Domů » Rodina » Cestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?
Rodina

Cestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?

Výlet
Kam vyrazit nejen s dětmi během teplých dní? (zdroj foto: pixabay.com)
Chcete zbytek teplých dní prožít na maximum? Chcete, aby si vaše děti z letošního léta odnesly co nejvíce nezapomenutelných zážitků? V takovém případě byste měli podniknout nějaký výlet nebo dovolenou. Teplé počasí ještě není u konce.

Je mnoho možností, kam vyrazit ještě za teplého počasí. Zahraničí i Česká republika nabízí celou spoustu skvělých míst, která stojí za vidění a která by neměly minout žádné rodiny s dětmi. Proto se připravte na cestu, vyberte způsob dopravy a vydejte se za zážitky.

Než vyrazíte na výlet nebo dovolenou 

Než se však vydáte na výlet nebo na dovolenou s dětmi, měli byste se na cestu připravit. A ostatně nejen na cestu, ale na celý den či týden, který chcete strávit mimo domov. Nejeden rodič se shoduje na tom, že přípravu při cestování s dětmi nelze podcenit. Nemuselo by se to vyplatit.  

Hlavně myslete na zdraví 

Příprava na výlet nebo dovolenou nespočívá jenom v tom, že zabalíte dítěti svačinu a obléknete ho do vhodného oděvu. Ze všeho nejdůležitější je zdraví, které nesmíte podcenit. Myslete na zdraví – to je bod číslo jedna, který je třeba splnit. Myslí se tím nabalení dostatku náplastí, dezinfekce a případně uzavření cestovního pojištění. Zapomenout by se nemělo ani na prášek proti nevolnosti. Špatně se může dítěti udělat jak při cestování vlakem, tak při jízdě autem.  

Zvolte vhodný dopravní prostředek 

Na základě toho, jestli se vydáváte na týdenní dovolenou nebo na jednodenní výlet zvolte vhodný dopravní prostředek. Při rozhodování bude samozřejmě důležité i to, kam se vlastně chcete vydat. Plánujete vycestovat za hranice nebo jedete jenom do sousedního města?  

Každý rodič může vybírat rovnou z několika dopravních prostředků. Může využít automobil, který je ideální na krátké až střední vzdálenosti. Výhodou osobního automobilu je možnost kdykoli zastavit nebo možnost kdykoli si udělat přestávku, pakliže to dítě vyžaduje. To například v případě letadla není možné. Na druhou stranu pakliže máte urazit dlouhou vzdálenost, letadlo je nejlepším možným řešením.  

Stejně nezapomenutelným zážitkem bude pro dítě jízda ve vlaku nebo v autobusu. Lepší volbou je vlak, který nabízí vícero prostoru k pohybu.  

Kam vyrazit ještě za teplého počasí? 

V souvislosti s cestováním s dětmi se nabízí otázka, kam vyrazit během zbytku teplého počasí. Jak již bylo zmíněno, sluneční paprsky ještě zdaleka nedávají sbohem, proto vyplatí se využít slunečné dny k tomu, aby dítě získalo nezapomenutelné zážitky, o něž se podělí ve chvíli, kdy usedne do školních lavic. Pokud nevíte, kam se letos ještě podívat, máme pro vás několik tipů.  

Zoologické zahrady 

Během koronavirové pandemie zoologické zahrady opravdu utrpěly a registrovaly obrovské ztráty. Podpořte proto zoologické zahrady, které se starají o řadu ohrožených zvířat tím, že si koupíte vstupenku a vezmete děti za zážitky. Děti zvířata milují a jsou jimi fascinováni. Zejména tedy těmi, na které běžně nenaráží při procházce venku.  

Hrady a zámky 

Velké ztráty evidovaly také hrady a zámky, které bychom taktéž měli podpořit. Památek bychom si měli vážit, proto neváhejte a vyrazte na prohlídku zámku či hradu, který děti znají z televizních pohádek. Zážitkem bude rozhodně zámek Červená Lhota, který mohou děti znát z pohádky Zlatovláska. Pokud bychom ale měli zmínit zahraniční zámek, vypíchneme Bojnice, které nabízí i prohlídku podzemí a sklepení.  

Ještě na chvilku do přírody 

Během podzimu a zimy se dětem, ostatně ani dospělým, nechce příliš do přírody. Využijte proto aktuální hezké počasí k tomu, abyste děti vzali na nejbližší naučné stezky vedoucí na zajímavou vyhlídku. Naučných stezek je všude plno. Vyzkoušejte nejdříve tu, která se nachází v blízkosti vašeho bydliště, abyste zjistili, jak bude děti bavit.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zámecké zahrady a parky. Skvělý tip na romantickou procházku nebo výlet s rodinou

Výlet parním vlakem je ideální program na víkend. Kde se všude dá zavzpomínat na romantickou historii