Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Vaginální mykóza jako častý problém žen. Co účinně zabírá?

Je snadné být ženou! To je věta, kterou velmi často vypouští z úst právě muži, kteří nemají ani ponětí o tom, jaké to je - být ženou. Každá žena ví, že to je v mnoha ohledech velice těžké. Stačí si vzpomenout na pravidelné menstruace nebo na období menopauzy, které je plné často šílených stavů a bolestí. Dalším obrovským problémem je vaginální mykóza čili kvasinková infekce, která umí být velice bolestivá a která má tendenci se vracet.  
vaginální mykóza
Vaginální mykóza je problémem řady žen. (foto: 123RF)

25. 10. 2021

S vaginální mykózou přišla do kontaktu pravděpodobně druhá každá žena (poslední statistky mluví o tom, že s tímto zdravotním problémem přišlo do kontaktu kolem pětasedmdesáti procent žen). Jedná se o nepříjemné a velmi bolestivé onemocnění, které je způsobené patogenními houbami. V případě mykózy bývá postižena jak kůže a viditelné sliznice, tak často i pohlavní orgány. Někdy oboje, někdy jenom jedno.  

Pokud patříte k oněm pětasedmdesáti procentům žen, které se s ní alespoň jednou za život setkali, pak si možná pokládáte otázku, co na tento zdravotní problém nejvíce funguje. Zatímco mnohé ženy sáhly po vaginálních tabletách nebo krémech, jiné hledaly pomocníka v přírodě.  

S kvasinkovou infekcí lze bojovat chemickou i přírodní cestou 

Vaginální mykóza může být způsobena lecčím. Buď za ní mohou stát antibiotika (dojde tedy k přemnožení kvasinek v těle), nebo hormonální změny či zapaření genitálií. Ať už za tímto zdravotním problémem stojí cokoli, vyléčit ho lze buď s pomocí chemických a farmaceutických produktů, tak to lze přírodní cestou.  

Pokud se rozhodnete pro (možná na první pohled rychlejší) vyléčení, sáhnete po antimykotikách, které zakoupíte v lékárně. Většinou jsou to léky v podobě vaginálních tablet, respektive čípků nebo krémů. Ty se aplikují většinu do pochvy nebo na její vnější část. Tento typ léčby přináší velice rychlé uzdravení a velmi rychlou úlevu od svědění, pálení nebo jiných typů bolesti, které s sebou vaginální mykóza přináší.  

Vylečte vaginální mykózu přírodní cestou 

Nemusí však vaše kroky mířit do lékárny, když se chcete vaginální mykózy zbavit. Jak již bylo zmíněno, vyléčit lze i tento problém přírodní cestou.  

Za vyzkoušení stojí tea tree olej, který se stal běžnou součástí domácností. I klinické studie potvrdily, že přináší úlevu při kvasinkových infekcí, proti nimž efektivně a účinně bojuje. O tomto produktu se také ví, že ulevuje od oparů a podobných kožních problémů.  

K TÉMATUÚžasné jednoduché účesy, které zvládnete za chviličku a rozhodně nezapadnete!

Za zmínku stojí i kokosový olej, který taktéž přinesl úlevu ženám, jež trpěly vaginální mykózou. O tom, že kokosový olej pozitivně účinkuje na lidské zdraví, není pochyb ani sporu. Ovšem možná to, že je neocenitelným pomocníkem při léčbě kvasinkových a plísňových nemocí jste doposud nevěděli.  

K babským radám, které mají efektivně ulevovat od příznaků vaginální mykózy, patří i bílý jogurt který se aplikuje přímo do pochvy. To ostatně potvrzují i mnozí lékaři, kteří říkají, že bílý jogurt přinese rychlou a příjemnou úlevu.  

Doporučován je taktéž nálev z řapíku, do kterého se přimíchává tinktura z grepových semínek. Obecně tinktura z grepových semínek a česneku je něco, co při vaginální mykóze zabírá.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak bojovat s mykózou – problémem, který je ženám tak dobře známý

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Připadáte si zmatení z toho, co vlastně jíst? V dnešní době jsme přehlcení velkým množstvím informací o stravě! Někdo radí jeden výživový směr a druhý zas radí jiný výživový směr. Takže jak se má pak člověk v tom vyznat, že? V dnešním článku vás seznámím s největšími výživovými chybami. Poté už se nebudete muset starat o to, jaký výživový směr je nejlepší. Stačí totiž přestat dělat následující chyby a máte vyhráno! 

Nepřehlédněte

„Zhasni a na nic se neptej!“ Vypadá to ve vaší ložnici nějak takhle? Neumíte prodat svoje ženství, charisma ani chlípné dovednosti, protože se pořád jen stydíte? Na to existuje medicína, kterou ovšem v lékárně nekoupíte. Kam se pro ni chodí?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek