Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Parní čistič: klady a zápory. Jak si vybrat ten správný?

V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
parní čistič
Klady a zápory parního čističe. (foto: 123RF)

17. 05. 2021

Co je parní čistič?

Ohledně parního čističe prodejci slibují, že vám nejen pomůže rychleji uklidit, ale také vydezinfikuje celý dům. Než se rozběhnete do obchodu a koupíte parní čistič, měli byste se dozvědět nejen o jeho výhodách, ale také věnovat pozornost nevýhodám tohoto výdobytku techniky.

Pozitiva parního čističe

Zpočátku byl parní čistič navržen pouze k dezinfekci místnosti, protože pára, která z něj uniká velmi dobře ničí bakterie, zdraví škodlivý hmyz a plísně. Pro lidi, kteří jsou alergičtí na čisticí prostředky, to zní jako dar z nebes. O něco později výrobci zjistili, že funkci dezinfekce místnosti lze skloubit i s čištění vůbec. Nyní je tedy vybaven různými tryskami a kartáči, které mají pomoci hospodyňkám s úklidem.

Jak je to s tím úklidem?

Pravdou je, že se pro úklid parní čistič docela hodí. Prach ve vzduchu bude sestupovat spolu s částicemi vlhkosti dolů a nebude se tolik šířit. Ženy v domácnosti tak již nepotřebují respirátory, rukavice a nebezpečné čisticí prostředky. Zařízení dobře odstraňuje skvrny a nečistoty na těžko přístupných místech, pomáhá odstraňovat vodní kámen a také plíseň.

Jaké povrchy s ním lze vyčistit

S pomocí různých trysek je s ním možné umýt zrcadlové povrchy, smaltované, keramické výrobky a chromované prvky, stejně jako předměty z nerezové oceli. Tak třeba v koupelně vám parní čistič pomůže rychle vyčistit:

  • koupelnové stěny,
  • dlážděné podlahy,
  • umyvadla,
  • sprchy,
  • toaletu.

Rovněž dokonale zabíjí všechny cizí pachy. Majitelé domácích mazlíčků tuto funkci ocení. Se speciálním nástavcem se zařízení může stát alternativou k žehličce; dokonale vyčistí semišové boty.

Nyní přejdeme k nevýhodám

Bohužel v životě není nic dokonalého a parní čistič není výjimkou. Pokud si myslíte, že pára dokáže snadno odstranit všechny nečistoty z povrchu, budeme vás muset vyvést z omylu. Tak jako dříve budete muset mít po ruce pár hadrů a použít fyzickou slu k odstranění některé ze zašlých a nepoddajných skvrn.

K TÉMATU  Komiks, který vám otevře oči a způsobí u vás doma revoluci

Na co ho raději nepoužívat?

Parní čistič by neměl čistit laminátové a parketové podlahy, které mají voskované spoje. Rovněž stojí za to vyhnout se silikonu – pára ho může zdeformovat. A taky se raději vyhněte těm materiálům, které mají výrazný sklon k reznutí. Před čištěním parním čističem byste měli stále používat vysavač.

Druhy parních čističů

  • Kompaktní parní čističe – jsou vhodné pro malé prostory. Navenek jsou podobné malému vysavači, takže vaše ruce budou volné – zařízení bude stát na podlaze. Má různé nástavce: pro pohodlné čištění kuchyně, pro čištění koberců a také hubici, která odstraní těžko přístupná místa.
  • Ruční parní čističe – nejsou velké a nezabírají v domě mnoho místa, je snadné si na ně zvyknout a cena je velmi příjemná. Avšak hmotnost zařízení je téměř dva kilogramy a budete jej muset při čištění nosit v ruce, což je docela obtížné.
  • Parní čističe s funkcí vysávání – jsou vhodné pro všechny typy čištění, dokonce i to profesionální. Ačkoliv jsou již docela objemné a dražší, překvapí každého svým výkonem a účinností.

Co obsahuje typický parní čistič?

Sada často obsahuje pouze jednu trysku –pro čištění prachu, avšak pro vysoce kvalitní čištění budete potřebovat minimálně 2-3 různé typy trysek. Jejich dodatečným nákupem se vyhnete spoustě problémům. Avšak cena se tím navyšuje a hodně kvalitní model je docela drahý.

Pokud se rozhodnete ušetřit peníze a koupit méně známý model, musíte počítat s tím, že toto zařízení může být méně produktivní.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Vybíráme kávovar do domácnosti. Co při výběru hraje roli?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Přítomnost a pohlazení chlupatého přítele je více než povzbudivé. Tyto němé tváře dokážou povědět více, než by se zdálo. Tak jak pes pomáhá člověku, děje se samozřejmě i naopak. Zodpovědní pánové psů se o svá zvířata pečlivě starají, a dokonce v některých případech i pomáhají rodit štěňátka.
Už jste někdy slyšeli o osteodynamice? Pokud ještě ne, pak určitě nepřehlédněte náš článek. Právě v něm se dozvíte, v čem je tato metoda výjimečná a co všechno s naším tělem dokáže. A už teď můžeme prozradit, že jen samé dobré věci. Tak jdeme na to!
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.

Nepřehlédněte

Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Líčení je prostě zábava. Navíc kočičí oči patří mezi evergreen, co nikdy nevyjde z módy. Pro dnešek jsme si pro vás připravili jednoduché triky, se kterými zvládnete líčení kočičích očí naprosto bez problémů. Kdy si uděláte svou chvilku pro sebe a vyzkoušíte si, jak budete vypadat jako skutečná sexy šelma? Jdeme na to!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek