Sobota , 20. 04. 2024

Marcela

Hubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Jednou z možností, jak se podívat na své hubnutí, je právě podle odlišností jednotlivých krevních skupin. Někomu z vás možná právě tato metoda bude dávat smysl a dokáže s její pomocí shodit pár nadbytečných kil.
hubnutí podle krevních skupin
Krevní skupina může hrát velkou roli při hubnutí. (foto: 123RF)

08. 04. 2021

Hubnutí podle krevních skupin: jak to spolu souvisí?

Hubnutí podle krevních skupin – principy diety popsal americký lékař Peter D´Adamo. Ten hovořil o odlišné snášenlivosti konkrétních potravin určitou krevní skupinou. Pro každou z nich pak byla určena vhodná a nevhodná jídla. Dieta by měla být proměnou životního stylu s upřednostněním doporučovaných potravin.  

Základem metody je zjištění, že imunitní systém lidí s odlišnou krevní skupinou reaguje rozdílně na konkrétní přijímané potraviny. Některé potraviny tedy mohou škodit nositelům dané krevní skupiny a ostatním třeba prospívat.

Pokud znáte svou krevní skupinu, pojďte se tedy podívat na to, jestli vám právě ony vhodné potraviny vážně v životě prospívají a jsou pro vás nepostradatelné v jídelníčku. Konkrétní skupina by měla být z minulosti víc navyklá určitým typům jídel. Nakolik se to shoduje s vaší dnešní stravou?

Krevní skupina  0

Předkové lidí s touto krevní skupinou byli lovci. Jednalo se o fyzicky velmi odolné jedince, u nichž tvořilo základ jídelníčku maso. Lidé s krevní skupinou 0 by tak měli být dobře vybaveni schopností strávit i větší množství masa.

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!Další vhodnou potravinou jsou mléčné výrobky. Při dietě je třeba omezit smažené pokrmy a dbát na to, abyste si ohlídali celkový příjem tuků. Je na místě omezit příjem obilovin.

U této krevní skupiny bývá uváděno, že ze zdravotního hlediska pro ni bývá ohrožující především nadměrný příjem tuků. Lidé jsou náchylnější k zánětům a vředům střevního traktu, kloubů a k tvorbě močových kamenů. Častá je též dysfunkce štítné žlázy, nemoci krve a krevního oběhu. Pokud by vás zajímalo, pro jaké sporty se hodíte, doporučován bývá aerobic, běh nebo posilování.

Krevní skupina  A

Na rozdíl od skupiny 0 převládá u těchto lidí v jídelníčku rostlinná strava, základem je dostatek ovoce a zeleniny. Je třeba dbát na správné množství bílkovin, doporučuje se tedy pravidelná konzumace luštěnin nebo sójových produktů. V jídelníčku naopak nemusí figurovat mléko nebo džusy z tropického ovoce.

K TÉMATU  Banánová dieta, to nejsou jenom banány. V malé míře dovoluje i hřešit!

Tato krevní skupina mívá někdy potíže se zvládáním stresových situací. Doporučuje se tedy vyzkoušet různé druhy relaxace, dechových cvičení. Pokud by jedinci s krevní skupinou A konzumovali nadbytek živočišných produktů, je u nich riziko poruch trávicího traktu a vyšší hladiny cholesterolu v krvi.

Krevní skupina  B

Tito lidé se vyznačují přizpůsobivostí a odolností. Jejich předkové jsou především z oblasti Himalájí a Indie. Základními stavebními prvky jídelníčku jsou mléčné produkty a maso. Lidé si tedy mohou dopřávat různé druhy masa, netučné mléčné výrobky, zeleninu a vejce. Při hubnutí omezte především výrobky z bílé pšeničné mouky, ořechy a kukuřici.

Jako pravidelné sportovní aktivity bývají doporučovány cyklistika, posilování, tenis nebo bojová umění. Krevní skupinu B ohrožuje především onemocnění cukrovkou a nemoci štítné žlázy.

Krevní skupina  AB

Opravdu u těchto lidí půjde především o kombinaci dvou předchozích krevních skupin. Potřebují vyváženou stravu, jelikož často mají velmi citlivé trávení. V jídelníčku by měly mít pevné místo zelenina, ryby, vajíčka, sójové produkty, ale i králičí nebo jehněčí maso. Naopak je třeba omezit hovězí a vepřové maso, plnotučné mléko.

K pravidelnému pohybu se hodí využít běh, jízdu na kole. Krevní skupinu AB ohrožují zejména potíže se zažíváním, vysoký cholesterol či tvorba krevních sraženin.

Uvěříte tomu?

Ať už vám konkrétní popsaný jídelníček sedí či nikoliv, možná budete nad touto metodou dost skeptičtí. Pravdou je, že není možné upínat se k tomu, že jakmile ze stravy vyloučíte vše nevhodné pro vaši krevní skupinu, začnete samovolně hubnout. To bohužel očekávat nelze.

Hubnutí vám však mohou předchozí zjištění usnadnit. Stejně tak na sobě můžete vyzkoušet, jak se po konzumaci konkrétních potravin cítíte. Třeba pak zjistíte, že některé potraviny vám vážně neprospívají.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Infuzovaná voda aneb když už je pití obyčejné vody nuda

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Bojíte se, že se z vás při vstupu do posilovny stane nasvalená mužatka? Tak klid. Takhle to vážně nefunguje. Ale jestli chcete zpevnit tělo, je to potřeba.
Sladkou chuť snad všichni milujeme už od dětství a většině z nás taková slabost zůstala až do dospělosti. Každý z nás pak po sladkém saháme z různých důvodů. Někdy je za tím jen zrádný okamžik, kdy nás honí mlsná, jindy si tím potřebujeme spravit náladu. Ať už si to chceme přiznat nebo ne, cukr našemu zdraví škodí. Dá se na sladké vůbec zapomenout, a jak ho můžeme vyřadit ze života úplně? Na to se právě teď podíváme.
Nevědomost, nešťastná náhoda, strach i slabost pro druhého – to všechno hraje roli, když se necháme kýmkoli jakkoli zneužít. Často na to přijdeme, až když už je pozdě. Většinou si s sebou následně životem neseme psychické břemeno, kterého se jen těžko zbavujeme.
Suchý šampon je typ vlasového přípravku, který omezuje mastnotu a nečistoty ve vlasech. Na rozdíl od mokrých šamponů a kondicionérů lze suchý šampon nanášet na vlasy, když jsou suché – a právě odtud získal svůj název. Suchý šampon není nutné z vlasů vymývat a obvykle se nanáší na temeno hlavy a další oblasti, kde se může viditelně hromadit olej a lesk.
Vysavač je nepostradatelný nástroj pro každou domácnost. Zbavit se prachu a nečistot je prostě nutnost. Jak vybrat správný vysavač? Do jakých kategorií se rozdělují a k jakým parametrům přihlížet?
Každý z nás se narodil v nějakém znamení. Jeho charakteristika ovlivňuje náš života naši osobnost. Znamení je celkem 12 a společně vytvářejí zvěrokruh. Jeho souhvězdí jsou rozmístěná na hvězdné obloze. Znamení zvěrokruhu pak určuje jeho poloha ke Slunci v daný datum a čas. Znamení se neshodují s měsíci. Každému znamení přináleží nějaké kameny. V jejich pozitivní účinky věřili lidé již v dávné době. Používali je nejen na ozdobu, ale také jako talismany. Některé kultury používaly kameny jako léčivé prostředky.
Dříve jste ve skříni našli maximálně dva druhy rostlinného oleje. Nyní jeho rozmanitost přímo ohromuje, ve výsledku však vyvolává mnoho otázek – od prostého „Co je to za olej?“ až po „Jaký druh jídla s ním vařit?“ Pojďme si v těch olejích udělat kapánek jasno a zjistit, které z nich se vyplatí používat v kuchyni pravidelně. Nejspíše budete kukat, jaké oleje se do vaší kuchyně mohou vůbec dostat!
Osmadvacetiletá Zoraya ter Beeková, která bojuje s těžkými depresemi a hraniční poruchou osobnosti, se rozhodla pro eutanazii. Přes svůj mladý věk a fyzické zdraví jí lékaři sdělili, že její psychický stav se již nezlepší. Podle Daily Mail podstoupí tento krok již na začátku května.
Máte potíže s vysokým cholesterolem? Trápí vás kožní vyrážky nebo ekzémy? S tím vám může pomoci strava, která je sice bez barvy, ale to jí na účinnosti vůbec neubírá. Co si tedy servírovat pravidelně?
Víte, co vás čeká tento týden? Kdy je vhodný čas na zkrášlující procedury a kdy třeba na početí potomka? Tento týden můžete obojí. A co ještě? Horoskop krásy a duševního zdraví pro vás připravila astroložka Naďa Šmídová.
Že jste několikrát vzpomínaly na své rodiče kvůli tomu, že vám dali nevhodná křestní jména? Až si pročtete náš článek, budete jim s láskou děkovat. Rozhodně si můžete pogratulovat, že jste ještě dopadly dobře. Jdeme na přehled zajímavých a kuriózních křestních jmen, která se skutečně v naší zemi vyskytují.
Jak si potvrdit, že krmivo, které svému psovi kupujete, je té nejvyšší kvality a skutečně obsahuje vše, co pejsek ke spokojenosti potřebuje? Ověřte si, zda obsahuje následující suroviny a zaměřte se na chování a vzhled svého psího kamaráda.

Výběr článků

Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Spodní prádlo, lyžařské oblečení, sportovní bundy, mikiny, kalhoty. To jsou oděvy z různých materiálů, uzpůsobené tak, aby vyhověly nárokům na sportovní disciplíny i rozmarům počasí. Dříve prostě prádlo a oblečení. Dnes se dělí na funkční – a to ostatní. V čem je jeho výhoda?
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.

Nepřehlédněte

Hmat je jedním ze smyslů, který hojně používáme, ale málo si uvědomujeme, jak velký je to dar i pro všechny kolem nás. Dotyk druhého člověka je nenahraditelný, jak moc Vám chybí zjistíte, až když o možnost vzájemného tělesného kontaktu přijdete.
Mít dokonalou postavu bez špíčků je snem snad každé ženy. Pokud se snažíte shodit nějaké to kilo navíc, jistě jste už někdy přemýšlela o možnosti liposukce. Zatímco některé ženy se nebrání operativnímu zákroku, jiné ženy by raději upřednostnily bezbolestnou metodu hubnutí. A právě v tu chvíli se nabízí možnost využití kryolipolýzy, laserové liposukce nebo kavitace. O jaké metody se jedná a fungují vůbec?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek