Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Je libo koktejl? Povinná výbava na letní party. 7 aplikací na míchané drinky

Letní období už je cítit ve vzduchu a i kalendářně je konečně tady. Přichází čas na opalovačky, grilování i rochnění ve vodě, a na přípravu osvěžujících drinků. Ale namíchat drink, který famózně chutná a zároveň vypadá i na pohled atraktivně, není jen tak. A pokud nevíte, jak do toho, přijde vám zajisté vhod náš článek, ve kterém poznáte sedmičku mobilních aplikací, díky nimž se staneme mistrem v přípravě lahodných koktejlů.
koktejl
Nemusíte být mixolog, abyste si namíchali chutný koktejl.

20. 06. 2023

20. 06. 2023

Možností, jak najít recept na svěží drink, je celá řada a většina z nás na první dobrou sáhne zpravidla po Googlu, který nás ale většinou odmění až 1,4 milionu výsledků. Komu by se ale chtělo únavně hledat, když existuje spousta tematických blogů, webů, včetně mobilních aplikací, které každého zasvětí do umění výroby koktejlů. Jste připraveni stát se zkušeným mixologem? Tak jdeme na to.

Cocktail Flow – iOS a Android

Cocktail Flow je oblíbená aplikace, která se velmi snadno používá a její výhodou je i obrovská knihovna receptů, které jsou přehledně roztříděné do skupin s intuitivní navigací. Najdete v ní proto drinky typu Classic, Short, Creamy a podobně.

Vyhledávat recepty můžete podle země původu i konkrétních událostí, přičemž tahle apka vám na jednom místě sesumíruje nejnovější a nejznámější koktejly, které jsou právě teď v kurzu. Navíc, když najdete recept, který se vám zalíbí, můžete si ho zařadit mezi oblíbené, přidávat k němu vlastní poznámky, začíst se do užitečných tipů a zobrazovat si personalizované pokyny, jak si nápoj dokonale namíchat.

Cocktail Flow je bezplatná aplikace, ovšem pokud si chcete otevřít cestu k dalším receptům a funkcím, můžete pořídit i prémiovou verzi.

Mixel – iOS a Android

Tahle apka se může chlubit bohatou databází s více než 1 900 mixologickými recepty. A aby se vám lépe hledalo, můžete zapnout i praktické filtry, které vám zkrátí cestu k relevantním receptům. V případě, že si chcete vytvořit drink z toho, co zrovna máte po ruce, i v tomto ohledu vám podá pomocnou ruku zmíněný filtr, který vyhledává recepty i podle navolených přísad.

Mixel je opět bezplatná aplikace, ovšem v případě, že zatoužíte po dalších receptech, můžete využít formu placeného upgradu.

Cocktails Art – pouze pro iOS

Tato aplikace má o něco menší výběr receptů (kolem 300), které jsou pěkně roztříděné do kategorií, v nichž se snadno zorientujete. V jejím prostředí můžete najít drinky ve stylu „Ladies Night“ či „Top Cocktails“. 

K TÉMATU  Dojemné svatební video, které ve vás vyvolá hřejivý úsměv na tváři!

Cocktails Art mimo jiné usnadňuje přípravu koktejlu pouze za použití ingrediencí, které zrovna máte po ruce, a stejně jako u většiny mixologických aplikací si v tomto seznamu vytipujete oblíbené recepty, ke kterým se později můžete jednoduše vrátit. Cocktails Art je bezplatná aplikace, což potěší všechny, kterým se úplně nechce do apky investovat. 

Highball – pouze pro iOS

Pátráte po aplikaci, která vám umožní ukládat a zároveň sdílet vaše vlastní recepty na koktejly? Potom je právě Highball skvělou volbou. Kdykoli najdete recept, který se vám líbí, můžete jej snadno importovat do své aplikace nebo ručně přidat své vlastní recepty a sdílet je s přáteli jako pěkně navrženou kartu receptů. Pokud jste profesionální mixolog, který se chce podělit o své výtvory se světem, Highball je způsob, jak to můžete udělat – snadno, jednoduše a se vší grácií. Highball je navíc zcela zdarma.

Lush – pouze pro iOS

A máme tady další aplikaci, která vás zaručeně nadchne. Její příjemnou funkcí jsou ‘Flavour Profiles’ s možností procházet recepty podle chuti, na kterou právě máte náladu, tedy jako je káva nebo třeba limetka. Díky stovkám receptů můžete také třídit podle typu sklenice nebo názvu nápoje, vyhledávat dle ingrediencí a vytvářet užší seznamy svých nejmilejších receptů. Protože apka Lush funguje také offline, recepty jsou vždy k dispozici, i když jste mimo dosah připojení. Jedná se však o placenou aplikaci

léto
Koktejly k létu zkrátka patří.

The Liquor Cabinet – pouze pro iOS

V čem se The Liquor Cabinet liší od ostatních aplikací pro mixologické nápoje, je zahrnutí příběhů. Nebude to tedy jen o tom, že zjistíte ingredience, koktejl namícháte a šmitec. Přitom totiž zjistíte, kde konkrétní nápoj vznikl a jaká je jeho historie. Aplikace je plná receptů, nástrojů a tipů, které vám pomohou namíchat lahodné nápoje, a když si najdete nějaký oblíbený drink, snadno jej můžete sdílet se svými přáteli prostřednictvím SMS, e-mailu nebo sociálních sítí. The Liquor Cabinet je bezplatná aplikace.

K TÉMATU  Pád ikony: Madonna už není Madonna. Fanoušci se bojí o její psychické zdraví

8 500+ drink recipe – iOS a Android

S vysokým hodnocením a mnoha pozitivními komentáři na Apple App Store je 8 500+ Drink Recipes jednoznačně oblíbenou aplikací pro začínající mixology. Je to proto, že se extrémně snadno používá a má jednu z největších databází receptů na koktejly. Drink si v ní najdete pomocí klíčových slov, ale čekat na vás bude i bohatá kategorie s tematickými recepty. A pokud byste při mixování chtěli zažít porci dobrodružství, nechte výběr receptu na aplikaci, která vám náhodně vybere něco zajímavého pro vyzkoušení. 

8 500+ drink recipe je pro začátek zdarma, ale po bezplatné zkušební verzi vyžaduje měsíční předplatné.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

I s letními nealko drinky si můžete užít spoustu zábavy! Máme jich pro vás rovnou 8

Mojito vás osvěží během parných letních dnů. Připravte si nealkoholický koktejl jako od profíka

Zdroje článku:
https://mixologycrew.com/mixology-blog/apps-learning-mixology-drink-recipes/
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Všimli jste si, jak se doba s každým rokem mění? Takové proměny najdete všude – v jídle, módě i v kosmetice. A zatímco ještě nedávno platilo, že čím víc kosmetiky jste si nanesli na pleť, tím jste byli více cool, dnes už se vše zase vrací zpátky k jednoduchosti.
Pro většinu lidí je ve vztahu nejdůležitější důvěra. Co se ale stane, když dojde k jejímu narušení? To se může stát nejrůznějšími drobnými způsoby – ale může vztah znovu vzkvétat po něčem tak závažném, jako je nevěra?
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Bojujete s přebytečnými kily? Už nevíte, co máte udělat, abyste se jich stoprocentně zbavili? Je načase vsadit veškerá esa v rukávu na hubnoucí potraviny, respektive na potraviny, po kterých se hubne.
Standartní diety typu: celý den nic nejím, nebo jím jen dělenou stravu, to zná každý. Představíme vám ale takové diety, u kterých budete kroutit hlavou, jak to jen mohlo někoho napadnout. Zda opravdu tyto diety zabírají, to vám nepovíme. Rovněž žádáme, abyste se jimi slepě neřídili a nevybrali si dietu jen proto, že by mohla zabrat. Jakákoli strava by měla zohledňovat individuální vlastnosti a odpovídat vašim osobním přáním a zdravotnímu stavu.
Dopřáváte si klasického turka? Mnoho z nás nedá dopustit na silnou kávu. Jakmile ji ale dopijeme, kávovou sedlinu, která zůstane na dně, bez milosti vyhodíme. To je ovšem škoda, protože lidově nazývaný lógr může u vás doma najít další využití.
S létem, tím horkým, slunečným obdobím plným koupání a drinků, vyvstává pro lidi nové nebezpečí. Stávají se kořistí a potravou hned trojice nebezpečných nepřátel. Řeč je o hmyzu, konkrétně o klíšťatech, komárech a ovádech. Jejich teritorium v létě je opravdu obrovské a ať se snažíte jakkoliv, dříve nebo později na ně určitě narazíte. Nejúčinnější ochranu představují repelenty, v noci pak například moskytiéra.
Za sny - tak se jmenuje nová audiokniha, kterou načetl zpěvák Richard Krajčo společně se svou manželkou - autorkou knihy, režisérkou a scenáristkou - Karin Krajčo Babinskou. Čtyřy a půl hodiny poslechu bude stát za to. Proč zná knihu zpěvák nazpaměť a jak souvisí s jeho písní Zůstaň se mnou?
Stačila vteřina navíc nebo kousek vedle a dopadlo by to špatně. Dechberoucí momenty, při kterých zrovna někdo natáčel. Možná na něj nevěříte, ale jak se říká - tihle lidé měli z pekla štěstí.
Ratanový květináč ještě nikdy nevypadal lépe. Stačí k tomu venkovní lucerna, větve borovice, vánoční světýlka a pár ozdobiček. Všechno sestavte a naaranžujte podle svého vkusu, a pak už stačí jen rozsvítit. Do lucerny je ideální elektrická svíčka. Výsledek je fenomenální, obzvlášť večer! Přestože je tato dekorace primárně určená na ven, nikdo vám nebrání postavit ji do rohu obývacího pokoje. Pohled na ni vás bude hřát i tam.
Konečně jsme s kamarády vyrazili oslavit to, že nemusíme sedět zavření doma a otevřeli se hospody. Vydali jsme se na párty a zábava nebrala konce. Pití teklo proudem. Bohužel se mi pak stalo něco, na co v životě nezapomenu, i když si to prakticky nepamatuju. Až s pomocí přátel jsem nakonec zjistila, co všechno se tu noc dělo.
Jste-li rodič odrostlejšího dítěte, jistě už jste řešili otázku, kdy je ten správný čas, aby dítě spalo v pokojíčku zcela samo. Pokud máte doma čerstvě narozené miminko, toto nelehké rozhodování vás teprve čeká. Čím se řídit a jak postupovat, aby to nezanechalo stopy na vzájemném vztahu?

Výběr článků

Praha rozhodně není jen o historii a o památkách. Samozřejmě je doporučujeme navštívit, jelikož opravdu stojí za vidění, ale ne vždycky máte chuť kochat se pamětihodnostmi. Praha je zároveň město nekonečných možností, i co se týče různých aktivit, adrenalinu a zábavy. A právě o tom je dnešní článek, kde vám představíme některé z možností, jak se v centru Prahy aktivně zabavit.
Který den budete v komunikaci s okolím perlit, kdy se obejít bez alkoholu a čemu se tento týden raději vyhnout? To vše napoví horoskop krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
Milujete hořkou čokoládu ve všech jejích podobách? K této vášni si můžete jen gratulovat. S každým soustem této sladkosti si totiž snižujete pravděpodobnost několika druhů rakovin. Ale i vaše srdce si přijde na své!

Nepřehlédněte

Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
V dnešním světě spojeném s technologiemi se stává digitální detox klíčovým prvkem pro udržení zdravých mezilidských vztahů. Náš článek o digitálním detoxu vám přináší inspiraci a návody, jak osvěžit svůj život od digitálních vlivů. Od obnovení osobního spojení po nalezení rovnováhy mezi online a offline světem, objevte cestu k zdravějším vztahům skrze digitální odpočinek.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek