Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Nejpodivnější masáže, které můžete při cestování zažít

Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
masáže
Masáže máme spojené s relaxací a uvolněním. Uvidíme, jak vás uvolní, až se po vás bude plazit had!

10. 06. 2022

Až se vydáte v létě na cesty do exotických krajin, zkuste mrknout do tamního salonu, jaké masáže nabízí. Možná se nestačíte divit, co všechno vám uleví.

Masáž kaktusem

Dokážete si to představit? V Mexiku je tato masáž velmi oblíbená. Že masáž kaktusem musí ošklivě píchat? Ale kdepak! Ostny jsou samozřejmě před masáží odstraněny a lopatky kaktusu se ještě příjemně nahřejí.

kaktus
Masáž kaktusem je zřejmě to poslední, co byste si dokázali představit.

Účinky kaktusové masáže na naši pokožku jsou doslova zázračné. Ještě aby ne, když si ji můžete dopřát ve Four Seasons Resortu Punta Mita v Mexiku za zhruba šest tisíc korun.

Masáž krajtou

Ne, nejde o vtip. Jde o skutečnou relaxační terapii. V zoo na Filipínách přesně takové masáže můžete absolvovat a stačí k ní jen čtyři barmské krajty. Jednoduše si lehnete na bambusový rošt a necháte po sobě plazit tyto přilnavé maséry. Jejich váha dohromady čítá 250 kilogramů a pouhých 15 minut masáže z vás udělá úplně jiného člověka.

Masáž sekáčkem na maso

Nikdo vás samozřejmě rozsekat nechce. Na Tchaj-wanu jde o osvědčenou metodu, jak se zbavit bolesti zad. Masáž probíhá za pomoci ostrých břitů a trvá zhruba deset minut. A výsledek? Naprosto dokonalý! Zlepší se vám průtok krve a ještě vám z těla odplaví škodlivé toxiny.

Masáž sloní nohou

V Thajsku na to jdou zase po svém. Od bolesti zad a beder vám pomůže obří sloní noha. Slon je ovšem vycvičený tak, aby vám neublížil, ale naopak pomohl. Jen musíte najít dostatek odvahy na to, abyste se nechala sloní nohou zašlápnout. Tak co, půjdete do toho?

slon
To už chce jistou dávku odvahy, nechat se zadupnout slonem.

Masáž noži

Je to něco podobného jako masáž sekáčkem na maso, avšak tuto masáž vynalezli lidé ve starověké Číně a používá se již více než 2000 let.

K TÉMATU  Nespavost je nebezpečná. Tipy, jak usnout hravě a bez počítání oveček

Během této relaxační a uvolňující procedury vám masér jezdí ostrými noži po kůži. Ale nebojte se, nijak vás nezraní. Naopak má skvělé detoxikační účinky a zároveň vám vlije novou krev do žil. Že nevěříte? Ale vždyť je ověřená statisíci spokojenými zákazníky, kteří za dobu dvou tisíc let tuto masáž vyzkoušeli.

Šnečí masáž

Možná je to pro někoho poněkud nechutné, ale ve skutečnosti je tato masáž v Rusku, Velké Británii i Japonsku obrovským hitem. Sliz, který šneci vylučují, pomáhá regenerovat kůži a zároveň zabraňuje i vzniku vrásek.

masáže
Masáže se v exotických zemích zdaleka neomezují jen na užití lidského doteku.

Masáž trvá zhruba jednu hodinu a zaplatíte za ni v průměru 5 000 korun. Že byste tolik peněz za tuto kluzkou péči nedali? Ale to byste měli. Šnek totiž na vaší kůži zanechává léčebný sliz, který má doslova blahodárné účinky.

Masáž vařenými vejci

Většinou si vařená vejce dopřáváme v pomazánce nebo na chlebu, ale málokdo ví, že si je můžeme dopřát i při masáži, a to nejenom ve formě pokrmu. Čínští vědci zjistili, že vařená vejce pomáhají léčit modřiny a jiná kožní poranění.

Stačí si jen uvařit vejce natvrdo, opláchnout ho vodou, oloupat a pak si s ním promasírovat bolavou kůži zhruba třikrát denně. Navíc zanechává vaši pokožku jemnou a vyživenou. Zkuste to, nebudete litovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Napjaté svalstvo nebo rýma? Masáže, které vám skutečně pomohou

Porazte konečně stres. Ověřené relaxační techniky, které opravdu pomáhají a uklidňují

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bydlíte ve vlastním domě a přemýšlíte, jak do budoucna co nejvíce uspořit na energiích? Krátkodobým řešením je samozřejmě snížení její spotřeby. Ale není řešením udržitelným. Jediný krok do budoucnosti, který má v této oblasti smysl, je zajistit si zdroje vlastní. I stát už to ví, a tak poskytuje dotace na energetickou samostatnost nebo alespoň snížení energetické náročnosti bydlení
V současné době chtějí být všichni ekologičtí. Dbají na životní prostředí a snaží se neplýtvat jídlem či třídit odpad. Dokonce se správně nakládá i s bioodpadem. A s tím se spojí kompostování. Pokud zvažujete pořízení kompostéru na zahradu nebo kompostéru do interiéru, nabízí se otázka, jak správně kompostovat a čemu se vyvarovat? Kompostování je sice hitem, na druhou stranu se to musí umět.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  

Nepřehlédněte

Ve všech pohádkách je konec jasný – „Žili spolu šťastně až do smrti.“ Realita je ovšem dost jiná a my se nacházíme v situaci, kdy si z předchozího vztahu do toho nového s sebou bereme děti. Podobně je na tom i náš nový partner. A zapletenec je na světě! Zvládněte vztah mezi nevlastními sourozenci.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek