Středa , 26. 06. 2024

Ivan

Psí plemena, která se dobře snáší i s dětmi

Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Psí plemena
Jaké rasy se dobře snáší s dětmi? (zdroj foto: 123rf.com)

03. 12. 2020

Zlatý retrívr je typický rodinný pes 

Když se podíváte na rodinné komedie, ve kterých dominuje pes, ve většině případech se jedná o zlatého retrívra. Zlatý retrívr je naprosto typický rodinný pes, není to jen dobrý hlídač nebo oddaný a láskyplný společník. Pro rodiny s dětmi je vhodný proto, že patří mezi inteligentní psí plemena, tudíž moc dobře chápe, jak k dětem má a nemá přistupovat.  

Pro zlaté retrívry je taktéž typické to, že jsou velice přátelští a vstřícní. I když se možná bojíte jeho velikosti, není to žádná jeho nevýhoda nebo mínus. Dítě si v něm naopak najde díky jeho velikosti jakéhosi ochránce a spojence.  

I boxeři jsou rodinní psi 

U velkých plemen ještě nějakou chvíli zůstaňme. Dalším psem vhodným k dětem je totiž boxer, který se taktéž pyšní svou větší velikostí. Boxeři na první pohled mohou vypadat velice smutně, ale pravdou je, že jsou to naopak velice veselí a energičtí psi, kteří nejsou žádným “bojovým plemenem”, naopak to jsou kliďasové milující děti i své pány.

Díky své zmiňované klidné povaze se nenechají rozrušit ani příliš divokými dětmi.  Na druhou stranu je třeba pamatovat na to, že boxeři jsou velice citliví pejsci, proto se jim nesnažte nijak ubližovat.  

Pudl do každé rodinné domácnosti 

Stejně jako zlatý retrívr, i pudl se objevuje v mnoha filmových rodinných snímcích. Mnozí lidé považují pudla za rasu, která patří jenom do bohatých rodin a luxusních domácností, ale není tomu tak. Je to pes patřící prakticky do jakékoli rodiny. Jeho hlavními a typickými vlastnostmi je učenlivost, taktéž hbitost a vysoká inteligence.

A i když jsou to psi s dlouhou srstí například na uších, kupodivu prakticky nelínají, a tak se hodí i k lidem, kteří jsou alergici. Pokud se rozhodnete pořídit si pudla, pamatujte na jednu věc, a sice na to, že se musíte o jeho srst starat. Holt sice nelíná, ale jeho srst potřebuje výjimečnou péči.  

K TÉMATU  Hračky a prvky do pokojíčku vyrobíte z obyčejného kartonu. Inspirujte se

Francouzský buldoček jako bezstarostný společník 

Chcete k dětem spíše méně aktivního pejska, který však bude vděčný a věrný? Pak byste měli zvolit francouzského buldočka, který patří k velice oblíbeným rasám. Zejména v poslední době si ho pořizují především mladé páry do svých domácností. Díky své velikosti se hodí i do městských bytů a díky své pohodové povaze je vhodným společníkem i do rodin s dětmi.  

Border kolie také patří mezi psí plemena dobře se snášející s dětmi

Pokud si chcete domů pořídit opravdu inteligentního pejska, který se o vaše děti bude starat doslova jako o vlastní štěňátka, pak byste neměli dlouho váhat nad border kolií. Ta je mezi chovateli velice oblíbená, a to nejen díky její inteligenci, ale také díky své ohleduplnosti a taktéž opatrnosti.

Tato rasa je naprosto oddaná svému pánovi a má výjimečné ochranářské pudy. Z toho důvodu patří do rodin, ve kterých žijí malé děti.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Sešívané rodiny. Moje děti, tvoje děti a možná i naše děti. S jakými problémy musíte počítat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Úsměv se podílí na dobrém prvním dojmu. Pakliže máte zuby zažloutlé a nehezké, nemůžeme se divit tomu, když lidé odvrací zrak při rozhovoru s námi. Pokud chcete mít zuby krásně bílé jako perličky, je načase zjistit, díky čemu bílého chrupu dosáhnete.
Zrovna teď je ten správný čas začít chodit do sauny. Proč? Sauna totiž umí zlepšit imunitu, a zabránit tak častému onemocnění. V neposlední řadě vám také dovede vylepšit psychiku!
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Virtuální seznamování se stalo tak oblíbenou cestou k nalezení dokonalého protějšku, že naprosto předčilo osobní kontakt. Jenže jak se v něm naučit chodit? Výběrem správné fotografie to teprve začíná! S čím zabodujete a čemu se raději vyhnout?
Trápí vás posledních několik kilogramů, které chcete ještě do léta zhubnout? Pak je načase požádat o pomoc bylinky. Právě ty jsou zelenými pomocníky, kteří při hubnutí zaručeně pomůžou. Otázkou zůstává, jaké konkrétní bylinky podporují hubnutí a ze kterých si tedy udělat čaj?
Věříte v budoucnost sociálních sítí? Podnikáte a chcete se se svojí značkou prosadit v online prostředí? Skvělým zdrojem informací pro vás mohou být knihy na téma sociální sítě. Dozvíte se, jaké sítě jsou pro vás nejvhodnější, jaký mají potenciál a jak na nich vybudovat své jméno. Pojďme se podívat na ty nejlepší!
Blíží se začátek nového školního roku a pro tisíce prvňáčků i první cesta do školy. Trasa, která pohledem dospělého působí bezpečně, může ale pro dítě skrývat řadu nástrah.
Zázvor je v podstatě všelék. Jakmile cítíme příznaky nachlazení, je dobré po něm sáhnout a uvařit si z něj čaj, zlepšuje také trávení a využívá se v orientální kuchyni, kde se cení zase jeho výrazná chuť. Snad všichni známe zázvor čerstvý, ale i sušený nebo ve formě koření. I když nám zcela jistě prospívá, nic se nemá přehánět, a i zázvor může být někdy nebezpečný. Kdo by si na něj měl dávat pozor a v jakých případech skutečně škodí?
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Umělé květiny jsou velmi oblíbené v kancelářích, obchodech, různých salonech, protože si zachovávají svůj původní vzhled a nevyžadují údržbu. Existuje mnoho pověr týkajících se domu a věcí v něm. Lidé se zajímají o správné uspořádání zrcadel, nábytku a vůbec o vlastně to platí o spoustě věcí, které si domů kupují. Jednou z otázek, které je trápí je to, zda stojí za to, domů kupovat umělé květiny.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.

Výběr článků

V dnešní době mnoho lidí pracuje z domu, a proto se chtějí ve své domácnosti dobře. Jaké kroky podniknout, abychom se cítily dobře a zároveň nám nevyschl náš finanční polštář? Pojďme se podívat na pár tipů, pomocí nichž můžeme zútulnit naši domácnost.
Sobota bude ve znamení očisty. Věnujte proto chvíli sobě samotné. Očista duše je základem pro váš klid. A víkend k tomu přímo vybízí. Co ještě byste všechno měly zvládnout?
Ucpal se vám odpad a hledáte nejlepší způsob jeho čištění? Dáme vám rychlé tipy na čištění "po domácku" a poradíme, na koho se obrátit.

Nepřehlédněte

K získání krásné a zdravé pokožky bez nedokonalostí, silných vlasů a pěstěných nehtů nemusíte podstupovat žádné složité procedury. Tím správným receptem pro přirozenou krásu jsou vzácné přírodní oleje, které dokáží s vaším vzhledem učiněné zázraky.
Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek