Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Hubnutí podle krevních skupin: jaká strava vyhovuje vám?

Jednou z možností, jak se podívat na své hubnutí, je právě podle odlišností jednotlivých krevních skupin. Někomu z vás možná právě tato metoda bude dávat smysl a dokáže s její pomocí shodit pár nadbytečných kil.
hubnutí podle krevních skupin
Krevní skupina může hrát velkou roli při hubnutí. (foto: 123RF)

08. 04. 2021

Hubnutí podle krevních skupin: jak to spolu souvisí?

Hubnutí podle krevních skupin – principy diety popsal americký lékař Peter D´Adamo. Ten hovořil o odlišné snášenlivosti konkrétních potravin určitou krevní skupinou. Pro každou z nich pak byla určena vhodná a nevhodná jídla. Dieta by měla být proměnou životního stylu s upřednostněním doporučovaných potravin.  

Základem metody je zjištění, že imunitní systém lidí s odlišnou krevní skupinou reaguje rozdílně na konkrétní přijímané potraviny. Některé potraviny tedy mohou škodit nositelům dané krevní skupiny a ostatním třeba prospívat.

Pokud znáte svou krevní skupinu, pojďte se tedy podívat na to, jestli vám právě ony vhodné potraviny vážně v životě prospívají a jsou pro vás nepostradatelné v jídelníčku. Konkrétní skupina by měla být z minulosti víc navyklá určitým typům jídel. Nakolik se to shoduje s vaší dnešní stravou?

Krevní skupina  0

Předkové lidí s touto krevní skupinou byli lovci. Jednalo se o fyzicky velmi odolné jedince, u nichž tvořilo základ jídelníčku maso. Lidé s krevní skupinou 0 by tak měli být dobře vybaveni schopností strávit i větší množství masa.

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!Další vhodnou potravinou jsou mléčné výrobky. Při dietě je třeba omezit smažené pokrmy a dbát na to, abyste si ohlídali celkový příjem tuků. Je na místě omezit příjem obilovin.

U této krevní skupiny bývá uváděno, že ze zdravotního hlediska pro ni bývá ohrožující především nadměrný příjem tuků. Lidé jsou náchylnější k zánětům a vředům střevního traktu, kloubů a k tvorbě močových kamenů. Častá je též dysfunkce štítné žlázy, nemoci krve a krevního oběhu. Pokud by vás zajímalo, pro jaké sporty se hodíte, doporučován bývá aerobic, běh nebo posilování.

Krevní skupina  A

Na rozdíl od skupiny 0 převládá u těchto lidí v jídelníčku rostlinná strava, základem je dostatek ovoce a zeleniny. Je třeba dbát na správné množství bílkovin, doporučuje se tedy pravidelná konzumace luštěnin nebo sójových produktů. V jídelníčku naopak nemusí figurovat mléko nebo džusy z tropického ovoce.

K TÉMATU  Tibetský klenot cordyceps: Může začít parazitovat i na lidech?

Tato krevní skupina mívá někdy potíže se zvládáním stresových situací. Doporučuje se tedy vyzkoušet různé druhy relaxace, dechových cvičení. Pokud by jedinci s krevní skupinou A konzumovali nadbytek živočišných produktů, je u nich riziko poruch trávicího traktu a vyšší hladiny cholesterolu v krvi.

Krevní skupina  B

Tito lidé se vyznačují přizpůsobivostí a odolností. Jejich předkové jsou především z oblasti Himalájí a Indie. Základními stavebními prvky jídelníčku jsou mléčné produkty a maso. Lidé si tedy mohou dopřávat různé druhy masa, netučné mléčné výrobky, zeleninu a vejce. Při hubnutí omezte především výrobky z bílé pšeničné mouky, ořechy a kukuřici.

Jako pravidelné sportovní aktivity bývají doporučovány cyklistika, posilování, tenis nebo bojová umění. Krevní skupinu B ohrožuje především onemocnění cukrovkou a nemoci štítné žlázy.

