Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Psí plemena, která se dobře snáší i s dětmi

Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Psí plemena
Jaké rasy se dobře snáší s dětmi? (zdroj foto: 123rf.com)

03. 12. 2020

Zlatý retrívr je typický rodinný pes 

Když se podíváte na rodinné komedie, ve kterých dominuje pes, ve většině případech se jedná o zlatého retrívra. Zlatý retrívr je naprosto typický rodinný pes, není to jen dobrý hlídač nebo oddaný a láskyplný společník. Pro rodiny s dětmi je vhodný proto, že patří mezi inteligentní psí plemena, tudíž moc dobře chápe, jak k dětem má a nemá přistupovat.  

Pro zlaté retrívry je taktéž typické to, že jsou velice přátelští a vstřícní. I když se možná bojíte jeho velikosti, není to žádná jeho nevýhoda nebo mínus. Dítě si v něm naopak najde díky jeho velikosti jakéhosi ochránce a spojence.  

I boxeři jsou rodinní psi 

U velkých plemen ještě nějakou chvíli zůstaňme. Dalším psem vhodným k dětem je totiž boxer, který se taktéž pyšní svou větší velikostí. Boxeři na první pohled mohou vypadat velice smutně, ale pravdou je, že jsou to naopak velice veselí a energičtí psi, kteří nejsou žádným “bojovým plemenem”, naopak to jsou kliďasové milující děti i své pány.

Díky své zmiňované klidné povaze se nenechají rozrušit ani příliš divokými dětmi.  Na druhou stranu je třeba pamatovat na to, že boxeři jsou velice citliví pejsci, proto se jim nesnažte nijak ubližovat.  

Pudl do každé rodinné domácnosti 

Stejně jako zlatý retrívr, i pudl se objevuje v mnoha filmových rodinných snímcích. Mnozí lidé považují pudla za rasu, která patří jenom do bohatých rodin a luxusních domácností, ale není tomu tak. Je to pes patřící prakticky do jakékoli rodiny. Jeho hlavními a typickými vlastnostmi je učenlivost, taktéž hbitost a vysoká inteligence.

A i když jsou to psi s dlouhou srstí například na uších, kupodivu prakticky nelínají, a tak se hodí i k lidem, kteří jsou alergici. Pokud se rozhodnete pořídit si pudla, pamatujte na jednu věc, a sice na to, že se musíte o jeho srst starat. Holt sice nelíná, ale jeho srst potřebuje výjimečnou péči.  

K TÉMATU  11 geniálních vychytávek, které udělají jednodušší život maminkám s malými dětmi

Francouzský buldoček jako bezstarostný společník 

Chcete k dětem spíše méně aktivního pejska, který však bude vděčný a věrný? Pak byste měli zvolit francouzského buldočka, který patří k velice oblíbeným rasám. Zejména v poslední době si ho pořizují především mladé páry do svých domácností. Díky své velikosti se hodí i do městských bytů a díky své pohodové povaze je vhodným společníkem i do rodin s dětmi.  

Border kolie také patří mezi psí plemena dobře se snášející s dětmi

Pokud si chcete domů pořídit opravdu inteligentního pejska, který se o vaše děti bude starat doslova jako o vlastní štěňátka, pak byste neměli dlouho váhat nad border kolií. Ta je mezi chovateli velice oblíbená, a to nejen díky její inteligenci, ale také díky své ohleduplnosti a taktéž opatrnosti.

Tato rasa je naprosto oddaná svému pánovi a má výjimečné ochranářské pudy. Z toho důvodu patří do rodin, ve kterých žijí malé děti.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Děti a televize. Jak dlouho a jak často ji mají sledovat?

Sešívané rodiny. Moje děti, tvoje děti a možná i naše děti. S jakými problémy musíte počítat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Přemýšlíte nad tím, co za rostlinku si vypěstujete? Nechcete nic extrémně náročného, na druhou stranu požadujete, aby byla přínosná a ku prospěchu? Za zvážení stojí pepřovník, což je rostlina, která vám bude plodit vlastní pepř! A jelikož je pepř součástí prakticky jakéhokoli jídla, určitě stojí právě tato rostlina za vyzkoušení. Otázkou ale zůstává, jak na pěstování pepřovníku? Pojďme si záhadu společně rozlousknout!
Znáte je všechny? Že neznáte ani jedno? Vyvedeme vás z omylu, určitě už jste je někdy někde slyšeli, ale možná pro vás bylo tak těžké je zpracovat, že jste je raději hned vypustili z mysli. Je jich určitě několik desítek. Myslíme slov, která se nějakým způsobem prosadila v běžném užívání, ale obvykle nám trhají uši. Která slova to jsou?
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
O výstavbě nových bytů především v oblasti metropole se mluví neustále, a to hlavně v souvislosti s její nedostatečnou rychlostí. Méně často se pak ve srozumitelném jazyku mluví o skutečnostech, proč tomu tak je nebo jak se s tím vypořádávají vlády a developeři v zahraničí. Stejné je to pak u proměn bytové výstavby samotné. Pojďte se podívat na 3 zajímavosti, které můžete probrat s kolegy z práce nebo s partnerem a možná se vám podaří rozproudit velmi zajímavou debatu.
Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek