Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Jak regenerovat tělo po prohýřené noci? Co dělat, když musíte ráno hned fungovat na 100 procent?

Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Tanec se pojí s pitím – ale ráno ta kocovina!
zdroj: 123RF.com

08. 02. 2019

Do hlavy buší tisíce kováříčků, žaludek je jako na vodě. Většina z nás v jakémkoli věku občas přestřelí, pak je otázkou, jak co nejrychleji zregenerovat svou tělesnou schránku, abyste mohli fungovat.

Organismus je otrávený, tak žádnou kávu a další alkohol!

Odborníci vědí, že játra mění alkohol na acetaldehyd, a ten má za následek ty nepříjemné projevy. K tomu alkohol způsobuje dehydrataci organismu a dochází ke zvýšenému spalování aminokyselin, minerálních látek a vitaminů, především vitaminu B.

Takže to první a nejdůležitější: nikdy si neříkejte, že už NIKDY nebudete pít (a když, tak jenom sobě). Většinou se vám to nepodaří dodržet a budete samy ze sebe zklamané. Za druhé, nepijte kávu, je to klam. Maximálně se vám přitíží od žaludku. Káva prodlužuje čas úplného vyloučení alkoholu z organismu. Na špatný žaludek si dejte bylinkový čaj, například mátový nebo heřmánkový, a třeba i med. A za třetí, „vyprošťovákem“ si nepomůžete. Nová dávka alkoholu sice utlumí příznaky kocoviny, ale ještě více vyčerpá organismus.

Co když musíte brzy ráno fungovat?

Rozbouřený žaludek i bolavou hlavu může uklidnit tabletka šumivého Alka-Selzeru,  Samaritan, nebo váš vybraný prášek na bolení hlavy. Alkohol zbaví tělo vody, takže druhý den je třeba pít a pít a pít. Nejprve vypijte sklenici vody s jedlou sodou, která sníží překyselenost organismu. Pokračujte neochucenou minerálkou s citrónem. Snězte polévku, nejlépe čistý silný vývar nebo česnečku.

Když máte čas, dopřejte si odpočinek a spánek

Jestliže nemusíte ráno vstávat, budete mít čas na klidnou regeneraci. Hned po probuzení začněte doplňovat tekutiny. Rychle zbavit tělo obtíží se vám povede dlouhou procházkou, saunou nebo plaváním. Potom si dopřejte masité jídlo. Jestliže jste to přehnali s pitím v době, kdy se snažíte hubnout, na jeden den na dietu zapomeňte. Zklidněný žaludek potřebuje vydatnou krmi, a ne dietní koktejl. Dejte si pečené maso, guláš, nebo třeba ostrou masovou směs.

K TÉMATUJídlo dokáže ovlivnit naše sny. Horký šálek si na noc raději nedávejte. Čemu se ještě vyhnout, když se vám špatně spí

A co „zaručené“ recepty přátel? Máte už ten svůj?

Polárkový dort, vitamin C, utopenci, kyselé houbičky, rybí salát a mnoho dalších. Časem si určitě najdete ten „svůj“ nejlepší recept. Pokud je to opravdu hodně zlé, doporučuji po ránu sprchu, zakončenou studenou vodou, prášek proti bolení hlavy a dlouhý, pokud možno celodenní spánek. Teprve potom vydatné masité jídlo. Tohle zabere!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.

Nepřehlédněte

Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek