Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Psí plemena, která se dobře snáší i s dětmi

Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Psí plemena
Jaké rasy se dobře snáší s dětmi? (zdroj foto: 123rf.com)

03. 12. 2020

Zlatý retrívr je typický rodinný pes 

Když se podíváte na rodinné komedie, ve kterých dominuje pes, ve většině případech se jedná o zlatého retrívra. Zlatý retrívr je naprosto typický rodinný pes, není to jen dobrý hlídač nebo oddaný a láskyplný společník. Pro rodiny s dětmi je vhodný proto, že patří mezi inteligentní psí plemena, tudíž moc dobře chápe, jak k dětem má a nemá přistupovat.  

Pro zlaté retrívry je taktéž typické to, že jsou velice přátelští a vstřícní. I když se možná bojíte jeho velikosti, není to žádná jeho nevýhoda nebo mínus. Dítě si v něm naopak najde díky jeho velikosti jakéhosi ochránce a spojence.  

I boxeři jsou rodinní psi 

U velkých plemen ještě nějakou chvíli zůstaňme. Dalším psem vhodným k dětem je totiž boxer, který se taktéž pyšní svou větší velikostí. Boxeři na první pohled mohou vypadat velice smutně, ale pravdou je, že jsou to naopak velice veselí a energičtí psi, kteří nejsou žádným “bojovým plemenem”, naopak to jsou kliďasové milující děti i své pány.

Díky své zmiňované klidné povaze se nenechají rozrušit ani příliš divokými dětmi.  Na druhou stranu je třeba pamatovat na to, že boxeři jsou velice citliví pejsci, proto se jim nesnažte nijak ubližovat.  

Pudl do každé rodinné domácnosti 

Stejně jako zlatý retrívr, i pudl se objevuje v mnoha filmových rodinných snímcích. Mnozí lidé považují pudla za rasu, která patří jenom do bohatých rodin a luxusních domácností, ale není tomu tak. Je to pes patřící prakticky do jakékoli rodiny. Jeho hlavními a typickými vlastnostmi je učenlivost, taktéž hbitost a vysoká inteligence.

A i když jsou to psi s dlouhou srstí například na uších, kupodivu prakticky nelínají, a tak se hodí i k lidem, kteří jsou alergici. Pokud se rozhodnete pořídit si pudla, pamatujte na jednu věc, a sice na to, že se musíte o jeho srst starat. Holt sice nelíná, ale jeho srst potřebuje výjimečnou péči.  

K TÉMATU  Zářivý úsměv bez drahých produktů? Přírodní přípravky, které zabírají, najdete i doma

Francouzský buldoček jako bezstarostný společník 

Chcete k dětem spíše méně aktivního pejska, který však bude vděčný a věrný? Pak byste měli zvolit francouzského buldočka, který patří k velice oblíbeným rasám. Zejména v poslední době si ho pořizují především mladé páry do svých domácností. Díky své velikosti se hodí i do městských bytů a díky své pohodové povaze je vhodným společníkem i do rodin s dětmi.  

Border kolie také patří mezi psí plemena dobře se snášející s dětmi

Pokud si chcete domů pořídit opravdu inteligentního pejska, který se o vaše děti bude starat doslova jako o vlastní štěňátka, pak byste neměli dlouho váhat nad border kolií. Ta je mezi chovateli velice oblíbená, a to nejen díky její inteligenci, ale také díky své ohleduplnosti a taktéž opatrnosti.

Tato rasa je naprosto oddaná svému pánovi a má výjimečné ochranářské pudy. Z toho důvodu patří do rodin, ve kterých žijí malé děti.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Sešívané rodiny. Moje děti, tvoje děti a možná i naše děti. S jakými problémy musíte počítat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Stárnutí - fáze života, kterou by ženy nejraději přeskočily. Jenže se jedná o neodvratitelný jev, který k životu zkrátka patří. Proto je důležité se s ním poprat. Pojďme si prozradit několik věcí, s nimiž se stárnutím hravě zatočíte.  

Nepřehlédněte

Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek