Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?

24. 08. 2020

Nebaví vás věčné luxování? Nemáte na vysávání čas, ale koberec je plný prachu, špíny, drobků a dalšího? V takovém případě je tím nejlepším krokem koupit robotický vysavač, který je opravdu skvělým až nepostradatelným pomocníkem při každém domácím úklidu. Díky robotickému vysavači si můžete dát nohy nahoru a popíjet oblíbenou kávu, zatímco vysavač bude uklízet za vás. No nezní to skvěle? Jenže jak si robotického pomocníka vybrat? 

Na koberce nebo na podlahy? 

Vůbec první otázkou, kterou je třeba si zodpovědět, je, jestli budete používat robotického pomocníka na koberce nebo na podlahy. Modely na podlahy si poradí jak s dlažbou, tak i parketami nebo plovoucí podlahou. Modely určené pro luxování koberce si hravě poradí jak s koberci s nízkými vlasy, tak s těmi, které se pyšní vlasy vysokými.  

Při výběru rozhoduje výkon i baterie 

Při výběru je třeba se informovat o výkonu a také o baterii robotického vysavače. Co se týče výkonu, platí, že čím vyšší výkon, tím rychlejší a kvalitnější úklid, ovšem tím menší výdrž baterie. Výkon se někdy uvádí i jako sací tlak. Jedná se o totožnou informaci, která se pohybuje v rozmezí od osmi do čtyřiceti W.  

V případě baterie vás bude zajímat to, jak dlouho se dobíjí. Samozřejmě je lepší, když bude vysavač dobíjen pár hodin místo celého dne. Zároveň se ptejte, jestli je vysavač schopen vysát koberec na jedno nabití. Vyhnete se tím nemilému překvapení, když vysavač doslouží v polovině své služby.  

Potřebujete i vytřít? 

Máte v celém domě podlahu a nechce se vám ji ani luxovat, ani vytírat? V takovém případě byste si rovnou měli pořídit robotický vysavač s mopem, který umí nejen vysávat, ale zároveň i vytírat díky zabudované nádobě na vodu a také díky textilii určené na vytírání.  

K TÉMATU  Tuhé mýdlo jen na mytí rukou? Rozhodně ne! My víme, k čemu se vám doma může hodit

Robotický vysavač s mopem je rozhodně skvělý pomocník, ovšem mnohé stroje si neumí samy vlhčit vytírací textilii, tudíž ji musíte sami v průběhu vytírání namáčet. Textilie má totiž tendenci rychle vysychat.  

Když o vysavači ani nevíte 

V současné době na trhu najdete i takové vysavače, které prakticky ani neslyšíte. Jejich hlučnost je minimální, tudíž vás nebudou rušit při sledování oblíbeného pořadu ani při jiných aktivitách. Pokud si chcete pořídit tichého pomocníka na úklid, preferujte ty, jejichž hlučnost se pohybuje kolem 60 dB a níž.  

I vysavače jsou chytré 

Jelikož žijeme v chytré době plné technologií, i robotický vysavač může překvapit svou chytrostí. Pokud si pořídíte takzvaného SMART vysavače, pořídíte si pomocníka, který v sobě má ukrytou řadu funkcí. Například sám rozeznává, kde je nábytek nebo schod, z něhož by mohl spadnout. Také disponuje více programy na vysávání, jež lze nastavit pro každou místnost zvlášť.  

Jak bude vypadat váš pomocník na úklid, který ušetří čas i energii jak vaši, tak tu elektrickou?  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Zmatená a vystrašená zvířata, plačící malé děti a nepořádek na ulicích je výsledkem hlučných ohňostrojů, které k oslavám silvestra už tak nějak patří. Ale vzhledem k tomu, že následky jsou jak pro zvířata, tak pro děti často fatální, existují místa, kde je pyrotechnika naprosto zakázaná a čím dál více lidí se uchyluje k oslavám Nového roku bez petard.
Špatný odhad, spěch anebo úplně nová sůl, to jsou důvody, kdy nejčastěji přesolíme jídlo a ruku na srdce, stalo se nám to asi všem. Než vyhodíte jídlo do koše přečtěte si těchto našich 5 rad, jak pokrm zachránit.
Meduňka – citronem vonící bylina z Evropy se používá jako kulinářská, léčivá i kosmetická bylina. Všeobecně se má za to, že má uklidňující účinky, je ceněná pro svou schopnost snižovat stres a úzkost, podporovat lepší spánek a zmírňovat zažívací potíže a nadýmání. Zdravotní studie prokázaly, že meduňka dokáže zvýšit pocit pohody, štěstí a bdělosti jednotlivců.
Jak si během minuty poradit s okem na svetru? Jak na zaseklý zip u kalhot nebo odpad, ucpaný vašimi vlasy? A k čemu všemu se dá využít korkový špunt? To a mnohem víc praktických vychytávek ve videu. Neuvěříte, jak to může být snadné!
Kovové skulptury najdeme všude po světě jako variantu sochařství. Co myslíte, zdobí tahle díla veřejné i zahradní prostory nebo jsou nevkusné a překážejí?
Nevzhledné vypouklé bříško, potíže s trávením a jiné problémy mohou být příčinou rozestupu břišních svalů. Mylnou představou jsou také klasické obyčejné cviky, které by měly s diastázou pomoct. Co diastáza přesně znamená a co na ni zaručeně zabírá?
Znamení zvěrokruhu o nás prozradí mnohé. Napoví, které plemeno psa je pro nás tím pravým společníkem, prozradí i to, jaké jsou naše silné a slabé stránky. Dokonce upozorní na to, jakým jsme milencem. A kromě jiného i naznačí, jestli patříme mezi chytrá či méně inteligentní stvoření.
Znáte to, s velkou radostí si domů přinesete novou rostlinu, která vypadá báječně, jenže po pár měsících si všimnete jistých vad na kráse. Některé se projeví dokonce okamžitě, jen co kytka překročila práh vašeho domu. Ať už jsou to žluté nebo svěšené listy, každým takovým náznakem se nám rostlina snaží říct, že jí něco chybí, nebo přebývá.
Simona Postlerová, oblíbená česká herečka, zemřela ve věku 59 let, jak potvrdil deník Blesk. Známá byla především z filmů jako "Tancuj, Matyldo" a "Probudím se včera" a z televizních seriálů "Docent", "Krejzovi" a "Vyprávěj".
Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.

Výběr článků

Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Ekologické metody v domácnosti jsou dobrá nejen pro naši planetu, ale také pro vaši peněženku. Ušetříte díky tomu hodně peněz, které byste jinak zaplatili dodavateli vody. Tím, že naplno využijete dešťovou vodu, se vám hodně sníží účty za energie.

Nepřehlédněte

Pod střechou každé domácnosti se dnes a denně odehrávají různé scénáře. A my můžeme jenom odhadovat, jakým problémům se v jednotlivých domech musí čelit. Pojďme to však vzít z trochu jiného, obecnějšího hlediska a prozraďme si, jaké problémy sužují českou společnost jako takovou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek