Čtvrtek , 30. 05. 2024

Ferdinand

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři

Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
protažení těla
Jak se protáhnout i v kanceláři? (zdroj foto: www.123rf.com)

01. 02. 2021

I malá změna bude mít v tomto ohledu velký vliv. Třebaže nebudete měnit své stávající zaměstnání, i pár cviků v průběhu dne vám prospěje. Nehledě na to, že při pohybu se mozek okysličí a další práce vám hned půjde líp od ruky. Jaké cviky na protažení těla praktikovat?

Nádech výdech

Sedněte si vzpřímeně na židli, plosky nohou opřete rovnoměrně o podlahu a dejte je mírně od sebe. Ramena stáhněte dozadu a dolů, ruce položte na stehna dlaněmi vzhůru. Zhluboka se pak nadechněte a zkuste nádech směrovat až do oblasti břicha. Několikrát to zopakujte.

Předejděte syndromu karpálního tunelu

Jak už bylo řečeno, i na rukou může docházet k přetěžování určitých svalů. Objevuje se pak ztuhlost prstů, mravenčení, pocity tíhy nebo až bolest. Čas od času tedy pusťte počítačovou myš a ruce si protáhněte. Je vhodné vždy dlaní jedné ruky ohnout zápěstí druhé ruky k tělu. Ruce tak párkrát prostřídejte.

Postavte se

Rovně si stoupněte, ramena stáhněte dolů, nohy si dejte zhruba na šíři boků. Bradu se nesnažte tlačit vpřed. Zvedněte jednu ruku a její malíkovou hranu pak směřujte dolů do míst mezi lopatkami. Druhou ruku ohněte a pomožte mírným tlakem na levý loket, aby se dostala níž. Pak ruce vystřídejte.

Uvolnění zad

Mezi cviky na protažení těla najdeme i takové, které uvolní záda. Sedněte si na židli tak, abyste měli před sebou dostatek místa. S rovnými zády se pak pomalu předkloňte. Snažte se rukama dosáhnout na zem. Na několik nádechů a výdechů zůstaňte takto předkloněni. Pomalu přes zakulacená záda se pak vraťte do rovného sedu.

Prospějte i nohám

Pokud trpíte na otoky a pocity těžkých nohou, vyzkoušejte následující cvik. Vsedě na židli opřete nohy o podlahu. Střídavě z podlahy zvedejte patu a špičku obou nohou. Můžete si i stoupnout a provést cvik ve stoji.

K TÉMATU  Stres v těhotenství: jak se mu jednoduše vyhnout?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se udržet v kondici, i když jste celý den zavřené v kanceláři. Pěstovat dobré zdraví se dá všude

Jak vybrat kancelářskou židli, aby neruinovala naši páteř

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Na trhu jsou k dostání doslova stovky různých odstínů rtěnek, kosmetické firmy nás neustále bombardují novými produkty, takže vybrat si z nich a najít tu správnou, to je teprve oříšek. Jak najít svoji ideální rtěnku?
Hliníkové systémy, včetně oken, dveří, fasád a příček, se staly stále oblíbenější volbou v architektuře díky svým výjimečným vlastnostem a vysoké flexibilitě. Jedním z aspektů, který získává na důležitosti, je jejich schopnost poskytovat efektivní protipožární ochranu.
Simona Postlerová, uznávaná herečka zemřela náhle v neděli. Diváci si ji pamatují například z filmů Probudím se včera, Jedna kočka za druhou nebo Tancuj, Matyldo. Kromě své filmové kariéry byla Simona Postlerová především významnou divadelní herečkou, jejíž umělecký přínos na české divadelní scéně byl mimořádný. Své nezapomenutelné výkony předvedla v mnoha divadelních hrách, a to jak na scénách Národního divadla, tak v Divadle na Vinohradech, kde strávila většinu své profesní dráhy.
Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
Společnost RunCzech, organizátor Volkswagen Maratonu Praha a mnohých dalších populárních běžeckých závodů a akcí, se spojil se společností Rakuten Viber, která provozuje jednu z předních světových komunikačních aplikací Viber.
Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Kůže je krásná na pohled, na omak, a dokonce i nádherně voní. Problém je v tom, že kvůli ní umírají zvířata. Už brzy ale může být kůže všude kolem nás, a to ve svých alternativních a ekologických podobách. Znáte je všechny?
Sérioví vrazi jsou psychicky narušení lidé, kterým ostatní neřeknou jinak než lidské zrůdy. Jejich hlavním povahovým rysem bývá nulová lítost nad lidskými osudy, ačkoliv někteří z nich mohou navenek působit jako velmi spořádaní občané.
Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
Domácí kosmetika vznikne během chvilky! Oční linky, stíny, tvářenka, rtěnka a lesk v jednom, make-up i pudr. Šest receptů, které překvapí svou jednoduchostí a plně nahradí kupované produkty. Nevěříte?
Většina obyvatelstva spíše řeší naprostý opak, a to, jak zhubnout nebo minimálně, jak nepřibrat. Každý závidí těm, kteří nemají sklon k tloustnutí. Nicméně na vše existují dva pohledy a žádný extrém není dobrý. Co když opravdu potřebujete přibrat?

Výběr článků

Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Skončilo léto a začíná se zkracovat den. Jak se co nejlépe vyrovnat s nadcházejícím špatným počasím a špatnou náladou?

Nepřehlédněte

Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
Mít pupík přes léto je na jednu stranu zátěž, protože čelíte vysokým teplotám. Ale maminky, které si toto období v roce prožily těhotné, se shodují na jednom – dokonale se vyřádíte v módě!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek