Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Pronájem dětského oblečení. Proč bychom takový nápad uvítali i u nás?

V dnešní době se dá pronajmout všechno - auto, dům, karavan i chalupa. Také tlupa stěhováků, skákací hrad, domácí spotřebiče nebo ženská děloha. Proto asi není nic divného na tom, že se za poplatek dá „vypůjčit“ i dětské oblečení
V Německu se levně pronajímá dětské oblečení. Kdy to půjde i u nás?
zdroj: 123RF.com

04. 06. 2018

04. 06. 2018

S nápadem půjčovny oděvů pro nejmenší přišel německý prodejce kávy a spotřebního zboží Tchibo. A klobouk dolů. Společnost začala spolupracovat s firmou Kilenda, která má s takovým druhem obchodování dlouholetou zkušenost. Výsledkem plodné spolupráce je pak internetová služba s názvem Tchibo Share, která funguje od počátku tohoto roku.

Když se dílo daří

Rodiče jásají, vyznavači sdílené ekonomiky a ochránci přírody zrovna tak. Konečně se totiž našel způsob, jak snadno a rychle zaplnit šatník ratolestí. Přitom šetřit nervy, prostor ve skříni i přírodní zdroje, protože nabízený sortiment je vyráběn výhradně z ekologické bavlny a zcela obnovitelných surovin. Ať už jde o pyžama, kojenecká body, kalhoty nebo bundy, můžete mít všechno – v různých velikostech a na dosah jednoho kliknutí. A pozor, všechno je to ještě lepší, než to vypadá.

Následky? Ty si nikdo nenese

Minimální doba pronájmu je jeden měsíc. Půjčovné trička s dlouhým rukávem přijde v přepočtu na 50 korun, bunda pak něco kolem 100 korun. Když dítě z daného kousku vyroste, nebo se mu znelíbí, rodiče ho jednoduše vrátí. A co je na tom to nejlepší? Nikdo si nemusí dělat hlavu se skvrnami a rozpáranými švy. Každý vrácený kus je profesionálně vyčištěn, spraven a nabídnut dalším zákazníkům – bez poplatku navíc. Zní to jako sen? Určitě. A my můžeme snít dál.

Zase máme smolíka?!

V našich končinách jde o hudbu budoucnosti, neboť popsaná služba zatím funguje jen u našich německých sousedů. Zda její možnosti někdy přesáhnou i české hranice, o tom se zatím neví, nemluví a pravděpodobně ani neuvažuje. Je pravdou, že termín „sdílená ekonomika“, což je i počin Tchiba, u nás stále vzbuzuje řadu kritických reakcí. Proč? Těžko říct…

Ubytování a doprava? Jedině pod dohledem

Ostatně, mohli jsme se o tom přesvědčit třeba v loňském roce, kdy v Praze hodně vášnivých diskuzí způsobila americká společnost Airbnb, která svobodně inzeruje přes milion nabídek z 34 tisíc měst a 190 zemí. V hlavním městě ale narazila. Místní radní se začali dušovat, že něco takového naprosto mění poměry na trhu realit, což se nikomu nelíbí.

K TÉMATUSešívané rodiny. Moje děti, tvoje děti a možná i naše děti. S jakými problémy musíte počítat?

Podobně dopadla i přepravní společnost Uber. Stále máme v živé paměti stávky taxikářů a kolabující dopravu, která rozpoutala benzinovou válku mezi dopravci, politiky a běžnými občany. Zřejmě ještě nejsme na sdílenou ekonomiku pořádně připravení, takže i půjčovny dětského oblečení jsou pořád tabu… Tedy alespoň zatím!

A co vy? Brala byste půjčovnu oblečení pro nejmenší, nebo vám to přijde jako nesmysl?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

4 důkazy, že je čokoláda vlastně zdravá. Reguluje krevní tlak a prospívá trávení!

Módní hity pro letošní léto. Vede růžová a bláznivé potisky!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Prosinec je vhodná doba na nějakou tu pohádku. Na jaký film se vypravit s dětmi do kina? Aktuálně je na výběr hned několik variant, pro co se rozhodnout. Animovaní kutilové Pat a Mat pobaví i dospělé, pohádka z našich krajů Čertí brko se pyšní lákavým obsazením, a francouzská rodinná komedie Vánoce a spol. představí Santu až po kolena v bryndě.
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Vysmíváte se těm, kdo si píšou deník? A zkoušela jste to už někdy? Je to neuvěřitelně očistná záležitost, která vám pomůže zbavit se stresu, utřídit si myšlenky a mnohdy vás také povzbudí. Navíc budete díky deníku mít za pár desítek let na co vzpomínat.
Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek