Úterý , 04. 10. 2022

František

Pronájem dětského oblečení. Proč bychom takový nápad uvítali i u nás?

V dnešní době se dá pronajmout všechno - auto, dům, karavan i chalupa. Také tlupa stěhováků, skákací hrad, domácí spotřebiče nebo ženská děloha. Proto asi není nic divného na tom, že se za poplatek dá „vypůjčit“ i dětské oblečení
V Německu se levně pronajímá dětské oblečení. Kdy to půjde i u nás?
zdroj: 123RF.com

04. 06. 2018

04. 06. 2018

S nápadem půjčovny oděvů pro nejmenší přišel německý prodejce kávy a spotřebního zboží Tchibo. A klobouk dolů. Společnost začala spolupracovat s firmou Kilenda, která má s takovým druhem obchodování dlouholetou zkušenost. Výsledkem plodné spolupráce je pak internetová služba s názvem Tchibo Share, která funguje od počátku tohoto roku.

Když se dílo daří

Rodiče jásají, vyznavači sdílené ekonomiky a ochránci přírody zrovna tak. Konečně se totiž našel způsob, jak snadno a rychle zaplnit šatník ratolestí. Přitom šetřit nervy, prostor ve skříni i přírodní zdroje, protože nabízený sortiment je vyráběn výhradně z ekologické bavlny a zcela obnovitelných surovin. Ať už jde o pyžama, kojenecká body, kalhoty nebo bundy, můžete mít všechno – v různých velikostech a na dosah jednoho kliknutí. A pozor, všechno je to ještě lepší, než to vypadá.

Následky? Ty si nikdo nenese

Minimální doba pronájmu je jeden měsíc. Půjčovné trička s dlouhým rukávem přijde v přepočtu na 50 korun, bunda pak něco kolem 100 korun. Když dítě z daného kousku vyroste, nebo se mu znelíbí, rodiče ho jednoduše vrátí. A co je na tom to nejlepší? Nikdo si nemusí dělat hlavu se skvrnami a rozpáranými švy. Každý vrácený kus je profesionálně vyčištěn, spraven a nabídnut dalším zákazníkům – bez poplatku navíc. Zní to jako sen? Určitě. A my můžeme snít dál.

Zase máme smolíka?!

V našich končinách jde o hudbu budoucnosti, neboť popsaná služba zatím funguje jen u našich německých sousedů. Zda její možnosti někdy přesáhnou i české hranice, o tom se zatím neví, nemluví a pravděpodobně ani neuvažuje. Je pravdou, že termín „sdílená ekonomika“, což je i počin Tchiba, u nás stále vzbuzuje řadu kritických reakcí. Proč? Těžko říct…

Ubytování a doprava? Jedině pod dohledem

Ostatně, mohli jsme se o tom přesvědčit třeba v loňském roce, kdy v Praze hodně vášnivých diskuzí způsobila americká společnost Airbnb, která svobodně inzeruje přes milion nabídek z 34 tisíc měst a 190 zemí. V hlavním městě ale narazila. Místní radní se začali dušovat, že něco takového naprosto mění poměry na trhu realit, což se nikomu nelíbí.

K TÉMATU  Proč se mi nedaří zhubnout? Důvodů může být hned několik

Podobně dopadla i přepravní společnost Uber. Stále máme v živé paměti stávky taxikářů a kolabující dopravu, která rozpoutala benzinovou válku mezi dopravci, politiky a běžnými občany. Zřejmě ještě nejsme na sdílenou ekonomiku pořádně připravení, takže i půjčovny dětského oblečení jsou pořád tabu… Tedy alespoň zatím!

A co vy? Brala byste půjčovnu oblečení pro nejmenší, nebo vám to přijde jako nesmysl?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

4 důkazy, že je čokoláda vlastně zdravá. Reguluje krevní tlak a prospívá trávení!

Módní hity pro letošní léto. Vede růžová a bláznivé potisky!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Mílovou rychlostí se k nám blíží léto – a to znamená hlavně prázdniny pro naše děti. Pokud si lámete hlavu, čím je v tomto období zabavit, věřte, že voda je to nejlepší, co můžete vymyslet. Děti přece milují rochnění se na koupališti! Tak si udělejte příjemný výlet a vydejte se na celý den do jednoho z našich nejoblíbenějších aquaparků. Které to jsou?

Nepřehlédněte

Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek