Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Podzimní kolekce 2022: Pulty ovládnou výrazné obleky a baggy jeans

Podzimní kolekce zaplavily obchodní domy a jistě vás to svádí nějaký nový kousek do svého šatníku ulovit. Bohužel je toho tolik, že člověk neví, co přetrvá déle než pár týdnů. Nevadí, s naší pomocí se ve všem zorientujete. Tohle jsou kousky, které se s největší pravděpodobností budou nosit i další roky.
podzimní kolekce
Nevyhneme se objemným džínům ani mocným oblekům.

18. 10. 2022

Výrazné obleky, ve kterých se neztratíte 

V první řadě podzimní kolekce ovládly obleky všemožného druhu. Věděli jste, že obleky dříve patřily k ryze pánským záležitostem? Ostatně dává smysl, že je nosili pouze muži, a to nejen ve společnosti, ale prakticky neustále. Zlom přišel na přelomu 19. a 20. století, kdy se v obleku vůbec poprvé ukázala žena. A i když z jisté strany sklidila kritiku, byla zárodkem revoluce v módním světě.

Dnes jsou obleky něčím, co nosí ženy s klidným svědomím. Pokud se chcete na podzim zařadit mezi módní ikony, vsaďte na výraznost. Nápadné barevné odstíny nejsou zrovna tradiční v tomto ročním období, ale když už se celý tento rok nese v netradičním duchu, proč v tom nepokračovat?

obleky
Zejména zvažte růžovou, výrazně zelenou nebo oranžovou či neonově žlutou.

Když úplety, tak s prvky netradičnosti 

Netradičnost se letos váže i k úpletům. Takzvaná úpletová móda je oblíbená prakticky každý rok touto dobou, ale tentokrát se do popředí dostanou takové modely, na které zrovna v úpletové módě zvyklí nejste. 

Abychom však byli konkrétní, úplety by měly být posázené netradičními, výraznými vzory, jako jsou například vzory geometrické. Komplety sukní a svetříků, případně šatů a svetříků, jsou trefou do černého.  

úplet
Opět výrazné barvy a netradiční vzor s prvky nepravidelnosti.

Baggy jeans znovu na scéně 

Trend toho, že se navracíme do minulosti a bereme si kousky, které byly populární kdysi, se ani letos v módě nepozměnil. Dokazují to ostatně i takzvané baggy džíny. Pas džínů se začíná posouvat dolů, nohavice obecně jsou vemi široké a volné. Do jisté míry budí pocit nedbalého looku, ale to se dnes doslova miluje.  

I když bokovky na počátku milénia sklidily úspěch pouze krátkodobý, u novodobého střihu těchto džínů se očekává delší trvání.  

baggy
Baggy jeans jsou letošní hit.

Maxi nebo mikro? 

Milujete sukně nebo šaty? Podzimní kolekce nám letos překládají dva extrémy – mikro délku na straně jedné, a maxi délku na straně druhé. Jinými slovy buďto odhalíte poměrně hodně, nebo naopak prakticky nic.

K TÉMATU  Co vše se ukrývá v dámské kabelce?

Při výběru mikro kousků se je nebojte kombinovat s oversized košilemi nebo crop topy, u maxi délek si pohlídejte, aby sukně nebo šaty končily svou délkou skoro až na zemi.

Je libo kapka průhlednosti? 

Žádná žena by v šatníku neměla postrádat tělově zbarvené podprsenky. Důvod je prostý – přesně tento odstín nejde pod tričkem ani jiným kouskem oblečení vidět, ani kdyby byl průhledný. A jelikož průhledné a sheer modely nastupují na scénu, je takto zbarvené spodní prádlo klíčovým dílem vaší sbírky oblečení.  

Podobných trendů bude letos na podzim významně přibývat. Chytají se takzvané transparentní materiály, které se nosí dokonce i na červené koberce (i když zde není o výstřednosti nouze nikdy). Pokud si netroufáte na průhledné celé vrchní díly oblečení, můžete najít takové modely, které mají transparentní pouze rukávy nebo například záda či je různě vrstvit.  

transparent
Průhledné materiály můžete různě vrstvit.

Korzety znovu formují postavu 

Při pohledu na dobové seriály nebo filmy nejedné z nás problesklo hlavou, jak mohou ženy v takových korzetových šatech dýchat. „Vždyť to musí být velmi nepříjemné,“ říkaly si. Člověk by si nepomyslel, že se přesně tato část historie navrátí a že si ženy budou moct stejnou situaci vyzkoušet na vlastní kůži. Je to tak – korzety jsou dalším trendem, které podzimní kolekce letos přinesly a jsou nedílnou součástí nejen šatů, ale také košilí různých střihů.  

korzet
Korzety se vrací do módy a stejně jako u předchozích kousků, můžete je vrstvit!

Spíše než na korzetové šaty se upíná pozornost na korzetové topy všemožných způsobů. Jejich úkolem není naučit ženu nedýchat, ale hezky zdůraznit pas, trup a ňadra. Zejména ženy s takzvanou chlapeckou postavou budou za tento trend vděčné, jelikož se jejich přednosti pod oblečením ztrácí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Džíny všude, kam se podíváte. Které padnou vaší postavě?

4 zásady, podle kterých si vybrat podzimní kabát a nejnovější trendy v obchodech

Podzimní výzdoba: Jak naladit domov na podzimní notu?

Zdroje článku:
https://www.prozeny.cz/clanek/nej-modni-trendy-pro-podzim-2022-nosit-se-budou-korzety-vyrazne-kostymky-a-baggy-dziny-82457, https://www.zeny.cz/bundy-kabaty-trendy-podzim?kapitola=5
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Žraloci. Pro někoho jsou to velmi obávaní mořští tvorové, pro jiné fascinující živočichové, které by bylo úžasné více probádat a ochraňovat. Do podvědomí většiny z nás se žraloci, jakožto krvelačné bestie, zapsali předně Spielbergovým filmem Čelisti. Zároveň v posledních měsících a letech se stále dočítáme a doslýcháme o smrtelných útocích na lidi v destinacích, ve kterých bychom to zrovna nečekali.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Při výběru spodního prádla zaměřujeme svou pozornost předně na design. Myslíme si, že to, jak kalhotky vypadají, je hlavní. Jenže hlavní by měla být jejich zdravotní nezávadnost. Jen hrstka žen si uvědomuje, jak moc ovlivňuje spodní prádlo naše zdraví. Jen málokterá z žen má na paměti, že nevhodné spodní prádlo může stát za bolestivými mykózami nebo svědivými a nepříjemnými ekzémy.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?

Nepřehlédněte

Vždycky, když jsem si četla ty příběhy o tom, jak někdo po letech spokojeného manželství přiznal, že je na stejné pohlaví, nechápala jsem to. Říkala jsem si, jak strašně těžké to musí pro toho druhého být. Nikdy jsem nechtěla, abych něco podobného zažila. Vlastně jsem si nic takového ani nepřipouštěla, prostě jsem si říkala, že mně se nic podobného stát prostě nemůže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek