Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

Mikrovlnná trouba nahradí několik spotřebičů najednou. Poradíme, jak vybrat tu NEJ

Kuchyňský kout je plný nejrůznějších spotřebičů, bez kterých bychom se při vaření prakticky neobešli. V případě, že vám chybí mikrovlnná trouba, pojďme si prozradit, jak ji vybrat. I tento společník se vybírá na základě několika kritérií.
trouba
Mikrovlnná trouba dokáže nahradit několik domácích spotřebičů najednou. (foto: 123RF)

10. 02. 2022

Mnoho lidí se domnívá, že mikrovlnná trouba není tak důležitou součástí našich kuchyní. Jenže pravda je ve skutečnosti někde jinde. Ohřívání a rozmrazování by najednou bylo velice složité a zdlouhavé. Navíc dnešní modely mikrovlnek oplývají celou spoustou zajímavých funkcí, mezi které patří také grilování, pečení, vaření v páře nebo možnost kombinovat tyto funkce najednou. Z mikrovlnné trouby je tak opravdu fenomenální pomocník, který přípravu jakéhokoli pokrmu usnadní. 

Než se však pustíte do výběru mikrovlnky, je zapotřebí zodpovědět několik otázek, a to: 

  • Co od mikrovlnky očekáváte? Budete potřebovat zvláštní funkce, nebo vám stačí schopnost ohřívání a rozmrazování? 
  • Chcete volně stojící nebo vestavnou mikrovlnku? V tomto případě rozhodne vaše kuchyně. 
  • K čemu všemu chcete mikrovlnku využívat? Jen na ohřívání, nebo rovnou na přípravu jídla? 

Jaké parametry sledovat při výběru?

Vnitřní objem a průměr otočného talíře 

Je celá spousta kritérií, jež je třeba při výběru mikrovlnné trouby sledovat. Předně mluvíme o vnitřním objemu, který určuje velikost vnitřního prostoru. Čím větší bude, tím více se do něj vejde věcí. V tomto případě záleží na vás a velikosti vašich talířů. Objemy mikrovlnek se totiž pohybují v poměrně velkých rozmezích, a to od 15-45 litrů.  

V souvislosti s tím musíme zmínit také průměr otočného talíře. Pokud je průměr talíře rovný 24 centimetrům, stačí to pro běžné talíře. Jestliže jste majiteli většího nádobí, zaměřte svou pozornost na talíře o průměru 25-29 centimetrů či rovnou nad 30 centimetrů. 

Ovládání a otevírání dvířek 

Při výběru hraje roli také ovládání. Mikrovlnná trouba se dá ovládat manuálně, ale také najdeme takové, jež mají elektronické ovládání. Pokud jste ale milovníkem moderních technologií a na tomto základě stavíte i svou domácnost, pak vám nejspíše učaruje dotykový displej. 

K TÉMATUŠatna jako stvořená pro váš domov. Inspirujte se

A když už jsme u toho ovládání, při výběru mikrovlnné trouby také zkontrolujte otevírání dvířek. Ne, mechanismus otevírání dvířek opravdu není u všeho stejný. Je většinou řešený madlem nebo tlačítkem. Je otevírání ale výklopné nebo pouze na stranu? 

Materiál se hlásí o slovo 

Stejně jako při výběru dalších domácích spotřebičů (nebo jiných věcí obrazně) se vaše pozornost musí zaměřit také směrem k materiálu. Plast, nerez nebo kombinace obou? To jsou možnosti, které nás na pultu obchodů s elektronikou čekají. Nedívejte se ale jen na povrchový materiál, ale také na materiál, ze kterého je tvořena vnitřní část. Některé totiž mají speciální úpravu interiéru, kterou ocení hlavně hospodyňky. Tato speciální úprava má totiž vést ke snazší údržbě spotřebiče.  

A co funkce? 

Jak již bylo zmíněno, dnešní mikrovlnné trouby už dávno nejsou tím, co bývaly. Tedy, vezmeme-li to po stránce funkčnosti. Už neslouží jenom k ohřívání nebo naopak k rozmrazování, mohou se pyšnit jinými funkcemi.  

Některé mikrovlnné trouby umí grilovat. Podle posledních statistik mluvíme o jedné z nejoblíbenějších funkcí vůbec, která plnohodnotně nahrazuje tradiční gril. Zmínit musíme také horký vzduch, díky kterému je možné v mikrovlnce také péct. A v neposlední řadě lze přímo v mikrovlnce vařit v páře, což je velice šetrný způsob, jak zachovat v použitých ingrediencích nutriční hodnoty.  

Mimochodem, věděli jste, že mikrovlnná trouba může mít i 3D technologii? Ta zajišťuje šíření mikrovln naprosto rovnoměrně, což vede k zajištění ideálního zpracování daného pokrmu. Jinými slovy bude vaření, ohřívání i rozmrazování přesné a velice rychlé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potraviny do mikrovlnky: které byste nikdy v ní nikdy neměli ohřívat?

Zavařování ovoce a zeleniny: v myčce, v troubě, v mikrovlnce

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Šedá v interiéru vládne! Nejsou to pastelové barvy ani zářivé kombinace, které bychom chtěli vidět doma. Trendy a zájem zákazníků jasně ukazují, která barva se těší oblibě. Obývací pokoje, kuchyně, ložnice i koupelna, tam všude lahodí oku šedá. Žádná jiná barva se nemůže pochlubit takovým množstvím odstínů. Šedá maximálně těží z toho, že se ze všech barev nejvíc hodí k bílé, což je tradiční barva stěn v interiéru. Právě v kombinaci s černou nebo dalšími odstíny šedé spolu potom mohou vytvořit zázraky i u vás doma.
Koronavirus nezmizel. Spíše naopak, čísla nakažených opět rostou. Ve velkém se šíří rýma a přibývá nachlazených. K tomu všemu klepe na dveře pozimní vlna chřipky. Je tak nejvyšší čas posílit svou obranyschopnost. Během letošního podzimu bude čelit pořádnému náporu. Chcete-li zůstat fit, pak nezapomínejte na vitaminy a minerály. Pomoc najdete také v přírodě.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek