Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Cestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?

Chcete zbytek teplých dní prožít na maximum? Chcete, aby si vaše děti z letošního léta odnesly co nejvíce nezapomenutelných zážitků? V takovém případě byste měli podniknout nějaký výlet nebo dovolenou. Teplé počasí ještě není u konce.
Výlet
Kam vyrazit nejen s dětmi během teplých dní? (zdroj foto: pixabay.com)

16. 09. 2020

Je mnoho možností, kam vyrazit ještě za teplého počasí. Zahraničí i Česká republika nabízí celou spoustu skvělých míst, která stojí za vidění a která by neměly minout žádné rodiny s dětmi. Proto se připravte na cestu, vyberte způsob dopravy a vydejte se za zážitky.

Než vyrazíte na výlet nebo dovolenou 

Než se však vydáte na výlet nebo na dovolenou s dětmi, měli byste se na cestu připravit. A ostatně nejen na cestu, ale na celý den či týden, který chcete strávit mimo domov. Nejeden rodič se shoduje na tom, že přípravu při cestování s dětmi nelze podcenit. Nemuselo by se to vyplatit.  

Hlavně myslete na zdraví 

Příprava na výlet nebo dovolenou nespočívá jenom v tom, že zabalíte dítěti svačinu a obléknete ho do vhodného oděvu. Ze všeho nejdůležitější je zdraví, které nesmíte podcenit. Myslete na zdraví – to je bod číslo jedna, který je třeba splnit. Myslí se tím nabalení dostatku náplastí, dezinfekce a případně uzavření cestovního pojištění. Zapomenout by se nemělo ani na prášek proti nevolnosti. Špatně se může dítěti udělat jak při cestování vlakem, tak při jízdě autem.  

Zvolte vhodný dopravní prostředek 

Na základě toho, jestli se vydáváte na týdenní dovolenou nebo na jednodenní výlet zvolte vhodný dopravní prostředek. Při rozhodování bude samozřejmě důležité i to, kam se vlastně chcete vydat. Plánujete vycestovat za hranice nebo jedete jenom do sousedního města?  

Každý rodič může vybírat rovnou z několika dopravních prostředků. Může využít automobil, který je ideální na krátké až střední vzdálenosti. Výhodou osobního automobilu je možnost kdykoli zastavit nebo možnost kdykoli si udělat přestávku, pakliže to dítě vyžaduje. To například v případě letadla není možné. Na druhou stranu pakliže máte urazit dlouhou vzdálenost, letadlo je nejlepším možným řešením.  

K TÉMATU  Jak často dávat dětem kapesné. Pár rad, když nevíte, jak začít

Stejně nezapomenutelným zážitkem bude pro dítě jízda ve vlaku nebo v autobusu. Lepší volbou je vlak, který nabízí vícero prostoru k pohybu.  

Kam vyrazit ještě za teplého počasí? 

V souvislosti s cestováním s dětmi se nabízí otázka, kam vyrazit během zbytku teplého počasí. Jak již bylo zmíněno, sluneční paprsky ještě zdaleka nedávají sbohem, proto vyplatí se využít slunečné dny k tomu, aby dítě získalo nezapomenutelné zážitky, o něž se podělí ve chvíli, kdy usedne do školních lavic. Pokud nevíte, kam se letos ještě podívat, máme pro vás několik tipů.  

Zoologické zahrady 

Během koronavirové pandemie zoologické zahrady opravdu utrpěly a registrovaly obrovské ztráty. Podpořte proto zoologické zahrady, které se starají o řadu ohrožených zvířat tím, že si koupíte vstupenku a vezmete děti za zážitky. Děti zvířata milují a jsou jimi fascinováni. Zejména tedy těmi, na které běžně nenaráží při procházce venku.  

Hrady a zámky 

Velké ztráty evidovaly také hrady a zámky, které bychom taktéž měli podpořit. Památek bychom si měli vážit, proto neváhejte a vyrazte na prohlídku zámku či hradu, který děti znají z televizních pohádek. Zážitkem bude rozhodně zámek Červená Lhota, který mohou děti znát z pohádky Zlatovláska. Pokud bychom ale měli zmínit zahraniční zámek, vypíchneme Bojnice, které nabízí i prohlídku podzemí a sklepení.  

Ještě na chvilku do přírody 

Během podzimu a zimy se dětem, ostatně ani dospělým, nechce příliš do přírody. Využijte proto aktuální hezké počasí k tomu, abyste děti vzali na nejbližší naučné stezky vedoucí na zajímavou vyhlídku. Naučných stezek je všude plno. Vyzkoušejte nejdříve tu, která se nachází v blízkosti vašeho bydliště, abyste zjistili, jak bude děti bavit.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zámecké zahrady a parky. Skvělý tip na romantickou procházku nebo výlet s rodinou

K TÉMATU  Ztratila se vám po příletu zavazadla? Nebojte se ozvat a řešte situaci hned. Jaké doklady potřebujete a kdy můžete žádat o odškodnění?

Výlet parním vlakem je ideální program na víkend. Kde se všude dá zavzpomínat na romantickou historii

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Bohužel to vypadá, že roušky hned tak neodložíme. Budou s námi minimálně celou zimu a nezbývá než doufat, že s příchodem jarního sluníčka koronavirus oslabí. I pak však asi budou povinné ve vnitřních prostorách, nebo třeba v hromadné dopravě. Cena jednorázové roušky není nijak závratná, ale když máte čtyřčlennou rodinu, v peněžence už to poznáte. Roušky si však naštěstí můžete ušít také doma. A nepotřebujete k tomu ani šicí stroj. V našem dnešním článku prozradíme, jak na to.
Vyrazit na túru či pořádně šlápnout do pedálů chce během léta nejeden z nás. Jenže mnohdy plány zůstanou jen v hlavě, protože po prvním dni a zvýšené pohybové aktivitě se dostaví bolesti svalů, nepříjemné křeče a únava. Přitom všechny tyto potíže mají často společného původce. Tím je nedostatek hořčíku. Jde-li o dlouhodobý problém, mohou být následky mnohem závažnější.
Zimní móda má svá specifika. Když venku sněží a teploty jsou na bodu mrazu, je třeba se podle toho oblékat. Vzít si péřovku, na nohy plátěnky a na hlavu nic, vypadá stejně, jako když si v létě obujete k plavkám sněhule. Zkuste experimentovat. Určitě najdete, co vám bude nejen slušet, ale hlavně vás zahřeje.
Avokádo se řadí mezi superpotraviny – a to rozhodně právem, je totiž plné zdraví prospěšných benefitů. Stalo se základem mnoha profesionálních kuchyní, jelikož je prakticky univerzální ingrediencí při vaření a je součástí vyvážené stravy. Jaké jsou jeho zdravotní výhody a jak si připravit tu nejlepší avokádovou pomazánku?
Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  
Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek