Čtvrtek , 25. 07. 2024

Jakub

Nejpodivnější masáže, které můžete při cestování zažít

Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
masáže
Masáže máme spojené s relaxací a uvolněním. Uvidíme, jak vás uvolní, až se po vás bude plazit had!

10. 06. 2022

Až se vydáte v létě na cesty do exotických krajin, zkuste mrknout do tamního salonu, jaké masáže nabízí. Možná se nestačíte divit, co všechno vám uleví.

Masáž kaktusem

Dokážete si to představit? V Mexiku je tato masáž velmi oblíbená. Že masáž kaktusem musí ošklivě píchat? Ale kdepak! Ostny jsou samozřejmě před masáží odstraněny a lopatky kaktusu se ještě příjemně nahřejí.

kaktus
Masáž kaktusem je zřejmě to poslední, co byste si dokázali představit.

Účinky kaktusové masáže na naši pokožku jsou doslova zázračné. Ještě aby ne, když si ji můžete dopřát ve Four Seasons Resortu Punta Mita v Mexiku za zhruba šest tisíc korun.

Masáž krajtou

Ne, nejde o vtip. Jde o skutečnou relaxační terapii. V zoo na Filipínách přesně takové masáže můžete absolvovat a stačí k ní jen čtyři barmské krajty. Jednoduše si lehnete na bambusový rošt a necháte po sobě plazit tyto přilnavé maséry. Jejich váha dohromady čítá 250 kilogramů a pouhých 15 minut masáže z vás udělá úplně jiného člověka.

Masáž sekáčkem na maso

Nikdo vás samozřejmě rozsekat nechce. Na Tchaj-wanu jde o osvědčenou metodu, jak se zbavit bolesti zad. Masáž probíhá za pomoci ostrých břitů a trvá zhruba deset minut. A výsledek? Naprosto dokonalý! Zlepší se vám průtok krve a ještě vám z těla odplaví škodlivé toxiny.

Masáž sloní nohou

V Thajsku na to jdou zase po svém. Od bolesti zad a beder vám pomůže obří sloní noha. Slon je ovšem vycvičený tak, aby vám neublížil, ale naopak pomohl. Jen musíte najít dostatek odvahy na to, abyste se nechala sloní nohou zašlápnout. Tak co, půjdete do toho?

slon
To už chce jistou dávku odvahy, nechat se zadupnout slonem.

Masáž noži

Je to něco podobného jako masáž sekáčkem na maso, avšak tuto masáž vynalezli lidé ve starověké Číně a používá se již více než 2000 let.

K TÉMATU  4+1 důvody, proč jíst rajčata. Jsou skvělé nejen pro oči

Během této relaxační a uvolňující procedury vám masér jezdí ostrými noži po kůži. Ale nebojte se, nijak vás nezraní. Naopak má skvělé detoxikační účinky a zároveň vám vlije novou krev do žil. Že nevěříte? Ale vždyť je ověřená statisíci spokojenými zákazníky, kteří za dobu dvou tisíc let tuto masáž vyzkoušeli.

Šnečí masáž

Možná je to pro někoho poněkud nechutné, ale ve skutečnosti je tato masáž v Rusku, Velké Británii i Japonsku obrovským hitem. Sliz, který šneci vylučují, pomáhá regenerovat kůži a zároveň zabraňuje i vzniku vrásek.

masáže
Masáže se v exotických zemích zdaleka neomezují jen na užití lidského doteku.

Masáž trvá zhruba jednu hodinu a zaplatíte za ni v průměru 5 000 korun. Že byste tolik peněz za tuto kluzkou péči nedali? Ale to byste měli. Šnek totiž na vaší kůži zanechává léčebný sliz, který má doslova blahodárné účinky.

Masáž vařenými vejci

Většinou si vařená vejce dopřáváme v pomazánce nebo na chlebu, ale málokdo ví, že si je můžeme dopřát i při masáži, a to nejenom ve formě pokrmu. Čínští vědci zjistili, že vařená vejce pomáhají léčit modřiny a jiná kožní poranění.

Stačí si jen uvařit vejce natvrdo, opláchnout ho vodou, oloupat a pak si s ním promasírovat bolavou kůži zhruba třikrát denně. Navíc zanechává vaši pokožku jemnou a vyživenou. Zkuste to, nebudete litovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

Porazte konečně stres. Ověřené relaxační techniky, které opravdu pomáhají a uklidňují

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Trendem poslední doby, zejména mezi mladými lidmi na různých sociálních platformách, je pojem zvaný body count. Možná už jste o něm slyšeli, možná vás úplně minul. Co to ten body count vlastně je? Proč se najednou tolik řeší? A co o nás vypovídá?
Příběh, který nám přistál v naší schránce, nás nejdříve vyděsil. Vždyť jsou věci, které by měly být naprosto zapovězené. Jak je vidět, na světě je možné všechno.
Možná by vás ani nenapadlo, že masáž a pořádnou péči ocení i váš čtyřnohý kamarád. Podívejte se, jak si relaxující buldoček užívá masáž!
Někdy se začnou velmi brzy objevovat jisté známky, které nám napoví, že je něco v nepořádku.
Ve věku 77 let zemřela česká herečka a sexsymbol šedesátých let Hana Brejchová, sestra známé herečky Jany Brejchové. Její nezapomenutelný výkon ve filmu "Lásky jedné plavovlásky" ji trvale zapsal do paměti diváků.
Tato stavba klame tělem. Na první pohled vypadá jako obyčejná stodola, ale uvnitř se skrývá moderní rezidence. Obrovský prostor v prvním patře, překrásný dřevěný interiér a obrovské prosklené čelo budovy, skýtající výhled na nedaleké hory. Kdo by nebral takové bydlení?
Bulvární plátky v posledních měsících plní články, které se věnují vztahu Agáty Hanychové a Jaromíra Soukupa což je v tomto spojení opravdový bizár. Kdybyste se s někým vsadili, že tihle dva skončí spolu, každý by si klepal na čelo. Na druhou stranu, je to tak šílená dvojice, až jsou si možná vlastně souzeni.
Když je zmínka o mandlovém mléce, možná vás na prvním místě napadne jeho přínos v kuchyni. Je velmi populární u lidí alergických na laktózu, vegetariánů či vitariánů. Mandlové mléko však může mít i zcela odlišné využití. Může vám totiž pomoct ke zdravým vlasům a pleti.
Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Pocení je zcela běžný jev. A zatímco během zimy mu nevěnujeme prakticky žádnou pozornost, v létě o ni doslova žádá. Zejména v parných horkých dnech nám jeho pach umí znepříjemnit nejeden výlet nebo cestování vlakem či městskou hromadnou dopravou. Věděli jste ale, že pocením vylučujeme veledůležité minerály z těla? 

Výběr článků

Může sýr přivolat noční můry? A jak je to s kořeněnými jídly? Dejte si pozor na to, co jíte. Váš spánek i sny totiž může ovlivnit nevhodná strava. Pokud se v noci převalujete nebo máte problém zabrat, vina může být i v jídle.
Černé tečky jsou noční můrou nás všech. Objeví se již pár dní poté, co opustíme kosmetický salón, a vracejí se s železnou pravidelností. Možná jste ale ještě nepřišli na správný způsob, jak na ně. Máme pro vás TOP tipy, jak s nimi zatočit!
Dnešní společnost často klade na ženy tlak ve smyslu partnerských vztahů, ačkoliv mnohé z nás volí cestu svobody a samostatnosti. Proč je ale tak často stigmatizováno být single, zejména když se jedná o vlastní rozhodnutí? V dnešním článku na Dámské Lize prozkoumáváme realitu života jako single ženy a zkoumáme, jak to, že jsme samy, může být prospěšné a osvobozující rozhodnutí, nikoli něco, co bychom měly vnímat jako nedostatek

Nepřehlédněte

Máme po úplňku. Co vás nyní čeká o víkendu? Nahlédněte do našeho speciálního horoskopu krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
Úklidové práce jsou něčím, co nastupuje na scénu prakticky každý týden. Z posledních statistik vyplývá, že úklidem domácnosti stráví každý průměrný člověk až desetinu svého života. Abyste jednotlivými pracemi netrávili více času, než je skutečně nutné, začněte aplikovat několik zásad, jak důkladně uklidit byt. Prozradíme vám, na co hlavně nezapomenout (a na co se obvykle zapomíná).

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek