Pátek , 24. 05. 2024

Jana

Jak regenerovat tělo po prohýřené noci? Co dělat, když musíte ráno hned fungovat na 100 procent?

Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Tanec se pojí s pitím – ale ráno ta kocovina!
zdroj: 123RF.com

08. 02. 2019

Do hlavy buší tisíce kováříčků, žaludek je jako na vodě. Většina z nás v jakémkoli věku občas přestřelí, pak je otázkou, jak co nejrychleji zregenerovat svou tělesnou schránku, abyste mohli fungovat.

Organismus je otrávený, tak žádnou kávu a další alkohol!

Odborníci vědí, že játra mění alkohol na acetaldehyd, a ten má za následek ty nepříjemné projevy. K tomu alkohol způsobuje dehydrataci organismu a dochází ke zvýšenému spalování aminokyselin, minerálních látek a vitaminů, především vitaminu B.

Takže to první a nejdůležitější: nikdy si neříkejte, že už NIKDY nebudete pít (a když, tak jenom sobě). Většinou se vám to nepodaří dodržet a budete samy ze sebe zklamané. Za druhé, nepijte kávu, je to klam. Maximálně se vám přitíží od žaludku. Káva prodlužuje čas úplného vyloučení alkoholu z organismu. Na špatný žaludek si dejte bylinkový čaj, například mátový nebo heřmánkový, a třeba i med. A za třetí, „vyprošťovákem“ si nepomůžete. Nová dávka alkoholu sice utlumí příznaky kocoviny, ale ještě více vyčerpá organismus.

Co když musíte brzy ráno fungovat?

Rozbouřený žaludek i bolavou hlavu může uklidnit tabletka šumivého Alka-Selzeru,  Samaritan, nebo váš vybraný prášek na bolení hlavy. Alkohol zbaví tělo vody, takže druhý den je třeba pít a pít a pít. Nejprve vypijte sklenici vody s jedlou sodou, která sníží překyselenost organismu. Pokračujte neochucenou minerálkou s citrónem. Snězte polévku, nejlépe čistý silný vývar nebo česnečku.

Když máte čas, dopřejte si odpočinek a spánek

Jestliže nemusíte ráno vstávat, budete mít čas na klidnou regeneraci. Hned po probuzení začněte doplňovat tekutiny. Rychle zbavit tělo obtíží se vám povede dlouhou procházkou, saunou nebo plaváním. Potom si dopřejte masité jídlo. Jestliže jste to přehnali s pitím v době, kdy se snažíte hubnout, na jeden den na dietu zapomeňte. Zklidněný žaludek potřebuje vydatnou krmi, a ne dietní koktejl. Dejte si pečené maso, guláš, nebo třeba ostrou masovou směs.

K TÉMATU  Jak vybrat vkusné tetování, které vám bude opravdu slušet?

A co „zaručené“ recepty přátel? Máte už ten svůj?

Polárkový dort, vitamin C, utopenci, kyselé houbičky, rybí salát a mnoho dalších. Časem si určitě najdete ten „svůj“ nejlepší recept. Pokud je to opravdu hodně zlé, doporučuji po ránu sprchu, zakončenou studenou vodou, prášek proti bolení hlavy a dlouhý, pokud možno celodenní spánek. Teprve potom vydatné masité jídlo. Tohle zabere!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Domácí pracovna je prostor, který byste měli dostatečně oddělit od zbytku domova. Pokud se pracovna rozlézá po bytě, ztrácí se hranice mezi prací a odpočinkem a kvalitně nesplňuje ani jedno. Inspirujte se pěknými pracovnami, a třeba dostanete nápad, jak zařídit tu svou.
S příchodem zimy se pojí i zamyšlení se nad stravou. Zatímco v létě jsme potřebovali náš organismus zchladit, v nastávajícím období bude potřeba tělo zevnitř zahřívat. K tomu se skvěle hodí některé potraviny s přirozeně hřejivým účinkem.
Jestli jste si zamilovali žvýkání žvýkaček, máte je neustále v kabelce nebo na pracovním stole, jistě nyní čekáte jednoznačnou odpověď „Ano!“. Bohužel tak úplně jasné to není, dají se totiž najít pro i proti. Pojďme se na ně podívat.
A je tady zase víkend a s ním třetí adventní neděle. Astroložka Naďa Šmídová připravila horoskop krásy a duševního zdraví, který vám napoví, co očekávat.
Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Plavání s kojenci je v posledních letech na vzestupu. Kdo nechodí plavat, jako kdyby nebyl. A proč? Protože plavání přináší mnoho výhod nejen pro miminka, ale také pro jejich maminky.
Konopí seté, latinsky cannabis sativa, je bylinou, chcete-li rostlinou, která má na naše tělo blahodárné účinky a používá se v alternativní medicíně k tlumení bolesti, léčbě neurologických onemocnění nebo zeleného zákalu. A vhodné je i na kašel. Proto se na něj teď podíváme z té lepší stránky.
Problematika nakládání s odpady je v naší společnosti důležitým tématem. Rostoucí objem produkovaného odpadu a jeho dopady na životní prostředí nás nutí hledat efektivní řešení, mezi které patří především třídění a recyklace. Jedním z často využívaných obalů, jehož recyklace je vysoce přínosná, jsou nápojové kartony.
Bezchybný výkon předvedla malá Angelica Hale při zpěvu písně Girl on Fire. Takový hlasový projev jí mohou závidět profesionální zpěváci a porota americké talentové soutěže nevěřila svým uším. Právem si tak Angelica vysloužila okamžitý postup do finále. Takto čistý projev je u desetileté dívky skutečně ohromující. Užijte si to!
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.

Výběr článků

Už dlouho toužíte po víkendu ve wellness, ale jak časové, tak finanční důvody vám to neumožňují? Nezoufejte, máme pro vás hned několik rad, jak si udělat wellness víkend doma.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Jak poznat menopauzu? Otázka, kterou si po čtyřicítce začne klást mnoho žen. Menopauza, klimakterium či přechod, je přirozené období v životě každé ženy, kdy dochází útlumu funkce vaječníků a v důsledku toho k vymizení menstruace.

Nepřehlédněte

Móda je tématem, které zajímá především ženy. Samozřejmě že existují i pánové, jež se vyznají v módních trendech, a dokonce je baví je sledovat. Ale spíše je to doménou žen, které na toto téma jsou schopné vést se svými kamarádkami dlouhé dialogy. Největším problémem bývá si vytvořit vlastní šatník. S ním se potýká spousta žen. Tápou a zkoušejí a hledají rady a inspiraci. Řešením by mohl být kapslový šatník. Co je jeho podstatou?
Jíte dostatek mrkve, sladkých brambor, paprik, brokolice, vajec a lososa? Pokud je vaše odpověď záporná, žádný div, že vás vaše vlasy dohánějí doslova k šílenství. Čím dalším se na jejich stavu a vzhledu dá chutně „zapracovat“?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek