Sobota , 01. 04. 2023

Kvido

Mikrovlnná trouba nahradí několik spotřebičů najednou. Poradíme, jak vybrat tu NEJ

Kuchyňský kout je plný nejrůznějších spotřebičů, bez kterých bychom se při vaření prakticky neobešli. V případě, že vám chybí mikrovlnná trouba, pojďme si prozradit, jak ji vybrat. I tento společník se vybírá na základě několika kritérií.
trouba
Mikrovlnná trouba dokáže nahradit několik domácích spotřebičů najednou. (foto: 123RF)

10. 02. 2022

Mnoho lidí se domnívá, že mikrovlnná trouba není tak důležitou součástí našich kuchyní. Jenže pravda je ve skutečnosti někde jinde. Ohřívání a rozmrazování by najednou bylo velice složité a zdlouhavé. Navíc dnešní modely mikrovlnek oplývají celou spoustou zajímavých funkcí, mezi které patří také grilování, pečení, vaření v páře nebo možnost kombinovat tyto funkce najednou. Z mikrovlnné trouby je tak opravdu fenomenální pomocník, který přípravu jakéhokoli pokrmu usnadní. 

Než se však pustíte do výběru mikrovlnky, je zapotřebí zodpovědět několik otázek, a to: 

  • Co od mikrovlnky očekáváte? Budete potřebovat zvláštní funkce, nebo vám stačí schopnost ohřívání a rozmrazování? 
  • Chcete volně stojící nebo vestavnou mikrovlnku? V tomto případě rozhodne vaše kuchyně. 
  • K čemu všemu chcete mikrovlnku využívat? Jen na ohřívání, nebo rovnou na přípravu jídla? 

Jaké parametry sledovat při výběru?

Vnitřní objem a průměr otočného talíře 

Je celá spousta kritérií, jež je třeba při výběru mikrovlnné trouby sledovat. Předně mluvíme o vnitřním objemu, který určuje velikost vnitřního prostoru. Čím větší bude, tím více se do něj vejde věcí. V tomto případě záleží na vás a velikosti vašich talířů. Objemy mikrovlnek se totiž pohybují v poměrně velkých rozmezích, a to od 15-45 litrů.  

V souvislosti s tím musíme zmínit také průměr otočného talíře. Pokud je průměr talíře rovný 24 centimetrům, stačí to pro běžné talíře. Jestliže jste majiteli většího nádobí, zaměřte svou pozornost na talíře o průměru 25-29 centimetrů či rovnou nad 30 centimetrů. 

Ovládání a otevírání dvířek 

Při výběru hraje roli také ovládání. Mikrovlnná trouba se dá ovládat manuálně, ale také najdeme takové, jež mají elektronické ovládání. Pokud jste ale milovníkem moderních technologií a na tomto základě stavíte i svou domácnost, pak vám nejspíše učaruje dotykový displej. 

K TÉMATU  Mytí oken snadno a rychle: Vyzrajte na neoblíbenou činnost s jednoduchými tipy

A když už jsme u toho ovládání, při výběru mikrovlnné trouby také zkontrolujte otevírání dvířek. Ne, mechanismus otevírání dvířek opravdu není u všeho stejný. Je většinou řešený madlem nebo tlačítkem. Je otevírání ale výklopné nebo pouze na stranu? 

Materiál se hlásí o slovo 

Stejně jako při výběru dalších domácích spotřebičů (nebo jiných věcí obrazně) se vaše pozornost musí zaměřit také směrem k materiálu. Plast, nerez nebo kombinace obou? To jsou možnosti, které nás na pultu obchodů s elektronikou čekají. Nedívejte se ale jen na povrchový materiál, ale také na materiál, ze kterého je tvořena vnitřní část. Některé totiž mají speciální úpravu interiéru, kterou ocení hlavně hospodyňky. Tato speciální úprava má totiž vést ke snazší údržbě spotřebiče.  

A co funkce? 

Jak již bylo zmíněno, dnešní mikrovlnné trouby už dávno nejsou tím, co bývaly. Tedy, vezmeme-li to po stránce funkčnosti. Už neslouží jenom k ohřívání nebo naopak k rozmrazování, mohou se pyšnit jinými funkcemi.  

Některé mikrovlnné trouby umí grilovat. Podle posledních statistik mluvíme o jedné z nejoblíbenějších funkcí vůbec, která plnohodnotně nahrazuje tradiční gril. Zmínit musíme také horký vzduch, díky kterému je možné v mikrovlnce také péct. A v neposlední řadě lze přímo v mikrovlnce vařit v páře, což je velice šetrný způsob, jak zachovat v použitých ingrediencích nutriční hodnoty.  

Mimochodem, věděli jste, že mikrovlnná trouba může mít i 3D technologii? Ta zajišťuje šíření mikrovln naprosto rovnoměrně, což vede k zajištění ideálního zpracování daného pokrmu. Jinými slovy bude vaření, ohřívání i rozmrazování přesné a velice rychlé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Potraviny do mikrovlnky: které byste nikdy v ní nikdy neměli ohřívat?

Zavařování ovoce a zeleniny: v myčce, v troubě, v mikrovlnce

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
Vzhledem k tomu, že čas už sledujeme spíše na chytrých telefonech, hodinky se stávají hlavně módním doplňkem. Díky tomu, že je nabízeno mnoho různých designů, můžete si je zcela přizpůsobit svému stylu. Ovšem ženský šatník mnohdy bývá rozmanitý, takže může být složité vybrat k oděvu ty pravé hodinky. Tyto tipy vám však pomohou s výběrem a jejich nošením.
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Není nic lepšího, než vlastnoručně vypěstovaná zelenina. Bez všech možných chemických hnojiv, pesticidů, insekticidů a bůhvíjaké další chemie. Ale v našich klimatických podmínkách není takové pěstování nic jednoduchého. Zejména v případě, že se stejně jako letos zima poněkud protáhne a i v nížinách sněží ještě v dubnu. Proto pro vás máme tipy a triky, které oceníte při pěstování rajčat.
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Milování většina z nás vnímá jako jednu z nejpříjemnějších věcí na světě. Jde o romantické souznění dvou duší. O fyzický i psychický požitek, který zpravidla popisujeme pozitivně. Najdou se mezi námi ale tací, kteří se na sex rozhodně nedívají tak toužebně, jako většina ostatních. Ba naopak, tihle lidé mají ze sexu strach.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek