Sobota , 13. 07. 2024

Markéta

Pronájem dětského oblečení. Proč bychom takový nápad uvítali i u nás?

V dnešní době se dá pronajmout všechno - auto, dům, karavan i chalupa. Také tlupa stěhováků, skákací hrad, domácí spotřebiče nebo ženská děloha. Proto asi není nic divného na tom, že se za poplatek dá „vypůjčit“ i dětské oblečení

04. 06. 2018

04. 06. 2018

S nápadem půjčovny oděvů pro nejmenší přišel německý prodejce kávy a spotřebního zboží Tchibo. A klobouk dolů. Společnost začala spolupracovat s firmou Kilenda, která má s takovým druhem obchodování dlouholetou zkušenost. Výsledkem plodné spolupráce je pak internetová služba s názvem Tchibo Share, která funguje od počátku tohoto roku.

Když se dílo daří

Rodiče jásají, vyznavači sdílené ekonomiky a ochránci přírody zrovna tak. Konečně se totiž našel způsob, jak snadno a rychle zaplnit šatník ratolestí. Přitom šetřit nervy, prostor ve skříni i přírodní zdroje, protože nabízený sortiment je vyráběn výhradně z ekologické bavlny a zcela obnovitelných surovin. Ať už jde o pyžama, kojenecká body, kalhoty nebo bundy, můžete mít všechno – v různých velikostech a na dosah jednoho kliknutí. A pozor, všechno je to ještě lepší, než to vypadá.

Následky? Ty si nikdo nenese

Minimální doba pronájmu je jeden měsíc. Půjčovné trička s dlouhým rukávem přijde v přepočtu na 50 korun, bunda pak něco kolem 100 korun. Když dítě z daného kousku vyroste, nebo se mu znelíbí, rodiče ho jednoduše vrátí. A co je na tom to nejlepší? Nikdo si nemusí dělat hlavu se skvrnami a rozpáranými švy. Každý vrácený kus je profesionálně vyčištěn, spraven a nabídnut dalším zákazníkům – bez poplatku navíc. Zní to jako sen? Určitě. A my můžeme snít dál.

Zase máme smolíka?!

V našich končinách jde o hudbu budoucnosti, neboť popsaná služba zatím funguje jen u našich německých sousedů. Zda její možnosti někdy přesáhnou i české hranice, o tom se zatím neví, nemluví a pravděpodobně ani neuvažuje. Je pravdou, že termín „sdílená ekonomika“, což je i počin Tchiba, u nás stále vzbuzuje řadu kritických reakcí. Proč? Těžko říct…

Ubytování a doprava? Jedině pod dohledem

Ostatně, mohli jsme se o tom přesvědčit třeba v loňském roce, kdy v Praze hodně vášnivých diskuzí způsobila americká společnost Airbnb, která svobodně inzeruje přes milion nabídek z 34 tisíc měst a 190 zemí. V hlavním městě ale narazila. Místní radní se začali dušovat, že něco takového naprosto mění poměry na trhu realit, což se nikomu nelíbí.

K TÉMATU  7 tipů, jak zvládnout v klidu a bez nervů první let

Podobně dopadla i přepravní společnost Uber. Stále máme v živé paměti stávky taxikářů a kolabující dopravu, která rozpoutala benzinovou válku mezi dopravci, politiky a běžnými občany. Zřejmě ještě nejsme na sdílenou ekonomiku pořádně připravení, takže i půjčovny dětského oblečení jsou pořád tabu… Tedy alespoň zatím!

A co vy? Brala byste půjčovnu oblečení pro nejmenší, nebo vám to přijde jako nesmysl?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

4 důkazy, že je čokoláda vlastně zdravá. Reguluje krevní tlak a prospívá trávení!

Módní hity pro letošní léto. Vede růžová a bláznivé potisky!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Svatba se plánuje od začátku do konce. Právě tohle ale přímo volá o to, aby něco nevyšlo podle představ. Někdy je to neškodný trapas, jindy nepříjemný pád. Typickým příkladem je házení kytice nevěsty!
Vlastnímu dýchání obvykle nevěnujeme pozornost. Pravdou však je, že bez něj by naše tělo fungovalo jen několik minut, a že jeho kvalita v mnoha ohledech ovlivňuje naše zdraví i celkové rozpoložení.
Název této léčivé metody přímo zavání jemnými vůněmi, které vás ovanou hned, jakmile se a takovou aromaterapii vydáte. Poslední dobou e mezi lidmi tato nenásilná cesta harmonizace vlastního těla i duše stále populárnější.
Shannen Doherty, ikonická Brenda z Beverly Hills 90210, neúnavně čelí svému boji s rakovinou prsu ve čtvrtém stadiu. S neotřesitelnou odvahou a láskou v srdci sdílí své myšlenky a plány na to, jak ulehčit budoucí ztrátu pro svou rodinu, zejména pro svou milovanou maminku.
Pouliční umělci mají nekonečně mnoho zaměření, a jedním z nich je i u nás málo viděná sprejomalba. Mistři tohoto oboru dokážou pomocí plechovek s barvou vytvořit neuvěřitelné skvosty doslova během minut. Svůj potencionální suvenýr tak vidíte přímo během jeho vzniku.
Asi každý nám dáte za pravdu, že hraní je důležitou součástí vývoje dítěte. Když odloží miminko chrastítko, tak se přesouvá jeho zvídavost k okolí. Navíc se mu v tomto období (1 až 3 roky) rozvíjí pohyb, řeč i myšlení. Jaké vhodné hračky pořídit právě těmto dětem?
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.
Letos se očekává, že začnou padat ceny nemovitostí. Důvodem je právě panující koronavirová krize, která dostane řadu lidí na finanční dno. Jelikož se propad cen nemovitostí předpokládá, lidé zjišťují své možnosti týkající se hypotéky.
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Děti i domácí mazlíčci umí být roztomilí. Tihle prckové sice ještě nosí pleny, ale už mají doslova záchvat smíchu. A může za to pes! Slyšet dětský smích je rozhodně lepší, než křik. Možná se budete smát s nimi!

Výběr článků

Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
Když se řekne slovo jóga, většina z nás si představí cvičení. Cvičení, které má mnoho podob a napomáhá k lepšímu držení těla, k uvolnění nebo posílení svalstva. Jóga je však nejen o fyzickém cvičení, ale i o tom psychickém. Pomáhá posilovat tělo i mysl, a jde v ní především o rovnováhu, spojení a také o duchovno.
Televize Óčko přináší do českého televizního éteru odvážný formát, který rozvířil vody ve Velké Británii i dalších zemích. Naked Attraction, seznamovací reality show, která odhaluje více než jen osobnost svých účastníků, nyní otevírá dveře castingů pro svou tuzemskou verzi. V této jedinečné soutěži se účastníci představují v nejupřímnější formě – zcela bez oblečení, což umožňuje odlišný pohled na výběr potenciálního partnera. Odvaha stát se součástí Naked Attraction může účastníkům přinést nejen nové zážitky, ale možná i lásku jejich života.

Nepřehlédněte

Říká se, že ticho je ten nejkrásnější zvuk. V případě, že potřebujete shodit nadbytečná kila, podpořit zdraví srdce, zlepšit náladu a nakopnout pracovní výkon, vám však nepomůže. To hudba ano!
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek