Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Jak regenerovat tělo po prohýřené noci? Co dělat, když musíte ráno hned fungovat na 100 procent?

Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Tanec se pojí s pitím – ale ráno ta kocovina!
zdroj: 123RF.com

08. 02. 2019

Do hlavy buší tisíce kováříčků, žaludek je jako na vodě. Většina z nás v jakémkoli věku občas přestřelí, pak je otázkou, jak co nejrychleji zregenerovat svou tělesnou schránku, abyste mohli fungovat.

Organismus je otrávený, tak žádnou kávu a další alkohol!

Odborníci vědí, že játra mění alkohol na acetaldehyd, a ten má za následek ty nepříjemné projevy. K tomu alkohol způsobuje dehydrataci organismu a dochází ke zvýšenému spalování aminokyselin, minerálních látek a vitaminů, především vitaminu B.

Takže to první a nejdůležitější: nikdy si neříkejte, že už NIKDY nebudete pít (a když, tak jenom sobě). Většinou se vám to nepodaří dodržet a budete samy ze sebe zklamané. Za druhé, nepijte kávu, je to klam. Maximálně se vám přitíží od žaludku. Káva prodlužuje čas úplného vyloučení alkoholu z organismu. Na špatný žaludek si dejte bylinkový čaj, například mátový nebo heřmánkový, a třeba i med. A za třetí, „vyprošťovákem“ si nepomůžete. Nová dávka alkoholu sice utlumí příznaky kocoviny, ale ještě více vyčerpá organismus.

Co když musíte brzy ráno fungovat?

Rozbouřený žaludek i bolavou hlavu může uklidnit tabletka šumivého Alka-Selzeru,  Samaritan, nebo váš vybraný prášek na bolení hlavy. Alkohol zbaví tělo vody, takže druhý den je třeba pít a pít a pít. Nejprve vypijte sklenici vody s jedlou sodou, která sníží překyselenost organismu. Pokračujte neochucenou minerálkou s citrónem. Snězte polévku, nejlépe čistý silný vývar nebo česnečku.

Když máte čas, dopřejte si odpočinek a spánek

Jestliže nemusíte ráno vstávat, budete mít čas na klidnou regeneraci. Hned po probuzení začněte doplňovat tekutiny. Rychle zbavit tělo obtíží se vám povede dlouhou procházkou, saunou nebo plaváním. Potom si dopřejte masité jídlo. Jestliže jste to přehnali s pitím v době, kdy se snažíte hubnout, na jeden den na dietu zapomeňte. Zklidněný žaludek potřebuje vydatnou krmi, a ne dietní koktejl. Dejte si pečené maso, guláš, nebo třeba ostrou masovou směs.

K TÉMATU  Osvědčené triky našich babiček: Voda v uších, komáří bodnutí i škytavka

A co „zaručené“ recepty přátel? Máte už ten svůj?

Polárkový dort, vitamin C, utopenci, kyselé houbičky, rybí salát a mnoho dalších. Časem si určitě najdete ten „svůj“ nejlepší recept. Pokud je to opravdu hodně zlé, doporučuji po ránu sprchu, zakončenou studenou vodou, prášek proti bolení hlavy a dlouhý, pokud možno celodenní spánek. Teprve potom vydatné masité jídlo. Tohle zabere!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.

Nepřehlédněte

Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek