Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

8 filmových love songů, při kterých tajeme jako zmrzliny

Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
love song
Jsou romantické písničky. A pak jsou romantické písničky, ze kterých dokola tajeme.

28. 11. 2022

28. 11. 2022

1. Patrick Swayze – She’s Like the Wind

Patrick Swayze byl odjakživa hercem, který v sobě měl úžasné charisma a nejedné ženě se z něj podlomila kolena. A kromě toho, že uměl perfektně hrát, dokázal i skvěle zpívat, o čemž svědčil love song z filmu Hříšný tanec, She’s Like the Wind. A nevíme jak vy, ale i když jsme ho slyšely už nejmíň tisíckrát, pořád máme pro něj slabost.

Patrick Swayze – She’s Like the Wind

2. Whitney Houston – I Will Always Love You

Stejnou srdcovkou je také love song z filmu Osobní strážce, který nazpívala zpěvačka s hlasem od Boha, Whitney Houston. Přestože ve filmu najdeme i řadu dalších písní, které milujeme, tahle je z nich prostě bezkonkurenční.

Whitney Houston – I Will Always Love You

3. Aerosmith – I Don’t Want to Miss a Thing

Hodně emotivní film plný napínavých okamžiků, o ty se postaral Armageddon. Proslul nejen hvězdným obsazením, ale i krásnou hudbou, kterou nachystala rocková skupina Aerosmith. I takhle písnička jedním slovem nemá chybu a při každém poslechu v nás rozproudí ty správné emoce.

Aerosmith – I Don’t Want to a Miss a Thing

4. Faith Hill – There You’ll Be

Country zpěvačka Faith Hill proslula písničkami, které mají smysl pro romantiku a jemnost, a jinak tomu není ani v případě love songu There You’ll Be z úžasného filmu Pearl Harbor. Právě tato píseň je naprosto procítěná, a přitom v sobě kombinuje pocit vzrušení a napětí, prostě stejně jako obsah samotného filmu.

Faith Hill – There You’ll Be

5. Eric Carmen – Hungry Eyes

Musíte nám dát za pravdu, že film Hříšný tanec má prostě skvělý a nadupaný soundtrack. Není snad víc vášnivého, romantického a natolik proslulého filmu, který vyniká výbornými hereckými výkony a správně laděnou hudbou, z níž romantickým srdcím jako další v řadě utkvěl v hlavě love song Hungry Eyes, jenž v sobě má špetku svůdnosti a moře emocí.

Eric Carmen – Hungry Eyes

6. Céline Dion – My Heart Will Go On

Příběh plný lásky, avšak s tragickým koncem. Přesně to je film Titanic natočený podle skutečné události, který v očích diváků jen tak nezestárne. A totéž platí i o krásném songu od Céline Dion, jejíž hlas a tóny samotné hudby ještě o to víc umocnily romantickou atmosféru celého snímku.

K TÉMATU  Neuvěřitelná bubenice baví svým profesionálním výkonem publikum přímo na ulici
Céline Dion – My Heart Will Go On

7. Roxette – It Must Have Been Love

Perfektní herci, zajímavý příběh, který má spád, a nakonec skončí přímo pohádkově. Romantický film Pretty Woman je další srdcovkou, kterou s chutí zhlédneme opakovaně i po letech. Podobné je to i s ústředním love songem od skupiny Roxette, která se dokonale naladila na romantický apetit každého diváka, a právě proto ho s radostí posloucháme zas a znovu.

Roxette – It Must Have Been Love

8. Berlin – Take My Breath Away

A máme tady další legendu, která na nás dýchne špetku nostalgie. Řeč není o ničem jiném, než o filmu Top Gun, který je sice ve své podstatě trochu jiným žánrem, ale i tak je to slaďárna na entou! Na pozadí školy pro elitní piloty se objevuje láska dvou lidí, samozřejmě podtržená tou správnou hudbou v podání songu Take My Breath Away od Berlin.

Berlin – Take My Breath Away

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Syndrom zlomeného srdce: Opravdu láska dokáže fyzicky bolet?

Doteky léčí, buďte laskaví. Kdo a proč si je od vás rozhodně zaslouží?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!

Nepřehlédněte

Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek