Čtvrtek , 07. 12. 2023

Ambrož

Jak regenerovat tělo po prohýřené noci? Co dělat, když musíte ráno hned fungovat na 100 procent?

Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Tanec se pojí s pitím – ale ráno ta kocovina!
zdroj: 123RF.com

08. 02. 2019

Do hlavy buší tisíce kováříčků, žaludek je jako na vodě. Většina z nás v jakémkoli věku občas přestřelí, pak je otázkou, jak co nejrychleji zregenerovat svou tělesnou schránku, abyste mohli fungovat.

Organismus je otrávený, tak žádnou kávu a další alkohol!

Odborníci vědí, že játra mění alkohol na acetaldehyd, a ten má za následek ty nepříjemné projevy. K tomu alkohol způsobuje dehydrataci organismu a dochází ke zvýšenému spalování aminokyselin, minerálních látek a vitaminů, především vitaminu B.

Takže to první a nejdůležitější: nikdy si neříkejte, že už NIKDY nebudete pít (a když, tak jenom sobě). Většinou se vám to nepodaří dodržet a budete samy ze sebe zklamané. Za druhé, nepijte kávu, je to klam. Maximálně se vám přitíží od žaludku. Káva prodlužuje čas úplného vyloučení alkoholu z organismu. Na špatný žaludek si dejte bylinkový čaj, například mátový nebo heřmánkový, a třeba i med. A za třetí, „vyprošťovákem“ si nepomůžete. Nová dávka alkoholu sice utlumí příznaky kocoviny, ale ještě více vyčerpá organismus.

Co když musíte brzy ráno fungovat?

Rozbouřený žaludek i bolavou hlavu může uklidnit tabletka šumivého Alka-Selzeru,  Samaritan, nebo váš vybraný prášek na bolení hlavy. Alkohol zbaví tělo vody, takže druhý den je třeba pít a pít a pít. Nejprve vypijte sklenici vody s jedlou sodou, která sníží překyselenost organismu. Pokračujte neochucenou minerálkou s citrónem. Snězte polévku, nejlépe čistý silný vývar nebo česnečku.

Když máte čas, dopřejte si odpočinek a spánek

Jestliže nemusíte ráno vstávat, budete mít čas na klidnou regeneraci. Hned po probuzení začněte doplňovat tekutiny. Rychle zbavit tělo obtíží se vám povede dlouhou procházkou, saunou nebo plaváním. Potom si dopřejte masité jídlo. Jestliže jste to přehnali s pitím v době, kdy se snažíte hubnout, na jeden den na dietu zapomeňte. Zklidněný žaludek potřebuje vydatnou krmi, a ne dietní koktejl. Dejte si pečené maso, guláš, nebo třeba ostrou masovou směs.

K TÉMATU  Šumivé Prosecco s chutí granátového jablka

A co „zaručené“ recepty přátel? Máte už ten svůj?

Polárkový dort, vitamin C, utopenci, kyselé houbičky, rybí salát a mnoho dalších. Časem si určitě najdete ten „svůj“ nejlepší recept. Pokud je to opravdu hodně zlé, doporučuji po ránu sprchu, zakončenou studenou vodou, prášek proti bolení hlavy a dlouhý, pokud možno celodenní spánek. Teprve potom vydatné masité jídlo. Tohle zabere!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Děti potřebují mámu i tátu, o tom není pochyb. Ale jak dlouho? Do šesti až osmi let. Snažíme se je vychovávat podle našich představ, zajetých pravidel a mustrů, které nám předávali naši rodiče, aniž bychom si uvědomovali, že tím dětem akorát děláme ze života guláš a prodlužujeme dobu, kdy si na věci stejně přijdou sami. Není lehké přestat být takovým rodičem. Ale jde to. Nevěříte? My vám to dokážeme.
Monstera – pokojová rostlina s monstrózními listy, která je součástí českých rodin už od nepaměti. V mnoha domácnostech se dědí po generace – pěstovaly ji babičky, matky, dcery i vnučky. Je ideální rostlinou do moderních i starších domovů, hravě si s ní poradí i začínající pěstitelé. Ke svému životu totiž nevyžaduje prakticky nic.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.
I když dříve bylo naprosto normální, že si děti sem tam od rodičů vysloužily nějaký ten pohlavek nebo plácnutí přes zadek, v dnešní době se na tělesné tresty nahlíží úplně jinak. Zatímco naši rodiče nebo prarodiče na občasném proplesknutí neviděli nic špatného, ba naopak byli zastánci hesla "škoda každé rány, která padne vedle", dneska jakmile na dítě vztáhnete ruku, hned se na vás společnost dívá skrze prsty.

Nepřehlédněte

Tohle jistě všechny známe… Ani se nenadějete, chvilku zůstanete na sluníčku (ať už odpočívat nebo pracovat) a večer se pak doma nestačíte divit, jak máte červená ramena, záda nebo jinou část těla. Je to nepříjemné, člověku se špatně spí, pokožka je napjatá, citlivá. Kolikrát je obtěžující i nošení různého oblečení s ramínky, těsnějšími okraji. Jak si můžete v takovou chvíli pomoct a dát svou pokožku zase rychle do pořádku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek