Sobota , 01. 04. 2023

Kvido

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?

24. 08. 2020

Nebaví vás věčné luxování? Nemáte na vysávání čas, ale koberec je plný prachu, špíny, drobků a dalšího? V takovém případě je tím nejlepším krokem koupit robotický vysavač, který je opravdu skvělým až nepostradatelným pomocníkem při každém domácím úklidu. Díky robotickému vysavači si můžete dát nohy nahoru a popíjet oblíbenou kávu, zatímco vysavač bude uklízet za vás. No nezní to skvěle? Jenže jak si robotického pomocníka vybrat? 

Na koberce nebo na podlahy? 

Vůbec první otázkou, kterou je třeba si zodpovědět, je, jestli budete používat robotického pomocníka na koberce nebo na podlahy. Modely na podlahy si poradí jak s dlažbou, tak i parketami nebo plovoucí podlahou. Modely určené pro luxování koberce si hravě poradí jak s koberci s nízkými vlasy, tak s těmi, které se pyšní vlasy vysokými.  

Při výběru rozhoduje výkon i baterie 

Při výběru je třeba se informovat o výkonu a také o baterii robotického vysavače. Co se týče výkonu, platí, že čím vyšší výkon, tím rychlejší a kvalitnější úklid, ovšem tím menší výdrž baterie. Výkon se někdy uvádí i jako sací tlak. Jedná se o totožnou informaci, která se pohybuje v rozmezí od osmi do čtyřiceti W.  

V případě baterie vás bude zajímat to, jak dlouho se dobíjí. Samozřejmě je lepší, když bude vysavač dobíjen pár hodin místo celého dne. Zároveň se ptejte, jestli je vysavač schopen vysát koberec na jedno nabití. Vyhnete se tím nemilému překvapení, když vysavač doslouží v polovině své služby.  

Potřebujete i vytřít? 

Máte v celém domě podlahu a nechce se vám ji ani luxovat, ani vytírat? V takovém případě byste si rovnou měli pořídit robotický vysavač s mopem, který umí nejen vysávat, ale zároveň i vytírat díky zabudované nádobě na vodu a také díky textilii určené na vytírání.  

K TÉMATU  Aviváž svede víc, než jen oživí barvy vašeho prádla

Robotický vysavač s mopem je rozhodně skvělý pomocník, ovšem mnohé stroje si neumí samy vlhčit vytírací textilii, tudíž ji musíte sami v průběhu vytírání namáčet. Textilie má totiž tendenci rychle vysychat.  

Když o vysavači ani nevíte 

V současné době na trhu najdete i takové vysavače, které prakticky ani neslyšíte. Jejich hlučnost je minimální, tudíž vás nebudou rušit při sledování oblíbeného pořadu ani při jiných aktivitách. Pokud si chcete pořídit tichého pomocníka na úklid, preferujte ty, jejichž hlučnost se pohybuje kolem 60 dB a níž.  

I vysavače jsou chytré 

Jelikož žijeme v chytré době plné technologií, i robotický vysavač může překvapit svou chytrostí. Pokud si pořídíte takzvaného SMART vysavače, pořídíte si pomocníka, který v sobě má ukrytou řadu funkcí. Například sám rozeznává, kde je nábytek nebo schod, z něhož by mohl spadnout. Také disponuje více programy na vysávání, jež lze nastavit pro každou místnost zvlášť.  

Jak bude vypadat váš pomocník na úklid, který ušetří čas i energii jak vaši, tak tu elektrickou?  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
No, opravdu není řeč o situaci, kdy by dítě z nějakého důvodu mělo indigově modrou barvu. Tuto barvu však může mít jeho aura, proto takové označení. Tyto děti jsou tak trochu zvláštním úkazem v našem světě a je dobré naučit se jim porozumět. Ale také to může být trochu jinak a můžete si myslet, že indigové děti jsou prostě jen děti odlišně vychovávané a snažíme se tu obhájit jejich nepřizpůsobivé chování.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Jste-li uživatelem sociálních sítí, jako jsou Facebook, TikTok či Instagram, jméno Khaby Lame je vám pravděpodobně povědomé. Nebo možná není, ale jakmile zahlédnete jeho fotografii, okamžitě se vám vybaví vtipná videa, jež pravidelně sdílí. A pokud ho ani takto nepoznáváte, postačí si jich pár pustit a zajisté se zařadíte mezi jeho sledující. Jeho originální nápady hýbou virtuálním světem. Bez jediného slova si získal miliony fanoušků a odběratelů, a tím se mu obrátil život vzhůru nohama.
Stříbrný náhrdelník je více než jen krásný. V tomto blogu najdete všechny výhody nošení stříbrného náhrdelníku. Hledáte nový náhrdelník, který byste přidaly do své šperkové kolekce, a zvažujete stříbro? Děláte skvělou volbu. Náhrdelníky ze stříbra jsou krásné, odolné a nestojí jmění. Jsou také hypoalergenní a snadno se udržují na rozdíl od mnoha jiných drahých kovů. Stříbrné náhrdelníky jsou univerzální a dostupné v široké škále stylů. Takže ať už hledáte něco elegantního, nebo dáváte přednost roztomilému a hravému vzhledu, určitě najdete ten pravý stříbrný náhrdelník pro vás. Chcete více podrobností o všech výhodách tohoto úžasného kovu?
Nebojte se, nechceme vás nijak strašit, je už je čas na vánoční přípravy. Ale co si budeme povídat, doma vyrobený adventní kalendář zabere nějaký čas a v době, kdy bude aktuální, budete mít jistě dost jiné práce. Co si to tedy letos trochu ulehčit a připravit se. Užijete si i samotnou výrobu kalendáře třeba v rodinném kruhu.
Ano, i když se to může zdát neuvěřitelné, také na cukru vznikají závislosti. Po konzumaci cukru se v našem mozku spustí centrum odměn stejně, jako když si závislý člověk dá heroin. A člověk se logicky chce odměňovat. Proto je velmi důležité omezit příjem cukru a sledovat své tělo.
Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.

Nepřehlédněte

Každé roční období má svůj specifický nádech a ani podzim není výjimkou. Sice budete trávit více večerů doma kvůli deštivému a studenému počasí, ale o to větší máte motivaci si svůj příbytek zútulnit podzimními dekoracemi. Jdeme na to!
Voda je pro člověka jeden z nejdůležitějších prvků. Víte, že tvoří až 60 % těla dospělého jedince? Je nezbytná pro biochemické reakce, zásobování celého těla živinami, odstraňování odpadních látek a pro udržování krevního oběhu a tělesné teploty. Jak se ale v létě udržet správně hydratovaní, co se počítá, a co ne?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek