Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

7 tipů, jak zvládnout v klidu a bez nervů první let

Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
první let
Letíte poprvé? To je zajisté stresující. Když ale dorazíte na letiště včas, nemáte se čeho obávat.

20. 06. 2022

Mějte časovou rezervu

Určitě byste měli mít (nejen na první let) spoustu časové rezervy, abyste neměli zbytečné nervy, které by vám rozhodně v této situaci neprospěly. Pokud dorazíte na letiště dostatečně dopředu, budete mít spoustu času na odbavení zavazadel a bezpečnostní kontrolu. Nikdy nevíte, co se může stát – a vy nechcete spěchat.

Je doporučené přijet na letiště alespoň 2 hodiny předem. Pokud budete muset předkládat test či různá víza, počítejte s dalším prodlením. Navíc si s sebou můžete vzít něco dobrého, a jak se odbavíte, v klidu si sednout na letišti, pozorovat lidi a postupně se uklidnit.

Připravte se na nevolnost

I když nevolností při cestování netrpíte, raději buďte předem připravení. Nikdy nevíte, jak na svůj první let zareagujete – jak na vás bude působit tlak při odletu či následné turbulence, které jsou ale také zcela normální.

Existují skvělé náramky proti nevolnosti, které pořídíte v lékárně. Jsou bezpečné a dají se použít i opakovaně, třeba na cestě zpátky.  Fungují tak, že vyvíjejí tlak na akupresurní bod na každém zápěstí. Možná vám také dodají klid jen když budete vědět, že je máte u sebe.

Zapomeňte na alkohol

Ano, mnoho z nás řeší nervozitu klasicky „frťanem“. To je ale to nejhorší, co můžete před odletem udělat. Zapomeňte také na sladké nápoje a kávu. Zkrátka a dobře, před letem pijte pouze čistou vodu, abyste zůstali hydratovaní. Vzduch v letadle je totiž dost suchý, což přispívá k dehydrataci organismu. Takže vodu mějte po ruce i celou cestu letadlem. I v případě, že v letadle nabízí alkoholické nápoje zdarma, nenechte se zlákat. V letadle i po vystoupení se budete cítit mnohem lépe.

Žvýkačky

Často se stane, že vám v letadle vlivem tlaku vzduchu začne praskat v uších, což vás může rozhodit, když na to nejste zvyklí. Skvělou volbou je v tomto případě žvýkačka. Tím, že budete pohybovat čelistí, se tlak z uší uvolní. Pokud žvýkačku nemáte, můžete zkusit zívat nebo polykat.

K TÉMATU  Dovolená s partnerem. Jak se během ní nepohádat a vrátit se domů v klidu

Správné dýchání

První let může být doslova nervydrásající, takže se musíte kolikrát akutně zklidnit. Zavřete oči, zhluboka dýchejte a představujte si sami sebe v cílové destinaci. Klidně si v hlavě počítejte, nebo si vzpomeňte na svůj oblíbený seriál a vyjmenovávejte si jeho hlavní představitele. Prostě cokoli, čím zaměstnáte svůj mozek. Nezapomeňte u toho stále zhluboka dýchat, tím se nejlépe uklidníte.

Buďte jako doma

Může to znít úsměvně, když si představíte, jak vysoko nad zemí budete, nicméně i v tomto případě se můžete alespoň trochu „vrátit domů“. Než opustíte svůj domov, sestavte si balicí seznam se všemi věcmi, díky kterým se budete ve vzduchu cítit pohodlněji. Mezi běžné věci, které si můžete vzít s sebou, patří sluchátka, oblíbená svačina, polštářek na krk, mikina a dobrá kniha. Prostě vše, s čím se doma cítíte nejlépe a co vám ukrátí dlouhou chvíli v letadle.

letadlo
Nezapomeňte si sluchátka, stáhnout film do mobilu nebo knížku.

Sedněte si blízko východu

I taková maličkost, jako je místo, kde sedíte, dokáže zklidnit vaši hlavu. Záleží na tom, s jakou leteckou společností letíte, některé umožňují vybrat si místo před nástupem do letadla.

Přihlaste se na webové stránky letecké společnosti pomocí čísla své rezervace a zobrazte si mapu sedadel, abyste si mohli vybrat své místo. I to, že budete sedět o několik řad dál od východu, vám může pomoci uklidnit se. Pokud vám letecká společnost umožní vybrat si místo až při nástupu do letadla, zkuste si sednout do krátké vzdálenosti od nouzového východu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?

Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

Zdroje článku:
https://expertworldtravel.com, https://mrshuttle.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vánoce a tradice jdou ruku v ruce. Nejedna z nás jich mnoho z nich dodržuje nebo si děláme vlastní. Jednou z takových poměrně zaběhnutých, je hladovění, neboli půst. Podle této tradice by se měl držet během Štědrého dne půst až do večeře, aby se nám zjevilo zlaté prasátko. Co na to říká naše tělo?
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Mléko a mléčné produkty nepochybně patří mezi přírodní složky kosmetiky. Není se čemu divit, už sama královna Kleopatra využívala mléko – zejména to oslí – pro svou krásu. Dnešní kosmetické produkty obsahují mléko jak kozí, tak oslí, ovčí nebo také syrovátku, tvaroh či jogurt. Víte, jaké blahodárné účinky mají mléčné produkty pro pleť?
Dva měsíce letních prázdnin utekly jako voda a opět nastalo období, kdy deset měsíců vypravujete děti do školy. Což bývá často plné zmatku. Aby u vás doma nevypukl tento scénář, přinášíme vám několik rad. Díky těm vás žádné školní ráno nezaskočí nepřipravené a vše stihnete.
Vraťme se společně na hudební scénu, kde se jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček, Anna K, po dlouhých šesti letech vrátila s novým albem, které nese název "Údolí včel". Pro fanoušky to bylo dlouhé očekávání, a jejich trpělivost byla odměněna. To, co nám Anna K přináší na této desce, je nádherný návrat do světa hudby a zároveň připomínka toho, že tato zpěvačka má stále mnoho co nabídnout.
Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek