Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?

24. 08. 2020

Nebaví vás věčné luxování? Nemáte na vysávání čas, ale koberec je plný prachu, špíny, drobků a dalšího? V takovém případě je tím nejlepším krokem koupit robotický vysavač, který je opravdu skvělým až nepostradatelným pomocníkem při každém domácím úklidu. Díky robotickému vysavači si můžete dát nohy nahoru a popíjet oblíbenou kávu, zatímco vysavač bude uklízet za vás. No nezní to skvěle? Jenže jak si robotického pomocníka vybrat? 

Na koberce nebo na podlahy? 

Vůbec první otázkou, kterou je třeba si zodpovědět, je, jestli budete používat robotického pomocníka na koberce nebo na podlahy. Modely na podlahy si poradí jak s dlažbou, tak i parketami nebo plovoucí podlahou. Modely určené pro luxování koberce si hravě poradí jak s koberci s nízkými vlasy, tak s těmi, které se pyšní vlasy vysokými.  

Při výběru rozhoduje výkon i baterie 

Při výběru je třeba se informovat o výkonu a také o baterii robotického vysavače. Co se týče výkonu, platí, že čím vyšší výkon, tím rychlejší a kvalitnější úklid, ovšem tím menší výdrž baterie. Výkon se někdy uvádí i jako sací tlak. Jedná se o totožnou informaci, která se pohybuje v rozmezí od osmi do čtyřiceti W.  

V případě baterie vás bude zajímat to, jak dlouho se dobíjí. Samozřejmě je lepší, když bude vysavač dobíjen pár hodin místo celého dne. Zároveň se ptejte, jestli je vysavač schopen vysát koberec na jedno nabití. Vyhnete se tím nemilému překvapení, když vysavač doslouží v polovině své služby.  

Potřebujete i vytřít? 

Máte v celém domě podlahu a nechce se vám ji ani luxovat, ani vytírat? V takovém případě byste si rovnou měli pořídit robotický vysavač s mopem, který umí nejen vysávat, ale zároveň i vytírat díky zabudované nádobě na vodu a také díky textilii určené na vytírání.  

K TÉMATU  Banánová slupka najde v domácnosti své využití. Proč ji nevyhazovat?

Robotický vysavač s mopem je rozhodně skvělý pomocník, ovšem mnohé stroje si neumí samy vlhčit vytírací textilii, tudíž ji musíte sami v průběhu vytírání namáčet. Textilie má totiž tendenci rychle vysychat.  

Když o vysavači ani nevíte 

V současné době na trhu najdete i takové vysavače, které prakticky ani neslyšíte. Jejich hlučnost je minimální, tudíž vás nebudou rušit při sledování oblíbeného pořadu ani při jiných aktivitách. Pokud si chcete pořídit tichého pomocníka na úklid, preferujte ty, jejichž hlučnost se pohybuje kolem 60 dB a níž.  

I vysavače jsou chytré 

Jelikož žijeme v chytré době plné technologií, i robotický vysavač může překvapit svou chytrostí. Pokud si pořídíte takzvaného SMART vysavače, pořídíte si pomocníka, který v sobě má ukrytou řadu funkcí. Například sám rozeznává, kde je nábytek nebo schod, z něhož by mohl spadnout. Také disponuje více programy na vysávání, jež lze nastavit pro každou místnost zvlášť.  

Jak bude vypadat váš pomocník na úklid, který ušetří čas i energii jak vaši, tak tu elektrickou?  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
Amber Rachdi bydlí v americkém městě Troutdale a většina jejího mladí se točila kolem enormní obezity, vážila totiž neskutečných 300 kilogramů. Tato mladá žena po jistý čas vůbec neřešila, množství a skladbu svého jídelníčku, proto se prakticky vyjedla až do extrémních rozměrů. Zdravotní stav jí ale donutil zhubnout. Jak se jí to podařilo? Pojďte se podívat.
Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
Patříte mezi ty, kteří ráno bojují s nedostatkem energie? Zvoní budík, vy máte vstát, ale vám se tak nechce! Nejradši byste spali ještě další 3 hodiny... Pak nakonec vstanete, ale bez elánu, bez energie a jediné, na co se těšíte, je ranní káva. A doufáte, že právě ona vás spasí. Jenže pak uběhne pár hodin a vy potřebujete další kávu... Jak s tímto skoncovat? Jak se cítit vždy plní energie a to třeba i bez kávy? Pokračujte ve čtení článku a odpověď najdete!
Mnoho z nás trpí nějakou vadou zraku, nejčastěji se však jedná o krátkozrakost či dalekozrakost, tudíž je korekce zraku pro mnoho lidí téma, které musejí řešit. Co je však lepší – brýle nebo kontaktní čočky?

Nepřehlédněte

Všechny módní přehlídky jaro/léto 2023 jsou nyní za námi. Zaznamenali jsme je a vytáhli jsme klíčové jarní módní trendy v oblasti dámských teplákových souprav, na které byste se letos měly zaměřit. A zatímco návrháři zůstali věrni svému osobnímu stylu, objevilo se několik společných klíčových kousků, od kterých očekáváme, že budou pronikat z kolekcí přímo na trh a do našich šatníků.
Zoufalé manželky – kdo by neznal tento legendární seriál a jeho 4 hlavní představitelky? Když tedy pomineme Mary Alice, která to zabalila již v pilotním dílu. Ani se jí nedivíme, když dopředu znala scénář. Asi nebyla jediná, kdo se nedokázal vyznat v té spleti nekonečných vražd, zmizení, sousedských válek a podrazů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek