Středa , 05. 10. 2022

Eliška

Robotický vysavač jako nepostradatelný pomocník. Podle čeho ho vybrat?

Jelikož robotický vysavač efektivně uklidí, dokonce ušetří elektrickou energii, vyplatí se do něj investovat. Jenže na trhu se setkáte rovnou s několika druhy robotických vysavačů. Podle čeho robotického pomocníka vybírat?

24. 08. 2020

Nebaví vás věčné luxování? Nemáte na vysávání čas, ale koberec je plný prachu, špíny, drobků a dalšího? V takovém případě je tím nejlepším krokem koupit robotický vysavač, který je opravdu skvělým až nepostradatelným pomocníkem při každém domácím úklidu. Díky robotickému vysavači si můžete dát nohy nahoru a popíjet oblíbenou kávu, zatímco vysavač bude uklízet za vás. No nezní to skvěle? Jenže jak si robotického pomocníka vybrat? 

Na koberce nebo na podlahy? 

Vůbec první otázkou, kterou je třeba si zodpovědět, je, jestli budete používat robotického pomocníka na koberce nebo na podlahy. Modely na podlahy si poradí jak s dlažbou, tak i parketami nebo plovoucí podlahou. Modely určené pro luxování koberce si hravě poradí jak s koberci s nízkými vlasy, tak s těmi, které se pyšní vlasy vysokými.  

Při výběru rozhoduje výkon i baterie 

Při výběru je třeba se informovat o výkonu a také o baterii robotického vysavače. Co se týče výkonu, platí, že čím vyšší výkon, tím rychlejší a kvalitnější úklid, ovšem tím menší výdrž baterie. Výkon se někdy uvádí i jako sací tlak. Jedná se o totožnou informaci, která se pohybuje v rozmezí od osmi do čtyřiceti W.  

V případě baterie vás bude zajímat to, jak dlouho se dobíjí. Samozřejmě je lepší, když bude vysavač dobíjen pár hodin místo celého dne. Zároveň se ptejte, jestli je vysavač schopen vysát koberec na jedno nabití. Vyhnete se tím nemilému překvapení, když vysavač doslouží v polovině své služby.  

Potřebujete i vytřít? 

Máte v celém domě podlahu a nechce se vám ji ani luxovat, ani vytírat? V takovém případě byste si rovnou měli pořídit robotický vysavač s mopem, který umí nejen vysávat, ale zároveň i vytírat díky zabudované nádobě na vodu a také díky textilii určené na vytírání.  

K TÉMATU  Každá koruna se počítá: Na čem všem se dá ušetřit?

Robotický vysavač s mopem je rozhodně skvělý pomocník, ovšem mnohé stroje si neumí samy vlhčit vytírací textilii, tudíž ji musíte sami v průběhu vytírání namáčet. Textilie má totiž tendenci rychle vysychat.  

Když o vysavači ani nevíte 

V současné době na trhu najdete i takové vysavače, které prakticky ani neslyšíte. Jejich hlučnost je minimální, tudíž vás nebudou rušit při sledování oblíbeného pořadu ani při jiných aktivitách. Pokud si chcete pořídit tichého pomocníka na úklid, preferujte ty, jejichž hlučnost se pohybuje kolem 60 dB a níž.  

I vysavače jsou chytré 

Jelikož žijeme v chytré době plné technologií, i robotický vysavač může překvapit svou chytrostí. Pokud si pořídíte takzvaného SMART vysavače, pořídíte si pomocníka, který v sobě má ukrytou řadu funkcí. Například sám rozeznává, kde je nábytek nebo schod, z něhož by mohl spadnout. Také disponuje více programy na vysávání, jež lze nastavit pro každou místnost zvlášť.  

Jak bude vypadat váš pomocník na úklid, který ušetří čas i energii jak vaši, tak tu elektrickou?  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Čistotu a lesk vaší trouby podpoří tyhle skvělé triky! Neváhejte je vyzkoušet

Interiérová houpačka je ideálním místem k relaxaci. Pohoupejte se doma!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Jde na vás nachlazení a potřebujete se ho rychle zbavit? Přepadla vás velká rýma, pociťujete bolest hlavy a cítíte se slabí? V dnešním článku vám prozradím, jak z toho vyváznout co nejrychleji! Zároveň vám povím, jak tomu předejít. Takže pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli informace, které vám budou přínosné.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Stres je způsobován čímkoli, co vede k nervozitě, k vzteku, k frustraci nebo vás činí nešťastnými. Ví se, že příliš mnoho stresu má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Ovšem obtížné je rozpoznat, kdy už je stres škodlivý a kdy ještě prospívá. Když ho poznáte, je poměrně jednoduché s ním něco udělat. Tenhle návod vám umožní se mu postavit.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
V současnosti se ženy dělí převážně na dvě skupiny. Některé nedají dopustit na menstruační kalíšek, jiné vždy raději sáhnou po klasických vložkách nebo tampónech. Před časem však na náš trh dorazily i menstruační kalhotky. Pokud se tedy rozhodujete, po čem sáhnete zrovna vy, čtěte dál.

Nepřehlédněte

Muži jí leželi u nohou, ženy v její blízkostí pukaly závistí. Byla krásná, talentovaná, ale osud se s ní nemazlil. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších a nejnadanějších hereček, které se kdy ve filmovém světě objevily.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek