Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Pronájem dětského oblečení. Proč bychom takový nápad uvítali i u nás?

V dnešní době se dá pronajmout všechno - auto, dům, karavan i chalupa. Také tlupa stěhováků, skákací hrad, domácí spotřebiče nebo ženská děloha. Proto asi není nic divného na tom, že se za poplatek dá „vypůjčit“ i dětské oblečení
V Německu se levně pronajímá dětské oblečení. Kdy to půjde i u nás?
zdroj: 123RF.com

04. 06. 2018

04. 06. 2018

S nápadem půjčovny oděvů pro nejmenší přišel německý prodejce kávy a spotřebního zboží Tchibo. A klobouk dolů. Společnost začala spolupracovat s firmou Kilenda, která má s takovým druhem obchodování dlouholetou zkušenost. Výsledkem plodné spolupráce je pak internetová služba s názvem Tchibo Share, která funguje od počátku tohoto roku.

Když se dílo daří

Rodiče jásají, vyznavači sdílené ekonomiky a ochránci přírody zrovna tak. Konečně se totiž našel způsob, jak snadno a rychle zaplnit šatník ratolestí. Přitom šetřit nervy, prostor ve skříni i přírodní zdroje, protože nabízený sortiment je vyráběn výhradně z ekologické bavlny a zcela obnovitelných surovin. Ať už jde o pyžama, kojenecká body, kalhoty nebo bundy, můžete mít všechno – v různých velikostech a na dosah jednoho kliknutí. A pozor, všechno je to ještě lepší, než to vypadá.

Následky? Ty si nikdo nenese

Minimální doba pronájmu je jeden měsíc. Půjčovné trička s dlouhým rukávem přijde v přepočtu na 50 korun, bunda pak něco kolem 100 korun. Když dítě z daného kousku vyroste, nebo se mu znelíbí, rodiče ho jednoduše vrátí. A co je na tom to nejlepší? Nikdo si nemusí dělat hlavu se skvrnami a rozpáranými švy. Každý vrácený kus je profesionálně vyčištěn, spraven a nabídnut dalším zákazníkům – bez poplatku navíc. Zní to jako sen? Určitě. A my můžeme snít dál.

Zase máme smolíka?!

V našich končinách jde o hudbu budoucnosti, neboť popsaná služba zatím funguje jen u našich německých sousedů. Zda její možnosti někdy přesáhnou i české hranice, o tom se zatím neví, nemluví a pravděpodobně ani neuvažuje. Je pravdou, že termín „sdílená ekonomika“, což je i počin Tchiba, u nás stále vzbuzuje řadu kritických reakcí. Proč? Těžko říct…

Ubytování a doprava? Jedině pod dohledem

Ostatně, mohli jsme se o tom přesvědčit třeba v loňském roce, kdy v Praze hodně vášnivých diskuzí způsobila americká společnost Airbnb, která svobodně inzeruje přes milion nabídek z 34 tisíc měst a 190 zemí. V hlavním městě ale narazila. Místní radní se začali dušovat, že něco takového naprosto mění poměry na trhu realit, což se nikomu nelíbí.

K TÉMATU  Chia, lněná semínka a sezam: poznejte jejich vliv na zdraví

Podobně dopadla i přepravní společnost Uber. Stále máme v živé paměti stávky taxikářů a kolabující dopravu, která rozpoutala benzinovou válku mezi dopravci, politiky a běžnými občany. Zřejmě ještě nejsme na sdílenou ekonomiku pořádně připravení, takže i půjčovny dětského oblečení jsou pořád tabu… Tedy alespoň zatím!

A co vy? Brala byste půjčovnu oblečení pro nejmenší, nebo vám to přijde jako nesmysl?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

4 důkazy, že je čokoláda vlastně zdravá. Reguluje krevní tlak a prospívá trávení!

Módní hity pro letošní léto. Vede růžová a bláznivé potisky!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
Většina z nás si své vlasy barví, protože není spokojená se svou přírodní barvou, která je často spojená s mnoha stereotypy. Například o blondýnách se traduje, že jsou hloupé, zrzky temperamentní a brunetky atraktivní. Mnoho mužů si tak udělá první dojem o ženě na základě její barvy vlasů. Tu určuje látka zvaná melanin, která je produkována u kořene vlasových cibulek.
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
V létě je čas cestování, a to bývá mnohdy pro lidi s dětmi noční můrou. Jedním z řešení je jezdit na výlety v noci, ale například cesta k moři zabere i více času, než jsou děti ochotné spát. Proto bychom vám rádi doporučili některé hry, které děti stoprocentně při jízdě v autě zaujmou a zabaví.
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Honba za štíhlou a sexy postavou pokračuje, i když léto už je dávno za námi. Lidé se zkrátka chtějí udržovat v kondici. S nedávnými vánočními svátky však byla píle trochu mařena vynikajícím cukrovím a samými smaženými pokrmy. Během tohoto období na sklonku roku je třeba vykázat opravdu pevnou vůli, díky které odoláte i alkoholu. Především ten je při cvičení jedním velkým tabu.
Schody ze dřeva vypadají úchvatně! Použít se dá ale jakýkoli materiál, a schodiště může vypadat jako dokonalý šperk vašeho domu či bytu. Kámen, cihla, sklo i beton nebo ocel, to vše vás může vynést nahoru do patra. Máte schodiště levotočivé, pravotočivé nebo přímé? Se zábradlím nebo bez? Zajímavým nasvícením získáte další rozměr. Inspirujte se a pusťte se směle do práce.
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.

Nepřehlédněte

Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek