Domů » Životní styl » Psí plemena, která se dobře snáší i s dětmi
Životní styl

Psí plemena, která se dobře snáší i s dětmi

Psí plemena
Jaké rasy se dobře snáší s dětmi? (zdroj foto: 123rf.com)
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.

Zlatý retrívr je typický rodinný pes 

Když se podíváte na rodinné komedie, ve kterých dominuje pes, ve většině případech se jedná o zlatého retrívra. Zlatý retrívr je naprosto typický rodinný pes, není to jen dobrý hlídač nebo oddaný a láskyplný společník. Pro rodiny s dětmi je vhodný proto, že patří mezi inteligentní psí plemena, tudíž moc dobře chápe, jak k dětem má a nemá přistupovat.  

Pro zlaté retrívry je taktéž typické to, že jsou velice přátelští a vstřícní. I když se možná bojíte jeho velikosti, není to žádná jeho nevýhoda nebo mínus. Dítě si v něm naopak najde díky jeho velikosti jakéhosi ochránce a spojence.  

I boxeři jsou rodinní psi 

U velkých plemen ještě nějakou chvíli zůstaňme. Dalším psem vhodným k dětem je totiž boxer, který se taktéž pyšní svou větší velikostí. Boxeři na první pohled mohou vypadat velice smutně, ale pravdou je, že jsou to naopak velice veselí a energičtí psi, kteří nejsou žádným “bojovým plemenem”, naopak to jsou kliďasové milující děti i své pány.

Díky své zmiňované klidné povaze se nenechají rozrušit ani příliš divokými dětmi.  Na druhou stranu je třeba pamatovat na to, že boxeři jsou velice citliví pejsci, proto se jim nesnažte nijak ubližovat.  

Pudl do každé rodinné domácnosti 

Stejně jako zlatý retrívr, i pudl se objevuje v mnoha filmových rodinných snímcích. Mnozí lidé považují pudla za rasu, která patří jenom do bohatých rodin a luxusních domácností, ale není tomu tak. Je to pes patřící prakticky do jakékoli rodiny. Jeho hlavními a typickými vlastnostmi je učenlivost, taktéž hbitost a vysoká inteligence.

A i když jsou to psi s dlouhou srstí například na uších, kupodivu prakticky nelínají, a tak se hodí i k lidem, kteří jsou alergici. Pokud se rozhodnete pořídit si pudla, pamatujte na jednu věc, a sice na to, že se musíte o jeho srst starat. Holt sice nelíná, ale jeho srst potřebuje výjimečnou péči.  

Francouzský buldoček jako bezstarostný společník 

Chcete k dětem spíše méně aktivního pejska, který však bude vděčný a věrný? Pak byste měli zvolit francouzského buldočka, který patří k velice oblíbeným rasám. Zejména v poslední době si ho pořizují především mladé páry do svých domácností. Díky své velikosti se hodí i do městských bytů a díky své pohodové povaze je vhodným společníkem i do rodin s dětmi.  

Border kolie také patří mezi psí plemena dobře se snášející s dětmi

Pokud si chcete domů pořídit opravdu inteligentního pejska, který se o vaše děti bude starat doslova jako o vlastní štěňátka, pak byste neměli dlouho váhat nad border kolií. Ta je mezi chovateli velice oblíbená, a to nejen díky její inteligenci, ale také díky své ohleduplnosti a taktéž opatrnosti.

Tato rasa je naprosto oddaná svému pánovi a má výjimečné ochranářské pudy. Z toho důvodu patří do rodin, ve kterých žijí malé děti.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Sešívané rodiny. Moje děti, tvoje děti a možná i naše děti. S jakými problémy musíte počítat?

Tereza Čierniková

komentáře

Klikněte pro napsání komentáře

Přidejte svůj názor

  • Dle mého názoruje ideálním plemenem k dětem bígl. Dynamické krásné středně velké plemeno. Pokud je čistokrevný z oficiální chovné stanice, nikoliv z množírny (což by mohlo ovlivnit genetiku a bígl by se nemusel chovat dle standardu). Jde o smečkového psa a pokud nemá druhého do smečky, je rodina ve které žije jeho smečkou. Nezná agresi, je temperamentní a rád si hraje. Potřebuje zaměstnat. Je k neutahání. Děti miluje. V dětské smečce si zcela spolehlivě vybere to nejmenší a to bude primárně opatrovat, nicméně neodmítne jakýkoliv podmět ke hře od každého dítěte ve svém okolí a nemusí to nutně být rodinný příslušník. Prostě bígl dítěti vědomě neublíží, Nikdy.

  • Boxer je nejlepší volba k dětem, je to klidný vyrovnaný dobrák který si nechá na sobě dříví štípat. Jediné co je trochu riziko je jeho velikost a nešikovnost kde lehce shodí dítě aniž by chtěl. Lepšího pejska než boxerka jsme nikdy neměli.