Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Vaginální mykóza jako častý problém žen. Co účinně zabírá?

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
vaginální mykóza
Vaginální mykóza je problémem řady žen. (foto: 123RF)

25. 10. 2021

S vaginální mykózou přišla do kontaktu pravděpodobně druhá každá žena (poslední statistky mluví o tom, že s tímto zdravotním problémem přišlo do kontaktu kolem pětasedmdesáti procent žen). Jedná se o nepříjemné a velmi bolestivé onemocnění, které je způsobené patogenními houbami. V případě mykózy bývá postižena jak kůže a viditelné sliznice, tak často i pohlavní orgány. Někdy oboje, někdy jenom jedno.  

Pokud patříte k oněm pětasedmdesáti procentům žen, které se s ní alespoň jednou za život setkali, pak si možná pokládáte otázku, co na tento zdravotní problém nejvíce funguje. Zatímco mnohé ženy sáhly po vaginálních tabletách nebo krémech, jiné hledaly pomocníka v přírodě.  

S kvasinkovou infekcí lze bojovat chemickou i přírodní cestou 

Vaginální mykóza může být způsobena lecčím. Buď za ní mohou stát antibiotika (dojde tedy k přemnožení kvasinek v těle), nebo hormonální změny či zapaření genitálií. Ať už za tímto zdravotním problémem stojí cokoli, vyléčit ho lze buď s pomocí chemických a farmaceutických produktů, tak to lze přírodní cestou.  

Pokud se rozhodnete pro (možná na první pohled rychlejší) vyléčení, sáhnete po antimykotikách, které zakoupíte v lékárně. Většinou jsou to léky v podobě vaginálních tablet, respektive čípků nebo krémů. Ty se aplikují většinu do pochvy nebo na její vnější část. Tento typ léčby přináší velice rychlé uzdravení a velmi rychlou úlevu od svědění, pálení nebo jiných typů bolesti, které s sebou vaginální mykóza přináší.  

Vylečte vaginální mykózu přírodní cestou 

Nemusí však vaše kroky mířit do lékárny, když se chcete vaginální mykózy zbavit. Jak již bylo zmíněno, vyléčit lze i tento problém přírodní cestou.  

Za vyzkoušení stojí tea tree olej, který se stal běžnou součástí domácností. I klinické studie potvrdily, že přináší úlevu při kvasinkových infekcí, proti nimž efektivně a účinně bojuje. O tomto produktu se také ví, že ulevuje od oparů a podobných kožních problémů.  

K TÉMATU  Vánoční drinky: Tyhle navodí pravou sváteční atmosféru

Za zmínku stojí i kokosový olej, který taktéž přinesl úlevu ženám, jež trpěly vaginální mykózou. O tom, že kokosový olej pozitivně účinkuje na lidské zdraví, není pochyb ani sporu. Ovšem možná to, že je neocenitelným pomocníkem při léčbě kvasinkových a plísňových nemocí jste doposud nevěděli.  

K babským radám, které mají efektivně ulevovat od příznaků vaginální mykózy, patří i bílý jogurt který se aplikuje přímo do pochvy. To ostatně potvrzují i mnozí lékaři, kteří říkají, že bílý jogurt přinese rychlou a příjemnou úlevu.  

Doporučován je taktéž nálev z řapíku, do kterého se přimíchává tinktura z grepových semínek. Obecně tinktura z grepových semínek a česneku je něco, co při vaginální mykóze zabírá.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak bojovat s mykózou – problémem, který je ženám tak dobře známý

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Trápí vás únava? Chce se vám pořád spát? Pijete často kávu, ale energie stále nikde? Někde tedy musí být chyba! Představte si, že byste byli plní elánu a energie. Ano, opravdu to jde! Proto si v dnešním článku povíme, jak se konečně zbavit únavy a mít energii, po které tak dlouho toužíte!

Nepřehlédněte

Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek