Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Jarní dekorace: přivolejte do vašeho domova jaro

Jaro je oficiálně tady, a tak byste měli i ve své domácnosti navodit jarní atmosféru. K tomu vám perfektně poslouží několik jarních dekorací, co rozzáří váš interiér pastelovými barvami.
jarní dekorace
Přineste si do domova jaro. (foto: 123RF)

19. 04. 2021

Základem jarní dekorace jsou barvy

Abyste do svého interiéru dostali veselou náladu a jarní atmosféru, je potřeba zakomponovat do vašeho interiéru dostatek pastelových barev. Pokud máte rádi minimalistický styl, s barvami to nepřehánějte, skvělým doplňkem budou dekorace ve vanilkově žluté, světle růžové nebo zelenkavé barvě.

Dekorujte od vchodu

Jedním z důležitých prvků jarní výzdoby je samotný vchod do vašeho domu nebo bytu. Vedle vchodových dveří můžete exteriér ozdobit vysokým květináčem s březovým proutím. Takovou dekoraci můžete omotat barevnými stuhami, budou vypadat mezi proutím velmi zajímavě.

Na vchodové dveře umístěte dominantní dekorační věnec, který koupíte v zahradnictví – nebo si vyrobte vlastní. Větvičkami smotaný věnec ozdobte například:

  • drobnými velikonočními vajíčky,
  • stuhami,
  • zelenými lístečky.

Navodíte tak krásnou jarní atmosféru.

Do předsíně či chodby můžete dát také jeden z těchto dominantních prvků, vysoký květináč bude v rohu u věšáku nebo botníku vypadat dobře. Pokud máte ve vaší předsíni odkládací stolek nebo komodu, můžete na ni umístit drobné dekorace. Malý dřevěný zajíček vedle malého věšáku na klíče nebo drobná jarní květina dodá místnosti na zajímavosti.

Kuchyňská linka s jídelnou

Na kuchyňské lince musí být dostatek plochy a prostoru na práci, proto si zbytečně na samotnou linku nedávejte příliš dekorací. Jestliže vaše kuchyň disponuje barovým pultem, pak na pultě můžete vystavit zajímavý prvek jara.

Půlky rozbitých skořápek od vajíček naplňte zeminou a zasaďte do ní pár semínek trávy nebo řeřichy. Brzy vám z vajec vyroste krásná zelená tráva, která poslouží jako zajímavá dekorace kuchyně.

Jídelní stůl bývá jednou z největších dominant celé domácnosti. Na jídelním stole totiž můžete projevit veškerou svou kreativitu. Zvolte něžný jarní ubrus – a doprostřed jídelního stolu přichystejte jarní dekoraci. Ta může být ve tvaru věnce nebo podélného tácku, na který umístíte malovaná vajíčka.

K TÉMATU  Pěstování melounů na balkóně? Ano, jde to i v květináči

Obývací pokoj je nejdůležitější místností

V obývacím pokoji můžete svou fantazii pořádně projevit díky velkému prostoru a možné kreativitě. Pohovku ozdobte barevnou dekou a dekorativními polštáři. Dbejte na to, aby tyto dvě barvy k sobě dobře ladily. K těmto barvám slaďte poté květníky s pokojovými rostlinami i ostatní dekorace.

Na komodu pod televizi můžete umístit některé dekorace ve tvaru velikonočního zajíčka. Konferenční stolek ozdobte barevnými svícny nebo malým věncem s velikonočními vajíčky.

Mezi další jarní dekorace patří také barevné květináče na rostliny, ty můžete rozmístit na vnitřní parapety oken. Na kličky oken můžete zavěsit také barevné stuhy, ty celému interiéru dodají na zajímavosti.

Pusťte jaro do ložnice

I v ložnici vám může být příjemně – a navození jarní atmosféry je velmi jednoduché. Stačí vyměnit ložní prádlo a prostěradlo za jarní motiv nebo pastelové barvy. K povlečení stačí dodat už jen pár dekorací, které navodí příjemnou atmosféru.

Pro úplné dokončení vašeho dekorování můžete na přádelník vystavit vedle klasických jarních dekorací také vázu s větvičkami, ta dodá celému pokoji příjemný přírodní prvek. Pro navození příjemné atmosféry můžete také dodat ložnici příjemnou vůni pomocí difuzéru, nezapomeňte však důkladně vyvětrat před spaním.

Celý dům bude díky jarním dekoracím o něco veselejší a příjemnější na pohled. Nezapomeňte na mnoho dekorativních prvků s trávou nebo řeřichou, zelená barva a květiny k jarnímu období neodmyslitelně patří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lana a provazy jako dekorace v interiéru. Kde všude se dají použít?

DIY: vyrobte si překrásný svícen z proutí nebo vánočních světýlek. Jednoduché dekorace budou hotové za pár minut

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Módní trendy se mění jako na běžícím pásu, což statně potvrzují i všichni módní stylisté. Ti v současné době radí jedno – nebojte se kožených modelů, ty s námi ještě nějaký ten pátek zůstanou. A ostatně mají pravdu - kůže opravdu dominuje letošnímu podzimu a bylo by mylné se domnívat, že zanedlouho odejde z módy. Zatím to vypadá, že s námi zůstane až do podzimu nadcházejícího. 

Nepřehlédněte

Neustále se apeluje na to, ať dodržujeme pitný režim. Má to pozitivní dopad na zdraví, říkají lékaři. A něco na tom je. Vedle blahodárných účinků na zdravotní stránku však musíme zmínit i dopad na stav naší pokožky. Díky konzumaci dostatečného množství tekutin se vyvarujeme celkové dehydrataci, která podporuje stárnutí pokožky.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek