Středa , 29. 05. 2024

Maxim

Vaginální mykóza jako častý problém žen. Co účinně zabírá?

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
vaginální mykóza
Vaginální mykóza je problémem řady žen. (foto: 123RF)

25. 10. 2021

S vaginální mykózou přišla do kontaktu pravděpodobně druhá každá žena (poslední statistky mluví o tom, že s tímto zdravotním problémem přišlo do kontaktu kolem pětasedmdesáti procent žen). Jedná se o nepříjemné a velmi bolestivé onemocnění, které je způsobené patogenními houbami. V případě mykózy bývá postižena jak kůže a viditelné sliznice, tak často i pohlavní orgány. Někdy oboje, někdy jenom jedno.  

Pokud patříte k oněm pětasedmdesáti procentům žen, které se s ní alespoň jednou za život setkali, pak si možná pokládáte otázku, co na tento zdravotní problém nejvíce funguje. Zatímco mnohé ženy sáhly po vaginálních tabletách nebo krémech, jiné hledaly pomocníka v přírodě.  

S kvasinkovou infekcí lze bojovat chemickou i přírodní cestou 

Vaginální mykóza může být způsobena lecčím. Buď za ní mohou stát antibiotika (dojde tedy k přemnožení kvasinek v těle), nebo hormonální změny či zapaření genitálií. Ať už za tímto zdravotním problémem stojí cokoli, vyléčit ho lze buď s pomocí chemických a farmaceutických produktů, tak to lze přírodní cestou.  

Pokud se rozhodnete pro (možná na první pohled rychlejší) vyléčení, sáhnete po antimykotikách, které zakoupíte v lékárně. Většinou jsou to léky v podobě vaginálních tablet, respektive čípků nebo krémů. Ty se aplikují většinu do pochvy nebo na její vnější část. Tento typ léčby přináší velice rychlé uzdravení a velmi rychlou úlevu od svědění, pálení nebo jiných typů bolesti, které s sebou vaginální mykóza přináší.  

Vylečte vaginální mykózu přírodní cestou 

Nemusí však vaše kroky mířit do lékárny, když se chcete vaginální mykózy zbavit. Jak již bylo zmíněno, vyléčit lze i tento problém přírodní cestou.  

Za vyzkoušení stojí tea tree olej, který se stal běžnou součástí domácností. I klinické studie potvrdily, že přináší úlevu při kvasinkových infekcí, proti nimž efektivně a účinně bojuje. O tomto produktu se také ví, že ulevuje od oparů a podobných kožních problémů.  

K TÉMATU  Mindfulness: Naučte se díky prastaré technice vnímat přítomnost

Za zmínku stojí i kokosový olej, který taktéž přinesl úlevu ženám, jež trpěly vaginální mykózou. O tom, že kokosový olej pozitivně účinkuje na lidské zdraví, není pochyb ani sporu. Ovšem možná to, že je neocenitelným pomocníkem při léčbě kvasinkových a plísňových nemocí jste doposud nevěděli.  

K babským radám, které mají efektivně ulevovat od příznaků vaginální mykózy, patří i bílý jogurt který se aplikuje přímo do pochvy. To ostatně potvrzují i mnozí lékaři, kteří říkají, že bílý jogurt přinese rychlou a příjemnou úlevu.  

Doporučován je taktéž nálev z řapíku, do kterého se přimíchává tinktura z grepových semínek. Obecně tinktura z grepových semínek a česneku je něco, co při vaginální mykóze zabírá.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak bojovat s mykózou – problémem, který je ženám tak dobře známý

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Chtěla byste začít meditovat? Láká vás být o samotě jen se svými nejniternějšími myšlenkami a touhami? Ale jak na to? Možná si připadáte jako Liz Gilbertová z románu Jíst, meditovat, milovat, která věděla přesně, jak na to, ale nedokázala se správně naladit. Nebojte, poradíme vám jak a kde s meditací začít krok za krokem.
Poslechněte si deset hlasů z britské verze talentové show The Voice 2019, které naprosto uchvátily diváky a šokovaly porotu. To je zpěv!
Nemoci si nevybírají člověka podle toho, odkud pochází ani kolik má peněz. Některé nemoci jsou ovšem typické pro ženy a jiné pro muže. Naše těla a biologie se hodně liší. Samozřejmě některé z těchto onemocnění mohou mít také muži, ale ženy k nim mají mnohem větší sklony. Dnes se podíváme, co vás jako ženu může postihnout.
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
Jiří Korn, ve svých 74 letech, obdržel čestné uznání na Cenách Anděl 2023, kde byl slavnostně uveden do síně slávy. Tento zpěvák a tanečník je známý svým jedinečným hlasem a působivými pohyby na scéně, stejně jako svým výrazným a někdy excentrickým smyslem pro módu, který se vyvíjel a transformoval během celé jeho kariéry.
Dobře se odlíčit, hydratovat pleť nebo se dostatečně chránit před sluncem… Jsou určitá pravidla, která fungují, ať je vám 20 nebo 50 let.  Naše pokožka se ale postupem času mění a v každé etapě života potřebuje něco jiného. Co přesně?
Letní povlečení by mělo být prodyšné a savé. Zimní naopak teplé, měkké a hřejivé. Jaké materiály byste si měli vybrat, abyste se královsky vyspali po celý rok?
Bolest při pohlavním styku, bolestivá menstruace a problémy s početím. To všechno se může skrývat pod diagnózou endometriózy. Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje řadu žen především v plodném věku.
Letní měsíce svádí k tomu oblékat se poněkud spořeji. Muži oblékají kraťasy a tílka, ženy zase sukně, topy, nebo šaty na ramínka. Pokud se trápíte s nepříjemnými a nevzhlednými tukovými polštáři v oblasti podpaží a zad, pak můžete pociťovat při odhalování stud. Abyste si opět věřili a byli hrdí na svou postavu, zacvičte si pár těchto cviků, které podpoří redukci tuku ve výše zmíněných partiích.
I když je neděle od slova nedělat, měly byste dokončit vše rozdělané. Odpočinek potřebují předevšán vaše vnitřní orgány. Je důležité zaměřit se na správný jídelníček a očistu střev. Co ještě přinese novoluní v Panně?
Patříte mezi vášnivé hokejové nebo fotbalové fanoušky? Doteď jste chodili fandit v dresu, ale teď byste rádi nějakou změnu? Vyzkoušejte trička s potiskem. Zvolit si můžete nejen barvu trička, ale vytvořit si můžete i vlastní design.

Výběr článků

Již půl roku se potýkáme s rouškami v různých prostorách. Zatímco někdo v roušce musí trávit jen nezbytný čas například při nákupu, pro jiné se tato povinnost vztahuje na celou pracovní dobu. Pleť pod vlivem vlhka, tepla a nedostatku vzduchu logicky velmi trpí. Objevil se nový problém – jmenuje se maskné. Jak předejít jeho vzniku a jak s ním bojovat, když už se objeví? Poradíme vám.
Kdo by si nepřál, aby bylo doma pořád uklizeno a čisto za cenu jen minimálního úsilí? Koupelna bývá jablkem sváru v mnoha domácnostech. Vousy v umyvadle, poplivané zrcadlo, vlasy v odtoku a seznam pokračuje… Následující tipy a triky na vybavení koupelny vám usnadní úklid jednou pro vždy.
Bolesti zad jsou velkým problémem naší populace. Mají mnoho příčin. Od špatného a dlouhodobého sezení, přes špatné držení těla, až po přetěžování, nebo třeba špatné matrace na našich postelích.

Nepřehlédněte

Hnědé uhlí, známé pro své využití v domácích a průmyslových kotlích, je pro mnohé z nás klíčem k útulnému a teplému domovu během chladných měsíců. A výběr správného paliva je důležitý nejen pro váš rodinný rozpočet, ale i pro celkovou efektivitu vytápění a ochranu životního prostředí.
Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek