Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

7 tipů, jak zvládnout v klidu a bez nervů první let

Je naprosto přirozené, že jste před první zkušeností s letadlem vystrašení. Nicméně všechno je ve vaší hlavě, proto je čistě na vás, jak svůj první let zvládnete. Existují způsoby, jak si pomoci, abyste nebyli před prvním letem až tak vyplašení, jak se momentálně cítíte a mohli se těšit na svou zahraniční dovolenou.
první let
Letíte poprvé? To je zajisté stresující. Když ale dorazíte na letiště včas, nemáte se čeho obávat.

20. 06. 2022

Mějte časovou rezervu

Určitě byste měli mít (nejen na první let) spoustu časové rezervy, abyste neměli zbytečné nervy, které by vám rozhodně v této situaci neprospěly. Pokud dorazíte na letiště dostatečně dopředu, budete mít spoustu času na odbavení zavazadel a bezpečnostní kontrolu. Nikdy nevíte, co se může stát – a vy nechcete spěchat.

Je doporučené přijet na letiště alespoň 2 hodiny předem. Pokud budete muset předkládat test či různá víza, počítejte s dalším prodlením. Navíc si s sebou můžete vzít něco dobrého, a jak se odbavíte, v klidu si sednout na letišti, pozorovat lidi a postupně se uklidnit.

Připravte se na nevolnost

I když nevolností při cestování netrpíte, raději buďte předem připravení. Nikdy nevíte, jak na svůj první let zareagujete – jak na vás bude působit tlak při odletu či následné turbulence, které jsou ale také zcela normální.

Existují skvělé náramky proti nevolnosti, které pořídíte v lékárně. Jsou bezpečné a dají se použít i opakovaně, třeba na cestě zpátky.  Fungují tak, že vyvíjejí tlak na akupresurní bod na každém zápěstí. Možná vám také dodají klid jen když budete vědět, že je máte u sebe.

Zapomeňte na alkohol

Ano, mnoho z nás řeší nervozitu klasicky „frťanem“. To je ale to nejhorší, co můžete před odletem udělat. Zapomeňte také na sladké nápoje a kávu. Zkrátka a dobře, před letem pijte pouze čistou vodu, abyste zůstali hydratovaní. Vzduch v letadle je totiž dost suchý, což přispívá k dehydrataci organismu. Takže vodu mějte po ruce i celou cestu letadlem. I v případě, že v letadle nabízí alkoholické nápoje zdarma, nenechte se zlákat. V letadle i po vystoupení se budete cítit mnohem lépe.

Žvýkačky

Často se stane, že vám v letadle vlivem tlaku vzduchu začne praskat v uších, což vás může rozhodit, když na to nejste zvyklí. Skvělou volbou je v tomto případě žvýkačka. Tím, že budete pohybovat čelistí, se tlak z uší uvolní. Pokud žvýkačku nemáte, můžete zkusit zívat nebo polykat.

K TÉMATU  Fenomén bílkoviny: Proč po nich není hlad a pomáhají zhubnout víc než cokoli? Jako bonus dva recepty pro vás!

Správné dýchání

První let může být doslova nervydrásající, takže se musíte kolikrát akutně zklidnit. Zavřete oči, zhluboka dýchejte a představujte si sami sebe v cílové destinaci. Klidně si v hlavě počítejte, nebo si vzpomeňte na svůj oblíbený seriál a vyjmenovávejte si jeho hlavní představitele. Prostě cokoli, čím zaměstnáte svůj mozek. Nezapomeňte u toho stále zhluboka dýchat, tím se nejlépe uklidníte.

Buďte jako doma

Může to znít úsměvně, když si představíte, jak vysoko nad zemí budete, nicméně i v tomto případě se můžete alespoň trochu „vrátit domů“. Než opustíte svůj domov, sestavte si balicí seznam se všemi věcmi, díky kterým se budete ve vzduchu cítit pohodlněji. Mezi běžné věci, které si můžete vzít s sebou, patří sluchátka, oblíbená svačina, polštářek na krk, mikina a dobrá kniha. Prostě vše, s čím se doma cítíte nejlépe a co vám ukrátí dlouhou chvíli v letadle.

letadlo
Nezapomeňte si sluchátka, stáhnout film do mobilu nebo knížku.

Sedněte si blízko východu

I taková maličkost, jako je místo, kde sedíte, dokáže zklidnit vaši hlavu. Záleží na tom, s jakou leteckou společností letíte, některé umožňují vybrat si místo před nástupem do letadla.

Přihlaste se na webové stránky letecké společnosti pomocí čísla své rezervace a zobrazte si mapu sedadel, abyste si mohli vybrat své místo. I to, že budete sedět o několik řad dál od východu, vám může pomoci uklidnit se. Pokud vám letecká společnost umožní vybrat si místo až při nástupu do letadla, zkuste si sednout do krátké vzdálenosti od nouzového východu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Cestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?

Dovolená pro seniory nebo dovolená 55+ je teď hitem reklamních kampaní. Stojí opravdu nabízené výhody za to?

Zdroje článku:
https://expertworldtravel.com, https://mrshuttle.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
V posledních letech jsou stále populárnější hesla jako speed hiking nebo fast hiking. Oblečení, obuv a vybavení určené pro tyto aktivity se objevují v kolekcích nejznámějších výrobců. Co to ale je a co to obnáší? Zveme vás k přečtení krátkého článku na toto téma.
Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.

Nepřehlédněte

Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Maminky v tomto videu natočil jeden tatínek, který je dal přes internet dohromady, aby ukázali světu, jak může být běžný život s postižením zábavný a plný radosti. Píseň, kterou společně zpívají, je dojemná skladba A Thousand Years. V originále ji nahrála zpěvačka Christina Perri k filmu Twilight sága: Rozbřesk - 1. část. Video bylo natočeniona podporu World Down Syndrom Day 2018, a představuje 50 matek s jejich dětmi. Původní inspirace vznikla díky britské organizaci Singing Hands, která pomáhá dětem ve skupinách učit Makaton. Tento jazykový program pomáhá slyšet lidem s problémy s učením nebo komunikací pomocí značek a symbolů. Tohle vás skutečně dojme!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek