Domů » Životní styl » Zdraví » Vaginální mykóza jako častý problém žen. Co účinně zabírá?
Zdraví

Vaginální mykóza jako častý problém žen. Co účinně zabírá?

vaginální mykóza
Vaginální mykóza je problémem řady žen. (foto: 123RF)
Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  

S vaginální mykózou přišla do kontaktu pravděpodobně druhá každá žena (poslední statistky mluví o tom, že s tímto zdravotním problémem přišlo do kontaktu kolem pětasedmdesáti procent žen). Jedná se o nepříjemné a velmi bolestivé onemocnění, které je způsobené patogenními houbami. V případě mykózy bývá postižena jak kůže a viditelné sliznice, tak často i pohlavní orgány. Někdy oboje, někdy jenom jedno.  

Pokud patříte k oněm pětasedmdesáti procentům žen, které se s ní alespoň jednou za život setkali, pak si možná pokládáte otázku, co na tento zdravotní problém nejvíce funguje. Zatímco mnohé ženy sáhly po vaginálních tabletách nebo krémech, jiné hledaly pomocníka v přírodě.  

S kvasinkovou infekcí lze bojovat chemickou i přírodní cestou 

Vaginální mykóza může být způsobena lecčím. Buď za ní mohou stát antibiotika (dojde tedy k přemnožení kvasinek v těle), nebo hormonální změny či zapaření genitálií. Ať už za tímto zdravotním problémem stojí cokoli, vyléčit ho lze buď s pomocí chemických a farmaceutických produktů, tak to lze přírodní cestou.  

Pokud se rozhodnete pro (možná na první pohled rychlejší) vyléčení, sáhnete po antimykotikách, které zakoupíte v lékárně. Většinou jsou to léky v podobě vaginálních tablet, respektive čípků nebo krémů. Ty se aplikují většinu do pochvy nebo na její vnější část. Tento typ léčby přináší velice rychlé uzdravení a velmi rychlou úlevu od svědění, pálení nebo jiných typů bolesti, které s sebou vaginální mykóza přináší.  

Vylečte vaginální mykózu přírodní cestou 

Nemusí však vaše kroky mířit do lékárny, když se chcete vaginální mykózy zbavit. Jak již bylo zmíněno, vyléčit lze i tento problém přírodní cestou.  

Za vyzkoušení stojí tea tree olej, který se stal běžnou součástí domácností. I klinické studie potvrdily, že přináší úlevu při kvasinkových infekcí, proti nimž efektivně a účinně bojuje. O tomto produktu se také ví, že ulevuje od oparů a podobných kožních problémů.  

Za zmínku stojí i kokosový olej, který taktéž přinesl úlevu ženám, jež trpěly vaginální mykózou. O tom, že kokosový olej pozitivně účinkuje na lidské zdraví, není pochyb ani sporu. Ovšem možná to, že je neocenitelným pomocníkem při léčbě kvasinkových a plísňových nemocí jste doposud nevěděli.  

K babským radám, které mají efektivně ulevovat od příznaků vaginální mykózy, patří i bílý jogurt který se aplikuje přímo do pochvy. To ostatně potvrzují i mnozí lékaři, kteří říkají, že bílý jogurt přinese rychlou a příjemnou úlevu.  

Doporučován je taktéž nálev z řapíku, do kterého se přimíchává tinktura z grepových semínek. Obecně tinktura z grepových semínek a česneku je něco, co při vaginální mykóze zabírá.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak bojovat s mykózou – problémem, který je ženám tak dobře známý

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Tereza Čierniková

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře