Středa , 17. 07. 2024

Martina

7 tipů, jak zvládnout v klidu a bez nervů první let

Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
první let
Letíte poprvé? To je zajisté stresující. Když ale dorazíte na letiště včas, nemáte se čeho obávat.

20. 06. 2022

Mějte časovou rezervu

Určitě byste měli mít (nejen na první let) spoustu časové rezervy, abyste neměli zbytečné nervy, které by vám rozhodně v této situaci neprospěly. Pokud dorazíte na letiště dostatečně dopředu, budete mít spoustu času na odbavení zavazadel a bezpečnostní kontrolu. Nikdy nevíte, co se může stát – a vy nechcete spěchat.

Je doporučené přijet na letiště alespoň 2 hodiny předem. Pokud budete muset předkládat test či různá víza, počítejte s dalším prodlením. Navíc si s sebou můžete vzít něco dobrého, a jak se odbavíte, v klidu si sednout na letišti, pozorovat lidi a postupně se uklidnit.

Připravte se na nevolnost

I když nevolností při cestování netrpíte, raději buďte předem připravení. Nikdy nevíte, jak na svůj první let zareagujete – jak na vás bude působit tlak při odletu či následné turbulence, které jsou ale také zcela normální.

Existují skvělé náramky proti nevolnosti, které pořídíte v lékárně. Jsou bezpečné a dají se použít i opakovaně, třeba na cestě zpátky.  Fungují tak, že vyvíjejí tlak na akupresurní bod na každém zápěstí. Možná vám také dodají klid jen když budete vědět, že je máte u sebe.

Zapomeňte na alkohol

Ano, mnoho z nás řeší nervozitu klasicky „frťanem“. To je ale to nejhorší, co můžete před odletem udělat. Zapomeňte také na sladké nápoje a kávu. Zkrátka a dobře, před letem pijte pouze čistou vodu, abyste zůstali hydratovaní. Vzduch v letadle je totiž dost suchý, což přispívá k dehydrataci organismu. Takže vodu mějte po ruce i celou cestu letadlem. I v případě, že v letadle nabízí alkoholické nápoje zdarma, nenechte se zlákat. V letadle i po vystoupení se budete cítit mnohem lépe.

Žvýkačky

Často se stane, že vám v letadle vlivem tlaku vzduchu začne praskat v uších, což vás může rozhodit, když na to nejste zvyklí. Skvělou volbou je v tomto případě žvýkačka. Tím, že budete pohybovat čelistí, se tlak z uší uvolní. Pokud žvýkačku nemáte, můžete zkusit zívat nebo polykat.

K TÉMATU  Jak zvládnout podzimní stres. Končící léto, děti se vracejí a všechno začíná nanovo

Správné dýchání

První let může být doslova nervydrásající, takže se musíte kolikrát akutně zklidnit. Zavřete oči, zhluboka dýchejte a představujte si sami sebe v cílové destinaci. Klidně si v hlavě počítejte, nebo si vzpomeňte na svůj oblíbený seriál a vyjmenovávejte si jeho hlavní představitele. Prostě cokoli, čím zaměstnáte svůj mozek. Nezapomeňte u toho stále zhluboka dýchat, tím se nejlépe uklidníte.

Buďte jako doma

Může to znít úsměvně, když si představíte, jak vysoko nad zemí budete, nicméně i v tomto případě se můžete alespoň trochu „vrátit domů“. Než opustíte svůj domov, sestavte si balicí seznam se všemi věcmi, díky kterým se budete ve vzduchu cítit pohodlněji. Mezi běžné věci, které si můžete vzít s sebou, patří sluchátka, oblíbená svačina, polštářek na krk, mikina a dobrá kniha. Prostě vše, s čím se doma cítíte nejlépe a co vám ukrátí dlouhou chvíli v letadle.

letadlo
Nezapomeňte si sluchátka, stáhnout film do mobilu nebo knížku.

Sedněte si blízko východu

I taková maličkost, jako je místo, kde sedíte, dokáže zklidnit vaši hlavu. Záleží na tom, s jakou leteckou společností letíte, některé umožňují vybrat si místo před nástupem do letadla.

Přihlaste se na webové stránky letecké společnosti pomocí čísla své rezervace a zobrazte si mapu sedadel, abyste si mohli vybrat své místo. I to, že budete sedět o několik řad dál od východu, vám může pomoci uklidnit se. Pokud vám letecká společnost umožní vybrat si místo až při nástupu do letadla, zkuste si sednout do krátké vzdálenosti od nouzového východu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?

Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

Zdroje článku:
https://expertworldtravel.com, https://mrshuttle.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Evropská komise vydala naléhavé varování spotřebitelům po celé Evropě týkající se několika oblíbených kosmetických produktů. Po jejich použití byly zaznamenány vážné zdravotní problémy, včetně potenciálního rizika neplodnosti. Nebezpečí tkví v chemické složce známé jako butylfenyl methylpropional, která se ve výrobcích může objevit pod názvem lilial. Tato látka, ač obdařená příjemnou květinovou vůní, byla v Evropské unii zakázána kvůli svým škodlivým účinkům na reprodukční systém. Spotřebitelé jsou vyzýváni k maximální opatrnosti a kontrole složení produktů před jejich nákupem.
Mít pevné nohy bez celulitidy – to je sen nejedné ženy. Mezi námi se najde jen malé procento těch, které jsou se svými dolními končetinami spokojené.
V případě nechtěných kruhů pod očima platí jedno zásadní pravidlo – kde nepomůže make-up, tam přicházejí na řadu spolehliví zachránci z kuchyně. A že jich k dispozici není zrovna málo! Vsadíte na ně i vy?
Láká vás půvab francouzského venkova nebo upřednostňujete moderní či retro design? Naučte se poznávat styly nábytku a sladit ho v jednotném tónu.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Každému je nejspíš jasné, že bez zdravé životosprávy a pravidelného cvičení je téměř nemožné si vypracovat štíhlou postavu. Dneska se zaměříme na cvičení. Protože víme, jak je těžké začít cvičit, tak aby nás to všechny bavilo, proto vám v dnešním článku přinášíme pět jednoduchých cviků, které vám zdokonalí vaši postavu.
Dopřejte svému partnerskému vztahu nové impulsy a uvidíte, že se na sebe budete opět těšit! Značka – máme tipy pro stydlíny i odvážné duše!
Štědrý den je tady! Užijte si svátky se svými blízkými, a pamatujte, že smích léčí! Horoskop krásy a duševního zdraví vám ukáže, co vás může potkat. Připravila ho pro vás astroložka Naďa Šmídová.
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Nevěra je nepříjemná zkušenost, která dokáže zamávat i tím zdánlivě nejsilnějším vztahem. Mezi ženskou a mužskou nevěrou panují rozdíly. Jaké?
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.

Výběr článků

Na stromech žloutne listí, venku se střídá déšť, vítr a mlha, je čas na změnu šatníku. Po letních měsících zase vytáhnout podzimní kabáty a bundy. Před ochlazením se musíme chránit (ledaže byste byli velcí otužilci). Potřebujete kabát nový? Tohle vše by měl splňovat.
Všude kolem sebe vidíte v zimním období reklamy, jak máte jednu chvíli úplně ucpaný nos a stačí pár kapek "zázračného" přípravku a už se vám skvěle dýchá. Bez ohledu na všechny kapičky stále platí staré přísloví, že léčená rýma trvá týden a neléčená sedm dní. Jak s ní zatočit?
Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.

Nepřehlédněte

Kdo by neznal kultovní seriál Přátelé, který je oblíbený napříč mnoha generacemi? Rosse, Rachel, Monicu, Joeyho, Chandlera a Phoebe milujeme všichni, ovšem pamatujete si děti, které v seriálu hrály? Kdo ztvárnil Bena a Emmu, jedny z důležitých postav seriálu? A co dělají nyní?
Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek