Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jarní dekorace: přivolejte do vašeho domova jaro

Jaro je oficiálně tady, a tak byste měli i ve své domácnosti navodit jarní atmosféru. K tomu vám perfektně poslouží několik jarních dekorací, co rozzáří váš interiér pastelovými barvami.
jarní dekorace
Přineste si do domova jaro. (foto: 123RF)

19. 04. 2021

Základem jarní dekorace jsou barvy

Abyste do svého interiéru dostali veselou náladu a jarní atmosféru, je potřeba zakomponovat do vašeho interiéru dostatek pastelových barev. Pokud máte rádi minimalistický styl, s barvami to nepřehánějte, skvělým doplňkem budou dekorace ve vanilkově žluté, světle růžové nebo zelenkavé barvě.

Dekorujte od vchodu

Jedním z důležitých prvků jarní výzdoby je samotný vchod do vašeho domu nebo bytu. Vedle vchodových dveří můžete exteriér ozdobit vysokým květináčem s březovým proutím. Takovou dekoraci můžete omotat barevnými stuhami, budou vypadat mezi proutím velmi zajímavě.

Na vchodové dveře umístěte dominantní dekorační věnec, který koupíte v zahradnictví – nebo si vyrobte vlastní. Větvičkami smotaný věnec ozdobte například:

  • drobnými velikonočními vajíčky,
  • stuhami,
  • zelenými lístečky.

Navodíte tak krásnou jarní atmosféru.

Do předsíně či chodby můžete dát také jeden z těchto dominantních prvků, vysoký květináč bude v rohu u věšáku nebo botníku vypadat dobře. Pokud máte ve vaší předsíni odkládací stolek nebo komodu, můžete na ni umístit drobné dekorace. Malý dřevěný zajíček vedle malého věšáku na klíče nebo drobná jarní květina dodá místnosti na zajímavosti.

Kuchyňská linka s jídelnou

Na kuchyňské lince musí být dostatek plochy a prostoru na práci, proto si zbytečně na samotnou linku nedávejte příliš dekorací. Jestliže vaše kuchyň disponuje barovým pultem, pak na pultě můžete vystavit zajímavý prvek jara.

Půlky rozbitých skořápek od vajíček naplňte zeminou a zasaďte do ní pár semínek trávy nebo řeřichy. Brzy vám z vajec vyroste krásná zelená tráva, která poslouží jako zajímavá dekorace kuchyně.

Jídelní stůl bývá jednou z největších dominant celé domácnosti. Na jídelním stole totiž můžete projevit veškerou svou kreativitu. Zvolte něžný jarní ubrus – a doprostřed jídelního stolu přichystejte jarní dekoraci. Ta může být ve tvaru věnce nebo podélného tácku, na který umístíte malovaná vajíčka.

K TÉMATUBazén jako stěna ložnice? Netradiční ubytování nabídne Villa on the rocks

Obývací pokoj je nejdůležitější místností

V obývacím pokoji můžete svou fantazii pořádně projevit díky velkému prostoru a možné kreativitě. Pohovku ozdobte barevnou dekou a dekorativními polštáři. Dbejte na to, aby tyto dvě barvy k sobě dobře ladily. K těmto barvám slaďte poté květníky s pokojovými rostlinami i ostatní dekorace.

Na komodu pod televizi můžete umístit některé dekorace ve tvaru velikonočního zajíčka. Konferenční stolek ozdobte barevnými svícny nebo malým věncem s velikonočními vajíčky.

Mezi další jarní dekorace patří také barevné květináče na rostliny, ty můžete rozmístit na vnitřní parapety oken. Na kličky oken můžete zavěsit také barevné stuhy, ty celému interiéru dodají na zajímavosti.

Pusťte jaro do ložnice

I v ložnici vám může být příjemně – a navození jarní atmosféry je velmi jednoduché. Stačí vyměnit ložní prádlo a prostěradlo za jarní motiv nebo pastelové barvy. K povlečení stačí dodat už jen pár dekorací, které navodí příjemnou atmosféru.

Pro úplné dokončení vašeho dekorování můžete na přádelník vystavit vedle klasických jarních dekorací také vázu s větvičkami, ta dodá celému pokoji příjemný přírodní prvek. Pro navození příjemné atmosféry můžete také dodat ložnici příjemnou vůni pomocí difuzéru, nezapomeňte však důkladně vyvětrat před spaním.

Celý dům bude díky jarním dekoracím o něco veselejší a příjemnější na pohled. Nezapomeňte na mnoho dekorativních prvků s trávou nebo řeřichou, zelená barva a květiny k jarnímu období neodmyslitelně patří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Lana a provazy jako dekorace v interiéru. Kde všude se dají použít?

DIY: vyrobte si překrásný svícen z proutí nebo vánočních světýlek. Jednoduché dekorace budou hotové za pár minut

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Také patříte mezi ty, kterým po jednom měsíci péče zajde i kaktus? Ne vždy musí být chyba na vaší straně. Pravděpodobně si jen vybíráte rostliny náročné na údržbu, případně pro své rostlinky volíte nevhodné prostředí. Seznamte se proto s rostlinami, které téměř žádnou péči nepotřebují, a i když na ně sem tam zapomenete, stejně se vám odvděčí svou nehynoucí krásou.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
Poslední dny před Štědrým dnem! Sobota bude nejspíš ve znamení úklidu, i tak byste si ale měly najít čas na odpočinek. Zlatá neděle je pak den pro nákup těch úplně posledních chybějících dárků. Horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové vám napoví, co vás může o víkendu potkat.
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek