Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Mikrovlnná trouba nahradí několik spotřebičů najednou. Poradíme, jak vybrat tu NEJ

Kuchyňský kout je plný nejrůznějších spotřebičů, bez kterých bychom se při vaření prakticky neobešli. V případě, že vám chybí mikrovlnná trouba, pojďme si prozradit, jak ji vybrat. I tento společník se vybírá na základě několika kritérií.
trouba
Mikrovlnná trouba dokáže nahradit několik domácích spotřebičů najednou. (foto: 123RF)

10. 02. 2022

Mnoho lidí se domnívá, že mikrovlnná trouba není tak důležitou součástí našich kuchyní. Jenže pravda je ve skutečnosti někde jinde. Ohřívání a rozmrazování by najednou bylo velice složité a zdlouhavé. Navíc dnešní modely mikrovlnek oplývají celou spoustou zajímavých funkcí, mezi které patří také grilování, pečení, vaření v páře nebo možnost kombinovat tyto funkce najednou. Z mikrovlnné trouby je tak opravdu fenomenální pomocník, který přípravu jakéhokoli pokrmu usnadní. 

Než se však pustíte do výběru mikrovlnky, je zapotřebí zodpovědět několik otázek, a to: 

  • Co od mikrovlnky očekáváte? Budete potřebovat zvláštní funkce, nebo vám stačí schopnost ohřívání a rozmrazování? 
  • Chcete volně stojící nebo vestavnou mikrovlnku? V tomto případě rozhodne vaše kuchyně. 
  • K čemu všemu chcete mikrovlnku využívat? Jen na ohřívání, nebo rovnou na přípravu jídla? 

Jaké parametry sledovat při výběru?

Vnitřní objem a průměr otočného talíře 

Je celá spousta kritérií, jež je třeba při výběru mikrovlnné trouby sledovat. Předně mluvíme o vnitřním objemu, který určuje velikost vnitřního prostoru. Čím větší bude, tím více se do něj vejde věcí. V tomto případě záleží na vás a velikosti vašich talířů. Objemy mikrovlnek se totiž pohybují v poměrně velkých rozmezích, a to od 15-45 litrů.  

V souvislosti s tím musíme zmínit také průměr otočného talíře. Pokud je průměr talíře rovný 24 centimetrům, stačí to pro běžné talíře. Jestliže jste majiteli většího nádobí, zaměřte svou pozornost na talíře o průměru 25-29 centimetrů či rovnou nad 30 centimetrů. 

Ovládání a otevírání dvířek 

Při výběru hraje roli také ovládání. Mikrovlnná trouba se dá ovládat manuálně, ale také najdeme takové, jež mají elektronické ovládání. Pokud jste ale milovníkem moderních technologií a na tomto základě stavíte i svou domácnost, pak vám nejspíše učaruje dotykový displej. 

K TÉMATU  Pokojové rostliny udržíte zdravé, když budete dbát těchto zásad

A když už jsme u toho ovládání, při výběru mikrovlnné trouby také zkontrolujte otevírání dvířek. Ne, mechanismus otevírání dvířek opravdu není u všeho stejný. Je většinou řešený madlem nebo tlačítkem. Je otevírání ale výklopné nebo pouze na stranu? 

Materiál se hlásí o slovo 

Stejně jako při výběru dalších domácích spotřebičů (nebo jiných věcí obrazně) se vaše pozornost musí zaměřit také směrem k materiálu. Plast, nerez nebo kombinace obou? To jsou možnosti, které nás na pultu obchodů s elektronikou čekají. Nedívejte se ale jen na povrchový materiál, ale také na materiál, ze kterého je tvořena vnitřní část. Některé totiž mají speciální úpravu interiéru, kterou ocení hlavně hospodyňky. Tato speciální úprava má totiž vést ke snazší údržbě spotřebiče.  

A co funkce? 

Jak již bylo zmíněno, dnešní mikrovlnné trouby už dávno nejsou tím, co bývaly. Tedy, vezmeme-li to po stránce funkčnosti. Už neslouží jenom k ohřívání nebo naopak k rozmrazování, mohou se pyšnit jinými funkcemi.  

Některé mikrovlnné trouby umí grilovat. Podle posledních statistik mluvíme o jedné z nejoblíbenějších funkcí vůbec, která plnohodnotně nahrazuje tradiční gril. Zmínit musíme také horký vzduch, díky kterému je možné v mikrovlnce také péct. A v neposlední řadě lze přímo v mikrovlnce vařit v páře, což je velice šetrný způsob, jak zachovat v použitých ingrediencích nutriční hodnoty.  

Mimochodem, věděli jste, že mikrovlnná trouba může mít i 3D technologii? Ta zajišťuje šíření mikrovln naprosto rovnoměrně, což vede k zajištění ideálního zpracování daného pokrmu. Jinými slovy bude vaření, ohřívání i rozmrazování přesné a velice rychlé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potraviny do mikrovlnky: které byste nikdy v ní nikdy neměli ohřívat?

Zavařování ovoce a zeleniny: v myčce, v troubě, v mikrovlnce

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
Teplo domova, domácnost, ze které čiší pohoda, plápolající oheň v krbu, pohodová hudba, tlumené osvětlení, a především přírodní materiály. Vítejte ve vašem novém domově, kde díky dánskému hygge trendu konečně zavládl klid, mír a dokonalá pohodička.
Situace je kritická. Místo toho, aby děti zamířily do lavic, zůstávají dál doma. Uzavřené jsou kompletně nejen základní školy, ale nově i ty speciální a mateřské. Přesto počet nemocných mezi nejmenšími v posledních dnech roste. Je tak nejvyšší čas začít posilovat jejich obranyschopnost. Soutěžte proto s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia s oceněným vitaminem D a probiotiky, které podpoří jejich imunitu.
Že je to nemožné? Není, vážně ne. Běhat můžete i ráda bez toho, aniž byste cítila sebemenší odpor k teniskám, běžeckému úboru nebo k rannímu vstávání a potu. Nic z toho totiž běh obsahovat nemusí. Jen možná máte o běhání zkreslené představy.
Jakým ženám jsou muži nevěrní? Možná jste přesvědčená, že vám se nic takového stát nemůže. Nebo si dokonce myslíte, že za nevěrou stojí nedostatek intimností, studené večeře či nevyžehlené košile. Jste si tím ale jistá?
Kdy začít a na co si dát pozor, aby z vašeho dítěte vyrostl člověk, který nemá zbytečnou vadu řeči?
Cihlová zeď a moderní interiéry se začínají prolínat, i když by to kdysi nikoho nenapadlo. Ale přiznané cihlové zdi dodají celému interiéru jedinečný charakter. Protože ale pravé cihly najdeme málokde, můžeme cihlové stěny imitovat plastickým dekorem, který je na první pohled k nerozeznání. Tyto obklady se dají koupit v různých vyhotoveních i barvách, takže se mohou tvářit jako břidlice, kámen nebo klasické cihly. Dokonce si je můžete natřít nebo jinak povrchově upravit přesně podle sebe.
Kandolhu Island se nachází v severním Ari Atolu jako součást souostroví Maledivy, kde je věčně krásné počasí. Teplotní průměr je tady po celý rok lehce nad 30 °C. Stejné je to i s teplotou vody okolního Indického oceánu, kde se ostrov nachází - 27 až 29 °C v průběhu celého roku. Tohle je pro mnohé dovolená snů. A doprava? Kvůli mělké hloubce ji zajišťuje hydroplán. V nabídce zážitků je šnorchlování, potápění, rybaření, katamarány, SPA centrum, fitness nebo čtyři restaurace.
Vyrážíte ven, ale nestíháte si upravit vlasy? Tyhle snadné a chytré vychytávky vám pomohou vytvořit na hlavě účes podle vašich představ. Účesy jsou hotové za chvilku a potřebujete k nim jen to, co máte v koupelně. Zkuste se inspirovat těmito postupy.
Dokonalé obočí naštěstí může mít každá žena i ta, které do vínku nebyly dány pravidelné rysy, ta správná hustota obočí ani tvar, který by si sama přála. Teď můžete mít všechno a být ještě krásnější. Co obnáší permanentní tetování obočí a co byste měla vědět předtím, než tuto kosmetickou proceduru podstoupíte?

Výběr článků

Chorvatsko je právoplatně jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. Pokud se letos chystáte navštívit tuto zemi, jistě se vám hodí pár tipů na krásná místa, ale také na změny platné od počátku roku 2023.
Retro je v kurzu už několik let, a dotklo se i domácího osvětlení. Můžete si tak pořídit i lampu ve stylu vintage. Tedy věci, které se tváří, jako by za sebou měly celé věky. Toto designové osvětlení navíc vypadá, jako by pocházelo z období páry, a dá zařadit dokonce do kategorie steampunk. Takové industriální lampy vytvoří hřejivou atmosféru, a navíc můžete mít doma i úplný originál.
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?

Nepřehlédněte

V dnešním společenském kontextu se stále více mluví o fenoménu známém jako 'Incely'. Ale kdo jsou vlastně Incelové a co tato identita znamená? Tento článek se zaměřuje na rozklíčování termínu 'Incel' a poskytuje pohled do života mužů, kteří se identifikují jako involuntary celibate. Přinášíme vám analýzu, příčiny, a zkoumáme, jaká společenská témata a výzvy mohou přispívat k formování této specifické komunity.
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek