Úterý , 17. 05. 2022

Přemysl

5 cviků na protažení těla. Prospějte svému zdraví i v kanceláři

Sedavé zaměstnání se bezpochyby vždy nějak odrazí na našem zdraví. Nejde jen o stav páteře a celých zad, ale mohou se objevit i zdravotní potíže rukou od jejich nevhodné a dlouho neměnné pozice. Zároveň trpí vaše klouby, můžete mít větší sklony k nadváze. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli i když musíte pracovat, nešlo by se vždy třeba po hodině práce na chvilku protáhnout a svému tělu trochu ulevit.
protažení těla
Jak se protáhnout i v kanceláři? (zdroj foto: www.123rf.com)

01. 02. 2021

I malá změna bude mít v tomto ohledu velký vliv. Třebaže nebudete měnit své stávající zaměstnání, i pár cviků v průběhu dne vám prospěje. Nehledě na to, že při pohybu se mozek okysličí a další práce vám hned půjde líp od ruky. Jaké cviky na protažení těla praktikovat?

Nádech výdech

Sedněte si vzpřímeně na židli, plosky nohou opřete rovnoměrně o podlahu a dejte je mírně od sebe. Ramena stáhněte dozadu a dolů, ruce položte na stehna dlaněmi vzhůru. Zhluboka se pak nadechněte a zkuste nádech směrovat až do oblasti břicha. Několikrát to zopakujte.

Předejděte syndromu karpálního tunelu

Jak už bylo řečeno, i na rukou může docházet k přetěžování určitých svalů. Objevuje se pak ztuhlost prstů, mravenčení, pocity tíhy nebo až bolest. Čas od času tedy pusťte počítačovou myš a ruce si protáhněte. Je vhodné vždy dlaní jedné ruky ohnout zápěstí druhé ruky k tělu. Ruce tak párkrát prostřídejte.

Postavte se

Rovně si stoupněte, ramena stáhněte dolů, nohy si dejte zhruba na šíři boků. Bradu se nesnažte tlačit vpřed. Zvedněte jednu ruku a její malíkovou hranu pak směřujte dolů do míst mezi lopatkami. Druhou ruku ohněte a pomožte mírným tlakem na levý loket, aby se dostala níž. Pak ruce vystřídejte.

Uvolnění zad

Mezi cviky na protažení těla najdeme i takové, které uvolní záda. Sedněte si na židli tak, abyste měli před sebou dostatek místa. S rovnými zády se pak pomalu předkloňte. Snažte se rukama dosáhnout na zem. Na několik nádechů a výdechů zůstaňte takto předkloněni. Pomalu přes zakulacená záda se pak vraťte do rovného sedu.

Prospějte i nohám

Pokud trpíte na otoky a pocity těžkých nohou, vyzkoušejte následující cvik. Vsedě na židli opřete nohy o podlahu. Střídavě z podlahy zvedejte patu a špičku obou nohou. Můžete si i stoupnout a provést cvik ve stoji.

K TÉMATUChitosan: objevte jeho tajemství a pečujte o své zdraví

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se udržet v kondici, i když jste celý den zavřené v kanceláři. Pěstovat dobré zdraví se dá všude

Jak vybrat kancelářskou židli, aby neruinovala naši páteř

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Také máte každoroční problém, co koupit, manželovi, synovi nebo dědečkovi? Ženám se nakupuje samo, ale pro mužům? My pro vás máme tipy na originální vánoční dárky, které rozhodně nezůstanou dlouho zabalené…
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.
V životě jsem si nikdy nevedla špatně po finanční stránce, to však neznamená, že bych si mohla nějak vyskakovat. Proto jsem začala přemýšlet, kde přijít k dalším penězům. Pak jsem narazila na nabídku online casina, přišlo mi to jako skvělá možnost, jak si přivydělat z domova. Řekla jsem si, že zkusím štěstí. To jsem však ještě nevěděla, že je to jedna velká past.

Nepřehlédněte

Kruhy pod očima jsou věčný problém žen. A jelikož umí snížit sebevědomí, protože vzhled kvůli němu není dokonalý, nabízí se otázka, jak problém řešit. Zprvu je nutné si uvědomit, co za potíží vlastně stojí.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek