínům ani mocným oblekům.

18. 10. 2022

Výrazné obleky, ve kterých se neztratíte 

V první řadě podzimní kolekce ovládly obleky všemožného druhu. Věděli jste, že obleky dříve patřily k ryze pánským záležitostem? Ostatně dává smysl, že je nosili pouze muži, a to nejen ve společnosti, ale prakticky neustále. Zlom přišel na přelomu 19. a 20. století, kdy se v obleku vůbec poprvé ukázala žena. A i když z jisté strany sklidila kritiku, byla zárodkem revoluce v módním světě.

Dnes jsou obleky něčím, co nosí ženy s klidným svědomím. Pokud se chcete na podzim zařadit mezi módní ikony, vsaďte na výraznost. Nápadné barevné odstíny nejsou zrovna tradiční v tomto ročním období, ale když už se celý tento rok nese v netradičním duchu, proč v tom nepokračovat?

obleky
Zejména zvažte růžovou, výrazně zelenou nebo oranžovou či neonově žlutou.

Když úplety, tak s prvky netradičnosti 

Netradičnost se letos váže i k úpletům. Takzvaná úpletová móda je oblíbená prakticky každý rok touto dobou, ale tentokrát se do popředí dostanou takové modely, na které zrovna v úpletové módě zvyklí nejste. 

Abychom však byli konkrétní, úplety by měly být posázené netradičními, výraznými vzory, jako jsou například vzory geometrické. Komplety sukní a svetříků, případně šatů a svetříků, jsou trefou do černého.  

úplet
Opět výrazné barvy a netradiční vzor s prvky nepravidelnosti.

Baggy jeans znovu na scéně 

Trend toho, že se navracíme do minulosti a bereme si kousky, které byly populární kdysi, se ani letos v módě nepozměnil. Dokazují to ostatně i takzvané baggy džíny. Pas džínů se začíná posouvat dolů, nohavice obecně jsou vemi široké a volné. Do jisté míry budí pocit nedbalého looku, ale to se dnes doslova miluje.  

I když bokovky na počátku milénia sklidily úspěch pouze krátkodobý, u novodobého střihu těchto džínů se očekává delší trvání.  

baggy
Baggy jeans jsou letošní hit.

Maxi nebo mikro? 

Milujete sukně nebo šaty? Podzimní kolekce nám letos překládají dva extrémy – mikro délku na straně jedné, a maxi délku na straně druhé. Jinými slovy buďto odhalíte poměrně hodně, nebo naopak prakticky nic.

K TÉMATU  Zázraky z listového těsta! Připravte ovocné nebo čokoládové pochoutky jako moučník ke kávě. Podrobný návod vám ukáže, jak je to jednoduché!

Při výběru mikro kousků se je nebojte kombinovat s oversized košilemi nebo crop topy, u maxi délek si pohlídejte, aby sukně nebo šaty končily svou délkou skoro až na zemi.

Je libo kapka průhlednosti? 

Žádná žena by v šatníku neměla postrádat tělově zbarvené podprsenky. Důvod je prostý – přesně tento odstín nejde pod tričkem ani jiným kouskem oblečení vidět, ani kdyby byl průhledný. A jelikož průhledné a sheer modely nastupují na scénu, je takto zbarvené spodní prádlo klíčovým dílem vaší sbírky oblečení.  

Podobných trendů bude letos na podzim významně přibývat. Chytají se takzvané transparentní materiály, které se nosí dokonce i na červené koberce (i když zde není o výstřednosti nouze nikdy). Pokud si netroufáte na průhledné celé vrchní díly oblečení, můžete najít takové modely, které mají transparentní pouze rukávy nebo například záda či je různě vrstvit.  

transparent
Průhledné materiály můžete různě vrstvit.

Korzety znovu formují postavu 

Při pohledu na dobové seriály nebo filmy nejedné z nás problesklo hlavou, jak mohou ženy v takových korzetových šatech dýchat. „Vždyť to musí být velmi nepříjemné,” říkaly si. Člověk by si nepomyslel, že se přesně tato část historie navrátí a že si ženy budou moct stejnou situaci vyzkoušet na vlastní kůži. Je to tak – korzety jsou dalším trendem, které podzimní kolekce letos přinesly a jsou nedílnou součástí nejen šatů, ale také košilí různých střihů.  

korzet
Korzety se vrací do módy a stejně jako u předchozích kousků, můžete je vrstvit!

Spíše než na korzetové šaty se upíná pozornost na korzetové topy všemožných způsobů. Jejich úkolem není naučit ženu nedýchat, ale hezky zdůraznit pas, trup a ňadra. Zejména ženy s takzvanou chlapeckou postavou budou za tento trend vděčné, jelikož se jejich přednosti pod oblečením ztrácí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Jak se rychle zbavit černých teček? Sáhněte po medu, citronu nebo ovesných vločkách

4 zásady, podle kterých si vybrat podzimní kabát a nejnovější trendy v obchodech

Podzimní výzdoba: Jak naladit domov na podzimní notu?

Zdroje článku:
https://www.prozeny.cz/clanek/nej-modni-trendy-pro-podzim-2022-nosit-se-budou-korzety-vyrazne-kostymky-a-baggy-dziny-82457, https://www.zeny.cz/bundy-kabaty-trendy-podzim?kapitola=5
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Tak tohle by vás pravděpodobně nenapadlo. Nebo ano? Vychytávky, které zužitkují doma všechny maminky. Nebo i tátové? :))
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Středa přeje odpočinku. Co všechno ještě dnes slibují hvězdy? Napsala pro vás astroložka Naďa Šmídová.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Ačkoliv plastická chirurgie neustále piluje technologie, díky kterým úspěšně bojujeme proti stárnutí, čím dál větší popularitě se těší obličejová jóga. Tušíte správně, je to cvičení jako každé jiné, ovšem face jóga má za cíl procvičit svaly v obličeji. Pokud nevíte jak začít, není nic jednoduššího než dát follow těmto influencerkám a výsledky se brzy dostaví.
Kvasinky zlepšují vstřebávání živin a podporují správné trávení. Dojde-li ale v organismu k jejich přemnožení, projeví se to řadou nepříjemných příznaků.
Zajímá vás, jak udělat ze svého rande nezapomenutelný zážitek? V našem článku "Originální rande! Tipy na skvělé rande" vám přinášíme jednoduché a praktické rady, jak osvěžit vaše romantické setkání. Od netradičních míst po kreativní aktivity – pojďte s námi objevit nápady, které oživí vaše rande a vytvoří nezapomenutelné vzpomínky. Přečtěte si naše tipy a udělejte z každého rande jedinečný zážitek pro vás oba. Co tedy říkáte na to, abyste se společně vydali na nové dobrodružství lásky?
To, že je nutné dodržovat pitný režim, to je každému známý fakt. Že čistá voda je nejprospěšnější tekutinou, to je taktéž zcela každému jasné. Jenže pití pouhé čiré vody, to člověku může zevšednět a začne vymýšlet způsoby, jakými si hydrataci ozvláštnit.
Pokojové rostliny jsou pro mnoho zahradnic a zahradníků velké téma, hlavně teď v zimě. Běžně totiž pěstujeme i květiny, které pocházejí z úplně jiného podnebného pásu, a tak jim české podmínky příliš nesvědčí. Tím spíše, že jsou pěstovány v interiéru, kde je obvykle stálá teplota kolem dvaceti stupňů bez ohledu na roční období. Ani vlhkost v bytě obvykle není taková, jakou by různé druhy rostlin potřebovaly.
V průběhu ledna vzplál na sociálních sítích vášnivý boj o tělesné ochlupení, když hnutí Januhairy oslavuje přirozenost a vyzývá ženy k odložení žiletek. Je zpět doba kdy se svoboda neoholených těl žen projevuje nejen slovy, ale i odvážnými činy. Přidáte se k revolučnímu hnutí, které vzdoruje společenským standardům krásy a zdůrazňuje jedinečný projev individuality?
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Není nevěra jako nevěra? Už to tak vypadá. Zatímco někdo se kvůli takovému pochybení bičuje celé měsíce, jiný si v pocitu, že své polovičce nasadil parohy výkladní skříně, doslova libuje. Holt každý to má jinak!

Výběr článků

Cílem lymfodrenáže je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu, popřípadě odčerpat přebytečnou lymfu z podkoží zpět do oběhu. Postup je nutno znát a bezpodmínečně respektovat, a tak patří jen do rukou zkušených odborníků. Nesmí způsobit žádné bolestivé pocity, nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje.
Vždy když potkáme muže, který se nám líbí, bojíme se, že uděláme nebo řekneme něco, čím ho naštveme nebo alespoň nepříjemně překvapíme... Má to tak většina z nás a je to přirozené. Navíc spousta mužů v počátcích vztahu nedává svou nelibost nebo naštvání najevo, ale to neznamená, že k vám nic negativního nemohou pocítit. Mohou, jen si to nechávají pro sebe.
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.

Nepřehlédněte

Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
V posledních letech získávají stále více na popularitě předlohy pro rodinné kroniky, které mají inspirovat babičky a dědečky k vyprávění o rodinné historii. Zájem určitě oživil i populární televizní seriál, v němž právě touto formou autoři zmapovali více než padesát let českých dějin. Rodokmeny jsou prostě v módě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek