Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři

Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
protažení těla
Jak se protáhnout i v kanceláři? (zdroj foto: www.123rf.com)

01. 02. 2021

I malá změna bude mít v tomto ohledu velký vliv. Třebaže nebudete měnit své stávající zaměstnání, i pár cviků v průběhu dne vám prospěje. Nehledě na to, že při pohybu se mozek okysličí a další práce vám hned půjde líp od ruky. Jaké cviky na protažení těla praktikovat?

Nádech výdech

Sedněte si vzpřímeně na židli, plosky nohou opřete rovnoměrně o podlahu a dejte je mírně od sebe. Ramena stáhněte dozadu a dolů, ruce položte na stehna dlaněmi vzhůru. Zhluboka se pak nadechněte a zkuste nádech směrovat až do oblasti břicha. Několikrát to zopakujte.

Předejděte syndromu karpálního tunelu

Jak už bylo řečeno, i na rukou může docházet k přetěžování určitých svalů. Objevuje se pak ztuhlost prstů, mravenčení, pocity tíhy nebo až bolest. Čas od času tedy pusťte počítačovou myš a ruce si protáhněte. Je vhodné vždy dlaní jedné ruky ohnout zápěstí druhé ruky k tělu. Ruce tak párkrát prostřídejte.

Postavte se

Rovně si stoupněte, ramena stáhněte dolů, nohy si dejte zhruba na šíři boků. Bradu se nesnažte tlačit vpřed. Zvedněte jednu ruku a její malíkovou hranu pak směřujte dolů do míst mezi lopatkami. Druhou ruku ohněte a pomožte mírným tlakem na levý loket, aby se dostala níž. Pak ruce vystřídejte.

Uvolnění zad

Mezi cviky na protažení těla najdeme i takové, které uvolní záda. Sedněte si na židli tak, abyste měli před sebou dostatek místa. S rovnými zády se pak pomalu předkloňte. Snažte se rukama dosáhnout na zem. Na několik nádechů a výdechů zůstaňte takto předkloněni. Pomalu přes zakulacená záda se pak vraťte do rovného sedu.

Prospějte i nohám

Pokud trpíte na otoky a pocity těžkých nohou, vyzkoušejte následující cvik. Vsedě na židli opřete nohy o podlahu. Střídavě z podlahy zvedejte patu a špičku obou nohou. Můžete si i stoupnout a provést cvik ve stoji.

K TÉMATU  Novoroční předsevzetí aneb jak se vyhnout selhání?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se udržet v kondici, i když jste celý den zavřené v kanceláři. Pěstovat dobré zdraví se dá všude

Jak vybrat kancelářskou židli, aby neruinovala naši páteř

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
Dokonalým doplňkem pro každou ženu je krásná a zdravá pleť. Aby taková skutečně byla, je potřeba si uvědomit, jak je zimní péče o pleť důležitá. A tím nejlepším, co můžete své pleti dopřát během mrazivého období, je přírodní kosmetika. Víte, jak si takový voňavý a vyživující krém namíchat?
O spodním prádle se zrovna moc nemluví, a to hlavně z toho důvodu, že se jedná o něco opravdu intimního, ale přitom tak běžného. Také proto jsou fakta o spodním prádle tak trochu zapovězena – ale věřte, že i v tomto případě se můžete zasmát a podivovat, jakou proměnou spodní prádlo prošlo za tu dlouhou řadu let od jeho vynalezení.
Poslední schůzku s Nelou pojala koučka Marcela Hlaváčková poněkud netradičně. A podle očekávání z ní měla její klientka velkou radost. Proč? To se dočtete na řádcích níže.
Nikdy není pozdě změnit kariéru a zkusit něco nového. Naštěstí časy, kdy ženy patřily jen do humanitních oborů, jsou dávno pryč. Přesto v některých odvětvích je jich minimum. Třeba v IT tvoří sotva desetinu odborníků. Nicméně, pokud máte dámy kuráž, tak to zkuste. Firmy vás tu budou vítat s otevřenou náručí a ocení vás. Váháte? Pak pro vás máme sedm důvodů, které vás přesvědčí, že počítače jsou skvělá volba.
Trávíte-li pracovní dobu z velké části přikováni k monitoru či displeji mobilu, může to mít negativní vliv na váš zrak. Zvláště pokud i volný čas vyplňujete sledováním sociálních sítí, surfováním po internetu nebo sledováním televize, vaše oči příliš často ostří na blízkou vzdálenost, což pro ně není přirozené. Může to vést k různým komplikacím od svědění a podráždění očí přes rozmazané vidění až po akomodační křeč. Na otázky odpovídá MUDr. Lucie Valešová, primářka Oční kliniky DuoVize Praha.
Zima už mnohé začíná deprimovat, proto se snaží vnést si první střípky jara alespoň k sobě do šatníků. Svetry tak stále zůstávají v popředí, ale pomalu začínají být vytěsňování kousky nejmódnějších stylů přicházejícího teplejšího ročního období. Víte, co se bude nosit?
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.

Nepřehlédněte

Blíží se vaše dovolená a vy přemýšlíte, jestli vzít svého domácího mazlíčka s sebou. Myslíte, že mu bez vás bude smutno, ale jak se bude cítit na pláži nebo na horách? Pes může chodit s vámi, ale kočka? Ať se rozhodnete odjet sama a mazlíčka svěřit do péče jiné osoby, nebo pojede s vámi, příprava se vyplatí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek