Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Jak začít se zdravými návyky (a udržet si je)

Otevřete dveře k zdravějšímu životnímu stylu. Dnes přinášíme vám praktické rady a osvědčené tipy, které vám pomohou iniciovat a udržet zdravé návyky. Od malých každodenních změn po postupný proces adaptace, čeká na vás průvodce, jak integrovat zdravější rozhodnutí do svého každodenního života. Jste připraveni na cestu k celkovému zlepšení svého životního stylu? Pojďte do toho snámi a objevte radostné stránky zdravějšího já.

Zdravé návyky? A jak na ně?

Začít se zdravými návyky může být výzvou, ale s pravým přístupem a malými kroky je to možné. Objevte, jak můžete jednoduše začlenit zdravější rozhodnutí do svého každodenního života.

Stanovte si realistické cíle

Mít cíl je určitě dobré, ale je potřeba mít cíle realistické. Například si stanovte cíl chodit na procházku 30 minut denně nebo přidat více zeleniny do svých jídel.

Vytvořte si rutinu

Zdravé návyky se nejlépe udrží, když jsou součástí vaší denní rutiny. Najděte si čas na cvičení, zdravé stravování a dostatečný spánek.

Pijte více vody

Hydratace je klíčová pro zdraví. Snažte se pít dostatek vody během dne, což může mít pozitivní vliv na vaši energii, trávení a celkovou pohodu.

Zdravé stravování

Začněte přidávat do svého jídelníčku více čerstvých potravin. Omezte příjem zpracovaných potravin a cukru a zaměřte se na celozrnné produkty, ovoce, zeleninu a bílkoviny.

Pravidelné cvičení

Najděte si aktivitu, která vás baví. Ať už je to chůze, běh, jóga nebo týmové sporty, důležité je být aktivní alespoň několikrát týdně. Zkusit můžete cvičit i doma, pomocí youtube videí, nebo instagramových Influencerů

Dostačující spánek

Návyky
Dopřejte si kvalitní a pravidelný spánek.

Kvalitní spánek je základem zdravého životního stylu. Snažte se spát 7-8 hodin každou noc a vytvořte si klidné prostředí pro spánek.

Zkuste mindfulness a meditaci

Praxe mindfulness a meditace může pomoci snížit stres a zlepšit duševní pohodu. Najděte si denně čas na tiché momenty.

Ve videu je vysvětleno, co to je Mindfulness

Vyhledávejte podporu

Mít podporu od rodiny, přátel nebo komunity může být motivující. Sdílejte své cíle a úspěchy a nebojte se požádat o podporu.

Oslavujte své úspěchy

Oceňte se za dosažení svých cílů, ať už jsou velké nebo malé. Toto ocenění vás motivuje k dalšímu pokračování ve zdravých návycích.

K TÉMATU  Horoskop krásy a duševního zdraví na víkend 27. - 28. 10. 2018. Co vás čeká o víkendu po úplňku?

Buďte připraveni na výzvy

Zdravé změny nejsou vždy snadné a mohou přinášet výzvy. Buďte trpěliví a nebuďte příliš kritičtí vůči sobě.

Cesta k zdravějšímu já

Začít se zdravými návyky může být cestou k celkovému zlepšení vašeho životního stylu. S těmito kroky můžete objevit radostné stránky zdravějšího já a užívat si výhod zdravějšího života.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Jsme to, co jíme. Kdy a jak nás strava ovlivňuje?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Blíží se pracovní pohovor a chcete na něm opravdu uspět? Zakládat byste si měli především na dobrém prvním dojmu, který je v případě pohovoru nadmíru důležitý. A ten je tvořen také tím, co máte na sobě.
Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
Vždycky se myslelo, že nevěra je smutnou vizitkou kolabující vášně a vyhaslé intimity ve vztahu. Jenže pozor, do jiné postele může zadaného poslat i to, že je závislý na příjmech svého partnera, nebo že jeho věk končí číslem devět!
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?
Avokádo je jedním z nejdiskutovanějších druhů ovoce, které na této planetě existují. A to z mnoha důvodů, zejména těch ekologických. Ale už jste slyšeli o takzvaném ecovadu?
Čerstvé zeleninové a ovocné šťávy jsou v posledních letech takřka zaklínadlem, bez nichž se zdravý životní styl neobejde. Blahodárně působí na naše zdraví, ale jsou opravdu lepší, než ovoce a zelenina v přirozeném stavu?
Prostředek proti lupům, lék na houbové plísně na nohách, prací zlepšovák hodně znečistěného oblečení nebo šikovná dezinfekce rukou? Tohle všechno je ústní voda, která svede zázraky i tam, kde by to asi nikdo nečekal!
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.

Výběr článků

Slavnostní štědrovečerní tabule je stějně oblíbený zvyk, jako stromeček a světýlka. Jak letos připravit vánoční stůl? Inspirujte se nápady, jak letos prostřít váš slavnostní stůl.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Návrat dětí do školy po Vánočních prázdninách může být pro rodiče výzvou. Náš článek se zaměřuje na praktické tipy, jak podpořit své děti ve studijním procesu. Přinášíme konkrétní rady, které pomáhají vytvořit pozitivní a podporující prostředí pro úspěšný návrat do školní rutiny. Jak jsou na tom vaše děti?

Nepřehlédněte

Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek