Domů » Bydlení » Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?
Bydlení Čištění a úklid

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

robotický vysavač
Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat? (zdroj foto: 123rf.com)
Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?

Nebaví vás věčné luxování? Nemáte na vysávání čas, ale koberec je plný prachu, špíny, drobků a dalšího? V takovém případě je tím nejlepším krokem koupit robotický vysavač, který je opravdu skvělým až nepostradatelným pomocníkem při každém domácím úklidu. Díky robotickému vysavači si můžete dát nohy nahoru a popíjet oblíbenou kávu, zatímco vysavač bude uklízet za vás. No nezní to skvěle? Jenže jak si robotického pomocníka vybrat? 

Na koberce nebo na podlahy? 

Vůbec první otázkou, kterou je třeba si zodpovědět, je, jestli budete používat robotického pomocníka na koberce nebo na podlahy. Modely na podlahy si poradí jak s dlažbou, tak i parketami nebo plovoucí podlahou. Modely určené pro luxování koberce si hravě poradí jak s koberci s nízkými vlasy, tak s těmi, které se pyšní vlasy vysokými.  

Při výběru rozhoduje výkon i baterie 

Při výběru je třeba se informovat o výkonu a také o baterii robotického vysavače. Co se týče výkonu, platí, že čím vyšší výkon, tím rychlejší a kvalitnější úklid, ovšem tím menší výdrž baterie. Výkon se někdy uvádí i jako sací tlak. Jedná se o totožnou informaci, která se pohybuje v rozmezí od osmi do čtyřiceti W.  

V případě baterie vás bude zajímat to, jak dlouho se dobíjí. Samozřejmě je lepší, když bude vysavač dobíjen pár hodin místo celého dne. Zároveň se ptejte, jestli je vysavač schopen vysát koberec na jedno nabití. Vyhnete se tím nemilému překvapení, když vysavač doslouží v polovině své služby.  

Potřebujete i vytřít? 

Máte v celém domě podlahu a nechce se vám ji ani luxovat, ani vytírat? V takovém případě byste si rovnou měli pořídit robotický vysavač s mopem, který umí nejen vysávat, ale zároveň i vytírat díky zabudované nádobě na vodu a také díky textilii určené na vytírání.  

Robotický vysavač s mopem je rozhodně skvělý pomocník, ovšem mnohé stroje si neumí samy vlhčit vytírací textilii, tudíž ji musíte sami v průběhu vytírání namáčet. Textilie má totiž tendenci rychle vysychat.  

Když o vysavači ani nevíte 

V současné době na trhu najdete i takové vysavače, které prakticky ani neslyšíte. Jejich hlučnost je minimální, tudíž vás nebudou rušit při sledování oblíbeného pořadu ani při jiných aktivitách. Pokud si chcete pořídit tichého pomocníka na úklid, preferujte ty, jejichž hlučnost se pohybuje kolem 60 dB a níž.  

I vysavače jsou chytré 

Jelikož žijeme v chytré době plné technologií, i robotický vysavač může překvapit svou chytrostí. Pokud si pořídíte takzvaného SMART vysavače, pořídíte si pomocníka, který v sobě má ukrytou řadu funkcí. Například sám rozeznává, kde je nábytek nebo schod, z něhož by mohl spadnout. Také disponuje více programy na vysávání, jež lze nastavit pro každou místnost zvlášť.  

Jak bude vypadat váš pomocník na úklid, který ušetří čas i energii jak vaši, tak tu elektrickou?  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!