Krevní skupina  AB

Opravdu u těchto lidí půjde především o kombinaci dvou předchozích krevních skupin. Potřebují vyváženou stravu, jelikož často mají velmi citlivé trávení. V jídelníčku by měly mít pevné místo zelenina, ryby, vajíčka, sójové produkty, ale i králičí nebo jehněčí maso. Naopak je třeba omezit hovězí a vepřové maso, plnotučné mléko.

K pravidelnému pohybu se hodí využít běh, jízdu na kole. Krevní skupinu AB ohrožují zejména potíže se zažíváním, vysoký cholesterol či tvorba krevních sraženin.

Uvěříte tomu?

Ať už vám konkrétní popsaný jídelníček sedí či nikoliv, možná budete nad touto metodou dost skeptičtí. Pravdou je, že není možné upínat se k tomu, že jakmile ze stravy vyloučíte vše nevhodné pro vaši krevní skupinu, začnete samovolně hubnout. To bohužel očekávat nelze.

Hubnutí vám však mohou předchozí zjištění usnadnit. Stejně tak na sobě můžete vyzkoušet, jak se po konzumaci konkrétních potravin cítíte. Třeba pak zjistíte, že některé potraviny vám vážně neprospívají.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  Hubneme v padesáti. Jak začít?

Znáte Paretovo pravidlo? Zkuste ho využít při hubnutí!

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Legíny – poměrně kontroverzní kousek oblečení, na který má každá žena svůj názor. Zatímco některé jsou na jedné straně barikády a striktně je odmítají, druhé je naprosto milují - doma, do práce i do města. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek, a především zjistit, jak legíny nosit, protože právě v tom bývá velmi často zakopaný pes oné nespokojenosti.
Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Čas je to, oč tu běží. Nikdy ho není dost a zvláště v poslední době je každá minuta drahá. Ze dne na den jste se staly na plný úvazek nejen matkami, ale i učitelkami, vychovatelkami a kuchařkami. K tomu všemu musíte zvládnout ještě svoji práci. Pokud se z toho nechcete zbláznit, rozdělte úkoly v rodině a nebojte se ulehčit si práci. Využijte všeho, co doba nabízí, a uvidíte, že bude i teplé jídlo.
Děti vyrostly, osamostatnily se a doma je najednou smutno a prázdno. Nikde žádné pohozené oblečení a najednou vám chybí i ty věčné otázky vašich potomků, co je k jídlu. Nikdo vás nepotřebuje a najednou si uvědomíte prázdno, které vás obklopuje. Pocity osamění a prázdnoty jsou často spojené s tzv. syndromem prázdného hnízda v důsledku osamostatnění již dospělých dětí.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Psi jsou odjakživa symbolem věrnosti a oddanosti. I mezi nimi se však najdou jedinci, kteří v tomhle směru excelují. Možná znáte příběh japonského psa plemene Akita Inu jménem Hačikó ze dvacátých let minulého století. Ten byl zvyklý čekat na svého pána, univerzitního profesora v letech, na jednom tokijském nádraží, kde ho páníček nechával cestou do práce.
Jahody povětšinou známe ze zahrádek a málokoho napadne, že by se vůně jejich čerstvých plodů mohla linout i z parapetů v domácnosti. Nemyslete si, že pěstování jahod doma je beznadějný podnik, ze kterého nebude mít nic jiného než dekorativní efekt. Některým nadšencům se podaří vytvořit celou jahodovou plantáž na parapetu nebo na lodžii – a po celý rok z ní sklízet zralé plody. Jaké jsou tedy zásady pěstování jahod doma v truhlíku a venku v zahrádce?

Nepřehlédněte

Hledáte-li kvalitní nepromokavé boty, které využijete zejména v nepříznivých dešťových podmínkách, zkuste se poohlédnout po stylových dámských holínkách. Na trhu jsou vysoké i nízké typy holínek, které nejsou pouze funkčním doplňkem, ale také vysoce módním prvkem našeho outfitu. Na následujících řádcích se tak dočtete, co všechno by bylo dobré vzít v potaz, než si nové dámské holínky zakoupíte.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek