Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

Jarní dekorace: přivolejte do vašeho domova jaro

Jaro je oficiálně tady, a tak byste měli i ve své domácnosti navodit jarní atmosféru. K tomu vám perfektně poslouží několik jarních dekorací, co rozzáří váš interiér pastelovými barvami.
jarní dekorace
Přineste si do domova jaro. (foto: 123RF)

19. 04. 2021

Základem jarní dekorace jsou barvy

Abyste do svého interiéru dostali veselou náladu a jarní atmosféru, je potřeba zakomponovat do vašeho interiéru dostatek pastelových barev. Pokud máte rádi minimalistický styl, s barvami to nepřehánějte, skvělým doplňkem budou dekorace ve vanilkově žluté, světle růžové nebo zelenkavé barvě.

Dekorujte od vchodu

Jedním z důležitých prvků jarní výzdoby je samotný vchod do vašeho domu nebo bytu. Vedle vchodových dveří můžete exteriér ozdobit vysokým květináčem s březovým proutím. Takovou dekoraci můžete omotat barevnými stuhami, budou vypadat mezi proutím velmi zajímavě.

Na vchodové dveře umístěte dominantní dekorační věnec, který koupíte v zahradnictví – nebo si vyrobte vlastní. Větvičkami smotaný věnec ozdobte například:

  • drobnými velikonočními vajíčky,
  • stuhami,
  • zelenými lístečky.

Navodíte tak krásnou jarní atmosféru.

Do předsíně či chodby můžete dát také jeden z těchto dominantních prvků, vysoký květináč bude v rohu u věšáku nebo botníku vypadat dobře. Pokud máte ve vaší předsíni odkládací stolek nebo komodu, můžete na ni umístit drobné dekorace. Malý dřevěný zajíček vedle malého věšáku na klíče nebo drobná jarní květina dodá místnosti na zajímavosti.

Kuchyňská linka s jídelnou

Na kuchyňské lince musí být dostatek plochy a prostoru na práci, proto si zbytečně na samotnou linku nedávejte příliš dekorací. Jestliže vaše kuchyň disponuje barovým pultem, pak na pultě můžete vystavit zajímavý prvek jara.

Půlky rozbitých skořápek od vajíček naplňte zeminou a zasaďte do ní pár semínek trávy nebo řeřichy. Brzy vám z vajec vyroste krásná zelená tráva, která poslouží jako zajímavá dekorace kuchyně.

Jídelní stůl bývá jednou z největších dominant celé domácnosti. Na jídelním stole totiž můžete projevit veškerou svou kreativitu. Zvolte něžný jarní ubrus – a doprostřed jídelního stolu přichystejte jarní dekoraci. Ta může být ve tvaru věnce nebo podélného tácku, na který umístíte malovaná vajíčka.

K TÉMATU  Nápadité svícny a svíčky pro dokonalou atmosféru doma. Nečekejte na oslavy, zapálit je můžete kdykoliv

Obývací pokoj je nejdůležitější místností

V obývacím pokoji můžete svou fantazii pořádně projevit díky velkému prostoru a možné kreativitě. Pohovku ozdobte barevnou dekou a dekorativními polštáři. Dbejte na to, aby tyto dvě barvy k sobě dobře ladily. K těmto barvám slaďte poté květníky s pokojovými rostlinami i ostatní dekorace.

Na komodu pod televizi můžete umístit některé dekorace ve tvaru velikonočního zajíčka. Konferenční stolek ozdobte barevnými svícny nebo malým věncem s velikonočními vajíčky.

Mezi další jarní dekorace patří také barevné květináče na rostliny, ty můžete rozmístit na vnitřní parapety oken. Na kličky oken můžete zavěsit také barevné stuhy, ty celému interiéru dodají na zajímavosti.

Pusťte jaro do ložnice

I v ložnici vám může být příjemně – a navození jarní atmosféry je velmi jednoduché. Stačí vyměnit ložní prádlo a prostěradlo za jarní motiv nebo pastelové barvy. K povlečení stačí dodat už jen pár dekorací, které navodí příjemnou atmosféru.

Pro úplné dokončení vašeho dekorování můžete na přádelník vystavit vedle klasických jarních dekorací také vázu s větvičkami, ta dodá celému pokoji příjemný přírodní prvek. Pro navození příjemné atmosféry můžete také dodat ložnici příjemnou vůni pomocí difuzéru, nezapomeňte však důkladně vyvětrat před spaním.

Celý dům bude díky jarním dekoracím o něco veselejší a příjemnější na pohled. Nezapomeňte na mnoho dekorativních prvků s trávou nebo řeřichou, zelená barva a květiny k jarnímu období neodmyslitelně patří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lana a provazy jako dekorace v interiéru. Kde všude se dají použít?

DIY: vyrobte si překrásný svícen z proutí nebo vánočních světýlek. Jednoduché dekorace budou hotové za pár minut

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.
Čeká vás stěhování nebo jen měníte interiér vašeho současného bydlení? Rády byste se zbavily nepotřebných věcí a pustily do vašeho bytu nebo domku více světla, pozitivní energie a jarního vzduchu? Co takhle vyzkoušet metody podle čínské tradice Feng Shui? Díky ní může být prostor, kde žijete, v absolutní rovnováze. Mělo by to být místo, kde byste se měly cítit příjemně a pohodlně, a zároveň nebýt zahlceny zbytečnými věcmi.
Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Máte pocit, že vaše aviváž není tak zázračná jako v televizní reklamě? I když nerozjasní barvy vašeho prádla tak, jak by podle televize měla, nelamte nad ní hůl. Své využití najde i v mnoha dalších oblastech, na které její výrobce tak úplně nemyslel. Kde všude vám aviváž přijde vhod? To se dozvíte v našem dnešním článku.
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?

Nepřehlédněte

Retro nábytek je v módě a vintage je stále skloňované slovo. Retro nábytek má své kouzlo, které nás přenese do jiných časů. Uvažovali jste ale i o kouzlu retro zvuku?
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek