Sobota , 26. 11. 2022

Artur

Esenciální oleje: 5 nejlepších, díky kterým zhubnete rychleji

Mnoho lidí si esenciální oleje spojuje s navozením příjemné atmosféry - stačí pár kapek do aromalampy, zapálit svíčku a domovem se rázem line omamná vůně. Napadlo by vás ale využít esenciální oleje i pro hubnutí? A funguje to vůbec?
esenciální oleje
Esenciální oleje nám mohou přinést víc než jen hezky vyvoněnou domácnost.

19. 10. 2022

Již po staletí se na ně spoléháme v případě menších bolestí, nepříjemných stavů doprovázejících deprese, bolestí hlavy, problémů s usínáním a podobně. Jsou to takoví voňaví pomocníci.

Esenciální oleje či éterické pokud chcete, se destilují a lisují z rostlin a jsou následně ponechávané ve své nejsyrovější formě. Právě to je důvod, proč nachází uplatnění v přírodním léčitelství a jsou považované za alternativu k tradičním lékům.

Mohou esenciální oleje podpořit hubnutí?

I když neexistují důkazy o tom, že by esenciální olejíčky přímo napomáhaly hubnutí, nic to nemění na faktu, že mají celou řadu pozitivních vlastností a ve finále tak opravdu mohou redukci hmotnosti podpořit, například tím, že zrychlí metabolismus, a to jak víte vede k lepšímu spalování. Také nám mohou dodat energii nebo zkrotit chutě k jídlu. A tyhle to vše zvládnou nejlíp!

esenciální oleje
Jaké esenciální oleje byste tedy měli mít v hledáčku, pokud se snažíte zhubnout?

1. Šalvějový

Je oblíbený zejména v Asii, kde se pro své léčivé účinky těší velké popularitě již po mnoho let. Pomáhá tělo chránit před působením oxidačního stresu, který může vést k cukrovce, obezitě nebo oslabenému imunitnímu systému.

2. Jalovcový

Jalovcový olej v sobě obsahuje sloučeniny, které mají pozitivní vliv na naše zdraví celkově. Nelze mu upřít ani to, že má antiobezitní a antioxidační vlastnosti, díky kterým tak může být jistou berličkou při hubnutí.

3. Zázvorový

Zázvor je velkým pomocníkem při trávení, kontroluje záněty v těle a zvyšuje schopnost našeho těla absorbovat důležité živiny, které potřebuje pro správné fungování. Inhalace zázvorového oleje může potlačit chuť na sladké, mimo to funguje jako termogenní činidlo napomáhající spalovat tuky.

4. Mátový

Říká se, že pokud hledáte pomoc při hubnutí v řadách esenciálních olejíčků, pak byste měli sáhnout po oleji vyrobeném z máty peprné. Ten totiž ovlivňuje část hypotalamu majícího na starosti pocit sytosti. Kromě toho tento olej snižuje produkci ghrelinu – tomu se přezdívá hormon hladu.

K TÉMATU  6 míst, která nesmíte ve Vietnamu minout

5. Citrusy

Je obecně známé, že citrusy jsou pomocníkem při hubnutí. Řeč je o citronu, grapefruitu nebo pomeranči. Ti všichni nejenže krásně voní, ale také pomáhají zrychlit metabolismus či potlačit chutě k jídlu, se kterými při hubnutí častokrát svádíme největší boj. Konkrétně grapefruitový olej dokáže redukovat celulitidu nebo odvádět přebytečnou vodu z těla. Citronový je pro změnu takový detoxikační kouzelník. Zlepšuje trávení, snižuje chuť na sladké a reguluje cukr v krvi.

Jak esenciální olej užívat?

Kromě toho, že si doma navodíte relaxační atmosféru a budete olej skrze aroma lampu či difuzér inhalovat, můžete jeho přírodní účinky podpořit lokálním užitím. Jak na to?

Správné užití: Smíchejte 2 kapky silice se 6 kapkami kokosového či olivového oleje. Každý den touto směsí olejů masírujte problematickou oblast alespoň 20 minut.

Olejíček nikdy nepoužívejte neředěný! Mohlo by to vést k podráždění kůže.

eukalyptus
Eukalyptus a máta, oba olejíčky nás prohřejí a podpoří naše hubnutí.

Někdo radí užívat esenciální oleje i vnitřně. Kolem toho se ale vedou velmi rozporuplné debaty a mějte na paměti, že v České republice je vnitřní užití esenciálních olejů nelegální a zcela na vlastní riziko. Mnohem lépe tedy uděláte, když k inhalaci a masírování konkrétních partií upnete svou pozornost také na pohyb a zdravý jídelníček. Pouhým čicháním olejíčků se vám totiž kila samozřejmě nezačnou sama odpařovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Úklid trochu jinak. Esenciální oleje můžete využít nejen k provonění domácnosti a povzbuzení

Mastná pleť. Pomohou vám esenciální oleje! Které jsou vhodné a nezklamou vás?

Zdroje článku:
https://medcz.com/nejlepsi-esencialni-oleje-pro-hubnuti, https://www.bety.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/38648/Esencialni-oleje-pro-snadne-hubnuti, https://povedet-cz.eu/krasa/esencialni-oleje-pro-hubnuti-uitene-vlastnosti-a.html
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Drží vás stále novoroční předsevzetí? Jste stále odhodlaní zhubnout povánoční kilogramy nebo jste se rozhodli zhubnout nezávisle na tom, že je začátek roku, který se obvykle v duchu plnění novoročních předsevzetí nese? Možná vás trápí, že kilogramy nejdou dolů tak rychle, jak byste očekávali. Na vině může být pomalé spalování. To naštěstí lze podpořit, a to spalovači tuků. Tedy opravdu se jedná o něco, co funguje? Nebo jsou to jenom dobře propagované produkty slibující nám štíhlou a sexy postavu?
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Snad každá žena má své problémové partie, na kterých se ukazuje drobná pomerančová kůže nebo větší celulitida. Boj proti celulitidě není snadný, avšak ne nemožný. Proto můžete vyzkoušet tyto účinné tipy, které vás pomerančové kůže snadno zbaví nebo zmírní její další růst. Vyzkoušejte následující triky a mějte svou pokožku pod kontrolou.

Nepřehlédněte

Jaimie a Dave žijí již několik let v Americe. Oba měli stejný cíl a sen, a to postavit si svůj vlastní dům. Myšlenka hypotéky je nelákala, a tak se rozhodli, že z našetřených peněz zakoupí několik přepravních plechových kontejnerů, přepracují je a doplní dalším recyklovaným materiálem. Výsledek je naprosto famózní. Mladý americký pár dokázal téměř nemožné. Uprostřed přírody postavil dokonalé obydlí, které splňuje veškeré standardy na bydlení. Pojďte se s námi podívat, jak se muži a ženě práce podařila.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek