Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Jak se starat na podzim o vaši pleť – 10 tipů

Prostředí má hodně společného s tím, jak se naše pokožka chová a jak vypadá. Když je horko a vlhko, pokožka může být mastná z přebytečné vlhkosti. Když je zima a sucho, pokožka může být vysušená. Nemluvě o dalších environmentálních stresorech, jako je znečištění ovzduší, sluneční záření, klimatizace a další. Když se mění roční období, mění se i prostředí kolem nás. Kůže se musí přizpůsobit novým klimatickým podmínkám, ale můžete jí práci trochu usnadnit zavedením správné péče o pleť. Když se mění roční období, měla by se měnit i vaše rutina týkající se péče o pleť. Zvažte tyto podzimní tipy péče o pleť, které vám pomohou udělat stejně hladký přechod z léta do podzimu, jako je vaše pokožka.
pleť
Základní tipy pro podzimní péči o pleť

12. 10. 2023

12. 10. 2023

Základní tipy pro podzimní péči o pleť

1. Hydratujte zevnitř ven

Podzimní počasí může být nepředvídatelné. Bude pršet, foukat nebo bude svítit prudké slunce? Jedna věc je jistá – když se léto mění na podzim, vaše pokožka potřebuje tolik vlhkosti, kolik jen může dostat. S postupným snižováním teploty a vlhkosti se snižuje i obsah vlhkosti ve vaší pokožce. To může vést k nepříjemnému vysušení. Jak je vaše pokožka sušší a sušší, vytváří přebytečný maz, aby to kompenzoval. Vyhněte se suchu a pupínkům hydratací pokožky zevnitř ven. To znamená pít více vody, konzumovat potraviny, které hydratují, investovat do zvlhčovače vzduchu a používat hydratační séra a zvlhčovače. Hledejte zvlhčující přísady, které přitahují vodu jako magnet.

2. Vyměňte lehké hydratační krémy za husté krémy

Co se týče hydratačního krému, v létě platí, že méně je více. Je to proto, že je to nejvlhčí období, takže vzduch má více vlhkosti, aby pokožka zůstala orosená a zářivá. Jak se blíží podzimní měsíce, je čas přejít na hustý krém na obličej, který nabízí hydrataci, ale zároveň působí jako bariéra mezi kůží a okolním prostředím. Vhodné je používat prostředky se změkčujícími a okluzivními přísadami. Změkčovadla změkčují pokožku, takže je méně náchylná k suchu a drsnosti. Příklady změkčovadel zahrnují minerální olej, bambucké máslo, ceramidy a mastné kyseliny. Změkčovadla a okluziva jsou velmi podobná, takže mnoho změkčovadel je také okluzivních. Zde jsou příklady okluzivních látek: skvalen, včelí vosk, lanolin a parafín. Jejich úkolem je vytvořit těsnění kolem pokožky, aby voda zůstala uzamčená.

3. Používejte ochranný faktor

Jedním z nejlepších tipů je nosit každý den opalovací krém. Prostředky s ochranným faktorem byste měly aplikovat, kdykoli budete venku. I když je větrno, sněží a prší, stále potřebujete ochranu, protože sluneční světlo proniká zataženou oblohou a odráží se od vody. Ano – i na podzim potřebujete opalovací krém. Předejdete tak spálení a poškození volnými radikály, které urychlují stárnutí pokožky.

K TÉMATU  Obohaťte svůj obývací pokoj o pohodlné křeslo. Večer se o něj budete prát se členy rodiny

4. Omezte exfoliátory

Exfoliační složky jako AHA a BHA mohou být pro pokožku drsné. Ačkoli mají mnoho výhod, mohou také zvýšit citlivost, podráždění a zarudnutí. Během podzimních měsíců, kdy pokožka zažívá mnoho změn, je ideální čas omezit používání chemických exfoliátorů a dalších silných aktivních látek. Dejte si tedy pauzu od intenzivních ošetření a zaměřte se na hydrataci a ochranu. Můžete pokračovat v používání jemného peelingu 1 – 2krát týdně, ale vyhněte se nadměrnému peelingu.

5. Rty také potřebují péči

pleť
Jak se o svou pleť starat na podzim?

Jedním z prvních příznaků souvisejících s kůží, které mnoho lidí pociťuje, když se mění roční období, jsou popraskané rty. Předcházejte suchým a popraskaným rtům tím, že se o ně budete starat – raději dříve, než později. Balzám na rty mějte neustále v kabelce nebo kapse a aplikujte jej po celý den. Nejen, že to vaše rty hydratuje, ale mnoho balzámů na rty obsahuje ochranné složky, které na rtech tvoří ochranný film. To se bude hodit v chladných, suchých a větrných podzimních dnech.

6. Tělové mléko je nutností

Rutiny péče o pleť se často točí kolem obličeje, ale nezapomínejte ani na péči o tělo. Když se teplé letní dny změní v chladné podzimní dny, je nejlepší čas popadnout tělové mléko. Nejlepší čas na nanesení tělového hydratačního krému je, když vyjdete ze sprchy. I když je vaše pokožka stále vlhká, naneste na pokožku dostatečné množství tělového mléka. To pomůže utěsnit vodu v pokožce, takže na podzim nebudete trpět suchýma rukama, lokty, koleny a chodidly.

7. Vyhněte se ingrediencím odstraňujícím kůži

Poslední věc, kterou chcete své pokožce během podzimu udělat, je aplikovat přísady na odstraňování pokožky. Ty zbaví vaši pokožku veškeré zbývající vlhkosti a zvýší náchylnost k suchu a dehydrataci. Vyhněte se přísadám, které vás zbavují pokožky, jako je vůně a alkohol. Hledání šetrných produktů, které jsou vhodné pro citlivou pokožku, je dobrý způsob, jak se vyhnout složkám, které vaši pokožku odstraňují.

K TÉMATU  Venkovní vířivky pro dokonalý relax. Užívejte si celoroční koupání pod otevřenou oblohou

8. Použijte hydratační čisticí prostředek

Dobrý čisticí prostředek by měl smýt nahromaděné nečistoty, přebytečný maz a dokonce i odumřelé kožní buňky. Během chladnějších měsíců byste se neměly zbavovat všech přirozených olejů vaší pokožky. Ty pomáhají udržovat pokožku hydratovanou. Pokud váš čisticí prostředek zanechá vaši pokožku napnutou, suchou a svědivou, může fungovat příliš dobře. Hledejte čisticí prostředek, který je jemný, ale zároveň hydratuje. Vyhněte se pěnivým čisticím prostředkům, protože mají tendenci vysušovat. Místo toho si na začátku podzimní péče o pleť zvolte krémový čisticí prostředek nebo čisticí prostředek na olejové bázi pro zvýšení hydratace.

9. Řekněte ano pleťovým olejům

Pleťové oleje mohou v létě zanechávat pokožku příliš mastnou a těžkou, ale na podzim jsou ideální. Je to skvělý způsob, jak obnovit rovnováhu vlhkosti během jinak suchých měsíců. Některé pleťové oleje, které jsou ideální na podzim, jsou luční olej, šípkový olej, skvalanový olej a rakytníkový olej. Tyto oleje jsou bohaté na antioxidanty, mají protizánětlivé vlastnosti a vysoký obsah vlhkosti.

10. S dráždivými složkami opatrně

Lidé s citlivou pokožkou, reaktivní pletí a kožními onemocněními, jako je ekzém, si s nástupem podzimu často stěžují na podráždění a záněty. Jedním ze způsobů, jak snížit podráždění pokožky během podzimu, je vyhnout se dráždivým složkám. To se může lišit od člověka k člověku v závislosti na stupni citlivosti… Dráždivé složky zahrnují vůně, alkohol, silné kyseliny, sírany a esenciální oleje. Pokud máte citlivou pokožku, naneste jen malé množství prostředku a sledujte, jak na něj vaše pokožka reaguje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Skinimalismus: Když méně znamená více. Péče o pleť nemusí být složitá

5 nejlepších beauty blogerek, které stojí za to sledovat

Domácí pleťové masky z pár ingrediencí, které si vyrobíte doma za 5 minut

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Dětství strávila v městečku na Vysočině, dospělost v Libanonu uprostřed války. Blanka Matragi je světově uznávaná módní návrhářka, která šije modely pro ženy z vyšších vrstev v Evropě i na Středním východě. Navrhla také uniformy pro policejní a vojenské složky Abú Dhabí. Čím ji okouzlil svět módy a jak válka v Libanonu ovlivnila její podnikání? Pojďme si společně zrekapitulovat pestrý život této energické rudovlásky.
Věčná krása, která žena by po ní neprahla? Proto se dennodenně snažíme našemu přání přiblížit a stojí nás to nejen velké úsilí, ale především peníze.
Proč nakupovat nové, když lze kreativně použít věci, které se nám již nelíbí. Pojďte se povídat na dokonalé tipy, jak si váš domov zkrášlit pomocí upcyklovaných věcí. Jdeme starým věcem dát nový život. Budete zírat, co vše se dá vytvořit! Do upcykle!
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
Ekologické metody v domácnosti jsou dobrá nejen pro naši planetu, ale také pro vaši peněženku. Ušetříte díky tomu hodně peněz, které byste jinak zaplatili dodavateli vody. Tím, že naplno využijete dešťovou vodu, se vám hodně sníží účty za energie.
Prakticky v každé moderní domácnosti se nachází myčka a pračka. Tyto spotřebiče nám dokážou ušetřit neskutečné množství času a práce. Z toho důvodu je třeba se o ně pořádně starat, aby z ničeho nic nevypověděly svou službu a nenechaly vás na holičkách. Jak na to?
Díky své divoké touze po nezávislosti bývá Štír mylně zaměňován s ohnivými znameními. Štíři ve skutečnosti ale patří k vodnímu znamení, která bývají citlivá a hluboce emotivní. Jsou to velice přátelští a loajální lidé, vzhledem ke své autentičnosti jim navazování kontaktů jde velice snadno. Pro své nejbližší je ochoten se obětovat.
V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
Na scéně, kde Krystyna Pyszková převzala korunu Miss World 2024, zazářila nejen svou krásou, ale i díky promyšleně zvolenému outfitu. Naše módní redaktorka, expertka na nejnovější trendy a osobní styl, nám pomůže odhalit, co dělá tento outfit tak výjimečným.
Rozhodli jste se vystoupit ze své komfortní zóny a rozjet podnikání? Nechcete se přímo stát osobou samostatně výdělečně činnou, vaše vize jsou hodny společnosti?
Pravý deštivý a sychravý podzim se pomalu začíná hlásit o slovo, a tak není divu, že v tomto zrádném počasí více stonáme my i naše děti. S nižšími venkovními teplotami a nedostatkem sluníčka se navíc zvyšuje riziko nachlazení, chřipky a v dnešní době bohužel i dalších virových onemocnění. Právě v tomto období je tedy více, než kdykoliv jindy v roce důležité myslet na posílení imunity, která hraje zásadní roli v naší přirozené obranyschopnosti a odolnosti proti bacilům. Efektivním způsobem, jak můžeme posílit imunitu sobě i svým blízkým, je za pomoci pěti přírodních pomocníků. Jaké to jsou?

Výběr článků

Správná velikost podprsenky dokáže s vaším tělem divy. Pozvedne vaše prsa, zeštíhlí pas a bude se vám lépe dýchat. Jak si změříte velikost prsou a poznáte, že vám prádlo dobře sedí?
Je to sen snad každého z nás. Cestovat po světě a přitom vydělávat. Není to však nereálný sen, pokud se z vás stane digitální nomád. Takhle se dnes živí kde kdo. Stačí jen vědět, jak na to.
Zatímco o jiných záležitostech se dokážete bavit dlouhé hodiny, na téma sex ještě jaksi nepřišla řada? Proč je dobré spolu otevřeně mluvit na téma sex, a co získáte, když to zvládnete? Na závěr pro vás máme peprný tip, který rozhodně vyzkoušejte!

Nepřehlédněte

Mužské a ženské práce. Ve světě, kde je genderová rovnost denně probírána v médiích, je toto dělení skoro sprostým slovem. Jak to máte doma vy? Máte mužské a ženské práce nebo je vše jen na vás?
Jíst zdravě a prospět svému zdraví - to je hlavní úkol mnohých z nás. Dnes si stále více lidí uvědomuje fakt, že zdraví máme jenom jedno a že ho můžeme podpořit (nebo také zcela zruinovat) tím, co jíme. Pokud do jídelníčku zařadíte pečivo či smažené pokrmy, budete se cítit unavení a zdraví začne skomírat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek